Naujienos

Galimybių paso svetainė – gpasas.lt

2021-05-21 07:50:42

Nuo gegužės 24 dienos tiek gauti, tiek patikrinti Galimybių pasą bus galima interneto puslapyje www.gpasas.lt.

„Techniniai darbai baigti, taigi esame pasirengę Galimybių paso startui, o šimtai tūkstančių žmonių pirmadienį galės pradėti juo naudotis.

Per rekordiškai trumpą laiką sukurta inovacija ne tik leis žmonėms gyventi laisviau, suteiks daugiau galimybių eiti į restoranus, teatrus ar koncertus, bet ir atvers nemažos dalies verslų duris“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Galimybių pasas leis teikti maitinimo paslaugas viduje, rengti didesnius renginius viduje ir lauke, laisvalaikio pramogas, asmenines šventes, taip pat panaikins apribojimus apgyvendinimo įstaigoms bei leis grįžti į kontaktinį darbą.

Galimybių pasui gauti interneto puslapyje per elektroninius valdžios vartus reikės suvesti asmens autentifikavimo duomenis ir išsisaugoti gautą QR kodą telefone ar kompiuteryje arba jį išsispausdinti. Tikrinantiems šio dokumento galiojimą ir originalumą kartą prisijungus prie šio puslapio tereikės šį QR kodą nuskaityti telefonu ar planšete.

Galimybių pasą galės gauti trys grupės žmonių: pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Tiek pasiskiepijusiems, tiek persirgusiems Galimybių paso statusą (QR kodą) reikės atsinaujinti kas 7 dienas, testas galios 24 valandas, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.

Pagrindinis testavimo būdas Galimybių pasui gauti turėtų būti greitieji antigeno testai, kadangi jų rezultatų sulaukiama operatyviausiai. COVID-19 testą bus galima atlikti savivaldybių mobiliuosiuose punktuose arba kitose savivaldybių nustatytose testavimosi vietose, pvz., specialiuose punktuose ir kitur. Ten atliekamas testas bus nemokamas. Taip pat gyventojai galės ir savo lėšomis pasidaryti testus privačiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Planuojama, kad artimiausiu metu Galimybių paso lengvatomis galės naudotis ir antikūnų testo rezultatus turintys asmenys. Asmenims iki 16 metų, norintiems naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ministerijos skaičiavimais, birželio pradžioje beveik 1,5 mln. gyventojų jau galės naudotis Galimybių pasu be testavimo.

Galimybių pasas – E. sveikatos duomenų pagrindu

Registrų centro generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus teigimu, Galimybių pasas – dar vienas įrodymas, kaip gali būti naudojami E. sveikatos sistemoje esantys duomenys, ir taip kurti naudą visuomenei – šiuo atveju kovojant su COVID-19 pandemija.

„Kiekvieną dieną į E. sveikatos sistemą patenka milijonai elektroninių sveikatos dokumentų. Vienais atvejais sistema leidžia efektyviai organizuoti prioritetinį gyventojų vakcinavimo procesą, kitu atveju suteikia galimybę per maksimaliai trumpą laiką išrašyti kalio jodido tablečių receptus vilniečiams, trečiu atveju sukuria galimybę išplėsti vakcinavimo paslaugų ratą įtraukiant vaistines. Galimybių paso atveju per palyginti trumpą laiką sukurtas technologinis sprendimas padės suvaldyti epidemiologinę riziką ir leis visiems kaip įmanoma greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimą. Džiaugiuosi ir dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šio projekto, – tai įrodymas, kad veikdami išvien galime pasiekti proveržį ir puoselėti pažangios valstybės idėją“, – sako Registrų centro generalinis direktorius S. Urbanavičius.

Technologinį sprendimą sukūrė pasaulinė įmonė „Wix“

Galimybių paso technologinį sprendimą neatlygintino bendradarbiavimo pagrindais sukūrė Izraelio interneto svetainių kūrimo bendrovė „Wix“ kartu su Registrų centru. Daugiau kaip 200 mln. klientų visame pasaulyje turinti bendrovė Lietuvoje veikia nuo 2013 metų ir čia yra įgyvendinusi ne vieną socialinį projektą.

„Pagalba ir naudos kūrimas vietos bendruomenei visuomet buvo mūsų identiteto dalis. Mes nuolat ieškome galimybių padėti: nuo technologinių sprendimų iki pagalbos savanorystės projektuose. Kurdami vietos organizacijoms, valdžios institucijoms ar privačiam verslui skirtus produktus pasitelkiame tiek žmogiškuosius, tiek ir technologinius savo išteklius. Mums rūpi bendruomenės, su kuriomis mes kartu gyvename“, – sako „Wix“ prezidentas Niras Zoharas.

Prašoma būti kantriems

Patenkinti didelį skaičių kreipinių vienu metu – sudėtingas uždavinys bet kokiai sistemai ar interneto puslapiui, nes techninės galimybės yra ribotos. Tad neatmestina, kad įdiegus Galimybių pasą gyventojai iš pradžių gali susidurti su laikinais nesklandumais. Be to, Galimybių paso technologiniam sprendimui reikalinga E. valdžios vartų autentifikavimo paslauga, kurios naudojimas, ypač masinės vakcinacijos laikotarpiu, yra išaugęs. Visų norinčiųjų gauti Galimybių pasą prašoma kantrybės, o nesant būtinybės turėti Galimybių pasą šiuo metu, patartina apsilankyti puslapyje vėliau.

Galimybių pasas: ką svarbu žinoti verslui

Artėjant Galimybių paso startui – gegužės 24 dienai, Ekonomikos ir inovacijų ministerija pateikia svarbiausią informaciją, ką prieš jam įsigaliosiant turėtų žinoti verslas. Ministerijos skaičiavimais, birželio pradžioje beveik 1,5 mln. gyventojų jau galės naudotis galimybių pasu be testavimo.

Kokioms veikloms galios Galimybių pasas?

Turėdami galimybių pasą žmonės galės valgyti restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų viduje, taip pat galima bus dalyvauti viduje vyksiančiuose renginiuose. Šiuo atveju turės būti užpildyta iki 75 proc. sėdimų vietų, o dalyvių skaičius turės siekti iki 500 žmonių. Galimybių pasas leis pramogauti dalyje laisvalaikio organizavimo vietų. Tai – biliardo, boulingo klubai, pabėgimo kambariai, stalo žaidimų klubai.

Taip pat galima bus dalyvauti lauke vykstančiuose renginiuose iki 2000 žmonių. Renginių organizatoriai privalės užtikrinti bilietų prekybą internetu internetu ir (ar) dalyvių registraciją. Renginių metu visi dalyviai, vyresni nei 6 metų, privalės dėvėti kaukes. Galimybių pasas atvers ir kitas įvairias laisvalaikio pramogas lauke (pvz. pasiplaukiojimas pramoginiais laivais), lošimo namų salonų, sporto klubų, pirčių, baseinų duris neribojant lankytojų skaičiaus. Naktinių klubų veikla kol kas lieka draudžiama.

Galimybių pasas taip pat panaikins asmeninėse šventėse dalyvaujančių žmonių skaičiaus ribojimus tuo atveju, jeigu jos organizuojamos išnuomotose tam pritaikytose patalpose, kaip pavyzdžiui kaimo turizmo sodybos. Turint Galimybių pasą, apgyvendinimo įstaigose viename kambaryje bus galima apgyvendinti ne tik tos pačios šeimos narius.

Patikrinti Galimybių paso galiojimą – specialiame tinklalapyje

Galimybių pasui patikrinti sukurtas interneto puslapis, kuriame vieną kartą prisijungus bus galima nuskaityti Galimybių paso QR kodą telefonu ar planšete. Nuskaičius gautą QR kodą tikrintojas ekrane matys žalią arba raudoną spalvą (jeigu Galimybių pasas galioja, – žalią, jeigu ne, – raudoną). Galimybių pasui patikrinti nereikia jokių papildomų dokumentų ar išrašų - tikrinantieji gali papildomai paprašyti tik asmens tapatybės dokumento, kad įsitikintų, jog Galimybių pasą pateikė tas asmuo, kuriam jis ir priklauso, o ne, pvz., to asmens draugas.

Galios ir spausdinti dokumentai

Šiuo pereinamuoju laikotarpiu tikrintojai turi pripažinti ir spausdintus dokumentus: Lietuvos piliečiams – spausdintą Galimybių pasą, o turistams – kitų šalių išduotus vakcinaciją liudijančius dokumentus. Asmenims iki 16 metų, norintiems naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Galimybių paso galiojimas fiksuojamas nuo paslaugos pradžios momento

Jei iki galimybių paso galiojimo pabaigos likę mažai laiko – valanda ar pusvalandis, bet tikrinimo metu Galimybių pasas dar galiojantis, tokie asmenys gali naudotis paslaugomis net ir pasigaus testo galiojimui, pavyzdžiui likti renginyje iki renginio pabaigos. Ta pati taisyklė galioja ir asmeninėms šventėms.

Reikalavimai viešojo maitinimo įstaigoms

Numatyta, kad restoranų ir kavinių viduje prie vieno staliuko galės sėdėti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus vienos šeimos ir vieno namų ūkio narius. Tarp skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito turi būti nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu, o jei yra pertvaros – užtenka 1 metro atstumo. Visi reikalavimai viešojo maitinimo įstaigoms aptarnaujat asmenis su Galimybių pasu skelbiami čia.

Atsakomybė

Už tai, kad visi asmenys turi Galimybių pasą, atsako paslaugas suteikiantys asmenys: jei tai restoranas – atsako jo savininkas, jei renginys – renginio organizatorius. Patalpų nuomos ar subnuomos asmeninėms šventėms atveju (vestuvėms ir pan.) turėtų būti sudaryta nuomos sutartis, kurioje atsakomybė numatyta šventės organizatoriui. Jei nuomos sutarties nėra, už tai, kad visi asmenys turės Galimybių pasą, bus atsakingas patalpų savininkas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.