Naujienos

Dažna tėvų ir vaikų barnių priežastis – technologijos: ekspertai siūlo susitarti

2021-03-19 07:04:47

Dėl išmaniųjų technologijų naudojimo kylantys konfliktai yra viena dažniausių tėvų ir vaikų nesutarimų priežasčių. Maždaug 6 iš 10 suaugusiųjų dėl to konfliktuoja su vaikais dažniau nei kartą per savaitę, rodo Skaitmeninės etikos centro duomenys.

Ekspertų teigimu, tėvai paprastai nori plėšte atplėšti savo vaikus nuo ekranų, kai yra kur kas efektyvesnių priemonių rasti sutarimui.

„Rengdami mokymus tėvams apie sąmoningumo skaitmeninėje erdvėje ugdymą labai dažnai girdime, kad dėl technologijų kyla konfliktų. Svarbu suprasti, kad išeitį rasti galima ir nesipykstant. Pradėkime nuo domėjimosi vaikų veikla internete ir visos šeimos susitarimo dėl išmaniųjų įrenginių naudojimo. Tai leis suaugusiems labiau suprasti vaikus – ką jie veikia, kuo domisi internete ir kodėl, o kartu augins pasitikėjimą ir paliks mažiau situacijų pyktis dėl ekranų“, – kalba Skaitmeninės etikos centro vadovė Rasa Jauniškienė.

Jos pastebėjimu, vaikai yra tėvų atsakomybė, tad pastarieji turi kontroliuoti atžalų gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje, svarbu pasirinkti tinkamą formą, nevedančią barnių link. Juo labiau, kad vaikai iš esmės palankiai vertina tėvų kontrolę – Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 1 tūkst. paauglių, parodė, kad taip mano 65 proc. 11-16 metų jaunuolių.

Kaip gyventi ir išgyventi tarp ekranų, ką daryti, kad technologijos teiktų naudą ir malonumą, o netaptų tarpusavio nesutarimų ar neigiamų padarinių savijautai bei socialiniam gyvenimui priežastimi, bus kalbama akcijos „Skaitmeninė savaitė 2021“ renginiuose, vyksiančiuose kovo 22-28 d.

„Technologijos yra nuolatinis mūsų palydovas, išmanieji įrenginiai – šalia dirbant, mokantis, leidžiant laisvalaikį. Jie sukurti padėti žmogui, tad turime nuolat domėtis naujovėmis ir nepamiršti, kad tik būdami ir žingeidūs, ir sąmoningi, gausime maksimalią naudą ir išvengsime nesusipratimų, galinčių slypėti skaitmeninėje erdvėje. Norėdami atkreipti dėmesį į tobulėjimo svarbą „Skaitmeninės savaitės 2021“ veiklas dedikavome mokymuisi visą gyvenimą“, – sako asociacijos „Langas į ateitį“ akcijos „Skaitmeninė savaitė 2021“ veiklų vadovė Ginta Liberytė.

Klausimas „ką veiki?“ nėra domėjimasis

Ekspertai nuolat kalba apie tai, kad tėvai turėtų domėtis vaiko gyvenimu skaitmeniniame pasaulyje ir pasistengti suprasti, ką jis ten veikia. R. Jauniškienė sako, kad domėjimasis nėra tiesiog klausimas, ką veiki, jį reikia suprasti truputį plačiau.

„Tarkime, tėvų taip paklaustas vaikas atsako, kad naršo „TikTok“. Atsakymas nesuteikia daug informacijos – kokius vaizdus žiūri, ar jie jam patinka, ką įdomaus ten randa. Juk jei paauglys kelias valandas praleidžia internete, tai užima didelę jo laiko dalį ir pokalbiui apie tai skirti porą minučių yra neadekvatu. Apie mokyklą tėvai su vaikais jau įpratę pasikalbėti, o dėmesio skaitmeninei erdvei dar mažoka“, – sako pašnekovė.

Tėvams ji pataria ne tik daugiau kalbėtis su vaikais apie jų veiklas internete, internetinius draugus, su kuriais jie daugiausiai bendrauja, bet kartais ir pabūti šalia, kai jie, tarkime, žaidžia kompiuterinius žaidimus. Taip ateis supratimas, kaip tas žaidimas vyksta, ką daro jo veikėjas, koks žaidimo tikslas, ką veikėjas turi atlikti. Tada būtų išvengiama tokių dažnų konfliktinių situacijų, kai, pvz., pakvietus vaiką pietauti jis atsako, kad negali – nes galbūt taip ir yra: jis tikrai turi pabaigti tam tikrą žaidimo etapą, jei nori laimėti ar išsaugoti sukauptus taškus.

„Toks domėjimasis mažina konfliktų skaičių ir veda link didesnio tarpusavio pasitikėjimo. Vaikas noriau pasipasakos ne tik apie tai, kad nugalėjo „priešą“ ar pakilo į aukštesnį lygį žaidime, bet ir jei nutiks bėda. Internete gali nutikti visko, todėl geriau sukurti tokį santykį, kad vaikas ateitų pas tėvus ir pasipasakotų“, – tikina ekspertė.

Tėvams domėtis savo vaikų veiklomis internete pataria ir kiti tėvai. Skaitmeninės etikos centro vadovė sako, kad po mokymų dalyviai užpildo apklausą, kur pateikia savo rekomendacijas kitiems tėvams. Dažniausios jų – nuoširdžiai domėtis, ką vaikai veikia internete ir išmaniuosiuose telefonuose, daugiau bendrauti su vaikais, pelnyti jų pasitikėjimą, patiems domėti technologijų naujovėmis. Ir pirmiausia – patikrinti, ar yra ir kaip veikia turinio filtravimo programėlės vaikų įrenginiuose.

Šeimos susitarimai – vaistas nuo konfliktų

Efektyviu būdu išvengti konfliktų su vaikais dėl technologijų naudojimo R. Jauniškienė vadina šeimos susitarimus. Svarbiausia, kad jie būtų užrašyti ir visų šeimos narių pasirašyti, nes vien tik žodiniai susitarimai dažnai neveikia, jaunoji karta retai jaučiasi jiems įsipareigojusi.

„Drauge su Paramos vaikams centro psichologais esame parengę šeimos susitarimo šabloną, kurį galima rasti mūsų centro interneto svetainėje. Jame yra surašyti pavyzdiniai klausimai, kuriuos šeimos nariai galėtų aptarti prieš pasirašydami susitarimą: ką jie mėgsta internete veikti kaip šeima, ko kiekvienas norėtų iš kito ir pan. Klausimų gali būti ir kitokių, būdingų konkrečiai šeimai.

Atsakius į juos, ant lapo turėtų būti surašomi punktai, dėl kurių visa šeima susitaria, pavyzdžiui, kad po devintos valandos vakaro nebesinaudos išmaniaisiais telefonais, kad naktį telefonai bus ne miegamuosiuose, o svetainėje, visi į telefonus susiinstaliuos laiko ribojimo programėles ir t. t. Vėliau visi susitarimą pasirašo, pasideda matomoje vietoje ir, be abejo, stengiasi taisyklių laikytis“, – šypsosi pašnekovė.

Jos teigimu, svarbiausia, kad tariantis dalyvautų visi šeimos nariai ir visi būtų lygiaverčiai. Paauglius dažnai būna sudėtinga įkalbinti daryti kokius nors susitarimus, tad galima jiems pasiūlyti pravesti tokią šeimos diskusiją. Paprastai, gavę svarbų vaidmenį, paaugliai labiau įsitraukia.

Šeimos susitarime taip pat turėtų būti numatytos pasekmės nesilaikantiems taisyklių. Toks susitarimas turėtų galioti tam tikrą laiką, nes keičiasi aplinkybės ir poreikiai, tad taisykles verta reguliariai peržiūrėti.

„Tokie susitarimai pirmiausia leidžia visiems šeimos nariams geriau pažinti vieniems kitus, pamatyti, kaip mes leidžiame laiką internete ir sutarti, kokiomis sąlygomis tęsime internetines veiklas. Be to, lūkesčius gali išsakyti visi – ne tik tėvai vaikams, bet ir vaikai tėvams – gal jie irgi nori, kad tėvai mažiau žiūrėtų į ekranus. Ar viskas vyks taip, kaip parašyta? Dažniausiai – ne, visi esame žmonės, taisyklės kartais pažeidžiamos ir ne tik iš piktos valios. Bet tai jau bus pirmas žingsnis į efektyvesnį bendravimą, savo ir kitų šeimos narių laiko leidimo technologijose stebėjimą ir sąmoningumą“, – aiškina R. Jauniškienė.

Iš arčiau susipažinti su technologijų nauda bei skaitmeninėmis galimybėmis gyventojus kviečia kasmet visoje Europoje organizuojama skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week). „Skaitmeninės savaitės 2021“ veiklas kovo 22-28 d. kviečiama stebėti kasdien 11 val. prisijungus prie tiesioginių transliacijų internetinėje svetainėje www.prisijungusi.lt.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Psichologija: kitos panašios naujienos
       2023-05-29 16:42:28

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus?

Psichologiniuose tyrimuose vis dažniau pabrėžiama tėvo ir vaiko santykio svarba skirtingoms gyvenimo sritims. Deja, ne visiems pasiseka tą santykį sukurti, užauginti ir išlaikyti vaikui jau suaugus.
       2023-01-16 14:46:00

Kasdienis jausmų įsivardijimas padės pasirūpinti emocine sveikata

Nuo naujų metų pažadame sau sportuoti, sveikai valgyti ar kitaip rūpintis savo fizine sveikata, tačiau reikėtų nepamiršti ir emocinės sveikatos. Trečiasis sausio savaitgalis – minimas kaip „Mėlynasis pirmadienis“ (angl. „Blue Monday“).
       2022-11-29 18:56:24

Karo sukelta įtampa slūgsta, tačiau išlieka pavojingai aukšta

Absoliuti dauguma, 79 proc., Lietuvos gyventojų jaučia padidėjusią įtampą, nerimą ar stresą, kuris šiek tiek sumažėjo, lyginant su situacija pavasarį, kai Rusijai užpuolus Ukrainą, net 87 proc. mūsų visuomenės patyrė emocinį šoką.
       2022-07-08 10:23:05

Pandemija paaštrino silpnybes: geriau sekėsi psichologiškai pasiruošusiems

Pandemija pasitraukė į antrąjį planą, tačiau jos padariniai žmonių psichinei sveikatai tebesitęsia, todėl atliekami tyrimai apie jų požymius ir įveikimo būdus. Apie tai kalbamės su Kauno klinikų Psichiatrijos klinikos Vaikų ir paauglių psichiatrijos sektoriaus vadovu prof. Dariumi Leskausku.
       2022-03-07 12:23:15

Naujienų srauto valdymas ir emocinė sveikata: kaip rasti balansą

Dėl įtemptos karo situacijos Ukrainoje naujienas sekame dažniau nei įprastai – nuolat stebime naujausius įvykius ir tikriname informacijos kanalus bei pranešimus telefone. Ekspertai įspėja, kad nepertraukiamas naujienų srautas gali turėti ir neigiamos įtakos emocinei sveikatai bei kasdieniams darbams.
       2021-03-23 06:44:56

Nuotolinis mokymas – stresas, grįžimas į mokyklą – irgi stresas. Kaip suvaldyti?

Švietimo ir mokslo ministerijai pakvietus pradinukus grįžti į mokyklas, kilo įvairių diskusijų ir nerimo. Beveik metus mokęsi nuotoliniu būdu, mažieji gali susidurti su grįžimo į koletyvą stresu.
       2021-03-22 10:11:01

Trys ženklai, rodantys, kad naršymas internete tampa problema

COVID-19 pandemija aiškiai parodė skaitmeninių technologijų naudą ir svarbą, o kartu atskleidė ir tai, kad toli gražu ne visi žmonės moka jomis naudotis nekenkdami sau.
       2020-03-20 07:42:39

Psichologė pataria, kaip prasmingai išnaudoti laiką

Dėl susiklosčiusių aplinkybių, prasidėjusio karantino, keičiasi dienotvarkė ir darbų planavimas ne tik darbuotojams, bet taip pat moksleiviams ir studentams. Viena vertus, būtų galima pasidžiaugti dėl daugiau atsiradusio laisvo laiko.
       2020-03-19 09:25:39

Panika veikia miegą, prastas miegas – imunitetą. Kaip galime sau padėti?

Šiandieniniame visuotinės pandemijos kontekste susiduriame ne tik su susirgimo grėsme, bet ir aplinkoje tvyrančiu nerimu, nežinomybe bei panika. Tiesa, nerimaudami dėl ateities, savo ir aplinkinių sveikatos, patys sau susikuriame kiek paradoksalią situaciją: panika ir baimė neigiamai veikia mūsų miegą, o prastas miegas – silpnina imunitetą.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
       2020-02-11 14:08:00

Ką darote ne taip, kad vaikas domisi tik kompiuteriniais žaidimais?

Kompiuteriniai žaidimai ir buvimas virtualioje erdvėje šiandien ne tik užima didelę dalį žmonių laisvalaikio, bet ir kursto karštas diskusijas. Ypač tarp tėvų, kurių vaikai, pasak suaugusiųjų, per daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono.
       2020-02-07 17:33:10

Įsigijote brangų pirkinį? Patarimai, kaip pasirūpinti, kad jis tarnautų ilgai

Prekybininkams skelbiant finalinius žiemos išpardavimus, gyventojai skuba pasinaudoti nuolaidomis ir įsigyti brangesnių pirkinių: buitinės technikos, elektronikos prietaisų ar išmaniųjų įrenginių.
       2020-01-16 09:01:48

Kaip pamačius nuolaidas nepamesti galvos?

Sausį drąsiai galime vadinti atsinaujinimo mėnesiu. Jo laukiame ne tik dėl to, kad pradedame vykdyti Naujųjų metų išvakarėse sau duotus pažadus, tačiau šį mėnesį prasideda ir taip laukti išpardavimai. Didžioji dalis moterų skuba nusipirkti seniai nusižiūrėtą suknelę, batelius ar rankinę, kuriai vis pagailėdavo pinigų.
Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.