Naujienos

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

2021-06-11 16:49:13

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.

Pranešama, kad dėl suplanuotų darbų Vilniuje kitą savaitę porai dienų bus ribojamas eismas.

Filmuojama daugelyje žinomų vietų

Pagrindinės serialo filmavimo lokacijos Lietuvoje – Vilnius ir jo apylinkės, taip pat filmuojama Kaune, Trakuose, Užutrakyje, Vievyje ir Rokiškyje. Televizijos ekranuose žiūrovai išvys Lietuvos Nacionalinės filharmonijos eksterjerą ir Vilniaus universiteto architektūrinį ansamblį, seriale tapusius Hofburgo rūmais – būtent šių vietų panašumas į karališkuosius rūmus ir patraukė serialo kūrėjus filmuoti Lietuvoje. Taip pat lietuviai seriale atpažins Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčią, Lietuvos rašytojų sąjungos erdves, Pranciškonų vienuolyną, VU alumnato kiemą, Rokiškio ir Užutrakio dvarus, Trakų pilį ir kitas žinomas vietas.

„Serialo „Sisi“ filmavimai vyksta trijose šalyse, dvi iš jų – Baltijos regiono valstybės. Ne paslaptis, kad Lietuva pastaruosius kelerius metus pasaulinėje kino industrijoje yra patrauklus taškas dėl itin profesionalaus personalo, patogios logistikos, įvairios architektūros lokacijų, kinui skirtų mokestinių paskatų ir t. t. Vis dėlto, pasaulinėje rinkoje dėl tarptautinių kinų projektų vyksta didelė konkurencinė kova – tam, kad projektas įvyktų mūsų regione ir būtų galima įgyvendinti kūrybines serialo idėjas, lietuviai bendradarbiauja latviais. Žinome, kad jei pasiseks pirmas serialo sezonas, vokiečiai tikrai grįš filmuoti į Lietuvą ir Latviją ir kitais metais“, – teigia Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė.

Filmavimo darbų Latvijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje trukmė – keturi mėnesiai. Šešių dalių mini serialą rodys Vokietijos televizijos kanalas „RTL TV“ – stambiausias komercinės televizijos tinklas Vokietijoje.

Serialas nukels į XIX amžiaus Austriją

„Story House Pictures GmbH“ prodiusuojamoje juostoje pasakojama apie nepaprastą Austrijos imperatorienės Elžbietos gyvenimą: jauna ir nerūpestinga princesė įsimyli vieną iš galingiausių pasaulio vyrų. Būdama šalia Austrijos imperatoriaus Pranciškaus Juozapo ji turi susidurti su tamsiąja meilės puse ir subręsti iki suaugusios valdovės, kuri galiausiai tampa ikona – Sisi.

„Sisi“ yra klasikinė brandos istorija. Tai ne istorinis kostiumų epas, o serialas, kuris apima universalias ir nesenstančias temas: meilė, laisvė, šeima, apsisprendimas ir pareiga. Jis yra skirtas plačiajai, šiuolaikinei auditorijai. Nepaisant serialo tematinio universalumo, filmuoti XIX amžių šiuolaikiniame pasaulyje yra nemažas iššūkis. Dėl to už supratingumą ir pagalbą esame labai dėkingi visiems miestams ir miesteliams, visoms istorinėms lokacijoms, kurios mus įsileidžia filmuoti“, – pasakoja „Sisi“ filmavimo darbų gamybos vadovė Lietuvoje Milda Leiputė.

Seriale vaizduojamas laikmetis, kuomet Europoje madingos moterų suknelės buvo itin pompastiškos ir pūstos. Įdomu tai, kad pagrindinė „Sisi“ aktorė su rūbais netelpa net į autobusą, todėl yra aprengiama kasdien filmavimo aikštelėse. Tai reikalauja daug papildomos infrastruktūros įvairiose filmavimo lokacijose.

„Jau ne pirmą kartą bendradarbiauju su „Story House Pictures“, tačiau šio serialo produkcijos mastai neabejotinai didžiausi. Kiek kartų ji didesnė už kitas pasakyti negalėčiau – tokie dalykai kartais nematuojami, tačiau didžiausi ir įdomiausi iššūkiai kyla dėl to, kad serialas istorinis ir reikalauja atitinkamą atmosferą sukuriančių sprendimų“, – pasakoja žinomas kino dailininkas Algirdas Garbačiauskas.

Dirba didelė komanda

Vilniuje prie serialo „Sisi“ dirba tarptautinė kino industrijos profesionalų komanda: latviai, vokiečiai ir lietuviai. Šioje daugiatautėje, daugiau nei 200 žmonių komandoje – beveik 100 lietuvių: kino dailininkų, šviesų ir garso technikų, kostiumų dailininkų, siuvėjų, grimerių, kaskadininkų, specialiųjų efektų technikų ir kt. Dalis jų vėliau vyks dirbti į Latviją ir Vokietiją.

„Filmuodamas čia jaučiuosi puikiai: šalis, miestas ir žmonės labai malonūs. Kino personalas Vilniuje draugiškas ir ypač motyvuotas – tai sukuria puikią atmosferą, kurioje malonu filmuoti serialą. Tai padeda įkvėpti vieniems kitus“, – sako serialo režisierius, Vokietijoje žymus kino kūrėjas Sven Bohse.

Lietuvoje filmavimus organizuoja kino gamybos kompanija UAB „Nordic Productions“. Bendrovė taip pat dirbo prie filmo „Sibirietiškas auklėjimas“, kuriame vaidino žymūs Holivudo aktoriai John Malkovich, Eleanor Tomlinson ir Peter Stormare, bei populiariaus italų serialo „Ana Karenina“.

Vilniaus kino biuras informuoja apie trumpalaikius eismo ribojimus filmavimų metu:

- Nuo birželio 11 d. 9 val. iki birželio 14 d. 21 val. vyksta Vilniaus universitete. Birželio 14 d. 7–22 val. Šv. Jono ir Pilies gatvėse filmavimo reikmėms pastatomi du automobiliniai bokšteliai. Nuo birželio 10 d. 12 val. iki birželio 14 d. 20 val. rezervuojama 20 automobilių stovėjimo vietų Liejyklos gatvėje, nuo birželio 10 d. 8 val. iki birželio 14 d. 22 val. rezervuojamos 26 vietos Šv. Jono gatvėje, nuo birželio 10 d. 12 val. iki birželio 11 d. 20 val. ir nuo birželio 13 d. 17 val. iki birželio 14 d. 21 val. rezervuojamos 13 vietų automobilių stovėjimo aikštelėje Gaono gatvėje.
- Birželio 24 d. 9 val. netrukdant transporto priemonių eismo pradedami paruošiamieji filmavimo darbai Pasažo skersgatvyje, Aušros Vartų, Subačiaus, Šv. Kazimiero gatvėse ir Jono Basanavičiaus skvere;
- Birželio 25 d. 12 val. iki birželio 27 d. 24 val. rezervuojama 15 automobilių stovėjimo vietų Arklių gatvėje, 7 vietos Pasažo skersgatvyje, 6 vietos Etmonų gatvėje ir 15 vietų Didžiojoje gatvėje.
- Birželio 26 d. 6 val. iki birželio 27 d. 24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas Pasažo skersgatvyje.
- Birželio 26–27 d. 7–24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas Šv. Kazimiero gatvės dalyje prie Subačiaus gatvės (išskyrus gyventojų ir aptarnaujantį transportą).
- Birželio 26–27 d. 7–24 val. filmavimo metu draudžiamas transporto priemonių eismas (išskyrus gyventojų ir aptarnaujantį transportą) Subačiaus ir Aušros Vartų gatvėse, trumpam (iki 5 min.) ribojant pėsčiųjų eismą, ir užtikrinti palydą į filmavimo vietą vedamiems žirgams.

Prašome vairuotojus būti atidžius ir atsiprašome gyventojų už galimus nepatogumus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-23 13:24:27

Apgaulingos sukčių svetainės – kaip ant delno, tačiau jų niekas neblokuoja

Lietuvoje veikianti dirbtinio intelekto taikyme ir kibernetiniame saugume besispecializuojanti informacinių technologijų įmonė UAB „Acrux cyber service“, bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu, atliko tyrimą.
       2021-07-16 13:38:17

Finansiniai sukčiai užsirovė: pabandė apgauti banko valdybos narį

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai atakuoja Lietuvos gyventojus, tačiau ir jiems pasitaiko blogų dienų: „specialistė“ paskambino „Luminor“ banko technologijų tarnybos vadovui Iljai Sovetovui, kuris pokalbį panaudojo informacijai apie sukčių metodus gauti.
       2021-07-16 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 82

Atlikus 7995 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 82. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-16 11:52:54

Darbdavių vilionės: kaip į organizaciją pritraukti stiprius darbuotojus?

Daugelio darbuotojų svajonė – pasiekti tokį profesinį lygį, kad darbdaviai eitų dėl jų iš proto. Tačiau net ir esant itin geidžiamu darbuotoju rinkoje, ar nuolat linksniuojamu perspektyviu IT specialistu, neretai tenka pasukti galvą, kuri gi įmonė užtikrins lūkesčius ar asmenines vertybes atitinkančią aplinką bei padės pakelti karjerą į dar aukštesnį lygį.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-07-15 19:19:35

Karantinas ir nuotolinis darbas išryškino naujas tendencijas IT darbo rinkoje

Hibridinį darbo modelį, kuomet dalį darbo savaitės darbuotojai dirba biure, dalį nuotoliniu būdu, taiko vis daugiau įmonių visame pasaulyje.
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-07-15 16:07:22

Ekspertai pataria: kaip suporuoti „Apple“ įrenginius su „Android“ išmaniuoju

Visi technologijų gigantės „Apple“ įrenginiai kuriami taip, kad sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. Tačiau, ką daryti, jei turite tik vieną ar kelis šio gamintojo įrenginius ir norite juos naudoti kartu su „Android“ išmaniuoju?
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-07-15 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 102

Atlikus 8602 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 102. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-14 13:53:46

Piknikas gamtoje: kas vilioja vabzdžius ir kaip jų išvengti?

Piknikas gamtoje šiltuoju metų laiku vilioja ne tik žmones, bet ir saldžiamėgius vabzdžius, tokius kaip bitės, širšės ar skruzdėlės.
       2021-07-14 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 80

Atlikus 8847 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 80. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-13 19:30:27

3 „Bluetooth“ galimybės: perkels failus ir per nuotolį leis valdyti kompiuterį

Bevieliu ryšiu „Bluetooth“ bendraujantys įrenginiai jau nieko nebestebina – šiandien šią technologiją palaiko visi kompiuteriai, telefonai ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų.
       2021-07-13 11:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 86

Atlikus 9814 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 86. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.