Naujienos

Minčių lietus: 4 skaitmeniniai įrankiai naujų idėjų generavimui

2021-02-22 15:02:45

Brainstorm‘as arba minčių lietus yra puikus būdas ieškoti naujų idėjų, siekiant išspręsti kylančius iššūkius. Šį metodą galima pritaikyti tiek darbe, tiek gyvenime.

Tačiau tam, kad tokia kūrybinė sesija būtų naudinga, ypatingai dirbant nuotoliniu būdu, svarbu pasitelkti efektyvius įrankius ir tinkamas technikas.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi keturiais vertingais sprendimais, kurie padės sugalvoti kuo daugiau originalių idėjų minčių lietaus sesijos metu.

1. Vizualinis minčių žemėlapis

Viena populiariausių sėkmingo minčių lietaus (angl. „Brainstorm“) technikų yra minčių žemėlapis (angl. „Mind Mapping“). Tai grafinis idėjų generavimo būdas. Centre užrašykite raktinį žodį ar frazę. Nuo jo rodyklėmis veskite visas kilusias mintis. Surašykite kuo daugiau idėjų, ieškokite jų tarpusavio sąsajų ir išsirinkite tinkamiausią sprendimą. Šis metodas tinka tiek individualiam darbui, tiek darbui grupėse.

Norintiems išbandyti šią techniką, rekomenduojame pasitelkti populiarų, net 14 mln. vartotojų visame pasaulyje turintį įrankį „MindMeister“. Jis leidžia kurti skaitmeninius minčių žemėlapius kartu su savo komanda realiu laiku. Čia rasite daug patogių šablonų, galėsite komentuoti, balsuoti, keisti žemėlapių temas ir ikonas, pridėti nuorodų, nuotraukų ir vaizdo įrašų, paversti užbaigtus žemėlapius į prezentacijas ir dar daugiau.

Programa galima naudotis internetinėje svetainėje mindmeister.com arba į savo telefoną ar planšetę įsidiegus „Mind Mapping – MindMeiste‪r“ aplikaciją, skirtą „Android“ arba „iOS“ vartotojams. Programa ypač intuityvi – ja lengva naudotis, be to, ją galite pritaikyti ne tik minčių lietaus sesijoms, bet ir projektų valdymui, planavimui, užrašų pasižymėjimui, idėjų rūšiavimui, susitikimų koordinavimui ir kt.

2. Individuali minčių lietaus sesija

Nors dažniausiai minčių lietaus sesijos vyksta grupėse, šį idėjų paieškos metodą galima naudoti ir vienam. Toks būdas priimtinesnis intravertams, kuriems sunku atsiskleisti grupinėse sesijose.

Individualią sesiją galima daryti kuriant idėjų sąrašus dokumente ar ant popieriaus lapo, išbandant 15 min. laisvojo rašymo, ieškant vizualinio temos įkvėpimo, keičiant mąstymo perspektyvą, piešiant minėtus minčių žemėlapius, žaidžiant žodžių žaidimus, išsikeliant klausimus ir organizuojant kilusias idėjas.

Taip pat verta išmėginti specialią minčių lietaus programėlę „Solo Brain Storming Ideas Too‪l“. Šis įrankis padės jums tinkamai išnaudoti idėjų kūrimui skirtą laiką. Čia galėsite pasirinkti norimą sesijos trukmę, įvesti asociacijas ir surašyti kuo daugiau idėjų, kad galėtumėte išsigryninti geriausią iš jų. Taip pat programėlėje rasite patarimų, kaip tinkamai pasiruošti sesijai ir kaip sugeneruoti itin originalių idėjų.

3. Komandinis idėjų kūrimas virtualioje erdvėje

Šiuo metu, kai dauguma dirba iš namų, minčių lietaus sesijas geriausia organizuoti skaitmeninėje erdvėje. Prieš virtualų susitikimą svarbu ne tik įvardinti problemą, kurią norima aptarti, bet ir išsirinkti efektyvius įrankius bendram darbui. Idėjų generavimui patogiausia naudoti virtualią lentą, kurioje galite žymėtis idėjas, klijuoti virtualius lipnius lapelius, bendrauti ir analizuoti rezultatus.

Viena tokių vartotojų pamėgtų platformų yra „Miro“. Joje galima organizuoti vaizdo konferencijas, dalintis ekranu, susirašinėti, redaguoti įrašus realiu laiku ar prisegti pasirinktus failus. Programa galima naudotis tiek naršyklėje nuėjus į internetinę svetainę miro.com, tiek į savo išmanųjį parsisiuntus „Miro: collaborative whiteboar‪d“ aplikaciją.

Šioje erdvėje galima ne tik patogiai rengti produktyvias minčių lietaus sesijas, bet ir organizuoti kūrybines dirbtuves, kurti naujus projektus, dalintis savo darbais ar net rengti įvairius mokymus. Didžiulis paruoštų šablonų pasirinkimas sutaupys laiko ir leis imtis darbo iškart, nieko nelaukiant. Naudinga ir tai, kad idėjas čia paprasta paversti į užduotis – tuomet beliks pasiskirstyti darbais ir stebėti jų įgyvendinimo procesą.

4. Efektyvios minčių lietaus technikos

Per virtualias minčių lietaus sesijas galima pritaikyti ir kitas populiarias brainstorm technikas. Daugelį jų skaitmeninių paruoštukų rasite internetinėje svetainėje conceptboard.com.

Štai „Brainwriting“ (liet. Idėjų rašymo) metodas veikia labai paprastu principu. Sesijos moderatorius užrašo idėją arba raktažodį, o kiti dalyviai vienas po kito turi užrašyti idėjas ar žodžius kylančius iš prieš tai kitų kolegų užrašytų idėjų. Taip sukuriama atvira erdvė naujoms idėjomis gimti.

„Reverse Thinking“ arba atvirkštinio mąstymo technika siūlo į išsikeltą užduotį pažvelgti kitu kampu ir atsakyti sau į klausimą ne kaip išspręsti problemą, o kaip ją sukelti. Pavyzdžiui, klausimą kaip padidinti elektroninės parduotuvės lankomumą paverskite klausimu ką daryti, kad niekas el. parduotuvėje nesilankytų. Tai padės pramankštinti smegenis ir geriau išsigryninti realias idėjas.

Kitas smagus metodas norint atverti minčių lietų, yra „5 Whys“ arba „5 Kodėl“ technika. Ji padeda išjudinti užstrigusį idėjų kūrimo procesą. Pradėkite nuo problemos, kurios sprendimo ieškote ir klauskite „Kodėl taip vyksta?“ arba „Kodėl taip atsitinka?“. Leiskitės į diskusiją ir klauskite „kodėl“ tol, kol prieisite prie problemos esmės.

Taip pat verta išmėginti efektyvią „Six Thinking Hats“ (liet. Šešios mąstančios kepurės) minčių lietaus techniką. Ji padeda į problemą pažiūrėti iš skirtingų mąstymo perspektyvų. Balta kepurė simbolizuoja informaciją ir faktus, geltona – pozityvų mąstymą, juoda – atsargumą ir kritinį mąstymą, raudona – emocijas, žalia – kūrybiškumą ir mėlyna – valdymą ir apibendrinimą. Pasidalinę skirtingais vaidmenis, galėsite sugeneruoti netikėtų idėjų ir naujų sprendimo būdų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-03-03 07:52:48

Didėjant Nemuno debitui, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad prasidėjus pavasariui stebima didėjanti vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno A. Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) užtvankos.
       2021-03-03 07:42:43

Ar technologijos – ne mergaičių sritis, jei programavimo pradininkė - moteris?

Lietuvos moksleiviai dažniausiai lanko muzikos ar sporto būrelius, tačiau pastaruoju metu populiariausiųjų penketuke užtikrintai įsitvirtino ir informacinių technologijų užsiėmimai.
       2021-03-02 19:32:18

Nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.