Naujienos

Prancūzių grožio paslaptys: ar tobulą odą gali turėti kiekviena?

2021-03-10 13:43:23

Apie prancūzių grožį ir eleganciją legendos sklando po visą pasaulį. Ir nors iš pirmo žvilgsnio jos atrodo itin paprastai: gaivi ir sveika oda, natūralūs, vėjo suvelti plaukai ir daug pastangų nereikalaujantis kasdienis įvaizdis,

o kosmetinėje rastumėte vos kelias esmines makiažo priemones, tačiau jų odos priežiūros rutina – visai kas kita. Prancūzės renkasi tik itin kokybiškas kosmetikos priemones ir atsakingai žiūri į kiekvieną žingsnį, kad oda atrodytų nepriekaištingai. Kokios jų paslaptys ir ką reikėtų daryti, norint prilygti daugelyje madų žurnalų išgirtam prancūzių grožiui?

Tokios moterys kaip Carla Bruni, Catherine Deneuve, Marion Cotillard ar Vanessa Paradis – yra tikro prancūziško grožio ikonos. Jų oda – visada atrodo nepriekaištingai: lygi, stangri ir švytinti. Tačiau specialistai teigia, jog tai ne tik genai, bet ir stropaus darbo rezultatas. Daugelis šių moterų liudija, jog bėgant metams, odos priežiūra užima dar didesnę laiko dalį.

„Pagrindinės garsių prancūzių paslaptys – visai ne naujausios procedūros salonuose ar prabangi kosmetika. Tam, kad turėtų visada švytinčią ir skaisčią odą, jos griežtai laikosi svarbiausių odos priežiūros žingsnių, naudoja kokybišką kosmetiką, tinkamai maitinasi ir, svarbiausia – saugo odą nuo saulės spindulių, mat tai vienas didžiausių odą sendinančių veiksnių“, – sako BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Donata Švarcaitė.

Mažiau visada yra daugiau

Tam, kad turėtų sveiką ir išpuoselėtą odą, prancūzės laikosi kelių itin svarbių taisyklių:

Pirmiausia – odos priežiūra, tik po to makiažas. Odos priežiūra – tai tarsi magiškas ritualas, kuris trunka neskubant ir mėgaujantis.
Makiažas – tik bruožams pabrėžti, o ne jiems sukurti. Nenustebkite, jei prancūzių kosmetinėje pamatysite tik lūpų dažus, blakstienų tušą bei lengvą mineralinę pudrą. Šių priemonių užtenka veido bruožams pabrėžti.
Kokybė, kokybė ir dar karta kokybė. Didelė kaina, toli gražu, nėra garantas, kad produktas bus veiksmingas. Pirkdamos kosmetiką, prancūzės pirmiausia atkreipia dėmesį į produkto sudėtį ir kokybę bei dažniausiai renkasi dermatologų kuriamą ir testuojamą kosmetiką – ji veiksminga ir saugi.

Efektyvią odos priežiūrą ir gerus rezultatus užtikrina ne vienkartiniai „stebuklingų“ receptų išbandymai, o pastovi kasdienė rutina. Kad ir kaip pavargusi būtumėte po sunkios dienos, nepraleiskite vakaro odos priežiūros rutinos. Tas pats galioje ir pramigus ryte ar labai skubant.

Svarbiausi odos priežiūros žingsniai:

1 žingsnis – valymas

Tai vienas iš svarbiausių ir esminių odos priežiūros žingsnių. Dabar itin populiarus metodas vadinamas dvigubu valymu, kurio metu naudojamos kelios skirtingos priemonės veido odai nuvalyti.

„Nors prancūzės taip pat naudoja šią techniką, tačiau ji atkeliavus iš Japonijos, kur odos priežiūra ne ką mažiau vertinama. Ši procedūra atliekama vakare, prieš miegą. Pirmiausia specialiu aliejiniu prausikliu yra nuplaunamas makiažas. Jį galima tepti ant sausos odos, tiesiai ant makiažo ir masažuoti į odą tol, kol makiažas pradės skaidytis. Taip ne tik nuvalysite visą makiažą, bet ir atliksite veido masažą, atsipalaiduosite ir pamaitinsite odą. Aliejuotą veidą reikėtų nuvalyti šiltu vandeniu sudrėkintu rankšluosčiu, skirtu veidui, kurio šereliai itin švelnūs. Po to – naudokite vandens pagrindo prausiklį, kuris dar kartą nuvalys odą ir išvalys visas pora bei pašalins likusius nešvarumus nuo veido“, – pasakoja D. Švarcaitė.

2 žingsnis – odos pH lygio atstatymas

Po dvigubo veido nuvalymo, rekomenduojama naudoti toniką. Daugelis šį žingsnį praleidžia, lyg nelabai svarbų, tačiau tonikas subalansuoja odos pH lygį, kuris pasikeičia nuo įvairių prausiklių – dėl to oda tampa jautri, dirgli, gali rausti ir net niežėti. Jį reikia naudoti dar prieš tepant veido kremą tiek ryte, tiek vakare.

„Tonikas tarsi atstato odos barjerą, kuris dažnai pažeidžiamas prausimosi metu. Geriausia naudoti kuo neutralesnį, lengvą ir gaivinantį toniką. Prancūzės taip pat mėgsta toniką laikyti šaldytuve ir nupraususios veidą apipurkšti toniko dulksna ar suvilgyti odą delnais – naudoti vienkartinių vatos tamponėlių tikrai nereikia. Jie sugeria kur kas daugiau produkto, nei jums reikia. Todėl turėkite toniką su purškikliu ar tiesiog pilkite keletą šlakelių į delnus“, – pataria BENU vaistininkė.

3 žingsnis – drėkinimas ir maitinimas

Ne ką mažiau svarbus odos priežiūros žingsnis – drėkinimas. Visai nesvarbu, kokio tipo jūsų oda – drėkinimas yra privalomas norint palaikyti elastingą odą. Pasiekti norimą rezultatą, neužtenka vien veido kremo, patariama naudoti ir serumus.

„Serumų tekstūra – lengvesnė, vandens pagrindu, o kremų – tirštesnė. Tačiau serumas ir kremas – tai du skirtingi produktai ne tik pagal savo tekstūrą ir sudėtį, bet ir pagal paskirtį. Serumai greitai įsigeria, veikia gilesnius veido odos sluoksnius, nes tai labai koncentruotas produktas, kuriame aktyvios medžiagos – vitaminai, antioksidantai, peptidai, augaliniai ekstraktai, hialurono rūgštis, pro ir prebiotokai sudaro 70–80 proc., o kremuose – iki 20 proc.“, – sako D. Švarcaitė.

Serumo paskirtis – vadinamasis taškinis poveikis probleminėje veido zonoje, todėl serumo reikia vos kelių lašelių. Šie produktai pagal savo sudėtį skirstomi į drėkinančius, jauninančius, stangrinančius, tonizuojančius ir kt.

Sveikos odos instituto ekspertė įspėja, kad serumų sudėtyje paprastai nebūna nuo žalingų saulės spindulių ar šalčio apsaugančių ingredientų, todėl praėjus 15 min. po serumo naudojimo, reikia veido odą, kaklą, dekoltė zoną tepti kremu.

„Oda dehidratuoja, todėl drėkinti būtina visus odos tipus – normalią, riebią, sausą, mišrią. Todėl ypač vasaros sezono metu naudokite kremus su aktyviosiomis medžiagoms, pavyzdžiui hialurono rūgštimi, taip pat tinka priemonės su polisacharidais (betainu, galaktoze, gliukoze ir t.t.). Jie padeda sulaikyti vandens molekules epidermyje. Vėsesniu metų laiku naudokite maitinamuosius kremus“, – sako vaistininkė.

Dar vienas labai svarbus, bet dažnai pamirštamas žingsnis – paakių oda. Ji gali būti ir 10 kartų plonesnė už veido odą, todėl reikia elgtis itin atsargiai. Jokiu būdu netrinkite paakių storais rankšluosčiais ir nepamirškite paakių kremų, kurie drėkins, maitins ir apsaugos nuo žalingų aplinkos veiksnių.

Kalbant apie paakių odos priežiūrą, D. Švarcaitė pataria naudoti specialiai paakiams sukurtą kremą, kurį galima rinktis pagal pageidaujamą poveikį – tonizuojantį, drėkinantį, lyginantį raukšles ar mažinantį pajuodusius paakius. Nors yraįvairių nuomonių, ar iš viso reikalingas atskiras kremas paakių sričiai, Sveikos odos instituto ekspertė pabrėžia, kad tas pats kremas, kurį naudojate veidui, nebūtinai tiks ir paakiams, mat į veido kremo sudėtį gali įeiti ingredientai, kurie dirgins jautrią ir ploną paakių odą.

4 žingsnis – apsauga

Prancūzės žino, jog saulė – didžiausias jų jaunystės ir grožio priešas. Ir nors garsiojoje Prancūzijos Rivjeroje pamatysite ne vieną gražuolę, dauguma jų bus prisidengusios odą skaromis, dėvės plačiabriaunes skrybėles, didelius akinius nuo saulės ir visada po ranka turės saulės kremą su didžiausia ultravioletinių saulės spindulių apsauga.

„Apsauga nuo saulės – net ir ne vasaros sezono metu – būtina, o ypač mums, gyvenantiems šalyse, kur tos saulės matome ne daug. Daugelis rytų Europos gyventojų turi I arba II odos tipą, kurie greitai nusvyla saulėje, yra linkę į apgamus, pigmentines dėmes ir dar blogiau – įvairius piktybinius darinius, kurie atsiranda su laiku“, – perspėja vaistininkė.

Anot BENU Sveikos odos instituto ekspertės, saulės daroma žala yra kaupiamoji, todėl smarkiai nusvilus saulėje – galite ne iškart pastebėti rimtų pasekmių, žinoma, atmetus tai, kad paraudusią odą skaudės, vėliau viršutinis epidermio sluoksnis nusilups. Tačiau bėgant metams, neatsakingas deginimasis saulėje labai sendina odą ir tai puikiai matosi.

„Pigmentinės dėmės – viena pagrindinių priežasčių, kodėl net jaunos moterys gali atrodyti kur kas vyresnės. Odos atspalvis tampa netolygus, oda atrodo lyg šlakuota ar su patamsėjimais. Žinoma, atsiranda ir raukšlės, oda sausėja. Visi šie požymiai – sunkiai arba išvis nebeatstatomi, o kartais sprendimas gali būti ir labai skausmingas bei brangus. Todėl prieš siekdamos tobulai įdegusios odos – gerai pagalvokite, ar nevertėtų geriau investuoti į kokybišką dirbtinio įdegio kremą“, – sako BENU vaistininkė D. Švarcaitė.

Taigi į savo veido odos priežiūros rutiną įterpkite ir apsauginius kremus nuo saulės. Veidui patartina rinktis purškiamą veido dulksną su apsauga nuo ultravioletinių saulės spindulių. Ją galite turėti rankinuke ir naudoti visos dienos metu, ypač kai leidžiate laiką lauke.

Ši naujiena peržiūrėta 3227 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.