Naujienos

Universalumo užmojai: „Lenovo IdeaPad Yoga 500“ apžvalga

2016-05-05 10:59:11

Nešiojami kompiuteriai vis dažniau tampa daugiafunkciniais įrenginiais. Gamintojai neriasi iš kailio tam, kad patenkintų naudotojų poreikius ir išleidžia vis įdomesnius konkstruktyviniu požiūriu įrenginius. Varle.lt nešiojamų kompiuterių specialistai parengė vieno tokio tipiško IT-postmodernizmo atstovo apžvalgą.

foto

Jūsų dėmesiui – nešiojamas kompiuteris-transformeris „Lenovo Yoga 500-15“, kuris turi 360 laipsniais vartomą korpuso dizainą.

Ar „Lenovo“ transformeris siekia tapti planšete filmams, nešiojamu kompiuteriu darbui ir žaidimams skirtu įrenginiu? Ar jam toks užmojis pasiekiamas? Pažiūrėkime, koks jis ir ką siūlo.

Dizainas ir ypatybės

Nepaisant to, kad visi pastaruoju metu aktyviai reklamuoja ergonomiškus ir kompaktiškus modelius, testuojamas „Lenovo Yoga 500-15“ yra pakankamai didelis pagal savo gabaritus įrenginys. Sveria nešiojamas kompiuteris taip pat nemažai – kiek mažiau nei 2 kg.

Nešiojamas kompiuteris pagamintas iš plastiko (išorė) ir iš aliuminio (vidus) ir jį malonu laikyti rankose nepaisant to, kad ir sveria jis nemažai. Bendrai surinkimo kokybė yra pakankamai solidi. „Lenovo“ šiam kompiuteriui pasirinko plastikinę išorinę korpuso dalį, kuri gal ir nesijaučia dėl to kaip premium klasės medžiaga, tačiau iš tikrųjų yra maloni lietimui ir lengvai valoma. Plotas aplink klaviatūrą yra tamsaus šlifuoto aliuminio, todėl tai, be abejonės, įvertins metalo mėgėjai.

„Lenovo Yoga 500-15“ ekranas patikimai ir tvirtai sukabintas su pagrindine korpuso dalimi: vyriai yra metaliniai, nors ir dengti iš viršaus plastiku. Ekranas iš tiesų vartomas visais 360 laipsniais aplink savo ašį ir paverčia kompiuterį gan storu planšetiniu. Šiame režime klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis atjungiami. Perjungimas tarp režimų yra gana sklandus ir paprastas. Sukasi kompiuteris gerai; ta prasme tvirtai laikosi kiekvienoje padėtyje. Patestavę jo akrobatines galimybes matome, kad vartomo dizaino mechanizmas tikrai patikimas ir tarnaus ilgai. Tačiau pakalbėkime apie pačius veikimo režimus.

Klasikinis nešiojamo kompiuterio formatas veikia puikiai ir klausimų kažkokių čia nekyla, o štai planšetinio kompiuterio režimas patogus tik žiūrint filmus ar skaitant didelius tekstus. Visiems kitiems uždaviniams naudotis juo kaip planšete nelabai patogu, nes jutiklinio ekrano paspaudimo tikslumas yra kiek mažesnis nei šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose, o pikselių tankis mažesnis. Kaip planšetinį kompiuterį naudoti šį įrenginį pasirodė nelabai patogu dar ir todėl, kad jis gana didelis.

Tačiau kalbant apie tuos tarpinius – stovelio/palapinės tipo režimus negalima nepaminėti, kad jie tikrai palengvina gyvenimą. Įsitaisius ant sofos nustatai nešiojamą kompiuterį taip, kad ekranas ir klaviatūra būtų vienoje linijoje ir štai: labai patogu ir naršyti internete, ir rinkti tekstą. Taigi, galimybė nustatyti darbo scenarijų maksimaliai pritaikytą jūsų poreikiams šiame įrenginyje tikrai dėmesio vertas ir šaunus dalykas. Nešiojamas kompiuteris pasižymi tinkamu jungčių parinkimu šonuose ir turi trys USB lizdus (2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0), HDMI, LAN ir keturi viename atminties kortelių skaitytuvą. Maitinimo jungtis yra išdėstyta iš kairės pusės.

Klaviatūra ir jutiklinis kilimėlis

Klaviatūra palieka tikrai gerą įspūdį, tekstą rinkti malonu. „Lenovo Yoga 500“ panaudotas „Lenovo AccuType“ klaviatūros išdėstymo dizainas, kuris apima skaitinės klaviatūros sekciją. Klavišai yra platūs ir pakankamo tvirtumo bei gylio. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad klaviatūra neturi pašvietimo.

Kalbant apie jutiklinį kilimėlį reikėtų pastebėti tai, kad jis yra pakankamai didelis, tačiau vidutinio jautrumo. Sunku rasti tą teisingą balansą tarp greičio ir tikslumo.

Ekranas

Kompiuteris turi 15,6 colio ekraną su 1920х1080 pikselių raiška. Kaip matome, IPS matrica yra gana ryški ir vidutiniškai spalvinga. Spalvų tikslumas nėra įspūdingas, nes skydelis apima tik 68% sRGB spalvų paletės. Tokios reikšmės pakanka kasdieniam naudojimui, tačiau yra kiek per mažai profesionaliems tikslams. Ekranas yra jutiklis, talpinio tipo. Jo jautrumas yra tikrai neblogas, tačiau jei atsidurtume internetiniame puslapyje su didžiuliais sąrašais, pamatytume, kad pataikyti ant kokios mažytės nuorodos labai nepaprasta.

Našumas

Testuota konfigūracija turi tikrai neblogą „Intel Core i7-6500U“ procesorių, pasižymintį iki 3.1Ghz taktiniu dažniu, kurį remia 8 GB operatyviosios RAM atminties ir 2 GB „GeForce GT940“ vaizdo plokštė. Naudotojo poreikiams siūloma 1 TB HDD disko talpa. Tokia konfigūracija puikus pasirinkimas namų vartotojams, kurie planuoja kompiuterį naudoti ne tik puslapių naršymui, bet ir žaidimams ar darbui su grafinėmis programomis. Kompiuteris veikia sklandžiai, tyliai ir greitai, per daug neįkaista, o žaidimai nestriginėja.

Kompiuteris turi 45 Whr bateriją, kuri 15.6 colio kompiuteriui vertintume kaip kiek per mažą. Subalansuotų energijos sąnaudų, esant žemiems ekrano ryškumo nustatymams ir labai vidutinės apkrovos metu jos įkrovos užtenka tik 3–4 valandoms.

https://www.youtube.com/watch?v=Rywo8GKd1U0

Apibendrinimas

Tokiems modeliams kaip „Lenovo Yoga 500“ priklauso ateitis. Kodėl? Nes klasikinė nešiojamo kompiuterio forma jau kiek nuobodi istorija. Šiandien, kol dar fizinis rimtų vidinės konstrukcijos elementų dydis neleidžia įrenginių-transformerių paversti ir lengvais, ir galingais, tai dar ne taip akivaizdu. Tačiau nenustebtume, jei po kokių dviejų metų daugumos nešiojamų kompiuterių gamintojų pasiūloje atsiras daug tokių akrobatų.

Kalbant testuotą modelį, galima teigti, kad „Lenovo Yoga 500“ pasirinkimas ir vertinimas yra labai individualus, nes viskas čia labai priklauso nuo to, kam ir kaip jį naudosite. Kaip savo kainos kategorijos atstovas, įrenginys yra tikrai geras, nes pasižymi tikrai kokybišku surinkimu, kuris atrodo patraukliai, turi neblogą ekraną ir pakankamai ergonomišką klaviatūrą, o svarbiausia – veikia tyliai, greitai ir efektyviai. Trūkumais galima laikyti minėtąjį nepatogumą naudojantis įrenginiu planšetinio kompiuterio režime, klaviatūros apšvietimo trūkumą bei patobulėjimo linkėtume jutikliniam kilimėliui ir baterijai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.