Naujienos

Nepaisant mažėjusio vandens vartojimo, „Vilniaus vandenų“ pajamos augo 12 proc.

2021-04-08 10:28:20

Nors pandemija pernai lėmė mažesnį vandens suvartojimą, auditorių patvirtintais duomenimis, didžiausios Lietuvoje vandentvarkos įmonės „Vilniaus vandenys“ pajamos 2020 m. siekė 37,27 mln. eurų ir buvo 4,05 mln. eurų arba 12 proc. didesnės nei 2019 m.

Pajamų augimą lėmė pernai atstatytas bendrovės teikiamų paslaugų kainų bazinis lygis bei nuoseklios bendrovės investicijos į veiklos efektyvumą ir modernizavimą, paslaugų krepšelio plėtrą.

„Vilniaus vandenų“ pajamos iš geriamojo vandens tiekimo paslaugų pernai sudarė 14,56 mln. eurų – 13 proc. daugiau nei 2019 m. Nuotekų tvarkymo veikloje pajamos lyginamuoju laikotarpiu pakilo 15 proc. ir siekė 18,75 mln. eurų. Labiausiai – beveik 3 kartus – praėjusiais metais augo bendrovės pajamos iš nereguliuojamos veiklos. Išplėtusi paslaugų krepšelį ir klientams pasiūliusi naujas paslaugas bei prijungimo prie centralizuotų sistemų paslaugas „iš vienų rankų“, 2020 m. bendrovė iš nereguliuojamos veiklos papildomai gavo 260 tūkst. eurų pajamų.

Tuo tarpu vandens suvartojimas pernai sumenko. Per 2020 m. „Vilniaus vandenų“ klientai suvartojo 27,98 mln. kub. metrų geriamojo vandens. Tai 2 proc. arba 458 tūkst. kub. m mažiau nei 2019 m. Labiausiai – 6 proc. sumenko juridinių asmenų, ypač smulkaus verslo, vandens suvartojimas.

„Pandemijos ir karantino pasekmės verslui, taip pat ir mūsų veiklai vis labiau akivaizdžios. Praėjusiais metais drastiškai pradėjęs mažėti vandens suvartojimas verslo segmente šiemet ir toliau tęsiasi. Tad pajamų augimą pernai pavyko išlaikyti tik išplėtus paslaugų spektrą – pasiūlius jiems ir naujas, ir patogesnes jau esamas paslaugas, investuojant į išmanią vandens apskaitą, efektyvinant veiklą ir mažinant sąnaudas“, – sako Marius Švaikauskas, „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.

Pasak bendrovės vadovo, dar niūresnė vartojimo atžvilgiu yra šių metų pradžia, per pirmuosius tris šių metų mėnesius, vandens vartojimas yra sumenkęs dar vidutiniškai 10 proc., lyginant su praėjusiais metais.

2020 m. bendrovės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) pasiekė 6,31 mln. eurų ir išlaikė augimą net įvertinus atidėjinius – lėšas, atidėtas mokesčiams dėl šių metų liepą Aplinkos apsaugos departamento sprendimo bendrovei skirti mokestinę prievolę už ftalatus bei fenolius, kurių valymo technologijų dar tik ieškoma. Su šiuo aplinkosaugininkų sprendimu bendrovė kategoriškai nesutinka ir sprendimą yra užginčijusi teismui. Palyginimui, 2019 bendrovės EBITDA buvo 6,16 mln. eurų.

„Savivaldybės tikslas yra kaip įmanoma priartinti bendrovės veiklą prie žmonių ir jų poreikių – koncentruojamasi į patogesnes ir kokybiškesnes vandentvarkos paslaugas, todėl didžiausią pajamų augimą stebime naujai pasiūlytų paslaugų kategorijose. Tuo tarpu sumažinti išlaidas padeda kryptingos investicijos į aplinkosaugą. Nors sprendimai – brangūs, jie yra tvarūs ir ilgalaikiai. Jau keletą metų iš eilės dėl šios priežasties įmonės akcijas valdančios savivaldybės atsisako dividendų ir skiria uždirbtas lėšas aplinkai draugiškiems sprendimams diegti“, – sako Valdas Benkunskas, Vilniaus miesto vicemeras.

Pernai bendrovė „Vilniaus vandenys“ prioritetinį dėmesį skyrė veiklos efektyvinimui ir sąnaudų mažinimui. Griežčiau kontroliuojant teršalų koncentraciją ir didinant nuotekų išvalymo efektyvumą buvo fiksuojama mažesnė aplinkos tarša, todėl bendrovei mokesčiams skirtas veiklos sąnaudas pavyko sumažinti iki 0,2 mln. eurų. 0,8 mln. eurų buvo sumažintos ir remonto bei techninės priežiūros sąnaudos, 0,12 mln. eurų – transporto sąnaudos. Bendros „Vilniaus vandenų“ veiklos sąnaudos 2020 m. siekė 39,3 mln. eurų. Didžiausią jų dalį sudarė darbo užmokesčio ir susijusių mokesčių sąnaudos.

Praėjusiais metais „Vilniaus vandenys“ pradėjo įgyvendinti rekordinį – 109 mln. eurų siekiantį investicinį planą. Į infrastruktūrą ir plėtrą bendrovė investavo 15,27 mln. eurų. Bendras nutiestų vandentiekio tinklų ilgis 2020 m. sudarė 24,8 km, o nuotekų surinkimo – 25,3 km. Tai suteikė galimybę prie vandentiekio tinklų prisijungti 1147 namų ūkiams, prie nuotekų tinklų – 1320 namų ūkiams.

„Vilniaus vandenys“ pernai įdiegė ir 5600 išmaniųjų vandentiekio rodmenų nuskaitymo įrenginių, kurių diegimui pirmą kartą regione buvo panaudota nauja siaurajuosčio daiktų interneto technologija. Tai leido bendrovei atsakingiau naudoti gamtos išteklius, greičiau pastebėti ir likviduoti avarijas bei veikti efektyviau.

„Praėjusiais metais brėžėme naujas gaires aplinkosaugos srityje. Ne tik pradėjome didžiausios Lietuvoje nuotekų valyklos rekonstrukcijos darbus, bet ir vykdėme draugišką aplinkai infrastruktūros plėtrą, uždegėme žalią šviesą spartesniam atsinaujinančių energetinių šaltinių veikloje panaudojimui, žaliosios energijos gamybai, padėjome pamatus ateities technologijų vandentvarkoje, tokių kaip dumblo, riebalų surinkimo ir perdirbimo, tretinio nuotekų valymo diegimui. Šios investicijos koreguoja mūsų pelno rodiklius, jų atsiperkamumo dar taip pat reikės palaukti, tačiau suvokiame, kad turime imtis lyderystės jau dabar ir patys kurti ateities vandentvarką“, – sako M. Švaikauskas.

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 263 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

2020 m. „Vilniaus vandenys“ rezultatus jau patvirtino nepriklausomi auditoriai. Artimiausiu metus juos dar turi patvirtinti bendrovės akcininkai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.