Naujienos

Pavasario lydima drėgmė: kaip šiuo laikotarpiu pasirūpinti keturkojais?

2021-03-31 08:24:40

Įsibėgėjantis pavasaris gali paskatinti naujus pokyčius kasdienėje augintinio priežiūroje. Dažnai tam įtakos turi lietingi orai bei nuo šilumos tirpstantis sniegas. Visgi iš pirmo žvilgsnio nekaltos orų permainos kai kuriems šunims,

ypatingai ilgaplaukiams ar gilias raukšles turintiems, gali sukelti ne tik diskomfortą, bet ir nepageidaujamas ligas. Savo ruožtu gyvūnų priežiūros specialistai tvirtina, kad iš tikrųjų augintinius nuo perteklinės drėgmės reikia saugoti ne tik pavasarį, bet ir visus metus, kad keturkojis šeimos narys išliktų sveikas ir laimingas.

Šalčio ir drėgmės keliamas pavojus

Nors atsakingą dėmesį augintinio priežiūrai po pasivaikščiojimų būtina skirti ne tik pavasarį, bet ir kitais metų laikais, KIKA veterinarijos gydytoja Ieva Plungytė sako, jog iš tikrųjų būtent dabar, sugrįžtant drėgnesniems orams, šeimininkams patariama kiek atidžiau prižiūrėti augintinių kailį, jų odą bei pėdutes.

„Visų pirma, negalime teigti, jog drėgnas oras yra tiesiogiai pavojingas gyvūnams, kadangi dažnu atveju daugiau sveikatos problemų gali iššaukti vasarą sulaukiami per dideli karščiai ar itin žema temperatūra žiemą. Užtat dabar mes gyvename pereinamuoju orų periodu – negana to, jog lauke šalta, papildomai prisideda ir drėgmė, kuri tik padidina šalčio pojūtį augintiniui. Tad atsakingai į tai nepažiūrėjus, galima sulaukti keturkojo negalavimų“, – pasakoja veterinarė.

Anot jos, šaltis su drėgme gali paskatinti augintinio peršalimus, taip pat galima sulaukti perteklinės drėgmės iššauktų odos sušutimų, jeigu po maudynių ar pasivaikščiojimų šlapia žole augintinis nebus tinkamai nusausintas. Tokiais atvejais gali suaktyvėti odos grybelis. Ankstyvoje stadijoje neužkirtus kelio jo plitimui, vėliau grybeliniai susirgimai gali paūmėti, o neprižiūrėti išsivystyti į bakterines ligas.

Drėgmės sukeliamos ligos

Su perteklinės drėgmės iššaukiamomis ligomis dažnai susiduria ilgą kailį bei ilgas ausis turintys augintiniai, o tarp jų ir spanieliai. Savo ruožtu Lietuvos spanielių savininkų klubo valdybos narė ir anglų kokerspanielių veisėja Rasa Veseckė teigia, kad nepasirūpinus augintinio apsauginėmis priemonėmis pasivaikščiojimų metu, po lietaus telkšančios balos šaligatviuose gali sukelti nemažai problemų šios veislės šunims.

„Didžiausia spanielių bėda – jų medžiokline prigimtimi pasižyminti uoslė, kurios dėka mūsų augintiniai šluoja žemę savo ilgomis ausimis. O jeigu dar esame užsiauginę gražų „sijonuką“, šis spėja peršlapti pats pirmasis. Po pirmojo dienos pasivaikščiojimo sušlapęs augintinis dažnai nespėja išdžiūti iki sekančio išėjimo. Be to, pavasario pradžioje tirpstantis sniegas, susimaišęs su ant kelio pabertomis druskomis bei kitais teršalais, šunims gali sukelti dermatitus, odos pažeidimus ar netgi nusikasymus iki žaizdų. Dėl to būtina užtikrinti, jog po pasivaikščiojimų šunų ausys, pėdos ir papilvė būtų tinkamai nusausinti“, – pasakoja veisėja.

Veisėjai antrinanti veterinarė priduria, jog dėl drėgmės ir šilumos sunkiai prieinamose šuns kūno vietose kaupiasi bakterijos – pavyzdžiui, tarp skirtingų odos raukšlių klosčių. Tiesa, šios ligos gali būti dažnesnės tokioms šunų veislėms kaip šarpėjai, mopsai ar kiti daugiau raukšlių turintys šunys. Pirmieji ligų simptomai pasireiškia, kada nuo šaknų sušlapęs kailis nespėja išdžiūti iki sekančio pasivaikščiojimo. Tuomet atsiranda nemalonus kvapas bei pasimato pirmieji kailio išplikimai. Be to, dėl nuolatinės drėgmės gali išsivystyti ausų uždegimai bei grybelio ligos, pasireiškiančios dažnai laižomomis ir paraustančiomis šuns pėdomis bei aplink jas nuplikusiu kailiu.

Šuns priežiūros ABC

Nors augintiniui pasireiškusios odos ligos gali rimtai išgąsdinti kiekvieną šeimininką, KIKA veterinarijos gydytoja ramina, kad iš tikrųjų pasirūpinti gyvūnų sveikata nėra sudėtinga. Svarbiausia taisyklė, kurios būtina laikytis – kasdienė gyvūno higienos ir sveikatos priežiūra.

„Siekiant užkirsti kelią drėgmės sukeliamoms ligoms, įžengus į namus reikia nepamiršti nušluostyti pėdučių – tam puikiai tiks mikrofibros pluošto rankšluosčiai, galintys sugerti didelį drėgmės kiekį. Taip pat svarbu įsitikinti, kad po maudynių šuns kailis būtų gerai išdžiovintas, reguliariai jį šukuoti bei užtikrinti profilaktinius ausų valymus. Taip pat būtina stiprinti augintinio imunitetą. Tai galima padaryti užsiimant aktyvia veikla su augintiniu, suteikiant jam pakankamai fizinio krūvio, lepinant kokybišku maistu bei papildomai puoselėjant jo sveikatą vitaminais“, – dalijasi patarimais veterinarė.

Tuo metu kokerspanielių veisėja priduria, kad kartais gyvenantiems miestuose dėl druska nubarstytų šaligatvių gali nepakakti augintinio kailio išsausinimo ar pėdučių nuplovimo švariu vandeniu. Tokiais atvejais galima išbandyti ilgaausiams šunims pritaikytas neperšlampamas movas ar kombinezonus ilgaplaukio papilvei apsaugoti. Taip pat jautresniems šunims patariama šiais orais mūvėti specialius batukus ar gumines kojines.

„Jeigu po pasivaikščiojimų buvo laikomasi atsargos priemonių, galima spėti, jog liga buvo iššaukta artimoje aplinkoje. Pavyzdžiui, gali padėti ir specialūs dubenėliai su plūde, apsaugantys augintinio snukutį nuo sušlapinimo vandenyje. Tai taip pat ypač aktualu ilgaplaukiams“, – sako veterinarė I. Plungytė.

Visgi, jeigu nepavyko užkirsti kelio drėgmės iššauktoms ligoms, veterinarė pataria kreiptis į specialistus. Paprastai prieš gydymą rekomenduojama gyvūną išmaudyti, nusausinti jo kailį bei taikyti konkrečiai paskirtus vaistus ar preparatus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Augintiniai: kitos panašios naujienos
       2021-03-30 10:57:00

Seimas įteisino privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinimą

Seimas priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5174(2), kuriomis nutarta nuo gegužės 1 d. įteisinti privalomą kačių, šunų ir šeškų ženklinimą mikroschemomis ir registravimą Gyvūnų augintinių registre,
       2021-03-23 09:45:51

Augintinių šeimininkai darbdavius skatina permąstyti darbo kultūrą

Nors pandemija vis dar neatleidžia savo gniaužtų, gyvūnų augintinių šeimininkai jau svarsto, kaip po karantino grįžus į darbo vietas prie pakitusių sąlygų prisitaikys šiuo metu namuose kartu laiką leidžiantys augintiniai, rodo naujai atliktas tyrimas.
       2021-03-23 06:34:29

Nemalonus kvapas namie gali signalizuoti apie rimtas augintinių bėdas

Katėms, šunims ar jūrų kiaulytėms atsirandančios šlapimo takų ligos gali šiems sukelti didelį diskomfortą. Šeimininkams šios ligos taip pat lieka aktualia problema ir dėl namuose atsirandančių papildomų rūpesčių, kuomet augintiniai ima šlapintis ne vietoje ir kambaryje ima rastis nemalonus kvapas.
Daugiau naujų naujienų
       2021-04-15 09:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1168

Atlikus 17363 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1168. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-15 07:38:36

Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais

Finansinių sukčiavimų virtualioje erdvėje daroma žala per metus padidėjo kartais: Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų,
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-14 14:17:38

Vyriausybei pristatytas Galimybių pasas, atversiantis daugiau uždarytų veiklų

Šiandien Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugražinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
       2021-04-14 11:46:00

Trečios koronaviruso COVID-19 bangos naujas REKORDAS: 1311

Atlikus 19681 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1311. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-14 11:28:10

Už 1000 eurų kompensaciją bus galima įsigyti elektrinį motorolerį, motociklą

Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, galės įsigyti ir elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį.
       2021-04-14 11:22:18

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės.
       2021-04-14 11:16:48

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą.
       2021-04-14 11:05:42

Ar mokame taupyti? 5 patarimai pradedantiesiems

Mintyse savo pinigus pradedame leisti jų dar nė negavę. Juk išleisti daug smagiau negu taupyti – galima iš karto džiaugtis nusipirktu daiktu, o taupomi pinigai bus išleidžiami tik vėliau ir einamuoju momentu jokio džiaugsmo neteiks.
       2021-04-14 10:58:23

VDU rektorius J. Augutis: svarbu prisitaikyti ir nebijoti mokytis čia ir dabar

„Mane dažnai stebina Lietuvoje girdimos kalbos, kad žmonių su aukštuoju išsilavinimu šalyje turėtų būti mažiau. Esą vieną išsilavinusį, aukštąjį išsilavinimą turintį asmenį darbo rinkoje turėtų atitikti bent aštuoni darbininkai.
       2021-04-14 10:42:40

Startuolių verslas ir rinkodara: ką daryti, kad idėja neužstrigtų stalčiuje?

Pažinti tikslinę auditoriją, pasirinkti tinkamus kanalus jai pasiekti ir sulauktą dėmesį paversti pardavimais – viena svarbiausių startuolių ir apskritai bet kokio sėkmingo verslo užduočių.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 10:01:22

Atostogos 2021: dauguma lietuvių ilsėsis Lietuvoje

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas neišgąsdino Lietuvos gyventojų ir jie planuoja atostogas praleisti ne namuose, tačiau tolimų kelionių dažnas atsisakys - net 53 proc. teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.
       2021-04-13 09:58:14

Vaida Kurpienė: „Maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą“

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
       2021-04-13 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1178

Atlikus 17382 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1178. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-13 09:10:13

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamus automobilius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4532(2), kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų,
       2021-04-13 09:04:56

Naujoji Lietuvos raudonoji knyga – atmintinė kiekvienam gyventojui

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knygą. Kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį rengė beveik 50 mokslininkų ir gamtininkų daugiau kaip ketverius metus.
       2021-04-13 09:00:05

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų.
       2021-04-13 08:42:37

„Angliuko“ vartojimo ypatumai – gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato.
       2021-04-13 08:34:28

Elektromobilių bumą prognozuoja jau po penkerių metų: kainos susilygins

Nepaisant globalios pandemijos, praėjusiais metais visame pasaulyje įsigytų naujų elektromobilių skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Tai lėmė ne tik keliami vis griežtesni taršos reikalavimai automobilių gamintojams, bet ir didėjantis elektromobilių pasirinkimas ir gerėjanti jų įkrovimo infrastruktūra.
       2021-04-13 08:29:08

9 svarbiausi faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?
       2021-04-13 08:24:51

Kauno startuolių ekosistemą stiprins Silicio slėnyje sėkmės sulaukęs lietuvis

Vieno sėkmingiausio Lietuvos mobiliųjų aplikacijų startuolio „GetJar“ ir „Google“ milžinės autonominių automobilių kompanijoje „Waymo“ dirbęs ir susipažinęs su Silicio slėnio kūrėjais lietuvis padės vystyti verslą Kauno startuoliams.
       2021-04-13 07:31:09

„Linas Agro Group“ valdoma žemės ūkio bendrovė investuoja į melžimo robotus

Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje užbaigtas svarbus modernizacijos etapas ir planuojamos naujos šimtatūkstantinės investicijos į fermų atnaujinimą bei pažangias technologijas, kurios užtikrins aukščiausius gyvūnų gerovės standartus.
       2021-04-13 07:10:36

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas raginimas apsispręsti

Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai netrukus sulauks registruotų laiškų. Gyventojai, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime turi galimybę pasirinkti iki birželio pabaigos.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-13 06:31:10

Braškes auginantis ūkininkas Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią

Joniškio rajone braškes auginantis Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią ir sako, kad savame ūkyje atidirbęs 12 valandų nejaučia nuovargio, o nuotaika visada pakili, nes daug padaryta. Smulkaus ūkio verlas plečiamas – praeitais metais ūkyje auginta 2,2 ha braškių, o šiais – 3,7 hektaro.
       2021-04-13 06:24:41

„Kad jūs matytumėte, kaip tas vyras pradėjo tą duonos kepaliuką bučiuoti..."

„Onkologijos institute dirbau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Pupelienė. – Daug ten teko visko matyti – žmogiškų tragedijų, skausmo, netekčių...
       2021-04-12 14:22:22

Kaune iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė

Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“.
       2021-04-12 12:26:34

Ką išduoda pykinimas ir kaip sau padėti

Niekas nenuneigs, pykinimas – itin nemalonus jausmas. Pykinant apima silpnumas, pila šaltas prakaitas, oda išblykšta, gausėja seilėtekis, pulsas retėja, mažėja kraujospūdis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.