Naujienos

Vilniuje prasidėjo dvi dienas truksiantis inovacijų festivalis LOGIN 2016

2016-05-05 11:12:35

Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjo jau 10-asis, jubiliejinis technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN 2016, kviečiantis per dvi dienas truksiančią fiestą susipažinti su daugiau nei 150 progresyvių idėjų turinčių vizionierių iš Lietuvos ir užsienio.

foto

Iš pat ryto, LOGIN erdvėse dėmesį prikaustė biohakeris iš Švedijos – Hannes Sjoblad, žiniasklaidos atstovams demonstravęs mikroschemos implantacijos galimybes žmogaus kūne (festivalio dalyvių ši demonstracija dar laukia!), o festivalį oficialiai pradėjo charizmatiškasis žmogus-kiborgas Neilas Harbissonas, kurio kaukolėje implantuota antena tiesiog automatiškai traukia smalsuolių žvilgsnius.

„LOGIN yra puiki konferencija, pelnytai užsitarnavusi gerą vardą. Didžiausia Baltijos šalyse technologijų ir inovacijų šventė kasmet suburia vis daugiau dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Vilnius – puiki vieta tokiems susitikimams, nes miestas yra greitas ir atviras naujovėms. Kviečiu visus kurti ir bandyti savo produktus Vilniuje“, – konferencijos atidaryme sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Turbūt, nesumeluosiu, sakydama, kad šis LOGIN – išskirtinis. Ne tik tuo, kad mini 10 metų jubiliejų – kaip festivaliui, tai išties garbingas amžius. Išskirtinis dar ir tuo, kad renginys jau išaugo iš konferencijos rėmų bei tapo festivaliu, erdve, kur gimsta progresyvios, unikalios idėjos, o šių metų pranešėjai – itin spalvingos, charizmatiškos ir be galo skirtingos, kartais galbūt ir dviprasmiškai vertinamos, asmenybės. Tad labai linkiu visiems festivalio lankytojams atrasti, kurti ir iš festivalio išsinešti tik geriausias mintis, iki kitų metų renginio tapsiančias įgyvendintais projektais“, – sako LOGIN vadovė Ieva Dirvonskaitė.

„Dažnai galvojame, kad inovacijos vyksta kažkur kitur, o ne mūsų kieme. Dėl to daugelis elgiamės kaip sekėjai, o ne kaip lyderiai. Sujungdami idėjas su technologijomis ir turėdami drąsos, galime globaliai sukurti naujus ir pelningus verslo modelius. Todėl antrus metus iš eilės kartu su LOGIN rengiame verslui skirtą konferencijos dalį „Teo Business Summit @ Login”, – sako naujos kartos IT ir telekomunikacijų verslą kartu kuriančių bendrovių „Teo“ ir „Omnitel“ vadovas Kęstutis Šliužas.

Rimantė Ribačiauskaitė, „LOGIN Startup Fair“ organizatorė ir VšĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovė, atkreipia dėmesį į tai, kad šiemet net 20 iš 58 investuotojams ir publikai prisistatančių startuolių, dalyvaujančių „LOGIN Startup Fair“, yra užsienio jaunos įmonės iš Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Ukrainos. „Tai rodo, kad tampame regiono startuolių traukos centru, tramplinu į užsienio rinkas. Kviečiame visus susipažinti ne tik su startuoliais, bet ir tuzinu techninės kūrybos erdvių, paklausyti pranešimų, kuriuos skaitys tokių kompanijų, kaip „Tesla“, „Uber“ ar „IBM“ atstovai. „LOGIN Startup Fair“ zonos lankymas yra atviras ir be LOGIN festivalio bilieto“, – sako R. Ribačiauskaitė.

Pirmąją festivalio dieną lankytojų laukia mėnuleigio kūrėjas, „Audi“ misijos į Mėnulį vadovas Robert Boehme; technologijų ir inovacijų žurnalo „Wired“ redaktorius David Rowan, pasakosiantis apie skaitmenines galimybes prekių ženklams; Rusijos meno ir politinio protesto grupės „Pussy Riot“ narė Nadežda Tolokonnikova, kalbėsianti apie skaitmeninį įgalinimą; „The Coca-Cola Company“ vadovė Lenkijai ir Baltijos šalims Anna Jakubowski, atskleisianti paslaptis, kaip bendrovė derina tradicinę formulę su naujausiomis technologijomis. Popietę festivalio dalyvių laukia ir jau minėtas biohakeris Hannes Sjoblad, pranešimo metu dar kartą demonstruosiantis mikroschemos implantaciją į žmogaus kūną.

Antrąją festivalio dieną progreso gerbėjai galės išvysti dar vieną žmogų-kiborgą – menininkę Moon Ribas, savo alkūnėje turinčią implantuotą sensorinę jungtį, kuri padeda jausti kiekvieną žemės drebėjimą. Taip pat – DNB banko pristatomą futuristą, investuotoją ir verslininką Nicklas Bergman, pasakosiantį apie tai, kaip išgyventi technologines audras; pasaulinio lygio žvaigždžių, tokių kaip Kanye West ar Lauryn Hill, muzikos prodiuserį, „Vinted“ patariamosios valdybos narį ir kviestinis svečią – Che Pope. Ir, žinoma, kontraversiškiausią pranešėją, tiesiogiai teletiltu sujungsiantį Vilnių ir Londoną – „Wikileaks“ įkūrėją Julian Assange, su kuriuo diskutuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Prieš pat J. Assange tiesioginį ryšį, LOGIN dalyvių dar laukia viena įdomiausių diskusijų apie ribą tarp atsakomybės ir privatumo.

Tai – tik 9 pranešėjai iš visų 150. 10 jubiliejinio LOGIN 2016 festivalio erdvių iš viso vyksta 5 didieji renginiai, o dalyvių laukia 10 sesijų bei daugiau nei 130 pranešimų. Festivalyje veikia ir tokios platformos, kaip „LOGIN Startup Fair“, organizuojama „Verslios Lietuvos“ „Startup Lithuania“ komandos, žaidimų kūrimo bendrovės „Nordcurrent“ rengiama „LOGIN Game Fest“ bei „Teo Business Summit @ LOGIN”, skirta verslo atstovams.

Dvi dienas truksiantį technologijų ir inovacijų festivalį vainikuos lietuviškieji progreso „Oskarai“ – Lietuvos interneto apdovanojimai, gegužės 6 dieną vyksiantys Menų fabrike „Loftas“ LOGOUT vakarėlio metu.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-08 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 2806 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-08 08:08:18

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: dirbantiems savarankiškai

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų nepamiršti, kad nuo pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo įmokas. „Sodra“ primena, kiek, kada ir kaip mokėti bei kodėl svarbu tai padaryti.
       2021-03-08 07:42:36

Kovo 8-oji: Moterys, pakeitusios technologijų istoriją

Šiais metais pasaulis mini 110-ąją Tarptautinę moters dieną. Idėja kasmet švęsti Kovo 8-ąją kilo moterų teisių gynėjai Clara Zetkin, kuri ją pasiūlė 1910 m. Tarptautinėje dirbančių moterų konferencijoje Kopenhagoje.
       2021-03-08 07:36:33

Kolektyvinis intelektas: ar kartu esame protingesni?

Šeima, kariuomenė, valstybė, organizacija – jas sieja ne tik tam tikros bendruomenės sukūrimas, bet ir kiek paradoksaliai skambanti kolektyvinio intelekto (KI) sąvoka. Kas tai yra? Kaip KI gali pasitarnauti mūsų kasdieniame gyvenime?
       2021-03-08 07:32:50

Pieno produktų vartojimas: ką valgo vaikai, tačiau vengia suaugusieji?

Nors pieno produktai – neatsiejama daugelio šeimų kasdieninės mitybos dalis, vaikų ir suaugusių pasirinkimai stipriai skiriasi. Suaugusieji daugiausia vartoja pieną, grietinę ar sviestą.
       2021-03-07 11:15:51

Siuntos Lietuvoje jau gabenamos naudojant degalus iš atliekų

Logistika ir transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Siekdamos sumažinti daromą poveikį klimato kaitai, logistikos įmonės ieško įvairių būdų sumažinti išmetamų teršalų kiekius:
       2021-03-07 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5398 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-07 07:52:20

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie COVID-19 anglišką atmainą

"Savaitė. Angliškoji SARS-CoV-2 atmaina B.1.1.7 įsitvirtina Europoje. Vokiečiai ir prancūzai tai atvaizdavo savo ataskaitose. Šiose šalyse jau pusė Covid-19 atvejų sudaro angliška atmaina."
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.