Naujienos

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

2021-03-02 12:44:43

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.

„Samsung“ produktų ekspertas Vytautas Jurgaitis išskiria 5 dažniausiai pasitaikančias buitinės įrangos problemas, kurias neretai galima išspręsti patiems.

Baltos dėmės ant indaplovėje išplautų indų

Indaplovė yra išties puikus išradimas, leidžiantis išvengti tvarkymosi su kalnu nešvarių indų kriauklėje. Visgi, indaplovių naudotojai neretai susiduria su problema, kad išplovus indus, ant jų lieka baltos dėmės. V. Jurgaičio teigimu, tai gali lemti ne pačios indaplovės trūkumai, o kietas vanduo.

„Jei namuose vanduo yra per kietas, plaunant reikia naudoti indaplovių druską ir skalavimo skystį. Kuo vanduo yra kietesnis, tuo didesnio kiekio druskos gali reikėti. Šiuolaikinės indaplovės indų druską paprastai dozuoja automatiškai, tačiau nereikėtų pamiršti jos pripildyti į specialią talpą, kai indaplovės indikatoriai rodo, kad ši priemonė pasibaigė. Be to, indaplovių druskos vis tiek gali papildomai reikėti ir tuomet, kai naudojamos „viskas viename“ kapsulės, kurios nebūtinai leidžia pakankamai suminkštinti vandenį“, – sako V. Jurgaitis.

Skalbimo mašina nesusidoroja su dėmėmis

Jei iš skalbimo mašinos išėmus skalbinius jie nėra visiškai švarūs, problema taip pat nebūtinai yra susijusi su buities prietaiso defektais. Labai tikėtina, kad įrenginiu paprasčiausiai naudojamasi netinkamai.

„Viena iš dažnai gyventojų daromų klaidų – per didelis į skalbimo mašinos būgną sudedamų skalbinių kiekis. Dėl to gali ne tik prasčiau išsiskalbti skalbiniai, kuriems tokiu atveju trūksta vietos, bet ir greičiau dėvisi skalbimo mašinos variklis. Į būgną dedamų skalbinių kiekis neturėtų viršyti jos techninėse specifikacijose nurodomo svorio. Be to, rekomenduojama skalbiniais užpildyti ne daugiau trijų ketvirtadalių skalbimo mašinos būgno“, – pažymi V. Jurgaitis.

Šaldytuve neužtikrinamas pakankamas šaltis

Šaldytuvo negalėjimo užtikrinti pakankamai žemos temperatūros priežastys gali būti įvairios. Kartais tai lemia išties rimti gedimai, o kartais – paprasčiausiai tinkamos prietaiso priežiūros stoka. Anot V. Jurgaičio, šalčio trūkumą ar netolygų jo pasiskirstymą šaldytuve gali lemti ir netinkamai uždaromos jo durelės.

„Įprotis atidarius šaldytuvo dureles ilgai žiūrėti į jo turinį, o gaminant maistą palikti jas praviras, gali atsiliepti prietaiso veikimo kokybei. Reikėtų stengtis šaldytuvą laikyti atvirą kuo trumpiau. Be to, privalu įsitikinti, kad uždarytos šaldytuvo durelės tinkamai prisispaudžia prie korpuso. Jei durelių gumos yra stipriai nusidėvėjusios ar išsipurvinusios, gali būti neužtikrinamas šaldytuvo sandarumas ir dėl to gali suprastėti šaldymo kokybė. Tokiu atveju patartina gumas gerai nuvalyti, o jeigu ir tai nepadeda – jas pakeisti“, – sako V. Jurgaitis.

Eksperto teigimu, iškilus klausimams, susijusiems su buitine technika, padėti gali ir interneto resursai. Lietuviškame „Samsung Community“ bendraminčių forume internete įvairių šio prekės ženklo įrenginių ir buitinės technikos naudotojai vieni su kitais dalinasi savo patirtimi, kylančiomis problemomis ir jų sprendimo būdais. Čia taip pat galima greitai gauti ekspertų atsakymus ir patarimus rūpimais „Samsung“ prietaisų ir buitinės technikos naudojimo klausimais, taip pat skaityti naujausias įrenginių apžvalgas ir sužinoti su jais susijusias naujienas.

Dulkių siurblys prastai siurbia

Jei pastebėjote, kad siurbiant kilimą reikia įdėti vis daugiau pastangų ir jis vis tiek lieka nepakankamai švarus, to priežastis gali būti susijusi visai ne su nusilpusiu jo varikliu. Susidūrus su tokia problema, V. Jurgaitis pirmiausiai pataria patikrinti dulkių siurblio konteinerį arba maišelius ir filtrus.

„Dulkių siurblio maišelius reikia reguliariai keisti, o konteinerį geriausia iškratyti po kiekvieno siurbimo. Vienkartinius maišelius reikėtų keisti kai jie užsipildo, o daugkartinio naudojimo geriausia po kiekvieno siurbimo. Atitinkamai reikėtų rūpintis ir dulkių siurblio filtrais – juos, priklausomai nuo konkretaus modelio, periodiškai išplauti ar pakeisti. Taupant šių komponentų sąskaita ar paprasčiausiai į jų priežiūrą numojus ranka, ne tik prastėja dulkių siurblio našumas, bet namuose į orą gali patekti ir kenksmingų dulkių bei alergenų“, – pažymi V. Jurgaitis.

Stringa orkaitės ventiliavimo sistema

Orkaitė yra dar vienas buities prietaisas, be kurio neapsieina daugelis. Jos gedimai gali išties sugadinti nuotaiką. Viena iš dažniausiai pasitaikančių orkaičių problemų yra susijusi su jos ventiliacijos sistema.

„Orkaičių ventiliacijos sistemos veikimas neretai sutrinka dėl joje besikaupiančių riebalų. Dėl to labai svarbu kiekvieną kartą pasinaudojus orkaite ją gerai išvalyti. Kitu atveju riebalai ir nešvarumai gali pradėti kauptis ir orkaitės ventiliacijos sistemoje, kuri yra svarbi tinkamam prietaiso veikimui. Nešvarumai taip pat gali sugadinti ir temperatūros jutiklius, nuo kurių priklauso tinkama temperatūra kepimo metu. Taigi, išvengti orkaitės gedimų dažnai gali padėti švaros palaikymas ir tinkama prietaiso priežiūra“, – sako V. Jurgaitis.

Susidūrus su šiomis ir kitomis įvairių buities prietaisų problemomis „Samsung“ technikos naudotojams specialistas pataria apsilankyti „Samsung Community“ bendraminčių forume, kurio nariai ir ekspertai gali padėti rasti geriausius sprendimus. Čia taip pat gausu patarimų, susijusių su televizoriais, išmaniaisiais telefonais, mobiliosiomis programėlėmis, planšetiniais kompiuteriais, dėvimaisiais įrenginiais, garso ir vaizdo įranga, kompiuteriais.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-15 09:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1168

Atlikus 17363 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1168. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-15 08:29:05

Simptomas, kurį aštrina stresas: kas yra tinitas ir kaip su juo kovoti?

Jei be jokio išorinio stimulo ausyse ar galvoje girdite tam tikros formos ūžesį, tuomet priklausote maždaug 20 proc. planetos žmonių, kurie bent kartą gyvenime susiduria su bene dažniausiu klausos sistemos sutrikimu – paslaptinguoju tinitu.
       2021-04-15 08:23:39

Skaitmenizacija: kaip tai realizuoti?

Dar prieš prasidedant pandemijai Europos Sąjunga (ES) išreiškė siekį tapti pasaulinės skaitmeninės ekonomikos pavyzdžiu ir dalį savo išteklių nukreipė į šio prioriteto įgyvendinimą.
       2021-04-15 07:38:36

Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais

Finansinių sukčiavimų virtualioje erdvėje daroma žala per metus padidėjo kartais: Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų,
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-14 14:17:38

Vyriausybei pristatytas Galimybių pasas, atversiantis daugiau uždarytų veiklų

Šiandien Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugražinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
       2021-04-14 11:46:00

Trečios koronaviruso COVID-19 bangos naujas REKORDAS: 1311

Atlikus 19681 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1311. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-14 11:28:10

Už 1000 eurų kompensaciją bus galima įsigyti elektrinį motorolerį, motociklą

Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, galės įsigyti ir elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį.
       2021-04-14 11:22:18

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės.
       2021-04-14 11:16:48

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą.
       2021-04-14 11:05:42

Ar mokame taupyti? 5 patarimai pradedantiesiems

Mintyse savo pinigus pradedame leisti jų dar nė negavę. Juk išleisti daug smagiau negu taupyti – galima iš karto džiaugtis nusipirktu daiktu, o taupomi pinigai bus išleidžiami tik vėliau ir einamuoju momentu jokio džiaugsmo neteiks.
       2021-04-14 10:58:23

VDU rektorius J. Augutis: svarbu prisitaikyti ir nebijoti mokytis čia ir dabar

„Mane dažnai stebina Lietuvoje girdimos kalbos, kad žmonių su aukštuoju išsilavinimu šalyje turėtų būti mažiau. Esą vieną išsilavinusį, aukštąjį išsilavinimą turintį asmenį darbo rinkoje turėtų atitikti bent aštuoni darbininkai.
       2021-04-14 10:42:40

Startuolių verslas ir rinkodara: ką daryti, kad idėja neužstrigtų stalčiuje?

Pažinti tikslinę auditoriją, pasirinkti tinkamus kanalus jai pasiekti ir sulauktą dėmesį paversti pardavimais – viena svarbiausių startuolių ir apskritai bet kokio sėkmingo verslo užduočių.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 10:01:22

Atostogos 2021: dauguma lietuvių ilsėsis Lietuvoje

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas neišgąsdino Lietuvos gyventojų ir jie planuoja atostogas praleisti ne namuose, tačiau tolimų kelionių dažnas atsisakys - net 53 proc. teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.
       2021-04-13 09:58:14

Vaida Kurpienė: „Maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą“

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
       2021-04-13 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1178

Atlikus 17382 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1178. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-13 09:10:13

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamus automobilius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4532(2), kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų,
       2021-04-13 09:04:56

Naujoji Lietuvos raudonoji knyga – atmintinė kiekvienam gyventojui

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knygą. Kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį rengė beveik 50 mokslininkų ir gamtininkų daugiau kaip ketverius metus.
       2021-04-13 09:00:05

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų.
       2021-04-13 08:42:37

„Angliuko“ vartojimo ypatumai – gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato.
       2021-04-13 08:34:28

Elektromobilių bumą prognozuoja jau po penkerių metų: kainos susilygins

Nepaisant globalios pandemijos, praėjusiais metais visame pasaulyje įsigytų naujų elektromobilių skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Tai lėmė ne tik keliami vis griežtesni taršos reikalavimai automobilių gamintojams, bet ir didėjantis elektromobilių pasirinkimas ir gerėjanti jų įkrovimo infrastruktūra.
       2021-04-13 08:29:08

9 svarbiausi faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?
       2021-04-13 08:24:51

Kauno startuolių ekosistemą stiprins Silicio slėnyje sėkmės sulaukęs lietuvis

Vieno sėkmingiausio Lietuvos mobiliųjų aplikacijų startuolio „GetJar“ ir „Google“ milžinės autonominių automobilių kompanijoje „Waymo“ dirbęs ir susipažinęs su Silicio slėnio kūrėjais lietuvis padės vystyti verslą Kauno startuoliams.
       2021-04-13 07:31:09

„Linas Agro Group“ valdoma žemės ūkio bendrovė investuoja į melžimo robotus

Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje užbaigtas svarbus modernizacijos etapas ir planuojamos naujos šimtatūkstantinės investicijos į fermų atnaujinimą bei pažangias technologijas, kurios užtikrins aukščiausius gyvūnų gerovės standartus.
       2021-04-13 07:10:36

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas raginimas apsispręsti

Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai netrukus sulauks registruotų laiškų. Gyventojai, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime turi galimybę pasirinkti iki birželio pabaigos.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-13 06:31:10

Braškes auginantis ūkininkas Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią

Joniškio rajone braškes auginantis Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią ir sako, kad savame ūkyje atidirbęs 12 valandų nejaučia nuovargio, o nuotaika visada pakili, nes daug padaryta. Smulkaus ūkio verlas plečiamas – praeitais metais ūkyje auginta 2,2 ha braškių, o šiais – 3,7 hektaro.
       2021-04-13 06:24:41

„Kad jūs matytumėte, kaip tas vyras pradėjo tą duonos kepaliuką bučiuoti..."

„Onkologijos institute dirbau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Pupelienė. – Daug ten teko visko matyti – žmogiškų tragedijų, skausmo, netekčių...
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.