Naujienos

„Lidl“ ir „Samsono“ partnerystė: patobulinta mėsos produktų sudėtis

2021-02-17 12:29:45

„Lidl“ skiria didžiulį dėmesį glaudaus ryšio su savo partneriais puoselėjimui ir kartu su jais nuolat tobulina produktų sudėtį. Trečią dešimtį skaičiuojanti mėsos perdirbimo įmonė „Samsonas“ gamina ir keletą prekybos tinklo privačių prekių ženklų „Pikok“ ir „Baroni“ produkcijos.

„Samsonas“ – vienas iš „Lidl“ partnerių bendromis pastangomis patobulinusių tinklui gaminamų mėsos produktų sudėtį, o šiais rezultatais jau gali įsitikinti ir prekybos tinklo klientai.

„Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovas Stasys Gineitis pasakoja, kad prekybos tinklo klientai turi itin daug įtakos kuriant privačių prekių ženklų produktus, o itin didelis dėmesys yra skiriamas pirkėjų pageidavimams bei tų produktų sudėčiai, kurie yra vartojami kasdien.

„Nuolat vykdome tarptautinius įsipareigojimus ir pasižadėjimus savo klientams dėl nuolatinio produktų kokybės gerinimo, pvz. druskos ir cukraus mažinimo ar maisto priedų, kurie nėra būtini, pašalinimas ar pakeitimas natūralesnėmis alternatyvomis. Dėl to, išanalizavę „Pikok“ ir „Baroni“ asortimento lietuviškus mėsos gaminius, nusprendėme bendradarbiauti su mūsų partneriais ir kartu dar patobulinti gaminius – per 2019 ir 2020 metus receptūra atnaujinta 12-oje produktų“, – sako S. Gineitis.

Jaučia išaugusį kokybiškesnių produktų poreikį

„Samsono“ vyr. technologės Ramunės Butauskienės teigimu, tiek viešojoje erdvėje, tiek tiesioginiai klientai vis dažniau kreipia dėmesį į gaminių kokybę – didesnę jų mitybinę vertę, baltymų, riebalų ar druskos kiekį, dirbtinius dažiklius ar stipriklius, alergenus bei sintetinius pakaitalus.

„Dar 2007 m. išsikėlėme užduotį gaminti ir kurti tik aukščiausios rūšies mėsos produktus be įvairių mėsos pakaitalų ar užpildų ir šiuo metu 98 proc. mūsų asortimento sudaro aukščiausios rūšies produktai be pakaitalų, likę procentai yra sukurti pageidaujant klientams. Be to, produktų kokybiniuose kriterijuose esame apsibrėžę, kad kurdami ir tobulindami mūsų produkciją rūpinsimės, jog gaminių sudėtyje maisto priedų būtų tiek, kiek yra būtina, o produktai būtų saugūs vartoti“, – pažymi R. Butauskienė.

Pavyko išlaikyti tiek vizualias, tiek skonio savybes

„Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovo teigimu, mėsos gaminių tobulinimas yra ilgas procesas, o kelias nuo pradinio įsivaizdavimo iki produkto su pakeista sudėtimi atsiradimo lentynose užtrunka ne vieną mėnesį.

„Konsultavomės su savo partneriais ir tarėmės dėl alternatyvų sudėtyse, o jų maisto technologai ruošė mums naujus pavyzdžius. Juos kruopščiai tikrinome, organizavome ir vartotojų, ir vidines degustacijas, nes norėjome įsitikinti, kad klientams įprastos skoninės ir išvaizdos savybės liks tokios pat. Džiaugiamės, kad šis procesas buvo sėkmingas ir mums pavyko dalį mėsos gaminių asortimento produktų patobulinti taip, kad išliktų vizuali jo kokybė ir geras skonis“, – teigia S. Gineitis.

Produktuose – mažiau druskos arba natūralesni priedai

Pasak „Samsonas“ vyr. technologės, „Samsonas“ patobulino du „Lidl“ mėsos asortimento produktus – „Pikok“ virtą kumpinę dešrą ir „Baroni“ virtas rūkytas kiaulių ausis. Jos teigimu, tobulinimo proceso metu buvo neapsieita ir be įvairių iššūkių.

„Turime didžiulę patirtį gerinant produktus, todėl nors tai buvo ilgas procesas, tam buvome pasiryžę. Kad produktas be dirbtinių dažiklių visą galiojimo laiką taptų patrauklus akiai, pritaikėme iš daržovių gautą ekstraktą. Taip pat siekdami, kad produktas būtų skanus su mažesniu kiekiu druskos ir be pridėtinių skonio stipriklių, ištestavome kelias dešimtis skirtingų natūralių kvapiųjų medžiagų, kol suradome puikiai tikusį mielių ekstraktą. Tuo pat metu, norėjus išlaikyti nepakitusį skonį sumažinus druskos kiekį virtose rūkytose kiaulių ausyse, pagelbėjo česnakų, pipirų ir svogūnų mišinys“, – sako pašnekovė.

Dabar „Lidl“ klientai gali įsigyti „Pikok“ virtą kumpinę dešrą, kurioje buvo sumažintas druskos ir riebalų kiekis, joje nėra skonio stipriklių, dažiklių ir pakaitalų, o gaminiui yra suteiktas „rakto skylutės“ simbolis, reiškiantis, kad jis yra palankesnis sveikatai. „Baroni“ virtose rūkytose kiaulių ausyse dabar yra 20 proc. mažiau druskos.

Kruopščiai patikrina kiekvieną gaminių partiją

„Samsonas“ vyr. technologė pratęsia, kad mėsines žaliavas, prieskoniui ir kitus produktų komponentus įmonė perka tik iš kruopščiai atrinktų ir pasitikėjimą užsitarnavusių tiekėjų, o tiek gaminių ingredientų, tiek pačių produktų kokybiniai ir mikrobiologiniai rodikliai yra periodiškai tikrinami akredituotose laboratorijose.

„Gamindami tiek „Pikok“, tiek kitus mūsų produktus, laikomės maisto saugos ir patvirtintų technologinių instrukcijų, o kiekvieną pagamintą partiją ne tik jusliškai ir vizualiai įvertina technologas bei apmokytas degustatorius, bet ir palygina ją su mėginiais iš prieš tai gamintų partijų, kad vartotojas gautų saugų, kokybišką, tokios pačios išvaizdos ir skonio gaminį“, – sako R. Butauskienė.

Išskirtinai rūpinasi visų produktų kokybe

Anot S. Gineičio, prekybos tinklas taiko kruopščiai suplanuotą produktų kokybės užtikrinimo sistemą ne tik „Pikok“, bet ir kitiems „Lidl“ parduotuvėse siūlomiems produktams.

„Griežtai rūpinamės visos mūsų produkcijos kokybe pradedant dar derybomis su tiekėjais apie galima bendradarbiavimą ir baigiant kasdiene prekyba. Taip pat reikalaujame iš partnerių reguliariai tirti produkciją, o tuo pat metu atliekame laboratorinius analitinius ir sensorinius tyrimus. Inicijuojame procesų patikras ir tiekėjų gamybos vietose“, – sako „Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 517 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 517 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 514 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 514 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.