Naujienos

„Lidl“ ir „Samsono“ partnerystė: patobulinta mėsos produktų sudėtis

2021-02-17 12:29:45

„Lidl“ skiria didžiulį dėmesį glaudaus ryšio su savo partneriais puoselėjimui ir kartu su jais nuolat tobulina produktų sudėtį. Trečią dešimtį skaičiuojanti mėsos perdirbimo įmonė „Samsonas“ gamina ir keletą prekybos tinklo privačių prekių ženklų „Pikok“ ir „Baroni“ produkcijos.

„Samsonas“ – vienas iš „Lidl“ partnerių bendromis pastangomis patobulinusių tinklui gaminamų mėsos produktų sudėtį, o šiais rezultatais jau gali įsitikinti ir prekybos tinklo klientai.

„Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovas Stasys Gineitis pasakoja, kad prekybos tinklo klientai turi itin daug įtakos kuriant privačių prekių ženklų produktus, o itin didelis dėmesys yra skiriamas pirkėjų pageidavimams bei tų produktų sudėčiai, kurie yra vartojami kasdien.

„Nuolat vykdome tarptautinius įsipareigojimus ir pasižadėjimus savo klientams dėl nuolatinio produktų kokybės gerinimo, pvz. druskos ir cukraus mažinimo ar maisto priedų, kurie nėra būtini, pašalinimas ar pakeitimas natūralesnėmis alternatyvomis. Dėl to, išanalizavę „Pikok“ ir „Baroni“ asortimento lietuviškus mėsos gaminius, nusprendėme bendradarbiauti su mūsų partneriais ir kartu dar patobulinti gaminius – per 2019 ir 2020 metus receptūra atnaujinta 12-oje produktų“, – sako S. Gineitis.

Jaučia išaugusį kokybiškesnių produktų poreikį

„Samsono“ vyr. technologės Ramunės Butauskienės teigimu, tiek viešojoje erdvėje, tiek tiesioginiai klientai vis dažniau kreipia dėmesį į gaminių kokybę – didesnę jų mitybinę vertę, baltymų, riebalų ar druskos kiekį, dirbtinius dažiklius ar stipriklius, alergenus bei sintetinius pakaitalus.

„Dar 2007 m. išsikėlėme užduotį gaminti ir kurti tik aukščiausios rūšies mėsos produktus be įvairių mėsos pakaitalų ar užpildų ir šiuo metu 98 proc. mūsų asortimento sudaro aukščiausios rūšies produktai be pakaitalų, likę procentai yra sukurti pageidaujant klientams. Be to, produktų kokybiniuose kriterijuose esame apsibrėžę, kad kurdami ir tobulindami mūsų produkciją rūpinsimės, jog gaminių sudėtyje maisto priedų būtų tiek, kiek yra būtina, o produktai būtų saugūs vartoti“, – pažymi R. Butauskienė.

Pavyko išlaikyti tiek vizualias, tiek skonio savybes

„Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovo teigimu, mėsos gaminių tobulinimas yra ilgas procesas, o kelias nuo pradinio įsivaizdavimo iki produkto su pakeista sudėtimi atsiradimo lentynose užtrunka ne vieną mėnesį.

„Konsultavomės su savo partneriais ir tarėmės dėl alternatyvų sudėtyse, o jų maisto technologai ruošė mums naujus pavyzdžius. Juos kruopščiai tikrinome, organizavome ir vartotojų, ir vidines degustacijas, nes norėjome įsitikinti, kad klientams įprastos skoninės ir išvaizdos savybės liks tokios pat. Džiaugiamės, kad šis procesas buvo sėkmingas ir mums pavyko dalį mėsos gaminių asortimento produktų patobulinti taip, kad išliktų vizuali jo kokybė ir geras skonis“, – teigia S. Gineitis.

Produktuose – mažiau druskos arba natūralesni priedai

Pasak „Samsonas“ vyr. technologės, „Samsonas“ patobulino du „Lidl“ mėsos asortimento produktus – „Pikok“ virtą kumpinę dešrą ir „Baroni“ virtas rūkytas kiaulių ausis. Jos teigimu, tobulinimo proceso metu buvo neapsieita ir be įvairių iššūkių.

„Turime didžiulę patirtį gerinant produktus, todėl nors tai buvo ilgas procesas, tam buvome pasiryžę. Kad produktas be dirbtinių dažiklių visą galiojimo laiką taptų patrauklus akiai, pritaikėme iš daržovių gautą ekstraktą. Taip pat siekdami, kad produktas būtų skanus su mažesniu kiekiu druskos ir be pridėtinių skonio stipriklių, ištestavome kelias dešimtis skirtingų natūralių kvapiųjų medžiagų, kol suradome puikiai tikusį mielių ekstraktą. Tuo pat metu, norėjus išlaikyti nepakitusį skonį sumažinus druskos kiekį virtose rūkytose kiaulių ausyse, pagelbėjo česnakų, pipirų ir svogūnų mišinys“, – sako pašnekovė.

Dabar „Lidl“ klientai gali įsigyti „Pikok“ virtą kumpinę dešrą, kurioje buvo sumažintas druskos ir riebalų kiekis, joje nėra skonio stipriklių, dažiklių ir pakaitalų, o gaminiui yra suteiktas „rakto skylutės“ simbolis, reiškiantis, kad jis yra palankesnis sveikatai. „Baroni“ virtose rūkytose kiaulių ausyse dabar yra 20 proc. mažiau druskos.

Kruopščiai patikrina kiekvieną gaminių partiją

„Samsonas“ vyr. technologė pratęsia, kad mėsines žaliavas, prieskoniui ir kitus produktų komponentus įmonė perka tik iš kruopščiai atrinktų ir pasitikėjimą užsitarnavusių tiekėjų, o tiek gaminių ingredientų, tiek pačių produktų kokybiniai ir mikrobiologiniai rodikliai yra periodiškai tikrinami akredituotose laboratorijose.

„Gamindami tiek „Pikok“, tiek kitus mūsų produktus, laikomės maisto saugos ir patvirtintų technologinių instrukcijų, o kiekvieną pagamintą partiją ne tik jusliškai ir vizualiai įvertina technologas bei apmokytas degustatorius, bet ir palygina ją su mėginiais iš prieš tai gamintų partijų, kad vartotojas gautų saugų, kokybišką, tokios pačios išvaizdos ir skonio gaminį“, – sako R. Butauskienė.

Išskirtinai rūpinasi visų produktų kokybe

Anot S. Gineičio, prekybos tinklas taiko kruopščiai suplanuotą produktų kokybės užtikrinimo sistemą ne tik „Pikok“, bet ir kitiems „Lidl“ parduotuvėse siūlomiems produktams.

„Griežtai rūpinamės visos mūsų produkcijos kokybe pradedant dar derybomis su tiekėjais apie galima bendradarbiavimą ir baigiant kasdiene prekyba. Taip pat reikalaujame iš partnerių reguliariai tirti produkciją, o tuo pat metu atliekame laboratorinius analitinius ir sensorinius tyrimus. Inicijuojame procesų patikras ir tiekėjų gamybos vietose“, – sako „Lidl Lietuva“ mėsos asortimento vadovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1293

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1293. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1053

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1053. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
       2021-04-30 09:17:05

Švenčiame motinos dieną: 10 idėjų, kaip nustebinti mylimą mamą

Jau šį sekmadienį minėsime gražią pavasario šventę – motinos dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi idėjomis, kaip originaliai pasveikinti savo mamą.
       2021-04-29 19:29:25

Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai

Šiandien Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje.
       2021-04-29 18:15:56

Vasariška gaiva ant jūsų stalo: šaltsriubių receptai

Šiltąjį sezoną, ko gero, niekas taip gerai neatvėsina kaip dubuo šaltos gaivinančios sriubos. Tačiau visai nebūtina kasdien mėgautis vis tuo pačiu šaltibarščių skoniu. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, kviečia eksperimentuoti virtuvėje bei atrasti vis naują šaltsriubės receptą.
       2021-04-29 12:47:29

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.
       2021-04-29 12:14:09

Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens

Vaistininkai vieningai teigia, kad galvos skausmas lydi beveik kiekvieną žmogų. Bent kartą per mėnesį jį patiria daugelis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į jo stiprumą, tiek į pasikartojimo dažnumą.
       2021-04-29 12:11:49

Su papildomomis sąlygomis išplėsta galimybė vairuoti lengvuosius motociklus

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3778(3), kuriomis nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. nuspręsta praplėsti teises vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos transporto priemones) B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.