Naujienos

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

2021-04-30 10:21:56

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.

Kokie išmanūs sprendimai palengvins šventės organizavimą ir nustebins svečius, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Nors anksčiau vestuvių organizatoriams buvo įprasta dažnai susitikti su jaunavedžiais, už dekoracijas, maistą atsakingais partneriais, tik prasidėjus pandemijai vestuvių organizavimo procesas visiškai persikėlė į virtualią erdvę. Vėliau, pandemijai nesitraukiant, pradėjome organizuoti beveik virtualias vestuves – kai didžioji dalis svečių ceremoniją stebi per ekraną. Visos pastaruosius metus organizuotos vestuvės buvo ir transliuojamos šventėje negalintiems dalyvauti svečiams. Tikėtina, kad tai taps įprasta ir karantinui pasibaigus“, – pasakoja Aistė Kniuraitė, vestuvių organizavimo įmonės „Pinjata“ įkūrėja.

4 kartus pigesnės vestuvės

Karantino metu, kai apribojimai renginiams vis kinta, gali būti sunku sklandžiai organizuoti šventę. Vestuvių planuotoja Aistė pasakoja, kad, jei prieš karantiną planuoti vestuves žmonės pradėdavo prieš metus, tai karantino metu, kai situacija šalyje taip greitai keičiasi, mažas vestuves susiplanuoti galima ir per kelias savaites. Be to, šiuo metu karantino sąlygų padiktuotos mažos vestuvės kainuoja apie 3-4 kartus mažiau nei anksčiau vidutiniškai kainavusi šventė.

Organizuojantiems vestuves lengviau susiplanuoti darbus ir biudžetą gali padėti ir įvairūs išmanūs sprendimai, pavyzdžiui, programėlė „Wedding Happy“ („Android“ ir „iOS“).

„Programėlėje vestuvių planavimo užduotys skirstomos pagal jų tipus (drabužiai, maistas ar dekoracijos). Pradiniame lange visada matysite, ką dar turite nuveikti, taip pat dienų skaičių iki šventės. Programėlėje patogiai galėsite sekti šventei skirtą biudžetą, pasižymėti, kuriems partneriams esate sumokėję avansą ir pan.“, – pasakoja „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Išmaniųjų įrenginių ekspertė priduria, kad panašiomis funkcijomis naudositės ir programėlėje „LadyMarry“ („Android“ ir „iOS“). Priešingai nei „Wedding Happy“, ją galėsite įsijungti ir kompiuterio naršyklėje ir dar patogiau planuoti darbus.

Vestuvių puslapis – sutaupys ir nustebins

Laikantis karantino reikalavimų, kvietimus į vestuves daug paprasčiau įteikti virtualiai. Anot jau dešimtmetį Lietuvoje ir užsienyje vestuves planuojančios A. Kniuraitės, virtualūs kvietimai leidžia nemažai sutaupyti – nebelieka spaudos ir siuntimo kaštų. Visgi kvietimas el. paštu kai kurioms poroms gali pasirodyti nepakankamai įdomu ir šventiška. Kokias alternatyvas galime rinktis?

„Vienas iš būdų nustebinti svečius – susikurti specialiai vestuvėms skirtą internetinę svetainę. Tai suasmeninta erdvė, kurioje galėsite dalintis visa su vestuvėmis susijusia informacija. Turėsite galimybę sukurti kvietimus kiekvienam svečiui atskirai, o vėliau nukreipti į pagrindinį puslapį su bendra informacija“, – pažymi L. Štrafėlaitė.

Vestuvių svetainę galite sukurti „WedSites“ platformoje, kurioje dar iki šventės svečiai turės galimybę keistis žinutėmis ar dalintis nuotraukomis. Tiesa, nesijaudinkite, kad į ją užklys nekviesti asmenys – svetainę apsaugosite slaptažodžiu. Ši platforma taip pat suteikia galimybę puslapį susikurti lietuvių kalba, kad naudojimasis išmaniu sprendimu nesukeltų nepatogumų svečiams.

Sukurti vestuvių svetainę galite pasinaudoję ir kitomis puslapių kūrimo platformomis – „Wix“ ar „Site123“. Visgi „WedSites“ platforma – specializuota būtent vestuvių šventei.

Nuotolinė ceremonija – ir karantinui pasibaigus?

Dėl karantino suvaržymų vestuvių ceremonijoje šiuo metu gali dalyvauti tik penki asmenys: jaunieji, du liudytojai ir fotografas. Artėjant vasarai ir švelnėjant karantinui, tikėtina, kad vestuvėse galės dalyvauti kiek daugiau artimųjų: visgi, nemaža dalis svečių vis tiek ceremoniją stebės per ekraną.

Vis tik technologijos siūlo šiokią tokią alternatyvą – šventėje artimiesiems dalyvauti bent jau virtualiai.

„Dažniausiai jaunavedžiai transliuoja tik pačią vestuvių ceremoniją, kuri ir yra svarbiausias tos dienos akcentas. Kai kurie tęsia transliaciją ir po ceremonijos, kol jaunavedžiai dar prie santuokos rūmų ar bažnyčios – tai galimybė svečiams dar kartą juos pasveikinti. Įprastai transliacijai naudojamos geriausiai visiems pažįstamos platformos: „Zoom“ ir „Google Meet“ ar transliacija vykdoma socialiniuose tinkluose „Facebook“ ar „Youtube“, – pasakoja vestuvių organizatorė A. Kniuraitė.

Visgi specialiai vestuvių šventei sukurta platforma „LoveCast“ gali padėti įgyvendinti daugiau išmanių sprendimų – svečiai galės parašyti sveikinimus, siųsti animuotus paveikslėlius, ar netgi virtualiai „mėtyti“ žiedlapius po ceremonijos. Pagrindines funkcijas platforma suteikia nemokamai, o norintiems papildomų galimybių paslauga kainuos apie 80 eurų.

Negalintys dalyvauti vestuvių ceremonijoje, galės vėliau peržiūrėti šventės vaizdo įrašą. Jis išsaugomas kartu su sveikinimų knyga ir bendru dalyvių susirašinėjimu vestuvių metu. Verta paminėti, kad norint naudotis šia platforma svečiams nereikia diegti atskiros programėlės į išmaniuosius ar televizorius – užtenka atidaryti nuorodą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-11 20:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1226

Atlikus 22054 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1226. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 19:13:07

Aptikus 10 tūkst. tonų asbesto atliekų aplinkos ministras kreipsis į teisėsaugą

Vilniaus miesto pakraštyje aptikus nelegalų pavojingų atliekų sąvartyną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada kreiptis į prokuratūrą kaltininkams surasti.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-05-10 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 786

Atlikus 6734 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 786. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.