Naujienos

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

2021-05-06 13:49:15

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.

Nors belaidės ausinės gyvuoja dar kur kas trumpiau nei išmanieji telefonai, bet nuo mūsų taip pat priklauso, ar jos tarnaus ilgai ar – labai ilgai. Ypač, kai atsiradus naujiems įrenginiams, pradeda sklandyti daug skirtingų mitų apie jų priežiūrą. Tad, kaip rūpintis savo belaidėmis ausinėmis reikia iš tikrųjų ir ko nepamiršti?

„Kai išpopuliarėja kokia nors nauja technologija, daugelis pradeda ja naudotis savo kasdienybėje. Puikus šiandieninis pavyzdys – belaidės ausinės. Jos itin patogios dėl savo belaidžio ryšio – nebereikia sukti galvos dėl nuolat susiraizgiusių laidų, o mes galime nevaržomai judėti ir klausytis muzikos. Kita vertus, kaip ir su telefonais ar bet kuriuo kitu išmaniuoju įrenginiu, norint užtikrinti ilgalaikį naudojimąsi belaidėmis ausinėmis, turime atlikti ir tam tikrus namų darbus. Tikriausiai visuomet, pasirodžius naujiems įrenginiams, atsiranda daug mitų ir skirtingų patarimų, todėl visada verta atskirti pelus nuo grūdų ir rūpintis belaidėmis ausinėmis taip, kaip rekomenduoja specialistai“, – teigia Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

1. Adatėles ar smeigtukus iškeiskite į ausų krapštukus

Kaip teigia Š. Urbonas, aktyviai naudojantis belaidėmis ausinėmis – būtina ir jų priežiūra bei valymas. Specialistai rekomenduoja belaides ausines valyti bent kartą į savaitę. Kita vertus, įrenginių ekspertas pataria ausinių priežiūrai nesirinkti smailių ar labai plonų daiktų.

„Belaidės ausinės – labai smulkios ir lengvai telpa mūsų delne. Todėl kartais vartotojai, norėdami sugauti ir ištraukti iš vidinės jų dalies, pavyzdžiui, dulkę, bando tai daryti su adata ar kitu plonu smigiu daiktu. Tai labai padidina riziką pažeisti įrenginio membraną, kontaktus ar kitas smulkias dalis, kurių iš ausinių išorės netgi nematome. Taip pat bandant dulkes išgaudyti su adata ar kitu panašiu daiktu rizikuojame apibraižyti ir pačias ausines. Kaip alternatyvą saugiam ir efektyviam ausinių valymui galima naudoti ausų krapštukus – abi jų pusės gausiai apsuktos vata, o ji nebraižo paviršių, bet lengvai surenka visas dulkes ar kitus nešvarumus. Ausinių išorei ar jų dėklui, norint pašalinti pirštų atspaudus, puikiai tinka, pavyzdžiui, akinių stiklams valyti skirtos servetėlės“, – sako ekspertas.

2. Neorganizuokite ausinių ir raktų dvikovos

„Svarbus patarimas tiems, kas dar pratinasi prie belaidžių ausinių ir užsimiršę nejučiomis tiesiog įsideda jas į kišenę – naudokitės ausinių dėklu. Kartais per skubėjimą galime greitai sumesti ausines į kuprinę, kurioje lyg tyčia pasitaikys ir kokių smulkių aštresnių daiktų ar į kelnių kišenę, kur ausinių tyko mūsų raktai. Kadangi belaidžių ausinių nesaugo laidai – jas gali apibraižyti raktai ar kiti aštrias briaunas turintys daiktai. Kita vertus, belaidės asinės turi ir apsaugą, kurios niekada neturėjo smulkesnės laidinės ausinės – krovimosi dėklą, tad užtenka įprasti panaudojus visuomet sugrąžinti jas į dėklą“, – išskiria Š. Urbonas.

3. Įprotis dažnai krauti ausines – meškos paslauga

Pasak eksperto, vienas didžiausių išmaniųjų telefonų mitų, su kuriais teko ilgą laiką kovoti – telefono krovimas per naktį. Kalbant apie belaides ausines, šį mitą taip pat reikėtų prisiminti bei jį laiku išgyvendinti.

„Kaip ir su išmaniaisiais telefonais, belaides ausines gali kilti pagunda krauti tada, kai tik turime laisvą minutę ir vos po poros valandų klausymo. Toks noras tikrai suprantamas, nes aktyvaus pasivaikščiojimo metu mažiausiai norisi, kad nustotų groti muzika ar klausoma audioknyga. Kita vertus, įprotis itin dažnai krauti ausines – arba krauti jas per visą naktį – gali pakenkti. Nes, kaip ir su telefonais, dažnai kraunamos ausinės, ypač, kai jos dar neišsikrovusios, ilgainiui gali net ir po pilno įkrovimo pradėti veikti trumpiau. Be to, visuomet atkreipkite dėmesį į tai, kiek belaidės ausinės gali groti po pilno įkrovimo ir įpraskite jas krauti orientuodamiesi į tai. Pavyzdžiui, naujos „Huawei“ ausinės „FreeBuds 4i“ po pilno įkrovimo gali veikti iki 10 valandų, tad jei per dieną naudojotės jomis vos 2 valandas – krauti galėsite tik kitą ar dar kitą dieną“, – nurodo Š. Urbonas.

4. Leiskite ausinėms mėgautis vasara ant kranto

„Kadangi belaidės ausinės neturi laidų ir labai patogiai įsistato į mūsų ausis, kartais galime apskritai pamiršti, kad jos ten yra. Nors tai – ausinių privalumas, prasidėjus vasarai gali atsirasti su tuo susijusių iššūkių, pavyzdžiui, užsimiršus įšokti į ežerą kartu su ausinėmis. Kadangi jos belaidės, iškritus iš ausų gali tekti ne kartą nerti atgal į ežerą jų ieškant, o didelė drėgmė ir gylis ausines veikia taip pat kaip išmaniuosius telefonus. Tad visos telefonams skirtos taisyklės kalbant apie išorines grėsmes tinka ir ausinėms – nereikėtų palikinėti jų karštą dieną po tiesioginiais saulės spinduliais ar mirkyti vandenyje. Nors šiuolaikinės ausinės yra kūrėjų apsaugomos nuo drėgmės ar dulkių, papildoma atsarga gėdos nedaro“, – pabrėžia specialistas.

5. Prieš naudodami – pasimatuokite

Prieš išsiruošiant į pirmą pasivaikščiojimą ar kelionę, visuomet pasimatuojame naujus batus, kuriais avėsime ir įsitikiname, kad jie patogūs. Pasak Š. Urbono, panašią praktiką reikėtų taikyti ir prieš naudojantis belaidėmis ausinėmis.

„Prieš pirmą kartą naudojantis belaidėmis ausinėmis ar rengiantis pasiimti jas visai dienai su savimi, būtina įsitikinti, kad jos tikrai patogiai laikosi mūsų ausyse, taip pat nespaudžia ar lengvai neiškrenta. Būtent tam tikslui su ausinėmis paprastai yra bent keli skirtingi antgaliai, kuriuos galime savarankiškai pasikeisti ir įsitikinti, kad ausinės patogiai ir, svarbiausia, tvirtai laikosi mūsų ausyse. Jei jų antgalis, pavyzdžiui, per mažas ir ausinės lengvai iškrenta mums iš ausų – laukia papildomi nepatogumai. Todėl prieš ilgesnį naudojimąsi ne tik verta pasirinkti mums patogiausius antgalius, bet ir kurį laiką pabandyti pavaikščioti su ausinėmis ir pasiklausyti muzikos, o įsitikinus, kad viskas patogu – pradėti jomis naudotis“, – apibendrina ekspertas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-06-14 17:27:20

TVF gerina Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet horizonte mato ir rizikų

Lietuvos ekonomikos padėtis šiuo metu yra palanki stipriam augimui, jis paspartės šių metų antrąją pusę, konstatuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), prognozuojantis, kad šalies ekonomika šiais metais augs 4,4 proc.
       2021-06-14 17:16:53

Gegužę elektra Lietuvoje brango 13 proc.

Lietuvoje elektros energijos kaina gegužę siekė 50,35 Eur/MWh – palyginti su balandžio mėn., ji buvo 13 proc. didesnė. Latvijos ir Estijos pardavimo vietose vidutinė mėnesio elektros energijos kaina siekė 48,42 Eur/MWh – 11 proc. daugiau nei balandį.
       2021-06-14 15:03:49

Ankstyvojo ugdymo ekspertai: tėvai – savo vaikų smegenų skulptoriai

Žmogaus smegenys yra plastiškos ir vystosi visą jo gyvenimą. Tačiau, mokslininkų teigimu, per pirmąsias 1000 gyvenimo dienų jos auga greičiausiai ir jose vyksta svarbiausi asmenybę, charakterio savybes ir net sėkmę ateityje nulemiantys procesai.
       2021-06-14 12:06:11

Kaip prie inovacijos sėkmės rinkoje prisideda gera komunikacija?

Verslo atstovai vartotojams kone kasdien pristato aibę naujų produktų ar paslaugų. Tačiau net ir patys inovatyviausi produktai patiria nesėkmę, jeigu nėra tinkamai pristatomi vartotojams ar jais nesusidomi gamintojai.
       2021-06-14 11:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 66

Atlikus 4112 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 66. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-14 10:32:02

Nagų grybelis: atsiradimo priežastys ir kaip jį panaikinti?

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą.
       2021-06-14 09:38:08

Salotos be padažo – ne salotos: top 5 padažai, kuriuos privalote išbandyti

Šiltuoju metų laiku atsigręžiame į sveikatingesnę mitybą, valgome daugiau lengvesnio maisto ir ruošiame sezoninių daržovių salotas. Juolab kad vasarą su įvairiausiais salotų receptais tampa dar lengviau eksperimentuoti.
       2021-06-13 09:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 117

Atlikus 8005 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 11:54:11

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-06-12 11:17:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 221

Atlikus 19399 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 221. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-11 17:01:50

68-erių Birutė įrodė, kad judėjimas – jaunystės šaltinis

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis, sako žingsniavimo entuziastė Birutė Giedraitienė. Norint aktyviau leisti laiką, nebūtina užsiimti varginančiomis treniruotėmis.
       2021-06-11 16:49:13

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.
       2021-06-11 16:36:52

Pokyčiai finansų ir bankininkystės srityje: ko laukti ateityje?

9-tojoje Bankininkystės ir finansų konferencijoje „Tektoniniai poslinkiai bankininkystėje“, didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų vadovai bei Švedijos bankų ir „Fintech“ industrijos atstovai aptarė iššūkius,
       2021-06-11 13:59:32

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos.
       2021-06-11 13:50:17

Ispanija turi grąžinti nesuderinamą pagalbą iš DTT (antžeminės TV) operatorių

Europos Komisija (EK) padarė išvadą, kad antžeminių operatorių gauta pagalba skaitmeninant ir plėtojant antžeminės televizijos tinklą atokiose Ispanijos vietovėse prieštaravo ES valstybės pagalbos taisyklėms.
       2021-06-11 12:07:20

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais.
       2021-06-11 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 155

Atlikus 20483 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 12:14:03

Klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika.
       2021-06-10 12:05:08

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai.
       2021-06-10 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 20905 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 09:30:43

Specialistai atskleidžia naujausią tendenciją – duomenų mokslas bus naujasis IT?

Įstaigos, valstybės tarnybos, mobiliojo ryšio operatoriai, bankai, parduotuvės, transporto ir kitų verslo sričių įmonės, socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai kasdien sukaupia milžinišką duomenų kiekį.
       2021-06-10 09:20:34

Seimas pritarė siūlymui keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-337(2), kuriomis sudaromos sąlygos geresniam kompensuojamųjų vaistinių preparatų prieinamumui užtikrinti.
       2021-06-09 20:08:33

Top 5 naudingiausi vasaros supervaisiai

Orams vis labiau lepinant, į parduotuves atkeliavo ir tikri šiltojo sezono pranašai – švieži ir sultingi egzotika dvelkiantys vaisiai. Be kvapnių persikų, nektarinų, arbūzų ir melionų vasara sunkiai įsivaizduojama.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-09 19:45:13

Sveiki ir gaivūs vasariški desertai, kurie nepakenks kūno linijoms

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir išsaugoti dailias kūno linijas. Nors laikantis subalansuotos mitybos desertais piktnaudžiauti nevertėtų, šiltasis metų laikas itin palankus pasimėgauti sveikesniais saldumynais.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.