Naujienos

Ko trokšta prekybos tinklų darbuotojai: rūpi ne tik konkurencingas atlyginimas

2021-02-22 07:55:45

Kiekvienas darbdavys nuolat ieško būdų, kaip į organizaciją pritraukti talentingiausius kandidatus, išlaikyti jų lojalumą bei motyvaciją. Tačiau norint užtikrinti komandos narių gerovę, būtina atsižvelgti ir į pačių darbuotojų ar net kandidatų nuomonę.

Prekybos tinklo „Lidl“ kandidatų ir įmonės darbuotojų apklausų duomenys rodo, kad jiems vis labiau rūpi ne tik sąžiningas finansinis įvertinimas už atliktą darbą, bet ir kitos, papildomos priemonės bei neapčiuopiamos naudos, pavyzdžiui, darbdavio įvaizdis, nauji iššūkiai ar karjeros galimybės.

„Lidl Lietuva“ personalo vadovės Sandros Savickienės teigimu, išskirtinis dėmesys darbuotojams turėtų būti kiekvienos sėkmingos įmonės variklis, stumiantis ją į priekį. Anot jos, būtina kruopščiai planuoti priemones, įgalinančias darbuotojus, ir tai reikėtų daryti nuolat atsižvelgiant į jų vertinamus aspektus.

„Rūpestis darbuotojais yra viena pagrindinių „Lidl Lietuva“ organizacijos vertybių, jį parodyti padeda atidžiai parengtos iniciatyvos. Vedami noro tobulėti ir nuolat gerinti mūsų komandos nariams sudaromas sąlygas, stengiamės atsižvelgti ne tik į savo darbuotojų nuomonę, bet ir į laisvas įmonės pozicijas kandidatuojančių asmenų poreikius. Kandidatų apklausa leido mums susidaryti ryškesnį vaizdą apie tai“, – sako S. Savickienė.

Vertina ne tik konkurencingą atlyginimą

Pašnekovės teigimu, nuo praėjusių metų gegužės iki šių metų sausio pabaigos surinkti kandidatų duomenys rodo, kad į „Lidl Lietuva“ parduotuvių ar logistikos darbuotojų pozicijas kandidatavę asmenys vertina ne tik įmonės siūlomą vieną didžiausių atlyginimų tarp prekybos tinklų, bet ir kitas naudas.

Apklausa atskleidė, kad labiausiai kandidatų norą prisijungti prie įmonės lėmė nauji iššūkiai ir galimybės – šią priežastį nurodė daugiau nei 53 proc. respondentų. Panašiai svarbūs kandidatams ir tokie aspektai kaip darbo vieta (beveik 52 proc.) ir atlyginimas (kiek daugiau nei 51 proc.).

„Pastebime, kad nors finansinis įvertinimas išlieka itin reikšmingu faktoriumi kandidatams, tai nėra vienintelė priežastis. Kandidatai nori atsidurti draugiškoje aplinkoje, kurioje jie galėtų tobulėti. Potencialius darbuotojus pritraukiame ne tik vienu didžiausių atlyginimų mažmeninės prekybos sektoriuje, „Rekvizitai.lt“ 2020 m. gruodžio duomenimis siekiančiu 1632,96 eurus, bet ir sudarydami galimybę įdomiam bei dinamiškam darbui“, – teigia S. Savickienė.

Anot „Lidl Lietuva“ personalo vadovės, kandidatų apklausa taip pat parodė, kad jiems ne ką mažiau rūpėjo ir įmonės reputacija bei galimybės augti organizacijos viduje. Beveik pusė apklaustųjų atsakė, kad jų norą dirbti prekybos tinkle lėmė geras „Lidl Lietuva“ įvaizdis, o kiek daugiau nei 44 proc. apklaustųjų nurodė karjeros galimybes.

„Žmonėms rūpi geras darbdavių vardas ir reputacija, nes rinkdamiesi darbovietę, jie nori būti tikri, kad atsidurs profesionalioje aplinkoje, kur bus vertinami, skatinami augti ir siekti karjeros aukštumų“, – sako S. Savickienė.

Karjeros laiptais žengti nesutrukdė nei šeima, nei mokslai

Viena iš karjeros laiptais palypėjusių „Lidl Lietuva“ darbuotojų – Mažeikių „Lidl“ parduotuvės vadovo asistentė Saida Tomanienė. Ji pasakoja, kad dar prieš ketverius metus nedvejodama nusprendė kandidatuoti į salės darbuotojos poziciją.

„Visai netrukus buvau pakviesta į darbo pokalbį ir pradėjau dirbti parduotuvėje. Startavau užimdama salės darbuotojos pareigas, tačiau motyvacija, noras tobulėti bei kruopštus užduočių atlikimas lėmė greitą pasiūlymą keisti darbo profilį – tapau šviežumo koordinatore, o galiausiai atsidūriau parduotuvės vadovo asistentės pozicijoje“, – sako S. Tomanienė.

Pasak „Lidl“ darbuotojos, kildama karjeros laiptais ji turėjo derinti kelis iššūkius: „Džiaugiuosi, kad man pavyko ne tik augti organizacijos viduje, bet ir auginant mažametį vaiką tuo pat metu pabaigti įmonių administracijos studijas“.

Jaučiasi saugiai tiek materialiai, tiek emociškai

S. Tomanienės teigimu, vienas svarbiausių dalykų, kurį ji vertina dirbdama „Lidl“, yra dėmesys darbuotojui ir jo motyvacijos užtikrinimas stiprioje komandoje. Anot pašnekovės, lygindama save šiandien ir prieš karjerą prekybos tinkle, ji įžvelgia ne vieną pozityvų skirtumą.

Darbuotoja akcentuoja, kad darbas „Lidl“ jai pirmiausia asocijuojasi su saugumu: „Čia jaučiuosi įvertinta ir užtikrinta tiek materialine, tiek emocine, tiek dalykine prasme. Atėjusi į darbą nejaučiu streso, galiu pasikalbėti ne tik apie darbinius, bet ir apie gyvenimiškus reikalus su savo vadovu ar kitais kolegomis. Žinau, kad iškilus problemai galime atsiremti vieni į kitus ir išspręsti visas problemas, paramos sulauksime ir iš pačios organizacijos.“

Papildoma pagalba atsidūrus sunkioje padėtyje

„Lidl Lietuva“ personalo vadovė S. Savickienė pažymi, kad suprantama, jog kiekvienas darbuotojas įmonės viduje nori turėti tam tikras saugumo garantijas, todėl „Lidl Lietuva“ savo darbuotojams siūlo ir papildomas naudas, susijusias su jų sveikata ar nelaimingais atsitikimais šeimoje.

„Jau trečius metus visiems bandomąjį laikotarpį praėjusiems darbuotojams suteikiame privatų sveikatos draudimą, leidžiantį naudotis neribotu ambulatoriniu gydymu, lankytis privačiose klinikose, taip pat kasmet norinčius skiepijame nuo gripo. Be to, užtikriname ir mūsų komandos narių finansinį saugumą, jų šeimoje įvykus nelaimei, pavyzdžiui, suteikiame finansinę paramą netekus artimo šeimos nario“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė.

Įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 2,3 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 54 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-03-03 07:52:48

Didėjant Nemuno debitui, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad prasidėjus pavasariui stebima didėjanti vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno A. Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) užtvankos.
       2021-03-03 07:42:43

Ar technologijos – ne mergaičių sritis, jei programavimo pradininkė - moteris?

Lietuvos moksleiviai dažniausiai lanko muzikos ar sporto būrelius, tačiau pastaruoju metu populiariausiųjų penketuke užtikrintai įsitvirtino ir informacinių technologijų užsiėmimai.
       2021-03-02 19:32:18

Nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.