Naujienos

Agnės Grigaliūnienės pusryčiai: viena tešla – du skirtingų skonių patiekalai

2021-03-30 11:33:44

Skanūs ir sveiki pusryčiai gali tapti puikia dienos pradžia. Tiesa, kartais atliepti visos šeimos norus, kai mažieji prašo pagaminti kažką saldaus, o tėvams norisi sūrių patiekalų, gali būti sunku.

Renginių organizatorė, radijo ir TV laidų vedėja Agnė Grigaliūnienė savo laidoje „Vis tiek kažkas gausis“ šįkart pasidalijo dviejų skirtingų skonių blynų receptu, kuriam pakanka kone tos pačios tešlos. Receptų knygos „#agnėsketo ir kiti receptai“ autorė įsitikinusi, kad, išsiskyrus šeimos norams, tokiu būdu galima sutaupyti produktų, o gaminant daugiau vienos rūšies maisto visai šeimai, po gaminimo lieka mažiau maisto likučių.

Kompromisas išsiskyrus norams

A. Grigaliūnienė savo ketvirtojoje internetinėje laidoje „Vis tiek kažkas gausis“ dėmesį skiria pusryčiams: „Net neabejoju, kad ne vienas jūsų, kaip ir aš, savaitgalio rytą sulaukiu pageidavimo koncerto, kas ko norėtų pusryčiams. Vienam reikia sūriai, kitam – saldžiai, tad rasti kompromisą pasidaro neįmanoma – tenka gaminti du, o kartais ir tris skirtingus patiekalus. Tik po daugelio metų išradau tokį mažą dalyką, kuris man labai padeda gyventi – blynai, kuriuos galima iškepti tiek sūrius, tiek saldžius pakeitus vos keletą ingredientų.“

Agnė įsitikinusi, jog virtuvėje labai svarbu vaizduotė, kurios pagalba galima sukurti netradicinius skonius ir taip nustebinti šeimos narius: „Tam, kad nešvaistytume produktų keliems skirtingiems patiekalams, mes pasirenkame blynus, kuriuos galima patiekti su skirtingais pagardais, tokiais kaip šoninė ar šaldyti vaisiai.“

Kuo paprastesnis maistas – tuo mažiau atliekų

Pasak laidos partnerio „Rimi“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovo Liudviko Aleliūno, sutaupyti ir išmesti mažiau maisto galime planuodami savo savaitės meniu, o jį sudarinėjant svarbu gerai peržiūrėti receptų ingredientus: „Geriau rinktis ir gaminti pagal receptus, kuriems bent dalį ingredientų jau turime namuose, o tie, kurių dar reikia įsigyti, bus sunaudoti gaminant arba galės ilgesnį laiką likti namų lentynėlėse ar šaldytuve, t.y. bus kokybiški ir pakankamai ilgo galiojimo laiko.“

Jam pritaria ir A. Grigaliūnienė: „Planuodama valgymus į priekį ne tik galiu maitintis sveikiau ar sutaupyti, bet ir prisidėti prie globalios problemos sprendimo stovėdama savo virtuvėje. Šis kiekvieno mūsų įgalinimas – tarsi priminimas, kad viskas mūsų rankose.“

Socialinės atsakomybės ekspertas pastebi, jog dažniausiai žmonės išmeta sugedusius vaisius ar daržoves, nes nusipirkus per daug nespėja jų visų sunaudoti: „Išmesti maistą esame priversti ir dėl netinkamų jų laikymo sąlygų. Dažniausiai iškrovę krepšius tiesiog sudedame visus vaisius kartu ant spintelės, nesusimąstydami, jog ir taip prinokę bananai, padėti prie obuolių, išsiskiriant etileno dujoms skatina greitesnį gedimo procesą. Pertekins vanduo taip pat skaidymo procesus ir produktas pradeda greičiau gęsti, todėl vaisius ir daržoves plauti tik prieš juos vartojant.“

Kaip laikyti savaitei nusipirktus vaisius ir daržoves?

Dauguma daržovių ir vaisių, laikomų šaldytuve, tinkami vartoti 3-5 dienas. „Agurkai, cukinijos, paprikos, baklažanai, artišokai šaldytuve švieži gali išlikti apie savaitę, o atidarytame polietileno maišelyje į stalčių sudėtos morkos, burokėliai, ridikėliai – apie dvi savaites. Jeigu supjaustėte vaisius arba daržoves, pasistenkite juos kuo greičiau įdėti į dėžutę ir į šaldytuvą. Tai turite padaryti vėliausiai po 2 valandų. Tokius supjaustytus produktus suvartokite per parą, antraip juos teks išmesti“, – rekomenduoja „Rimi“ socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas.

Remdamasis savo „Šviežumo garantija“, prekybos centras „Rimi“ savo parduotuvėse laikosi to pačio maisto išdėliojimo principo, tad atidesni pirkėjai sumanių produktų laikymo sprendimų gali pasisemti iš produktų išdėliojimo lentynose: „Vaisius ir daržoves išdėstome sumaniai – atsižvelgiame į vaisių ir daržovių suderinamumą taip, kad nokstantys vaisiai ar daržovės nepažeistų šalia esančių. Pavyzdžiui, gūžinė salota yra labai jautri šalia esančiam pomidorui, todėl pas mus jų padėtų šalia nepastebėsite. Be to, tik atsižvelgdami į sezoniškumą, didiname vienos ar kitos prekės asortimentą, kraunant stengiamės jų nepažeisti, kad vaisiai ar daržovės nesusidaužytų ir sėkmingai įveiktų visą tiekimo grandinę.“

Sudarydami palankiausias sąlygas daržovėms ir vaisiams kuo ilgiau išlikti šviežiems, „Rimi“ pirkėjams davė pažadą pavadinimu „Jūsų žodis – paskutinis“. Tai reiškia, jog suabejoję vaisių ar daržovių šviežumu galite susigrąžinti pinigus: „Rinkdamiesi produkciją daugiausiai dėmesio skiriame aukščiausios kokybės ekstra ir pirmos klasės vaisiams ir daržovėms, tad neabejojame jų kokybe ir esame pasiruošę būti pirkėjų pusėje jiems suabejojus šviežumu.“

A. Grigaliūnienė atkreipia dėmesį į problemą, kuomet dažnas parduotuvės klientas ilgai stoviniuoja ir renkasi pačią gražiausią daržovę ar vaisių. „Kai parduotuvėje ieškome kuo geresnės daržoves, nesąmoningai prisidedame prie maisto švaistymo. Daržovės ar vaisiai niekada nebūna identiški, be to, tam tikros daržoves, kurios galbūt neatrodo taip idealiai, yra puikios kokybės, turinčios ne ką prastesnį skonį. Pavyzdžiui, įbrėžtą ar mažą cukiniją galima sunaudoti patiekalams, kuriuose ji troškinasi ar yra kepama“, – tikina laidos vedėja ir dalijasi patikrintais blynų receptais.

Agnės blynų receptai

Jums reikės:

Saldžių blynų tešla
2 kiaušinių
70 ml pieno
2 šaukštų ekstra malimo miltų
Vanilinio cukraus
Žiupsnio druskos
1 mango (šaldyto arba šviežio)

Kaip pasigaminti:

Kepame blynus per visą keptuvę ant sviesto. Pagardui mangą sutriname ir gardiname pekano riešutais bei mėta, pateikiame su blynais.

Sūrių blynų tešla

1 kiaušinio
1 šaukšto miltų
Vandens
Žiupsnio druskos
½ kepinto svogūno
50 g šoninės salsa

Kaip pasigaminti:

Kepame blynus per visą keptuvę ant sviesto. Pagardui svogūną apkepame su šonine keptuvėje ir pateikiame su blynais.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Maistas: kitos panašios naujienos
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-12 08:05:53

Mėsos patiekalus primenantis naminis seitanas populiarėja tarp sveikuolių

Augalinė mityba sulaukia vis didesnio visuomenės pripažinimo. Kol vieni apsisprendžia kardinaliai pakeisti savo mitybos įpročius atsisakant mėsos, kiti sveikai besimaitinantys visavalgiai į savo valgiaraštį įtraukia dar daugiau vegetariškų bei veganiškų patiekalų.
Daugiau naujų naujienų
       2021-04-15 09:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1168

Atlikus 17363 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1168. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-15 08:29:05

Simptomas, kurį aštrina stresas: kas yra tinitas ir kaip su juo kovoti?

Jei be jokio išorinio stimulo ausyse ar galvoje girdite tam tikros formos ūžesį, tuomet priklausote maždaug 20 proc. planetos žmonių, kurie bent kartą gyvenime susiduria su bene dažniausiu klausos sistemos sutrikimu – paslaptinguoju tinitu.
       2021-04-15 08:23:39

Skaitmenizacija: kaip tai realizuoti?

Dar prieš prasidedant pandemijai Europos Sąjunga (ES) išreiškė siekį tapti pasaulinės skaitmeninės ekonomikos pavyzdžiu ir dalį savo išteklių nukreipė į šio prioriteto įgyvendinimą.
       2021-04-15 07:38:36

Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais

Finansinių sukčiavimų virtualioje erdvėje daroma žala per metus padidėjo kartais: Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų,
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-14 14:17:38

Vyriausybei pristatytas Galimybių pasas, atversiantis daugiau uždarytų veiklų

Šiandien Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugražinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
       2021-04-14 11:46:00

Trečios koronaviruso COVID-19 bangos naujas REKORDAS: 1311

Atlikus 19681 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1311. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-14 11:28:10

Už 1000 eurų kompensaciją bus galima įsigyti elektrinį motorolerį, motociklą

Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, galės įsigyti ir elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį.
       2021-04-14 11:22:18

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės.
       2021-04-14 11:16:48

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą.
       2021-04-14 11:05:42

Ar mokame taupyti? 5 patarimai pradedantiesiems

Mintyse savo pinigus pradedame leisti jų dar nė negavę. Juk išleisti daug smagiau negu taupyti – galima iš karto džiaugtis nusipirktu daiktu, o taupomi pinigai bus išleidžiami tik vėliau ir einamuoju momentu jokio džiaugsmo neteiks.
       2021-04-14 10:58:23

VDU rektorius J. Augutis: svarbu prisitaikyti ir nebijoti mokytis čia ir dabar

„Mane dažnai stebina Lietuvoje girdimos kalbos, kad žmonių su aukštuoju išsilavinimu šalyje turėtų būti mažiau. Esą vieną išsilavinusį, aukštąjį išsilavinimą turintį asmenį darbo rinkoje turėtų atitikti bent aštuoni darbininkai.
       2021-04-14 10:42:40

Startuolių verslas ir rinkodara: ką daryti, kad idėja neužstrigtų stalčiuje?

Pažinti tikslinę auditoriją, pasirinkti tinkamus kanalus jai pasiekti ir sulauktą dėmesį paversti pardavimais – viena svarbiausių startuolių ir apskritai bet kokio sėkmingo verslo užduočių.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 10:01:22

Atostogos 2021: dauguma lietuvių ilsėsis Lietuvoje

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas neišgąsdino Lietuvos gyventojų ir jie planuoja atostogas praleisti ne namuose, tačiau tolimų kelionių dažnas atsisakys - net 53 proc. teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.
       2021-04-13 09:58:14

Vaida Kurpienė: „Maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą“

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
       2021-04-13 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1178

Atlikus 17382 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1178. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-13 09:10:13

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamus automobilius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4532(2), kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų,
       2021-04-13 09:04:56

Naujoji Lietuvos raudonoji knyga – atmintinė kiekvienam gyventojui

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knygą. Kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį rengė beveik 50 mokslininkų ir gamtininkų daugiau kaip ketverius metus.
       2021-04-13 09:00:05

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų.
       2021-04-13 08:42:37

„Angliuko“ vartojimo ypatumai – gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato.
       2021-04-13 08:34:28

Elektromobilių bumą prognozuoja jau po penkerių metų: kainos susilygins

Nepaisant globalios pandemijos, praėjusiais metais visame pasaulyje įsigytų naujų elektromobilių skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Tai lėmė ne tik keliami vis griežtesni taršos reikalavimai automobilių gamintojams, bet ir didėjantis elektromobilių pasirinkimas ir gerėjanti jų įkrovimo infrastruktūra.
       2021-04-13 08:29:08

9 svarbiausi faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?
       2021-04-13 08:24:51

Kauno startuolių ekosistemą stiprins Silicio slėnyje sėkmės sulaukęs lietuvis

Vieno sėkmingiausio Lietuvos mobiliųjų aplikacijų startuolio „GetJar“ ir „Google“ milžinės autonominių automobilių kompanijoje „Waymo“ dirbęs ir susipažinęs su Silicio slėnio kūrėjais lietuvis padės vystyti verslą Kauno startuoliams.
       2021-04-13 07:31:09

„Linas Agro Group“ valdoma žemės ūkio bendrovė investuoja į melžimo robotus

Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje užbaigtas svarbus modernizacijos etapas ir planuojamos naujos šimtatūkstantinės investicijos į fermų atnaujinimą bei pažangias technologijas, kurios užtikrins aukščiausius gyvūnų gerovės standartus.
       2021-04-13 07:10:36

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas raginimas apsispręsti

Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai netrukus sulauks registruotų laiškų. Gyventojai, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime turi galimybę pasirinkti iki birželio pabaigos.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-13 06:31:10

Braškes auginantis ūkininkas Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią

Joniškio rajone braškes auginantis Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią ir sako, kad savame ūkyje atidirbęs 12 valandų nejaučia nuovargio, o nuotaika visada pakili, nes daug padaryta. Smulkaus ūkio verlas plečiamas – praeitais metais ūkyje auginta 2,2 ha braškių, o šiais – 3,7 hektaro.
       2021-04-13 06:24:41

„Kad jūs matytumėte, kaip tas vyras pradėjo tą duonos kepaliuką bučiuoti..."

„Onkologijos institute dirbau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Pupelienė. – Daug ten teko visko matyti – žmogiškų tragedijų, skausmo, netekčių...
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.