Naujienos

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

2021-03-05 11:08:32

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.

Ugniagesių atstovai sako, kad didžioji dalis šių nelaimių kilo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo pažeidimų. Tuo metu draudikai pažymi, kad tokių gaisrų metu gyventojai patiria dešimtis tūkstančių eurų siekiančius nuostolius ir ne visuomet padaro viską, kad nuo jų apsisaugotų. Todėl net šaltajam metų sezonui pasibaigus, svarbu paanalizuoti gaisrų atvejus ir pasimokyti, kaip nuo jų apsisaugoti ateityje.

Daugiausiai gaisrų kyla kūrenant namus

Kalbėdamas apie pastarąjį žiemos sezoną, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas A. Gudžiauskas sako, kad, spustelėjus šaltukui, gaisrų visuomet padaugėja, nes dar ne visi gyventojai šildydamiesi laikosi priešgaisrinės saugos reikalavimų. Taip pat ne visuomet namuose prižiūrimos krosnys ir kaminai. Vien per pirmuosius du mėnesius dėl šių priežasčių Lietuvoje kilo 434 gaisrai. Tai sudaro beveik trečdalį visų užfiksuotų atvejų.

„Galima išskirti keletą pagrindinių tokių gaisrų priežasčių, o pirmiausia – tai netinkamas pasiruošimas šildymo sezonui. Gyventojai dar retai prieš ateinant šalčiams išsivalo krosnimis kūrenamų namų kaminus ir dūmtraukius, atlieka krosnies apžiūrą ir remontą. Svarbu atminti, kad pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles būtina suodžius iš dūmtakių ir krosnių išvalyti prieš kiekvieną šildymo sezoną ir ne rečiau kaip kas ketvirtį jo metu. Būtent dūmtakiuose užsidegę suodžiai dažnai tampa pavojingų ir daug nuostolių pridarančių gaisrų priežastimi. Norėtųsi, kad gyventojai šiuos dalykus įsidėmėtų ir prisimintų ateityje, kai vėl sulauksime šalčių“, – sako A. Gudžiauskas.

Gaisrai įsiplieskia ir nuo elektrinių šildytuvų

Tuo metu draudimo bendrovės ERGO Turto žalų administravimo skyriaus vadovas M. Ratkevičius pažymi, kad gaisrai šildymo sezono metu dažnai kyla ne tik nuo netvarkingų krosnių ar neatsargaus elgesio su jomis, bet ir nuo elektrinių šildymo prietaisų. Kiekvienu atveju gyventojų patirta žala gali siekti nuo kelių iki keliolikos dešimčių tūkstančių eurų.

„Oro temperatūrai nukritus gyventojai namus ar kitas patalpas šildosi ne tik krosnimis, bet ir elektriniais šildytuvais, kuriuos palikus be priežiūros ar naudojant netinkamai gali kilti gaisras. Visų pirma renkantis tokias šildymo priemones reikėtų įsitikinti, kad elektrinis šildytuvas ar katilas yra techniškai tvarkingas, jo laidai yra nepažeisti, nešyla. Šiuos įrenginius jungiant į elektros lizdo šakotuvus ar prailgintuvus svarbu, kad į juos tuo pat metu nebūtų sujungta daug kitų galingų elektros prietaisų. Be to, elektrinių šildytuvų nederėtų statyti arti baldų, užuolaidų ar kitų degių medžiagų“, – sako M. Ratkevičius.

Būtina laikytis saugumo reikalavimų

Savo ruožtu A. Gudžiauskas pažymi, kad kūrenant namus gaisrai taip pat dažnai kyla dėl paprasčiausio gyventojų neatsargumo: pavyzdžiui, šalia krosnies sukraunamos degios medžiagos, kurios gali užsidegti nuo menkiausios kibirkšties. Ugniagesių atstovas primena, kad malkos ar kitos lengvai užsidegančios medžiagos nuo krosnies turi būti patrauktos ne mažesniu nei vieno metro atstumu.

„Yra pasitaikę ir tokių atvejų, kai gyventojai – matyt tam, kad būtų šilčiau miegoti – prie pat krosnies prisistūmė lovas, kurios nuo sklindančio karščio ar žiežirbų užsidegė ir sukėlė gaisrą. Be abejo, tokiais atvejais kyla didelis pavojus ir žmonių gyvybei. Taip pat būtina nepamiršti, kad šalia krosnies ar židinio negali būti klijuojami tapetai ar siena dengiama medžio apdaila. Be to, jei grindys yra medinės ar iš kitų degių medžiagų, ties krosnies pakura privalo būti prikaltas ne mažesnis kaip 50x70 cm dydžio skardos lakštas“, – sako A. Gudžiauskas.

Anot jo, taip pat svarbu užtikrinti, kad namo perdangoje tarp vidinės kamino sienelės iki namo konstrukcijų būtų ne mažesnis kaip 38 cm nedegios medžiagos tarpas, o tarp kamino išorinės sienelės ir namo stogo konstrukcijų – ne mažesnis kaip 13 cm nedegantis intarpas. Kitu atveju per krosnies ar dūmtraukio įtrūkimus liepsna gali pasiekti degias namo konstrukcijas ir taip sukelti gaisrą. Be to, ugniagesių atstovas primena, kad kiekvienuose namuose būtina įsirengti dūmų detektorius.

Ugnis gali pasiglemžti visą turtą

M. Ratkevičiaus teigimu, dėl netvarkingų elektrinių šildymo prietaisų, krosnių ir kaminų kylantys gaisrai pridaro didelių nuostolių. Kūrenant namus krosnimis nuo kibirkščių ir karščio dažniausiai pirmiausiai užsidega stogas, kuriuo ugnis greitai išplinta. Taip pat dažnai sudega namo pertvaros, o daug žalos žemutiniuose aukštuose pridaroma dėl apliejimo vandeniu gesinimo metu. M. Ratkevičius sako, kad iki pamatų pastatai dažniausiai sudega tuomet, kai kilęs gaisras pastebimas vėlai – pavyzdžiui, kai užsidega atokiau esanti sodyba ar vienkiemis.

„Deja, būna ir taip, kad ugnis pasiglemžia visą gyventojų turtą, todėl jiems namus tenka kurti iš naujo. Gaisras neabejotinai gali sugriauti šeimos finansinį stabilumą ir saugumą. Dėl to svarbu pasirūpinti ne tik priešgaisrinės saugos priemonėmis, bet ir savo turto draudimu“, – pažymi M. Ratkevičius.

Anot draudikų atstovo, iš viso pernai ERGO gyventojams atlygino ugnies padarytų nuostolių už daugiau kaip pusę milijono eurų. Didžiausia žala siekė beveik 100 tūkst. eurų. Daugiausiai nuostolių gyventojams pridarė dėl netvarkingos elektros instaliacijos ir neatsargaus kūrenimo bei neprižiūrėtų kaminų ir krosnių kilę gaisrai.

ERGO Baltijos šalyse

ERGO yra viena pirmaujančių draudimo grupių Baltijos šalyse, siūlanti ne gyvybės, gyvybės bei sveikatos draudimą. Metinė įmokų suma ERGO Baltijos šalyse sudaro 242 mln. eurų. Per metus ERGO Baltijos šalyse klientams apmoka žalų už beveik 143 mln. eurų. Daugiau nei 650 tūkst. klientų Baltijos šalyse pasitiki ERGO grupės paslaugomis, patirtimi bei finansiniu stabilumu.

Baltijos šalyse veikiančios ERGO bendrovės yra tarptautinės ERGO grupės dalis. Tai viena didžiausių draudimo grupių Europoje. ERGO atstovaujama daugiau nei 30 šalių Europoje bei Azijoje. Pagrindinis ERGO akcininkas yra viena didžiausių pasaulyje perdraudimo grupių „Munich Re“. Plačiau: www.ergo.lt

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.