Naujienos

3 būdai kaip užtikrinti patrauklias darbo sąlygas šiuolaikiniam darbuotojui

2021-04-28 16:53:02

Atrodo, dar visai neseniai pagrindinė darbdavio užduotis buvo sukurti patogią darbo vietą ir laiku išmokėti atlyginimą. Tačiau viskas pasikeitė gana greitai, ypač Y kartos (tarp 1982 ir 2003 metų gimę asmenys) tarpe, kurie puikiai žino savo vertę ir iš darbo šiandien tikisi kur kas daugiau.

Negana to, pasaulį supurčiusi pandemija taip pat pakeitė daugelio žmonių požiūrį: suvokę, jog gali dirbti iš namų - nemaža dalis nebenori grįžti į biurus. Tad minint pasaulinę darbo saugos ir darbuotojų sveikatos dieną, aptariame būdus, kurie pamažu grįžtant į biurus padės išlaikyti darbuotojus motyvuotus ir laimingus.

„Remiantis 10-ies metų personalo atrankos ir valdymo patirtimi, galima įžvelgti skirtingas tendencijas tarp „šiandieninio“ ir „vakarykščio“ kandidato. „Vakarykštis“ kandidatas darbo pokalbiuose klausdavo apie laiku mokamą atlyginimą, socialines garantijas, galimybę keisti pozicijas lipant karjeros laiptais. Tuo tarpu „šiandieninis“ kandidatas vienareikšmiškai vertina galimybę tobulėti ir mokytis, kurti šiltus tarpasmeninius santykius su kolegomis. Tačiau svarbiau nei bet kas kitas jam - prasmė. Kodėl jis dirba? Kokią vertę sukuria? Kokiomis vertybėmis vadovaujasi kompanija?”, - sako personalo atrankos bendrovės „Headex” personalo vadovė Ieva Vaišvilaitė.

Besikeičiant požiūriui į darbą, atsirado ir terminas darbo kultūra, kuriuo nusakoma ne tik esminiai darbo organizacijoje ypatumai ir taip organizacija išskiriama iš kitų, bet ir papildomi veiksniai, kurie nulemia gero darbdavio įvaizdį ir traukia bei motyvuoja darbuotojus.

1. Lankstumas

Daugiau nei metai karantino ir darbas iš namų - kaip reikiant pakeitė daugelio Y kartos žmonių požiūrį į darbo vietą. Jau prieš pandemiją vis dažniau buvo linksniuojamas terminas laisvai samdomas darbuotojas, tačiau susiklosčiusi situacija privertė dar laisviau pasižiūrėti į darbo vietą.

Šiandien daugelis žmonių nebenori būti pririšti prie pastovios darbo vietos ir net griežtai apibrėžtų darbo valandų. Vis daugiau Y kartos atstovų renkasi keliauti po skirtingas pasaulio šalis ir dirbti nuotoliniu būdu. Todėl vienas iš esminių privalumų dabar taps darbuotojui siūloma pasirinkimo laisvė.

„Pandemija parodė, kad darbą iš namų organizuoti yra kur kas paprasčiau, nei buvo galvojama, todėl sėkmingos organizacijos, besirūpinančios savo darbuotojais, sudaro ir sudarys sąlygas dirbti tam tikrą savaitės dalį iš namų. Visgi daugeliui žmonių išlieka svarbus socialumas ir bendravimas, tad nuolatinis buvimas namuose gali turėti ir žalingą poveikį, tad net dirbant iš namų, bendrovė turi užtikrinti sąlygas, kurios padės kartu dirbantiems neprarasti ryšio”, - sako „Headex” personalo vadovė.

2. Sveikatos apsauga ir draudimas

Visgi, nors ir šiuolaikiniai darbuotojai nori nepriklausomybės ir daugiau laisvių, jie taip pat ieško saugumo ir garantijų. Tačiau – tai ne tik stabilus ir reguliariai augantis atlygis už darbą, bet ir suteikiama sveikatos apsauga bei gyvybės draudimas.

Daugelis modernių darboviečių dabar siūlo ne tik nemokamus sporto klubų abonementus ar kitas sveikatos priežiūros ir sveikatingumo paslaugas, bet ir gyvybės draudimą. Gyvybės draudimo bendrovės „SB draudimas“ vadovas Saulius Jokubaitis teigia pastebintis didėjantį įmonių susidomėjimą gyvybės draudimo galimybėmis darbuotojų motyvacijai skatinti.

„Matome, jog įmonės kaip niekad anksčiau suvokia savo samdomų darbuotojų motyvacijos svarbą. Todėl investicija į jų gyvybės draudimą tampa kaip vienas iš būdų ne tik motyvuoti darbuotoją, bet ir užtikrinti jo bei jo šeimos gerovę atsitikus nelaimei. Kas mėnesį skiriama tam tikra pinigų suma, kuri kaupiama darbuotojo fonde, tad pačiam žmogui tuo nebereikia rūpintis. Be to, darbuotojai gali būti apdraudžiami ir įvairių rizikų draudimais – pavyzdžiui traumų ar kritinių ligų atvejais“ – sako S. Jokubaitis.

O I. Vaišvilaitė teigia, jog pandemijos metu išryškėjo ir kitas svarbus poreikis - rūpestis emocine sveikata. Tad daugelis kompanijų šiuo sudėtingu laikotarpiu, bendradarbiaudami su psichologais, suteikia savo darbuotojams nemokamas psichologo paslaugas.

3. Bendrovės skleidžiama žinutė

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos atsižvelgia Y kartos žmonės ieškodami sau tinkamos darbovietės - kompanijos vertybės ir skleidžiama žinutė apie savo paslaugą ar produktą.

Jaunoji karta dažnai ieško aukštesnių tikslų ir darbas, kurį dirba, jiems itin svarbus. Todėl aiškiai komunikuojama vertybių sistema - vienas iš didžiausių pliusų šiuolaikiniam darbuotojui. Y karta turi aiškų požiūrį ir nuomonę, todėl ir darbovietę renkasi panašią į save - modernią, plačiai matančią ir skleidžiančią jiems priimtinas vertybes.

Todėl šiuolaikiškos kompanijos skiria daug dėmesio ne tik savo darbuotojams, bet ir socialinei atsakomybei, kviečia savo darbo bendruomenę prisijungti, skatina jų atsakingumą. Taip pat daug dėmesio skiria kontekstui ir turiniui - būtent šie dalykai dažnai pritraukia daugelį jaunesnės kartos žmonių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-11 20:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1226

Atlikus 22054 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1226. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 19:13:07

Aptikus 10 tūkst. tonų asbesto atliekų aplinkos ministras kreipsis į teisėsaugą

Vilniaus miesto pakraštyje aptikus nelegalų pavojingų atliekų sąvartyną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada kreiptis į prokuratūrą kaltininkams surasti.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-05-10 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 786

Atlikus 6734 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 786. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.