Naujienos

5 svarbiausios „Google I/O“ konferencijos naujienos

2021-06-04 10:22:57

Kasmetinėje, jau tryliktoje kūrėjų konferencijoje „Google I/O“ daugiausiai dėmesio neabejotinai sulaukė ryškus „Android“ operacinės sistemos atnaujinimas.

Tačiau kartu buvo pristatyta ir daugiau įdomių technologijų giganto naujienų ir artimos ateities planų.

Jūsų dėmesiui, Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, apžvelgė reikšmingiausias „Google I/O“ konferencijos naujienas, kurios bus svarbios kiekvienam iš mūsų.

1. „Android“ įgauna dar daugiau funkcionalumo

Mūsų išmanieji telefonai kasmet įgyja vis daugiau funkcijų. Šiandien į juos persikėlė muzikos grotuvai, knygos, žaidimai ir net piniginės. Panašu, kad tokia tendencija tęsis ir toliau. „Google“ atskleista strategija tai tik patvirtina.

„Android“ telefonuose artimiausiais metais atsiras kelios, revoliucijos nesukelsiančios, tačiau gyvenimą tikrai palengvinsiančios funkcijos. Visų pirma, „Google“ jūsų telefoną pavers televizoriaus pulteliu. Žinoma, pasitelkę trečiųjų šalių programėles tai galite padaryti ir dabar, bet greitai šia funkcija galėsite naudotis daug paprasčiau. Jeigu turite televizorių, veikiantį su „Android TV OS“ operacine sistema, minėtą funkciją galėsite išbandyti jau šių metų pabaigoje.

Į telefonus ilgainiui persikels ir automobilio raktelis. „Google“ aktyviai bendradarbiauja su gamintojais ir kuria skaitmeninius raktelius, kurių naujoji versija pasirodys jau „Android 12“ operacinėje sistemoje. Tai reiškia, kad, naudodamiesi „Android Auto“ programėle, galėsite atrakinti, užrakinti bei užvesti savo transporto priemonę arba prireikus net pasidalinti virtualiu rakteliu su šeimos nariais ar draugais.

2. Tobulesni „Google“ paieškos ir slaptažodžių sprendimai

„Google“ paieškos variklis – populiariausias interneto puslapis pasaulyje. Jis mums toks įprastas, kad žodis gūglinti jau spėjo tapti bendriniu. Visgi „Google“ ant laurų užmigti net neketina. Jų artimiausių metų planuose – paieškos sistemos funkcionalumo ir saugumo tobulinimas.

Paieškoje jau greitai atsiras funkcija „About This Result“ (liet. Apie šiuos paieškos rezultatus), kurios tikslas – padėti informacijos ieškoti dar tiksliau ir efektyviau. Dabartinė sistema paieškos rezultatus jums pateikia atsižvelgdama į raktinius žodžius. Nors šie žodžiai sutampa su jūsų užklausa, tai dar nereiškia, kad puslapis tiksliai atitinka jūsų poreikius. 

Naująja „About This Result“ funkcija naudotis bus labai paprasta. Paieškos rezultatų lange pamatysite specialų mygtukų, kurį paspaudę sužinosite daugiau apie kiekvienos rekomendacijos patikimumą, vertinimus, susijusias temas ir kita. Ši papildoma informacija turėtų padėti dar geriau optimizuoti paieškas. Naršymas taps ne tik efektyvesnis, bet ir saugesnis.

Tuo tarpu „Google Assistant“ padės jums pasirūpinti slaptažodžiais. Patekus į puslapį, kuriame turite paskyrą, virtualus asistentas praneš jums, jeigu aptiks saugumo grėsmę. Tokiu atveju ekrane pasirodys specialus mygtukas „Change Password“, o asistentas automatiškai atliks visus reikalingus slaptažodžio keitimo veiksmus. Jums teliks juos peržiūrėti ir patvirtinti. 

3. Naujos „Google Maps“ žemėlapių funkcijos

Šiandien „Google Maps“ programėlė yra nepakeičiama planuojant keliones, leidžiantis į žygius ar tiesiog kasdien vairuojant automobilį. Tačiau „Google“ nesustoja ir šį įrankį toliau sėkmingai tobulina.

Pavyzdžiui, jame atsiranda vis daugiau išplėstosios realybės sprendimų. „Google Maps“ žemėlapis bus ne tik detalesnis ir tikroviškesnis, bet ir padės geriau pažinti lankomą miestą. Aktyvavus „Google Maps Live“ funkciją ir nukreipus kamerą į, tarkime, sistemoje užregistruotą restoraną, ekrane pamatysite jo apžvalgas ir kitą naudingą informaciją.

„Google Maps“ paieškos rezultatai automatiškai prisitaikys prie paros laiko. Kavinių ikonos bus ryškesnės rytais, restoranų ir naktinių klubų – vakarais ir pan. Taip pat, vietoj informacijos, kiek yra užsiėmęs konkretus verslas, galėsite stebėti visos kaimynystės srautus. Kitaip tariant, matysite, kuriose miesto zonose yra susitelkę daugiausiai žmonių.

Galų gale, daugiau naudingos informacijos gaus ir vairuotojai. Sistema pateiks ne tik greičiausius maršrutus, bet ir tuos, kuriais važiuodami sunaudosite mažiausiai degalų.

4. „Google“ išmaniųjų laikrodžių naujienos

Kai dar 2019 m. pabaigoje „Google“ įsigijo „Fitbit“, buvo akivaizdu, kad kompanija ruošiasi nemažai investuoti į išmaniųjų laikrodžių rinką. „Google I/O“ konferencijos metu buvo praneštos pirmosios su tuo susijusios naujienos – kompanija paskelbė apie partnerystę su „Samsung“.

Technologijų gigantai kartu kuria naują laikrodžių operacinę sistemą, kuriai suteiktas „Wear“ vardas. Pranešama, kad naujoji išmaniųjų laikrodžių operacinė sistema turės naują dizaino kalbą, daugiau ekranų, tobulesnes programėles ir netgi tamsųjį režimą.

Naujoji sistema iš esmės sujungs dabar veikiančias „Wear OS“ ir „Tizen“. Taip pat patvirtinta, kad ji veiks jau šiemet pasirodysiančiuose naujuose „Samsung Galaxy Watch“ modeliuose.

Unikalus „Fitbit“ funkcionalumas (navigacijos, sveikatos bei veiklos stebėsenos galimybės) persikels ir į „Wear“. Beje, ateityje pasirodysiantys „Fitbit“ modeliai taip pat naudos būtent „Wear“ operacinę sistemą.

5. „Google Workspace“ platformos atsinaujinimas

„Google Workspace“ ekosistema, kurioje susijungia „Docs“, „Sheets“, „Meet“, „Gmail“ ir kitos darbui skirtos programėlės, šiandien yra kone rimčiausias „Microsoft Office“ konkurentas. Platforma dar labiau sustiprino savo pozicijas per pandemiją, kai lankstaus bendradarbiavimo galimybė tapo esmine sąlyga produktyviam darbui.

Šiemet „Google Workspace“ platformoje atsiras dar daugiau funkcionalumo. Visų pirma bus koncentruojamasi į atskirų įrankių integraciją. Programėlės bus dar lankstesnės, interaktyvesnės ir išmanesnės, o tai padės užtikrinti efektyvesnį bendradarbiavimą.

„Google Docs“ dokumentų bei „Google Sheets“ skaičiavimo programose atsiras visas pluoštas smulkių, bet labai praktiškų funkcijų: darbų sąrašai, automatiškai persikeliantys į „Google Tasks“ užduočių užrašinę, papildomi lentelių šablonai, galimybė užrašus automatiškai sinchronizuoti su „Google Calendar“ kalendoriumi, „Google Docs“ naujas režimas ir daugybė kitų atnaujinimų.

Šių įrankių vartotojo sąsajoje taip pat atsiranda „Google Meet“ ikona, kurią paspaudę pradėsite vaizdo pokalbį. Galiausia, į „Google Workspace“ diegiama ir dar daugiau dirbtinio intelekto sprendimų. Jų taip akivaizdžiai nepastebėsite, bet sistema dar geriau padės užbaigti sakinius, kurti lenteles, atlikti skaičiavimus ir kita.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-06-14 17:27:20

TVF gerina Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet horizonte mato ir rizikų

Lietuvos ekonomikos padėtis šiuo metu yra palanki stipriam augimui, jis paspartės šių metų antrąją pusę, konstatuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), prognozuojantis, kad šalies ekonomika šiais metais augs 4,4 proc.
       2021-06-14 17:16:53

Gegužę elektra Lietuvoje brango 13 proc.

Lietuvoje elektros energijos kaina gegužę siekė 50,35 Eur/MWh – palyginti su balandžio mėn., ji buvo 13 proc. didesnė. Latvijos ir Estijos pardavimo vietose vidutinė mėnesio elektros energijos kaina siekė 48,42 Eur/MWh – 11 proc. daugiau nei balandį.
       2021-06-14 15:03:49

Ankstyvojo ugdymo ekspertai: tėvai – savo vaikų smegenų skulptoriai

Žmogaus smegenys yra plastiškos ir vystosi visą jo gyvenimą. Tačiau, mokslininkų teigimu, per pirmąsias 1000 gyvenimo dienų jos auga greičiausiai ir jose vyksta svarbiausi asmenybę, charakterio savybes ir net sėkmę ateityje nulemiantys procesai.
       2021-06-14 12:06:11

Kaip prie inovacijos sėkmės rinkoje prisideda gera komunikacija?

Verslo atstovai vartotojams kone kasdien pristato aibę naujų produktų ar paslaugų. Tačiau net ir patys inovatyviausi produktai patiria nesėkmę, jeigu nėra tinkamai pristatomi vartotojams ar jais nesusidomi gamintojai.
       2021-06-14 11:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 66

Atlikus 4112 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 66. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-14 10:32:02

Nagų grybelis: atsiradimo priežastys ir kaip jį panaikinti?

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą.
       2021-06-14 09:38:08

Salotos be padažo – ne salotos: top 5 padažai, kuriuos privalote išbandyti

Šiltuoju metų laiku atsigręžiame į sveikatingesnę mitybą, valgome daugiau lengvesnio maisto ir ruošiame sezoninių daržovių salotas. Juolab kad vasarą su įvairiausiais salotų receptais tampa dar lengviau eksperimentuoti.
       2021-06-13 09:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 117

Atlikus 8005 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 11:54:11

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-06-12 11:17:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 221

Atlikus 19399 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 221. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-11 17:01:50

68-erių Birutė įrodė, kad judėjimas – jaunystės šaltinis

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis, sako žingsniavimo entuziastė Birutė Giedraitienė. Norint aktyviau leisti laiką, nebūtina užsiimti varginančiomis treniruotėmis.
       2021-06-11 16:49:13

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.
       2021-06-11 16:36:52

Pokyčiai finansų ir bankininkystės srityje: ko laukti ateityje?

9-tojoje Bankininkystės ir finansų konferencijoje „Tektoniniai poslinkiai bankininkystėje“, didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų vadovai bei Švedijos bankų ir „Fintech“ industrijos atstovai aptarė iššūkius,
       2021-06-11 13:59:32

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos.
       2021-06-11 13:50:17

Ispanija turi grąžinti nesuderinamą pagalbą iš DTT (antžeminės TV) operatorių

Europos Komisija (EK) padarė išvadą, kad antžeminių operatorių gauta pagalba skaitmeninant ir plėtojant antžeminės televizijos tinklą atokiose Ispanijos vietovėse prieštaravo ES valstybės pagalbos taisyklėms.
       2021-06-11 12:07:20

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais.
       2021-06-11 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 155

Atlikus 20483 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 12:14:03

Klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika.
       2021-06-10 12:05:08

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai.
       2021-06-10 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 20905 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 09:30:43

Specialistai atskleidžia naujausią tendenciją – duomenų mokslas bus naujasis IT?

Įstaigos, valstybės tarnybos, mobiliojo ryšio operatoriai, bankai, parduotuvės, transporto ir kitų verslo sričių įmonės, socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai kasdien sukaupia milžinišką duomenų kiekį.
       2021-06-10 09:20:34

Seimas pritarė siūlymui keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-337(2), kuriomis sudaromos sąlygos geresniam kompensuojamųjų vaistinių preparatų prieinamumui užtikrinti.
       2021-06-09 20:08:33

Top 5 naudingiausi vasaros supervaisiai

Orams vis labiau lepinant, į parduotuves atkeliavo ir tikri šiltojo sezono pranašai – švieži ir sultingi egzotika dvelkiantys vaisiai. Be kvapnių persikų, nektarinų, arbūzų ir melionų vasara sunkiai įsivaizduojama.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-09 19:45:13

Sveiki ir gaivūs vasariški desertai, kurie nepakenks kūno linijoms

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir išsaugoti dailias kūno linijas. Nors laikantis subalansuotos mitybos desertais piktnaudžiauti nevertėtų, šiltasis metų laikas itin palankus pasimėgauti sveikesniais saldumynais.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.