Naujienos

Pavasario lydima drėgmė: kaip šiuo laikotarpiu pasirūpinti keturkojais?

2021-03-31 08:24:40

Įsibėgėjantis pavasaris gali paskatinti naujus pokyčius kasdienėje augintinio priežiūroje. Dažnai tam įtakos turi lietingi orai bei nuo šilumos tirpstantis sniegas. Visgi iš pirmo žvilgsnio nekaltos orų permainos kai kuriems šunims,

ypatingai ilgaplaukiams ar gilias raukšles turintiems, gali sukelti ne tik diskomfortą, bet ir nepageidaujamas ligas. Savo ruožtu gyvūnų priežiūros specialistai tvirtina, kad iš tikrųjų augintinius nuo perteklinės drėgmės reikia saugoti ne tik pavasarį, bet ir visus metus, kad keturkojis šeimos narys išliktų sveikas ir laimingas.

Šalčio ir drėgmės keliamas pavojus

Nors atsakingą dėmesį augintinio priežiūrai po pasivaikščiojimų būtina skirti ne tik pavasarį, bet ir kitais metų laikais, KIKA veterinarijos gydytoja Ieva Plungytė sako, jog iš tikrųjų būtent dabar, sugrįžtant drėgnesniems orams, šeimininkams patariama kiek atidžiau prižiūrėti augintinių kailį, jų odą bei pėdutes.

„Visų pirma, negalime teigti, jog drėgnas oras yra tiesiogiai pavojingas gyvūnams, kadangi dažnu atveju daugiau sveikatos problemų gali iššaukti vasarą sulaukiami per dideli karščiai ar itin žema temperatūra žiemą. Užtat dabar mes gyvename pereinamuoju orų periodu – negana to, jog lauke šalta, papildomai prisideda ir drėgmė, kuri tik padidina šalčio pojūtį augintiniui. Tad atsakingai į tai nepažiūrėjus, galima sulaukti keturkojo negalavimų“, – pasakoja veterinarė.

Anot jos, šaltis su drėgme gali paskatinti augintinio peršalimus, taip pat galima sulaukti perteklinės drėgmės iššauktų odos sušutimų, jeigu po maudynių ar pasivaikščiojimų šlapia žole augintinis nebus tinkamai nusausintas. Tokiais atvejais gali suaktyvėti odos grybelis. Ankstyvoje stadijoje neužkirtus kelio jo plitimui, vėliau grybeliniai susirgimai gali paūmėti, o neprižiūrėti išsivystyti į bakterines ligas.

Drėgmės sukeliamos ligos

Su perteklinės drėgmės iššaukiamomis ligomis dažnai susiduria ilgą kailį bei ilgas ausis turintys augintiniai, o tarp jų ir spanieliai. Savo ruožtu Lietuvos spanielių savininkų klubo valdybos narė ir anglų kokerspanielių veisėja Rasa Veseckė teigia, kad nepasirūpinus augintinio apsauginėmis priemonėmis pasivaikščiojimų metu, po lietaus telkšančios balos šaligatviuose gali sukelti nemažai problemų šios veislės šunims.

„Didžiausia spanielių bėda – jų medžiokline prigimtimi pasižyminti uoslė, kurios dėka mūsų augintiniai šluoja žemę savo ilgomis ausimis. O jeigu dar esame užsiauginę gražų „sijonuką“, šis spėja peršlapti pats pirmasis. Po pirmojo dienos pasivaikščiojimo sušlapęs augintinis dažnai nespėja išdžiūti iki sekančio išėjimo. Be to, pavasario pradžioje tirpstantis sniegas, susimaišęs su ant kelio pabertomis druskomis bei kitais teršalais, šunims gali sukelti dermatitus, odos pažeidimus ar netgi nusikasymus iki žaizdų. Dėl to būtina užtikrinti, jog po pasivaikščiojimų šunų ausys, pėdos ir papilvė būtų tinkamai nusausinti“, – pasakoja veisėja.

Veisėjai antrinanti veterinarė priduria, jog dėl drėgmės ir šilumos sunkiai prieinamose šuns kūno vietose kaupiasi bakterijos – pavyzdžiui, tarp skirtingų odos raukšlių klosčių. Tiesa, šios ligos gali būti dažnesnės tokioms šunų veislėms kaip šarpėjai, mopsai ar kiti daugiau raukšlių turintys šunys. Pirmieji ligų simptomai pasireiškia, kada nuo šaknų sušlapęs kailis nespėja išdžiūti iki sekančio pasivaikščiojimo. Tuomet atsiranda nemalonus kvapas bei pasimato pirmieji kailio išplikimai. Be to, dėl nuolatinės drėgmės gali išsivystyti ausų uždegimai bei grybelio ligos, pasireiškiančios dažnai laižomomis ir paraustančiomis šuns pėdomis bei aplink jas nuplikusiu kailiu.

Šuns priežiūros ABC

Nors augintiniui pasireiškusios odos ligos gali rimtai išgąsdinti kiekvieną šeimininką, KIKA veterinarijos gydytoja ramina, kad iš tikrųjų pasirūpinti gyvūnų sveikata nėra sudėtinga. Svarbiausia taisyklė, kurios būtina laikytis – kasdienė gyvūno higienos ir sveikatos priežiūra.

„Siekiant užkirsti kelią drėgmės sukeliamoms ligoms, įžengus į namus reikia nepamiršti nušluostyti pėdučių – tam puikiai tiks mikrofibros pluošto rankšluosčiai, galintys sugerti didelį drėgmės kiekį. Taip pat svarbu įsitikinti, kad po maudynių šuns kailis būtų gerai išdžiovintas, reguliariai jį šukuoti bei užtikrinti profilaktinius ausų valymus. Taip pat būtina stiprinti augintinio imunitetą. Tai galima padaryti užsiimant aktyvia veikla su augintiniu, suteikiant jam pakankamai fizinio krūvio, lepinant kokybišku maistu bei papildomai puoselėjant jo sveikatą vitaminais“, – dalijasi patarimais veterinarė.

Tuo metu kokerspanielių veisėja priduria, kad kartais gyvenantiems miestuose dėl druska nubarstytų šaligatvių gali nepakakti augintinio kailio išsausinimo ar pėdučių nuplovimo švariu vandeniu. Tokiais atvejais galima išbandyti ilgaausiams šunims pritaikytas neperšlampamas movas ar kombinezonus ilgaplaukio papilvei apsaugoti. Taip pat jautresniems šunims patariama šiais orais mūvėti specialius batukus ar gumines kojines.

„Jeigu po pasivaikščiojimų buvo laikomasi atsargos priemonių, galima spėti, jog liga buvo iššaukta artimoje aplinkoje. Pavyzdžiui, gali padėti ir specialūs dubenėliai su plūde, apsaugantys augintinio snukutį nuo sušlapinimo vandenyje. Tai taip pat ypač aktualu ilgaplaukiams“, – sako veterinarė I. Plungytė.

Visgi, jeigu nepavyko užkirsti kelio drėgmės iššauktoms ligoms, veterinarė pataria kreiptis į specialistus. Paprastai prieš gydymą rekomenduojama gyvūną išmaudyti, nusausinti jo kailį bei taikyti konkrečiai paskirtus vaistus ar preparatus.

Fotografo paslaugos Jūsų šventei
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Augintiniai: kitos panašios naujienos
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-05-21 07:47:59

Gyvūnų priežiūra vasarą: ko imtis užklupus karščiams?

Netrukus prasidėsiantis karštasis metų sezonas daugeliui keturkojų šeimininkų gali tapti tikru galvos skausmu, o jų augintiniams – išbandymu.
       2021-04-23 10:20:04

Geriausio žmogaus draugo diena: 5 išmanūs patarimai auginantiems šunis

Šeštadienį, balandžio 24-ąją, Lietuvos kinologų draugijos (LKD) iniciatyva, Lietuvoje minima šuns diena. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi naudingais įrankiais, kurie pravers kiekvienam šuns šeimininkui.
Daugiau naujų naujienų
       2021-08-04 17:27:44

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros: patys gaminame namuose

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių.
       2021-08-04 16:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 503

Atlikus 15526 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 503. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-08-03 19:22:13

Kas padeda išgyventi skyrybas ir kodėl neveikia artimųjų patarimai?

Skyrybos – viena iš skausmingiausių patirčių. Skyrybos dažnai sukelia skausmą dėl artimo žmogaus praradimo, vienatvę, izoliaciją, baimę neatitikti visuomenės standartų.
       2021-08-03 19:17:36

Duomenų apžvalga: koronavirusas labai plinta tarp jaunesnių nei 50 metų asmenų

Lietuvoje nuo liepos antros savaitės visiškai dominuoja delta atmaina – ji dabar sudaro apie 95 % visų diagnozuojamų atvejų. Su šios atmainos dominavimu prasidėjo ir eksponentinis atvejų augimas visoje Lietuvoje, rodo naujausi duomenys.
       2021-08-03 17:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 394

Atlikus 16357 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 394. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-08-02 16:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 5788 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-08-01 22:06:07

Prezidentas ES lyderiams: kartu įveikime nelegalios migracijos iššūkį

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su ES Tarybai pirmininkaujančios Slovėnijos Ministru Pirmininku Janez Janša laišku kreipėsi į kitus ES lyderius, siekdami atkreipti jų dėmesį į prie ES/Lietuvos ir Baltarusijos sienos augančią įtampą ir kenkėjiškus Baltarusijos režimo veiksmus.
       2021-08-01 18:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 184

Atlikus 8116 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 184. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-31 11:50:10

Bakterijos: šiltuoju sezonu jos padės puoselėti sveikatą ir grožį

Šiandien žodis „bakterijos“ neretai kelia tik neigiamas asociacijas – siejame jas su ligomis, nusilpusiu imunitetu ir kitomis sveikatai žalingomis blogybėmis. Tačiau ne visos bakterijos yra žalingos – gerųjų bakterijų mūsų organizmams dažnai trūksta, ypač šiltuoju atostogų sezonu.
       2021-07-31 11:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 397

Atlikus 16198 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 397. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-30 14:35:35

Laiškai į „Gmail“ paštą? 3 patarimai, kaip atlaisvinti užsikimšusią paskyrą

Beveik kas ketvirtas Žemės gyventojas – daugiau nei 1,8 mlrd. vartotojų – naudojasi „Google“ paskyra, rodo tyrimų bendrovės „Statista“ duomenys.
       2021-07-30 13:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 346

Atlikus 12937 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 346. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-29 11:10:27

Daugiau nei pusė darbuotojų jaučiasi persidirbę – kaip jiems padėti?

Beveik pusė (41 proc.) darbuotojų galvoja apie didelius karjeros pokyčius per artimiausius metus, o kiek daugiau nei pusė jaučiasi persidirbę, rodo „Microsoft“ ataskaita „Work Trend Index“.
       2021-07-29 09:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 380

Atlikus 14162 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 380. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.