Naujienos

Elektrikai pasiruošę įrenginėti energetiškai efektyvius ir išmanius pastatus

2016-05-05 11:24:06

Šiuolaikiniai pastatai tampa vis išmanesni, o elektros instaliacijos technologijos – sudėtingėja, nes būtent jos užtikrina pastatų energetinį efektyvumą ir komfortą vartotojui.

foto

Akivaizdu, tobulėjant technologijoms ir augant reikalavimams pastatų energetiniam efektyvumui, elektros instaliacijos meistrų kvalifikacija tampa vis svarbesnė.

Tai, kad Lietuvos elektros instaliacijos meistrai yra kvalifikuoti ir pasirengę užtikrinti sklandų naujų technologijų įdiegimą pastatuose, buvo galima įsitikinti gegužės 3 d. KTU Santakos slėnyje vykusiame Lietuvos elektros meistrų čempionate.

Trečius metus vykusiame čempionate dėl geriausiųjų titulo varžėsi 9 specialistų komandos iš visos Lietuvos. Dalyviai per keturias valandas turėjo sukurti energiją taupančius elektros instaliacijos sprendimus, tinkamus naudoti energetiškai efektyviuose ir išmaniuosiuose namuose.

Elektros meistrų užduočių atlikimą pagal 10 kriterijų vertino kompetentinga komisija: Energetikų mokymo centro elektros energetikos specialistas, profesijos mokytojas ekspertas Gediminas Isoda ir to paties mokymo centro elektros energetikos specialistas Darius Ališauskas, „Litgrid“ AB pastočių vyr. inžinierius dr. Kęstutis Jasiūnas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto lektorius dr. Žydrūnas Čeponis, Kauno technologijos universiteto lektorius Jonas Vanagas ir „Achema" AB filialo „Sistematika“ technikos direktorius Andrius Drumstas.

Kaip teigė komisijos pirmininkas G. Isoda, lyginant su praėjusių metų čempionato užduotimis, šiais metais dalyviams užduotys buvo papildytos elementais, kurie susiję ir su energetiškai efektyvių pastatų valdymu.

„Kalbant apie šiuolaikinius ir energetiškai efektyvius pastatus, didelį dėmesį reikia skirti elektros instaliacijos meistrų kvalifikacijai, nes būtent nuo jų priklauso, kaip bus atlikta elektros instaliacija, elektros įrenginių įmontavimas į sienas, o svarbiausia – įrengtas apšvietimo valdymas. Kaip žinome, pastato apšvietimui sunaudojama 40-50 proc. visos energijos, tad jeigu elektros instaliacijos specialistas elektros valdymą atliks kokybiškai, energija bus taupoma efektyviai. Atsižvelgdama į tai, „Schneider Electric“ kompanija šiais metais čempionato dalyviams leido išbandyti savo sugebėjimus, panaudojant efektyvaus valdymo pradmenis“, - akcentavo Lietuvos elektros meistrų čempionato komisijos pirmininkas.

Čempionato sumanytojos, tarptautinės energijos valdymo bendrovės „Schneider Electric“ Prezidentas Baltijos šalims Kaspars Rokens teigė, kad toks instaliacijos meistrų čempionatas – tai moderni ir inovatyvi forma perteikti savo patirtį ir žinias partneriams, supažindinti su naujausiomis elektros instaliacijos technologijomis.

„Bendrovės tikslas – kelti elektros instaliacijos meistrų kvalifikaciją, o tai darome ne tik organizuodami elektros meistrų čempionatus, bet ir skaitydami paskaitas, įgyvendindami socialinėje erdvėje vykstančius projektus tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse. Mūsų pagrindinis tikslas – kad mūsų produkcijos vartotojai gyventų saugioje aplinkoje ir galėtume išvengti nemalonių netikėtumų, kurie įvyksta tuomet, kai elektrikams trūksta kompetencijos“, – teigė K. Rokens.

Bendrovė „Schneider Electric“ kasmet skiria 5 procentus nuo savo metinės apyvartos naujų technologijų kūrimui, o tai leidžia kurti kokybiškus produktus, taikyti technologijų taikymą, leidžiantį išmatuoti naujos produkcijos energinį naudingumą, sekti naujausias tendencijas ir jas tobulinti.

Renginyje, kurio pagrindinis tikslas – kelti specialistų kvalifikaciją, profesionalumą, supažindinti su naujausiomis rinkos naujienomis bei technologijomis, nugalėtojais tapo įmonės „UVG Electric“ darbuotojai. Nuo jų šiek tiek atsiliko „Elektrotera“ meistrai. Trečiąją vietą laimėjo – „ELSIS TS“ darbuotojai. Visi čempionato prizininkai pasidalino tūkstančio eurų prizinį fondą. Ne tik prizininkai, bet ir kiti dalyviai džiaugėsi galimybe išbandyti savo jėgas, atliekant sudėtingas, tačiau įdomias užduotis, kurios yra tam tikras iššūkis, retai pasitaikantis kasdieniame darbe.

Kol elektros instaliacijos meistrai demonstravo savo sugebėjimus atliekant varžybų užduotis, čempionato svečiai turėjo galimybę dalyvauti net šešiuose seminaruose, kuriuose specialistai iš Lietuvos ir užsienio pristatė naujausių technologijų taikymą elektros instaliacijos srityse.

Tai vienintelis toks renginys šalyje, skirtas srities specialistams, kurio metu meistrai gali išbandyti savo jėgas, pritaikyti žinias, sugebėjimus ir pasidalinti sukaupta patirtimi su kolegomis. Nuo 2013 m. elektros meistrų čempionatas, kurį organizuoja tarptautinė energijos valdymo bendrovė „Schneider Electric“, taip pat vyksta Latvijoje ir Estijoje. Ateityje tokius čempionatus planuojama rengti tarp visų trijų Baltijos šalių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 517 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 517 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 514 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 514 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.