Naujienos

Prabangos ir kasdienės prekės – ar jas internetu perka taip pat?

2021-02-11 13:26:59

Lengvai rasti trokštamą daiktą, įsigyti vos keliais mygtuko paspaudimais ir greitai gauti tokios kokybės, koks buvo pavaizduotas internete – tokio apsipirkimo pageidauja šiuolaikiniai prabangos prekių pirkėjai, pasiryžę įsigyti dešimtis tūkstančių eurų kainuojančius meno kūrinius ar baldus, jų nėkart nematę gyvai.

Tokią aukščiausio lygio patirtį pavyko sukurti prabangos prekių platformai „1stDibs“, kurios IT padalinys įsikūręs Lietuvoje. Jo vadovas dalijasi, kuo skiriasi prabangos ir įprastų prekių prekyba skaitmeninėje erdvėje.

Vysto kartu su globaliomis komandomis

Pandemijos metu daug pardavimų persikėlė į skaitmeninę erdvę – dabar čia apsiperka net tie, kurie iki šiol buvo įpratę įsigyti prekes tik fizinėse parduotuvėse. Vis dėlto, nusipirkti knygą ar virdulį internetu yra ne tas pats, kas įsigyti ir parsisiųsti dešimties ar šimto tūkstančių eurų vertės antikvarinį baldą ar juvelyrinį dirbinį, sako „1stDibs“ padalinio Lietuvoje vadovas Gedas Monginas.

Prabangos prekių ir meno kūrinių industrija yra kelių šimtų milijardų vertės ir dauguma šių prekių vis dar parduodamos gyvai. Vis dėlto, šios internetinės parduotuvės kūrėjai sugebėjo daugybę metų nesikeičiančią industriją perkelti į skaitmeninę erdvę: čia prekiaujama tokiomis prekėmis, kaip Faberžė kiaušiniai, senovinė juvelyrika ar Franko Lloydo Wrighto krėslai, o visa tai įsigyja žmonės iš viso pasaulio.

Prie šios platformos vystymo bei kūrimo kasdien dirba ir keliasdešimt padalinio Lietuvoje IT specialistų. Jie, kartu su globaliomis komandomis, atlieka visus pagrindinius sistemos darbus, nuo vartotojui prieinamų opcijų iki vidinių sistemų architektūrinių sprendimų. Anot G. Mongino, tam, kad prabangos prekių segmentas išsiskirtų skaitmeninėje erdvėje, o pirkėjas žinotų, kad įsigyti tokią prekę internetu yra saugu, pasitelkiamos naujausios technologijos, ilgametė patirtis ir nuolatinė analizė.

Paprastas ir malonus apsipirkimas

Maloni kliento patirtis, o kartu – kuo paprastesnis apsipirkimas yra nuolatinis šios kompanijos siekis. Anot G. Mongino, beveik visi platformos atnaujinimai ar tobulinimai, kuriuos atlieka komanda, yra paremti duomenimis ir skaičiais. Pavyzdžiui, vystant platformą pasitelkiami vartotojų tyrimai. Jais siekiama išsiaiškinti, kas turi įtakos naudojimuisi platforma, kurias sistemos dalis reikėtų patobulinti. Taip pat naudojami vadinamieji A/B testai, leidžiantys palyginti vartotojų patirtį esamoje ir atnaujintoje sistemoje. Gauti duomenys parodo, ar planuojami platformos atnaujinimai atneš geresnių rezultatų. Galiausiai, kompanija nuolat atlieka įvairius testavimus ir vartotojų elgsenos analizes.

„Labai didelis dėmesys skiriamas pirkėjo apsipirkimo patirčiai: pirkėjas reikiamą produktą nori rasti kuo paprasčiau ir gauti visą reikalingą informaciją apie jį, pradedant aprašymu ir baigiant išmatavimais. Pirkėjai, įsigydami papuošalą ar meno kūrinį, pageidauja skirtingos informacijos, tad pastaroji pateikiama atsižvelgiant į prekių kategorijas“, – sako padalinio vadovas.

Anot G. Mongino, prabangos prekių pirkimo procesas yra sudėtingesnis už kasdienių prekių, nes į jį įeina daugybė veiksnių. Pavyzdžiui, perkamas produktas gali būti vienetinis arba užsakomas gaminti, parduodamas už fiksuotą arba sutartą kainą, o kartais pardavėjai viešai neatskleidžia kainos ir pirkėjui tenka siųsti užklausą. Siuntos kaina gali būti iš anksto žinoma pageidaujamai lokacijai arba ne, taip pat ji gali būti tvarkoma pardavėjo, pirkėjo arba platformos administratorių. Priklausomai nuo siuntimo lokacijos, dar gali prisidėti muitų ir papildomų mokesčių. Prekė gali turėti grąžinimo tvarką arba pardavėjas gali nenorėti jos priimti, pastaruoju atveju įsiterpia ir platformos administratoriai. Pats apmokėjimas taip pat vykdomas įvairiais būdais. „Sudėjus visus galimus produkto kainos, siuntimo, mokesčių ir atsiskaitymo variantus, turime kompleksinį procesą. Nepaisant to, viskas sustyguota taip, kad pirkėjai netgi turėtų geresnę patirtį nei fizinėje parduotuvėje“, – paaiškina G. Monginas.

Tiesioginė komunikacija su pardavėju

Dar vienas svarbus sprendimas, reikalingas paskatinti pirkėjo pasitikėjimą, yra tiesioginė pirkėjo ir pardavėjo komunikacija. „Jei trūksta kokios nors informacijos, pirkėjui suteikiama galimybė susisiekti su pardavėju: skambinti, rašyti ar bendrauti per „Live Chat“. Tai, kad pirkėjas tiesiogiai bendrauja ne su e. platformos administratoriais, o su pardavėjais, yra gana neįprastas, tačiau būtinas sprendimas: žmogus turi žinoti, kad gaus visą reikiamą informaciją prieš priimdamas sprendimą pirkti“, – paaiškina padalinio vadovas.

Kuriant pasitikėjimą vartotojui prabangos prekių segmente daug darbo įdedama ir atrenkant kvalifikuotus pardavėjus bei jų produktus. Daug dėmesio skiriama meno kūrinių autentiškumo užtikrinimui, siekiant, kad produktų aprašymai atspindėtų tikrovę. „Įprastoje platformoje tai būtų tik pardavėjo atsakomybė, tad jeigu pirkėjas būtų nepatenkintas, jis tiesiog paliktų prastą atsiliepimą. Vis dėlto prekės privalo atitikti pirkėjų lūkesčius, ypač, kai jos kainuoja tūkstančius“, – paaiškina padalinio vadovas.

Edukuoti pardavėjus

Prabangos prekių prekyboje didelis dėmesys skiriamas ir pardavėjams. Jiems stengiamasi suteikti kuo patogesnius įrankius atlikti visoms reikiamoms funkcijoms: valdyti produktus, užsakymus, finansus, atsakyti pirkėjui. „Pardavėjams reikalinga suprasti, kad e. prekyba vyksta kitaip nei fizinėse parduotuvėse. Vien pritraukti pirkėjus į platformą nepakanka – jie pageidauja per tinkamą laiką iš pardavėjų gauti visą reikalingą informaciją, todėl ir pastarieji turėtų gilintis į prekybos skaitmeninėje erdvėje niuansus“, – pastebi padalinio vadovas.

G. Mongino teigimu, dauguma prabangos prekių ir meno kūrinių pirkėjų jau seniai buvo pasiruošę pirkti skaitmeninėje erdvėje, tik ilgą laiką nebuvo tam tinkamos platformos: „Šiuolaikiniai pirkėjai internete nori gauti jų lūkesčius atitinkančią patirtį: radus norimą daiktą jį įsigyti vos keliais paspaudimais, gauti jį kaip įmanoma greičiau ir tokios kokybės, koks yra pateikiamas platformoje.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
       2024-04-04 14:32:35

Lietuvą sėkmingai pasiekė stiklinės stadijos europiniai unguriai

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos, įvykdžiusi viešųjų pirkimų procedūras, šiemet sėkmingai įsigijo ir sulaukė 415 kg stiklinės stadijos europinių ungurių. Tiekėjas žuvis pristatė specialiose talpyklose, pritaikytose saugiam gyvų žuvų transportavimui, tiesiai iš Prancūzijos.
       2024-04-04 14:09:28

Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus

Daugiau nei 6500 pranešimų iš gyventojų vien tik per kovo mėnesį. Ir virš pusės tūkstančio užblokuotų nuorodų per beveik metų laikotarpį. Lietuvos paštu apsimetantiems sukčiams toliau siautėjant ir mobiliojo ryšio vartotojus atakuojant žinutėmis, bendrovė gyventojus kviečia išlikti budriais.
       2024-04-03 10:20:23

Ekonominiai ciklai: ar žinote, kaip jais pasinaudoti jūsų naudai?

Investuodami turėtume domėtis ne tik tuo, į ką bei kiek investuoti, tačiau ir kada tai daryti – ar mūsų investicijos bus pelningos, labai priklauso nuo ekonominių ciklų.
       2024-04-02 09:49:57

Pavasaris – vagišių darbymetis: neša kepsnines, net ir sunešiotus batus

Kaip rodo statistika, pavasaris – ilgapirščių darbymetis. Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, vagys suaktyvėja kovą, o vis labiau šylant orams ir dar labiau įsibėgėja – praėjusių metų kovo–gegužės mėnesiais, palyginti su šaltuoju sezonu, vagysčių skaičius išaugo maždaug trečdaliu.
       2024-03-30 09:45:42

Žvilgsnis į ateitį – „airBaltic“ išbandė „SpaceX“ internetą „Starlink“

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ pranešė atlikusi pirminį „SpaceX“ interneto ryšio sistemos „Starlink“ bandymą savo lėktuve „Airbus A220-300“. Antžeminis bandymas buvo atliktas aviakompanijos bazėje Rygoje.
       2024-03-29 18:12:09

Pensijos tolsta, darbuotojai sensta. Keisti požiūrį privalės ir darbdaviai

Amžius, kuomet Lietuvos piliečiai gali išeiti į senatvės pensiją, šiemet pasiekė 64 metus ir 8 mėnesius vyrams bei 64 metus ir 4 mėnesius moterims. Abiejų lyčių pensijos amžius susilygins 2026 metais, kai pasieks 65 metus ir daugiau nebeaugs.
       2024-03-29 14:30:49

Žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina.
       2024-03-28 19:17:33

Seimas spręs, ar leisti gyventojams pasitraukti iš pensijų kaupimo

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narės Ligitos Girskienės pristatytas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma suteikti asmeniui teisę bet kuriuo metu atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime ir atgauti sumokėtas pensijų įmokas.
       2024-03-28 13:42:30

Daugiau nei ketvirtadalis vairuotojų vėluoja laiku atlikti techninę apžiūrą

Nors Lietuvos įstatymai įpareigoja vairuotojus kas 2 metus atlikti automobilio techninę apžiūrą, 2023 m. „Transekstos“ duomenimis, net 26 proc. automobilių savininkų pernai vėlavo tai padaryti.
       2024-03-28 13:39:30

Pasiūlymas internete lėmė prarastą laisvę: kaip atskirti verbavimą?

„Siūlome nemokamai mokytis anglų kalbos ir šokių“ – toks, atrodytų, nekaltas skelbimas internete tapo lemtingu net apie 50 merginų Lietuvoje. Už „nemokamas“ pamokas jos galiausiai priverstos atsiskaityti priverstiniu darbu striptizo klube.
       2024-03-28 12:30:19

Stalo žaidimai šeimai: linksmybės ir mokymosi derinys

Stalo žaidimai – tai ne tik puikus būdas praleisti laiką su šeima, bet ir galimybė mokytis bei tobulėti. Nuo senovės Egipto ir Mesopotamijos laikų žmonės rinkdavosi prie bendro stalo žaisti žaidimus, kurie lavintų protą, strateginį mąstymą ir socialinius įgūdžius.
       2024-03-27 16:28:16

Taip įdarytų kiaušinių dar neragavote: nustebinsite visą šeimą

Dienoms iki Velykų sparčiai tirpstant ir šventei neišvengiamai artėjant, daugelis sprendžiame dilemą, ką gaminti ir kokiomis vaišėmis nustebinti artimuosius. Visuomet pravers, jei išsisaugosime greitai paruošiamų užkandžių receptų.
       2024-03-27 09:58:27

Kaip keičiasi vairavimo įpročiai persėdus į elektromobilį?

Nors šiandien didelę dalį naudojamo transporto vis dar sudaro benzininiai ar dyzeliniai automobiliai, perėjimas prie aplinką tausojančių elektromobilių įgauna vis didesnį pagreitį.
       2024-03-27 09:50:59

4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą

Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
       2024-03-27 09:39:24

Žinomas treneris: trys klaidos, kurias daro tėvai mokydami vaikus plaukti

„Didelę dalį iš „tėvų mokyklos“ į baseiną ateinančių vaikų plaukti tiesiog mokome iš naujo, „nuo nulio“. Tėčiai, mamos, seneliai ir kiti artimieji, net jei yra labai geri plaukikai, mokydami yra linkę daryti klaidų, kurios gali būti lemtingos vandenyje“.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.