Naujienos

„Vinted“ pereis prie hibridinio darbo, biure dirbs tik dvi dienas per savaitę

2021-06-02 14:37:00

Didžiausia Europos internetinė naudotų mados prekių prekybos platforma „Vinted“ pereis prie hibridinio darbo modelio – dvi dienas per savaitę dirbs biure, o likusiomis dienomis darbuotojai galės patys pasirinkti, iš kur nori dirbti.

Per 800 darbuotojų 4 Europos šalyse turinti įmonė tokį sprendimą priėmė remdamasi savo vidine kultūra, vadovų diskusijomis, darbuotojų apklausos rezultatais bei kitų tarptautinių bendrovių pavyzdžiais.

Atsižvelgė į darbuotojų poreikius

Šiuo metu „Vinted“ vis dar dirba nuotoliniu būdu – visi darbuotojai gali dirbti iš namų, o Naujamiestyje praėjusių metų rugsėjį duris atvėrusiame naujame biure lankosi tik labai nedidelė dalis įmonės darbuotojų, neturinčių galimybės dirbti namuose. Jie yra skatinami proaktyviai testuotis apmokamais testais, nuolat konsultuojami su pandemija susijusiais klausimais. Lietuvoje įsigaliojus Galimybių pasui, nuo birželio 1 d., visi pasą turintys darbuotojai gali savo noru grįžti dirbti įprastu būdu. Ieškodama išeities palankiausiam darbo organizavimo po pandemijos modeliui, įmonė rėmėsi trimis aspektais – darbuotojų poreikiais, tarptautiniais pavyzdžiais ir vadovų diskusijomis.

Pasak „Vinted“ strateginių personalo iniciatyvų direktorės Viktorijos Jaksebagaitės, nuo pat pandemijos pradžios nuotoliniu būdu dirbantys kolegos į biurą grįžti nori, tačiau išryškėjo vidiniame organizacijos tyrime pastebima tendencija, kai norima turėti galimybę darbo vietą rinktis lanksčiai. Net 86 proc. bendrovės darbuotojų teigė norintys hibridinio darbo modelio, kai dalį laiko dirbama biure, o dalį – iš pasirinktos vietos. Be to, įmonė vertina lanksčias darbo galimybes – šiuo metu visiems darbuotojams suteikia pasirinkimą net iki 90 dienų per metus dirbti iš bet kurios Europos Sąjungos šalies.

Atsižvelgdama į darbuotojų išsakytus poreikius, „Vinted“ pereis prie hibridinio darbo modelio. Dvi fiksuotas dienas per savaitę – antradieniais ir trečiadieniais – įmonės darbuotojai dirbs biure, o likusiomis dienomis galės patys nuspręsti, kur nori dirbti – biure ar iš namų. Sprendimas taip pat priimtas atsižvelgiant į kitų tarptautinių įmonių pavyzdį – panašius mišrius ar lanksčius darbo modelius pradeda taikyti tokios bendrovės, kaip „Spotify“, „Twitter“, „Revolut“, „Zoom“ ir kitos.

Pokytis įvyks palaipsniui

„Vadovų komanda skyrė daug laiko diskusijoms, kad būtų priimtas sprendimas, geriausiai atspindintis „Vinted“ žmonių ir organizacijos poreikius. Mūsų kolegos į biurus grįžti nori. Pirmiausia, visi yra išsiilgę socializacijos, įprasto komandinio darbo. Mūsų organizacijoje bendravimas yra labai svarbus, nes visi dirba dėl vieno tikslo ir produkto, tad skirtingoms komandoms svarbu turėti galimybę patogiai bendradarbiauti tarpusavyje. Dėl šios priežasties pasirinkome dvi konkrečias dienas, kada žmonės galės planuoti gyvus susitikimus, komandinį darbą. Dvi nustatytos darbo dienos, kuriomis visi susirenka biure, suteiks žmonėms aiškumo ir padės mums, kaip tarptautinei įmonei, nes suteiks galimybę dalintis patirtimi, organizuoti renginius, vystyti naujas pažintis, dalintis idėjomis, tuo pačiu užtikrinant tylias zonas individualiam darbui. Be to, trys likusios lankstaus darbo dienos leis kiekvienam darbuotojui efektyviausiai dirbti atsižvelgiant į asmeninį produktyvumą“, – sako V. Jaksebagaitė.

Naujasis darbo modelis įsigalios tuomet, kai šalyje nebeliks privalomo darbo iš namų rekomendacijų. Prie hibridinio darbo modelio įmonė pereis palaipsniui – „Vinted“ darbuotojai turės laiko prisitaikyti prie naujos rutinos, tie, kurie nesijaus saugūs, nebus verčiami anksčiau grįžti į biurus, kol epidemiologinė situacija nebus suvaldyta. V. Jaksebagaitė pasakoja, kad „Vinted“ hibridinio darbo modelio įgyvendinimui pasirinko „bandymų, mokymosi ir prisitaikymo kelią“ – per pusmetį nuo pokyčių pradžios tikimasi surinkti pakankamai duomenų jo sėkmės įvertinimui ir tolesniam vystymui.

„Kadangi šioje realybėje gyvename jau metus, esame išmokę būdų, kaip joje veikti ir greitai reaguoti į pokyčius. Pandemija ir nuotolinis darbas neabejotinai tapo iššūkiu organizacijų vidinėms kultūroms, kurios neretai yra paremtos gyvu bendravimu, bendruomenės kūrimu. Tad būtina ieškoti būdų ir įrankių, kurie padėtų tą kultūrą išlaikyti – mūsų atveju, augant organizacijai ir prisijungiant naujiems kolegoms, sprendimu taps dalinis grįžimas prie įprasto darbo biuruose, taip pat leidžiant žmonėms turėti ir lankstumo, – sako V. Jaksebagaitė.

Lietuvos biurų darbuotojų tyrimas – bendros nuomonės nėra

Pasak specialistės, pandemija parodė, kad biurų darbuotojai vertina pasirinkimo galimybę – jiems svarbu patiems nuspręsti, kaip organizuoti darbo pobūdį. Panašias tendencijas parodė ir šiemet „Vinted“ inicijuota Lietuvos biurų darbuotojų apklausa, kurią įvykdė rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai“. Tyrimas parodė, kad antrojo karantino metu beveik pusė Lietuvos biurų darbuotojų dirbo nuotoliniu būdu iš namų ar kitos vietos. Tuo tarpu įprastoje darbo vietoje tebesitęsiant pandemijai šalyje dirbo tik 12 proc. biurų darbuotojų, o kiti rinkosi darbo vietą keisti lanksčiai – dalį laiko praleido biure, o kitą dalį dirbdami nuotoliniu būdu.

„Tyrimu taip pat siekta įvertinti, kaip darbas biuruose atrodys pasibaigus karantinui ir pandemijai. Apklausos dalyvių buvo klausiama, kokį darbo modelį jie norėtų rinktis koronaviruso situacijai Lietuvoje pagerėjus. Paaiškėjo, kad grįžti pilną darbo dieną dirbti į biurus ateityje norės 26 proc. darbuotojų, o didžioji dalis – 62 proc. – bent dalį darbo norėtų tęsti nuotoliniu būdu. Likę 12 proc. apklausos dalyvių norėtų likti prie nuotolinio darbo ir į biurus negrįžti visai. Tad bendros nuomonės tarp Lietuvos biurų darbuotojų nėra, tad lankstus darbo modelis gali tapti palankia išeitimi, siekiant užtikrinti daugelio darbuotojų poreikius“, – sako V. Jaksebagaitė.

Apklausa taip pat parodė, kad hibridinį darbo modelį – kai dalį laiko dirbama namuose, o dalį biure – ateityje labiau nori rinktis tie, kurie karantino metu nuotoliniu būdu dirbo nuolatos arba dalinai. Tokį darbo modelį taip pat dažniau rinkosi moterys, jaunesni ir vidutinio amžiaus respondentai, Vilniaus miesto biurų darbuotojai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-06-14 17:27:20

TVF gerina Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet horizonte mato ir rizikų

Lietuvos ekonomikos padėtis šiuo metu yra palanki stipriam augimui, jis paspartės šių metų antrąją pusę, konstatuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), prognozuojantis, kad šalies ekonomika šiais metais augs 4,4 proc.
       2021-06-14 17:16:53

Gegužę elektra Lietuvoje brango 13 proc.

Lietuvoje elektros energijos kaina gegužę siekė 50,35 Eur/MWh – palyginti su balandžio mėn., ji buvo 13 proc. didesnė. Latvijos ir Estijos pardavimo vietose vidutinė mėnesio elektros energijos kaina siekė 48,42 Eur/MWh – 11 proc. daugiau nei balandį.
       2021-06-14 15:03:49

Ankstyvojo ugdymo ekspertai: tėvai – savo vaikų smegenų skulptoriai

Žmogaus smegenys yra plastiškos ir vystosi visą jo gyvenimą. Tačiau, mokslininkų teigimu, per pirmąsias 1000 gyvenimo dienų jos auga greičiausiai ir jose vyksta svarbiausi asmenybę, charakterio savybes ir net sėkmę ateityje nulemiantys procesai.
       2021-06-14 12:06:11

Kaip prie inovacijos sėkmės rinkoje prisideda gera komunikacija?

Verslo atstovai vartotojams kone kasdien pristato aibę naujų produktų ar paslaugų. Tačiau net ir patys inovatyviausi produktai patiria nesėkmę, jeigu nėra tinkamai pristatomi vartotojams ar jais nesusidomi gamintojai.
       2021-06-14 11:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 66

Atlikus 4112 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 66. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-14 10:32:02

Nagų grybelis: atsiradimo priežastys ir kaip jį panaikinti?

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą.
       2021-06-14 09:38:08

Salotos be padažo – ne salotos: top 5 padažai, kuriuos privalote išbandyti

Šiltuoju metų laiku atsigręžiame į sveikatingesnę mitybą, valgome daugiau lengvesnio maisto ir ruošiame sezoninių daržovių salotas. Juolab kad vasarą su įvairiausiais salotų receptais tampa dar lengviau eksperimentuoti.
       2021-06-13 09:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 117

Atlikus 8005 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 11:54:11

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-06-12 11:17:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 221

Atlikus 19399 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 221. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-11 17:01:50

68-erių Birutė įrodė, kad judėjimas – jaunystės šaltinis

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis, sako žingsniavimo entuziastė Birutė Giedraitienė. Norint aktyviau leisti laiką, nebūtina užsiimti varginančiomis treniruotėmis.
       2021-06-11 16:49:13

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.
       2021-06-11 16:36:52

Pokyčiai finansų ir bankininkystės srityje: ko laukti ateityje?

9-tojoje Bankininkystės ir finansų konferencijoje „Tektoniniai poslinkiai bankininkystėje“, didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų vadovai bei Švedijos bankų ir „Fintech“ industrijos atstovai aptarė iššūkius,
       2021-06-11 13:59:32

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos.
       2021-06-11 13:50:17

Ispanija turi grąžinti nesuderinamą pagalbą iš DTT (antžeminės TV) operatorių

Europos Komisija (EK) padarė išvadą, kad antžeminių operatorių gauta pagalba skaitmeninant ir plėtojant antžeminės televizijos tinklą atokiose Ispanijos vietovėse prieštaravo ES valstybės pagalbos taisyklėms.
       2021-06-11 12:07:20

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais.
       2021-06-11 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 155

Atlikus 20483 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 12:14:03

Klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika.
       2021-06-10 12:05:08

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai.
       2021-06-10 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 20905 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 09:30:43

Specialistai atskleidžia naujausią tendenciją – duomenų mokslas bus naujasis IT?

Įstaigos, valstybės tarnybos, mobiliojo ryšio operatoriai, bankai, parduotuvės, transporto ir kitų verslo sričių įmonės, socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai kasdien sukaupia milžinišką duomenų kiekį.
       2021-06-10 09:20:34

Seimas pritarė siūlymui keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-337(2), kuriomis sudaromos sąlygos geresniam kompensuojamųjų vaistinių preparatų prieinamumui užtikrinti.
       2021-06-09 20:08:33

Top 5 naudingiausi vasaros supervaisiai

Orams vis labiau lepinant, į parduotuves atkeliavo ir tikri šiltojo sezono pranašai – švieži ir sultingi egzotika dvelkiantys vaisiai. Be kvapnių persikų, nektarinų, arbūzų ir melionų vasara sunkiai įsivaizduojama.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-09 19:45:13

Sveiki ir gaivūs vasariški desertai, kurie nepakenks kūno linijoms

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir išsaugoti dailias kūno linijas. Nors laikantis subalansuotos mitybos desertais piktnaudžiauti nevertėtų, šiltasis metų laikas itin palankus pasimėgauti sveikesniais saldumynais.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.