Naujienos

„Uber“ partneriai-vairuotojai tobulino vairavimo slidžiame kelyje įgūdžius

2016-05-21 17:51:43

Pavėžėjimo paslaugų bendrovė „Uber“, rūpindamasi savo partnerių-vairuotojų saugaus vairavimo įgūdžiais, pakvietė pasitobulinti vairavimo sunkiomis kelio sąlygomis įgūdžius specialioje automobilių aikštelėje Trakuose.

foto

Pavėžėjimo paslaugas teikiantys partneriai-vairuotojai išbandė pasaulyje sparčiai populiarėjančią, vairavimą slidžiame kelyje imituojančią technologiją „EasyDrift“.

Saugaus vairavimo ir automobilio valdymo ypatumų dalyvius mokė profesionalus lenktynininkas, vairavimo instruktorius Rokas Markevičius.

„Dažna avarijų priežastis – staiga pasikeitusi kelio danga. Važiuojant itin slidžia kelio danga automobilis nesisuka, ir nors transporto priemonė vis tiek nereaguoja, vairuotojas bando susukti vairą kuo daugiau. Tuomet, priekiniams ratams pasiekus geresnį sukibimą, automobilis pradeda nevaldomas slysti šonu. Panašiai gali nutikti ir nuo asfaltuotos kelio dangos užvažiavus ant žvyruotos, ar priešingai“, - sako R. Markevičius.

Anot R. Markevičiaus, nesvarbu ar vasara, ar žiema – nevaldomu automobilis gali tapti tiek lyjant, tiek pašalus, tiek pasikeitus kelio dangai. Dažnai pastarasis veiksnys lemia netikėtą automobilio slydimą šonu. Pradėti slysti automobilis gali net ir važiuojant nedideliu greičiu, tad bet kuriuo metų laiku kelyje vairuotojai turi būti pasirengę jį suvaldyti.

Pasaulyje sparčiai populiarėjanti „EasyDrift“ sistema suteikia galimybę mokytis suvaldyti nestabiliu tapusį automobilį važiuojant net ir minimaliu greičiu. Automobilis, ant kurio padangų sumontuojama „EasyDrift“ sistema, slysta itin lengvai, nesvarbu, kokia kelio danga važiuojama. Sistemos pagalba vairuotojui sudaromas įspūdis, lyg žiemą važiuotumėte su vasarinėmis padangomis.

„Automobilis šonu slysti pradeda netikėtai, todėl norint jį suvaldyti reikia reaguoti greitai ir žinoti kaip tą daryti. „EasyDrift“ sistema padeda pajausti slydimo pradžios momentą ir treniruotis kaip jį suvaldyti“, - sako R. Markevičius.

Lietuvoje vieni iš pirmųjų naująją paslaugą išbandė savo vairavimo įgūdžius patobulinti norintys „Uber“ partneriai-vairuotojai. Jie, kartu su saugaus vairavimo instruktoriumi R. Markevičiumi, pagilino teorines automobilio valdymo žinias ir kiekvienas individualiai pritaikė jas valdydami nestabilia tapusią transporto priemonę. Po kiekvieno pravažiavimo dalyviai sulaukė individualių instruktoriaus pagyrimų bei patarimų, kokius aspektus būtų galima patobulinti dar labiau.

„Dėkojame įspūdžio dovanų parduotuvei „Laisvalaikio dovanos“, suteikusiai galimybę „Uber“ partneriams-vairuotojams nemokamai patobulinti saugaus vairavimo įgūdžius ekstremaliomis kelio sąlygomis. Partnerių vairuotojų aktyvumas dalyvaujant saugaus vairavimo pamokose rodo, jog jie savo iniciatyva siekia išlaikyti aukštą pavėžėjimo paslaugų Vilniuje lygį ir užtikrinti visiems pakeleiviams saugų, patogų pavėžėjimą už prieinamą kainą“, - sako Vytautas Černiauskas, „Uber“ operacijų ir logistikos vadovas Lietuvoje.

Naująją technologiją išbandę „Uber“ partneriai-vairuotojai teigė, jog suvaldyti lengvai šonu slystantį automobilį, važiuojant net ir minimaliu greičiu, buvo iššūkis.

„EasyDrift“ sistemos išbandymas buvo išties gera patirtis, kokios iki šiol neturėjau. Pagrindinis instruktoriaus iškeltas tikslas buvo pravažiuoti ratą nesusisukus. Įgyvendinti tai pasirodė gana sunku, nes priekinių automobilio ratų sukibimas geras, o gale – žymiai prastesnis. Išlaikyti automobilį tokiomis sąlygomis sunku. Patirtis buvo labai gera – gavome taiklių ir naudingų pastabų iš instruktoriaus apie tai, kokius vairavimo įpročius bei įgūdžius reikėtų patobulinti“, - sako „Uber“ partneris-vairuotojas Jaunius.

„Uber“ partnerė-vairuotoja Ramunė pasakoja, jog patirtis važiuojant su „EasyDrift“ ir instruktoriaus patarimai itin naudingi patekus į neįprastą situaciją kelyje, norint išlaikyti automobilio kontrolę.

„Niekada neteko važiuoti tokiomis sąlygomis. Labai daug kas priklauso nuo kelio dangos ir automobilio, tačiau didžiąją dalį to, ką sakė instruktorius galima pritaikyti ir įvykus netikėtoms situacijoms kelyje. Žinoma, esant streso būsenoje, važiuojant ant sniego ar ledo, reaguojame kitaip nei trasoje, tačiau esmė – kaip valdyti automobilį, kaip susukti vairą, kada paspausti greičio pedalą ar stabdį, kada nespausti – labai naudinga“, - sako „Uber“ partnerė-vairuotoja Ramunė.

Patobulinti tiek teorinius, tiek praktinius vairavimo įgūdžius ir sužinoti daugiau apie nestabiliu tapusio automobilio valdymą, partnerius vairuotojus į ketvirtadienį vykusią pamoką kvietė bendrovė „Uber“ kartu su įspūdžio dovanų parduotuve „Laisvalaikio dovanos“. Pamokos metu naująją „EasyDrift“ sistemą išbandė keliasdešimt dalyvių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 426 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 426 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
       2021-03-02 08:38:15

Efektyviausi vaistai nuo inkstų skausmo: kada padeda arbatos, o kada – tabletės

Inkstų skausmas gali kilti dėl įvairiausių priežasčių, o pojūčiai vieni nemaloniausių – skausmas gali būti tiek maudžiantis, tiek priepuolinis.
       2021-03-02 08:33:06

Nešiojamųjų kompiuterių higiena: kaip teisingai juos valyti ir dezinfekuoti?

Sunku patikėti, tačiau nešiojamųjų kompiuterių klaviatūros gali būti net 20 tūkst. kartų nešvaresnės nei mūsų namuose esančio klozeto dangtis, rodo „CBT Nuggets“ duomenys.
       2021-03-02 08:27:29

Bitkoinas – naujasis auksas?

Vasario mėnesį kriptovaliutos visame pasaulyje pasiekė vieno trilijono vertės ribą. Maždaug 700 milijardų iš tos sumos sudaro vien bitkoinas, kuris vasario mėnesį kelis kartus sumušė savo paties vertės rekordus.
       2021-03-02 08:21:17

Darbdavį rinksimės kitaip: kokius klausimus būtina užduoti įsidarbinant?

Tebesitęsianti koronaviruso krizė, dėl jos atsiradęs ekonominis nestabilumas ir išaugęs nedarbo lygis sukėlė dar daugiau nežinomybės darbo paieškos procese ir kandidatus paskatino renkantis būsimą darbdavį atkreipti dėmesį į iki šiol mažiau apsvarstytus kriterijus.
       2021-03-01 11:34:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 247 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 3184 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 247 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-01 10:46:20

Valstybės pagalbos nesulaukiantys paukštynai mažins gamybą

Dėl pandemijos milijoninius nuostolius skaičiuojantis paukštininkystės sektorius nesulaukia Valstybės pagalbos ir jau praneša apie planuojamas mažinti paukštienos gamybos apimtis.
       2021-03-01 09:44:58

Sviestas ar aliejus: kokį produktą ir kada naudoti?

Rasti receptą, kuriame nėra nė šlakelio aliejaus ar šaukštelio sviesto tikriausiai būtų sudėtinga. Šie produktai plačiai naudojami įvairiose pasaulio virtuvėse: Viduržemio jūros šalys savo patiekalų neįsivaizduoja be alyvuogių aliejaus.
       2021-03-01 09:39:44

Pradedamos teikti COVID-19 testavimo paslaugos greta Vilniaus oro uosto

Nuo kovo 1 dienos keliaujantys per Vilniaus oro uostą gali patogiau atlikti COVID-19 testą ir gauti reikalingą pažymą čia pat vietoje – mokamas testavimo paslaugas greta didžiausių šalies oro vartų pradėjo teikti laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.
       2021-03-01 09:35:42

Šviežias derlius jau pasiekė parduotuvių lentynas

Kartu su kalendoriniu pavasariu parduotuves pasiekė ir šviežias pavasarinių daržovių derlius. Po šaltos žiemos organizmą vitaminais praturtinti siekiantys gyventojai dairosi šviežių ridikėlių, morkų, kopūstų, salotų, o tikras pavasario hitas – švieži trumpavaisiai lietuviški agurkai.
       2021-03-01 09:27:48

Nauja niša inovatoriams: asmeninių apsaugos priemonių tobulinimas

Iki 2020 metų medicininių kaukių dėvėjimas viešose vietose buvo įprastas tik Rytų Azijoje, kurioje žmonės dažniau saugodavosi ne infekcijų, o užteršto oro.
       2021-03-01 07:15:28

Seksualinis priekabiavimas Lietuvoje: opi mitais apipinta problema

2014-aisiais publikuota 28-iose Europos Sąjungos valstybėse atlikta apklausa parodė, kad net 55 procentai moterų nuo 15 metų amžiaus bent kartą gyvenime yra patyrusios seksualinį priekabiavimą, o apie 21 proc. jį patyrė per paskutinius 12 mėnesių iki apklausos.
       2021-02-28 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 366 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 4949 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 366 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.