Naujienos

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

2021-06-12 05:38:18

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.

Pasak jo, į Juodkalniją dabar geras metas vykti ne tik dėl to, jog turistus šalis įsileidžia be jokių apribojimų – vykstant į šią šalį nebereikia nei testo, nei skiepo – čia pasitinka kvapą gniaužiantys žaliuojantys kalnai, jūrą remiančios uolos, senoviniai miestai, žavintys savita architektūra, bei puikiai turizmui pritaikyti nedideli kurortai.

Lietuviams dar neatrasta kryptis

Juodkalnija – vienas seniausių Europos kraštų, tačiau kaip atskira valstybė šalis yra labai jauna, nepriklausomybę paskelbusi tik 2006 m. Įsispraudusi tarp Europos ir Azijos, Balkanų pusiasalyje, Juodkalnija vilioja įspūdinga gamta, į Adrijos jūrą besileidžiančiais didingais kalnais, gausiu istorijos paveldu ir svetingumu. Pasak didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ gido Šarūno, nors Juodkalnija yra dar daugelio neatrasta atostogų kryptis, ji pateisina visus keliautojų lūkesčius.

„Tam įtakos turi ir kainų panašumas, ir faktas, kad tai turistų dar labai neišnarstyta valstybė, o dabar dar ir tai, kad atvykstant į šią nuostabią šalį, nereikia nei testo, nei skiepo. Ieškodami kažko naujo, keliautojai, pasirinkę Juodkalniją, lieka maloniai nustebę, jog tokioje mažoje šalyje pamato tiek daug. Žmonės džiaugiasi ir tuo, kad juodkalniečiai yra labai malonūs turistams, linkę padėti ir bendrauti – šalyje pavyks susikalbėti tiek anglų, tiek rusų kalbomis“, – sako gidas.

Šarūnui tai asmeniškai viena gražiausių Europos valstybių gamtos ir architektūrinio senamiesčio prasme: „Dirbant gidu Juodkalnijoje mane labai nustebino žmonių geranoriškumas. Atsigaudama po senojo politinio palikimo, šalis eina geru keliu. Jie investuoja į turizmą ir turistų pritraukimą, sudaro sąlygas turistams atvykti ir tikrai daro viską, kad keliautojui būtų gera.“

Vilioja kraštovaizdis ir klimatas

Anot šalį išmaišiusio gido, Juodkalnija yra ganėtinai maža, bet tuo pačiu itin turtinga savo kraštovaizdžiu. Čia galima išsimaudyti Adrijos jūroje ar pagulėti paplūdimyje, bet tą pačią dieną spėti nuvažiuoti ir į kalnus. „Šis faktas tokio dydžio šalyje tikrai palieka įspūdį. Visas Juodkalnijos kraštovaizdis yra tiesiog nuostabus. Šią kryptį labiau mėgsta žingeidūs ir keliauti gamtoje mėgstantys žmonės, kurie didesnę atostogų dalį stengiasi pažinti šalį ar net kaimynines valstybes. Žmonės dažniausiai čia atvyksta aktyvioms atostogoms gamtoje, o ne į prabangius, viskas įskaičiuota tipo viešbučius, nors tokių irgi tikrai yra“, – pastebi Šarūnas.

Į šią šalį jis labiausiai rekomenduoja vykti prasidėjus oficialiam turizmo sezonui: „Juodkalnijoje jis prasideda nuo birželio. Iki sezono pradžios yra leidžiamos statybos, pavyzdžiui, šalia esantis viešbutis gali vykdyti remonto darbus, todėl tai gali drumsti jūsų ramybę. Dėl šios priežasties geriausia keliauti į Juodkalniją jau prasidėjus sezonui. Jeigu atsižvelgtume tik į orus – balandžio pabaiga jau yra tinkamas laikas atostogauti, nes oro temperatūra siekia apie 30 laipsnių šilumos. Sezonas Juodkalnijoje tęsiasi iki pat rugsėjo.“

Kainos primena lietuviškas

Nepaisant to, kad Juodkalnija nepriklauso Europos Sąjungai, į šią šalį patekti nereikia vizos. Be to, šalies valiuta yra euras, tad nereiks rūpintis jos keitimu. Keliautojus džiugina ir tai, kad atostogaujant šioje šalyje netenka išlaidauti. „Kainos Juodkalnijoje tikrai negąsdina lietuvių – kurortuose ir centrinėse miesto gatvėse už maistą sumokėsite panašiai, kaip valgant kur nors įprastoje lietuviškoje kavinėje. Važiuojant toliau nuo kurortinių miestų, į buvusią sostinę Cetinę ar į Podgoricą, maisto kainos restoranuose yra dar mažesnės“, – sako Šarūnas.

Jis skatina atkreipti dėmesį į susisiekimą: „Juodkalnijoje keliauti automobiliu galima, tik reikia žinoti, kad kelyje greičiausiai užtruksite ilgiau nei kitose šalyse. Nuo oro uosto Tivate iki vieno populiariausių kurortų Budvos kelias yra vienos juostos, todėl dažnai formuojasi spūstys. Be to, Juodkalnijoje kartais būna sunku pamatuoti keliavimo laiką, nes dažnai keliai vingiuoja serpentinais, tad keliaujant savarankiškai rekomenduočiau apsidrausti ir į kelią leistis anksčiau, kad nepavėluotumėte į skrydį ar kitą vietą, kur svarbu būti laiku.“

Ką verta pamatyti ir aplankyti?

Šarūnas pasakoja, kad lankantis Juodkalnijoje nuobodžiauti neteks – čia gausu įvairių lankytinų vietų ir pramogų. Anot gido, vienas gražiausių miestelių Juodkalnijoje – Tivatas. „Nors jis neturi išskirtinių architektūrinių paminklų ar gilios istorijos, tačiau yra labai spalvingas ir kupinas įspūdžių. Tivate įsikūręs vienas prabangiausių viešbučių – „Regent Porto Montenegro“. Vietiniai sako, kad Tivatas yra lyg mini Monakas su savo promenadomis, jachtomis, prabangiomis parduotuvėmis, bet tuo pačiu čia nesijausite nepatogiai – šalia prabangos pamatysite ir paprastų kavinių“, – tikina Š. Gurskas.

Gidas pasakoja, kad šalyje galima rasti daug mažų, palei pakrantę išsidėsčiusių kaimelių, kuriuose galima pajusti vietinių gyvenimą: „Aš juos vadinu „kišenėmis“, nes įvažiavus dažniausia būna vos kelios kavinukės, kioskelis ir keli viešbučiai ar apartamentai. Nors pagrindinė veikla tokiuose miesteliuose yra poilsis prie jūros viešbučių teritorijose, ten jautiesi gamtos apsuptyje, visiškoje ramybėje, todėl puikiai pailsi nuo miesto šurmulio.“

Tarp Šarūno išskiriamų Juodkalnijos lankytinų vietų – ir miestelis Budva, tapęs kone pagrindiniu turistų traukos tašku. Miestelis turi įspūdingą senamiestį, apjuostą gynybine siena, o jo aplinka primena netoliese esančią Kroatijos sostinę Dubrovniką. Į pastarąjį turistai vyksta apžiūrėti įspūdingos senovinės architektūros – mieste net buvo filmuojami įvairūs garsūs televizijos serialai, pavyzdžiui, visame pasaulyje išgarsėję „Sostų karai“.

„Juodkalnijos vizitinė kortelė yra UNESCO saugomas Kotoro miestas. Šis miestas įspūdingas tiek savo vaizdais ir dvelkiančia senove, tiek aplinka, kurioje yra daug muziejų, bažnyčių. Plaukiojant Kotoro įlanka galima pamatyti ir didžiulius kruizinius laivus. Juodkalnijoje taip pat yra giliausias tarpeklis Europoje – Taros kanjonas – kuris tikrai palieka nepamirštamą įspūdį. Važiuojant link šio kanjono taip pat yra Durmitoro nacionalinis parkas su Juoduoju ežeru“ – pamatyti lankomus objektus rekomenduoja Šarūnas.

Pasiūlymų atostogoms Juodkalnijoje ieškokite https://www.novaturas.lt/poilsines-keliones/juodkalnija-kroatija/tivatas. Lietuvos piliečiai gali be ribojimų atvykti į Juodkalniją – testavimo ir saviizoliacijos reikalavimas netaikomas. Siekiant apsaugoti save ir kitus, kelionių organizatorius „Novaturas“ keliautojams rekomenduoja atlikti COVID-19 tyrimą prieš skrydį ir gauti neigiamą COVID-19 testo atsakymą. Taip pat vykstantiems į Juodkalniją rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-10-08 09:49:56

Saulėtoji Andalūzija – pažinkite tikrąją Ispaniją arba atostogos flamenko ritmu

Sakoma, kad nepabuvęs pietiniame, didžiausiame Ispanijos regione – Andalūzijoje, nepažinsi tikrosios Ispanijos.
       2021-09-29 07:18:31

Sala, kurioje iki pat žiemos lepina vasariška šiluma – ką reikėtų žinoti?

Kai Lietuvoje jau gelsta lapai ir vis dažniau merkia rudeninis lietus, Viduržemio jūros skalaujamoje Kipro saloje vis dar lepina vasariška šiluma. Šią salą rudens atostogoms mielai renkasi Lietuvos poilsiautojai – juos čia vilioja šiltas klimatas, malonus jūros vanduo ir aukštos kokybės paslaugos.
       2021-09-10 10:33:37

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 14:15:15

Darbo paieškos - nėra buvę lengviau

Gyvenimas visada pilnas netikėtumų. Šiandien žmogus turi darbą, o rytoj jau gali nebeturėti. Bet neverta pradėti panikuoti ir nugrimzti į gilią melancholiją. Tikrai neprireiks keleto savaičių naujo darbo paieškoms, jei esi šiuolaikinis žmogus.
       2021-10-27 14:04:45

Vilkikų parką plečiantys verslininkai vairuotojus vilioja ne vien atlyginimu

Krovinių gabenimo ir logistikos įmonė „Ramrenta“ pirmoji Lietuvoje atsiėmė 10 naujos kartos „T Evolution“ serijos „Renault Trucks“ vilkikų ir su gamintoju pasirašė sutartį dėl dar 140 naujų sunkvežimių.
       2021-10-27 12:48:27

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:58:08

Suvirinta GIPL dujotiekio siūlė žymi Lietuvos ir Lenkijos dujų sistemų sujungimą

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nutiesus tarptautinio GIPL dujotiekio dalis iš abiejų valstybių pusių, buvo suvirinta simbolinė auksinė siūlė, žyminti dviejų Europos Sąjungos šalių dujų perdavimo sistemų fizinį sujungimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.