Naujienos

Solo kelionės: kokias kryptis geriausia rinktis pirmą kartą keliaujant vieniems?

2021-06-16 16:06:54

Kelionės yra puikus būdas praleisti laiką su šeima, pasilinksminti su draugais ar stiprinti ryšį su antrąja puse. Tačiau jei norisi pabėgti nuo visko ir visų, puikia išeitimi tampa solo kelionės.

Jos tapo itin aktualios dabar, kai dėl galiojančių judėjimo ribojimų vieni žmonės gali laisviau keliauti į užsienio šalis, o kitiems vis dar galioja daugiau suvaržymų. Pasak kelionių organizatoriaus „Novaturas“, didžiausiu tokių kelionių privalumu tampa laisvė nepriklausomai planuoti savo dienotvarkę, geriau pažinti vietinių šalies gyventojų kasdienybę ir pasimėgauti laiku sau. Tad jei iš tiesų nusprendėte išbandyti tokį kelionės būdą ir artimiausių atostogų metu visą dėmesį sutelkti į save, kokią kryptį geriausiai pasirinkti pirmiems tyrinėjimams?

Solo kelionės – nepertraukiamas laikas savo pomėgiams

Žmonių, besirenkančių solo keliones, motyvai gali būti įvairūs – vieni nori geriau pažinti patys save ir įveikti išsikeltus iššūkius, kiti nori pailsėti nuo įprastos rutinos ir bendravimo, dar kitiems toks būdas padeda turėti gilesnę kultūrinę patirtį. Vienų keliaujančių žmonių kelionės neretai būna ilgesnės, jie dažnai vyksta ir į „darbostogas“ – atvykę į užsienio šalį ir dirba, ir ilsisi.

Nepaisant to, daugelis žmonių, kurie niekada nėra keliavę vieni, savo pirmąją solo kelionę dažnai apibūdina kaip dvasinių atradimų patirtį – nauja aplinka, kurios neužgožia kelionių palydovo išankstiniai nusistatymai, skonis ar pageidavimai, gali tapti svaiginančia patirtimi. Be to, solo kelionės suteikia galimybę pasilepinti ir skirti visą laiką tik sau ir savo pomėgiams, turėti privatumo ir daugiau vietos spontaniškumui, leidžia patiems spręsti, kaip koreguoti savo planus.

Jei norite keliauti vieni, tačiau nežinote, nuo kokios šalies geriausia būtų pradėti, „Novaturas“ dalijasi keliomis solo turistų pamėgtomis – artimosiomis ir labiau egzotinėmis – kryptimis, kuriose keliaudami jausitės saugiai, patogiai ir nenuobodžiausite.

Juodkalnija – nepamirštami žygiai kalnuose

Jei pirmą kartą keliaudami vieni jaučiatės nedrąsiai – geriau rinkitės Europos kryptį. Solo keliautojų pamėgta netolima kryptis – Juodkalnija. Čia žavi didinga gamta – greitai tekančios upės, kalnai ir skaidrūs ežerai, tad vienas geriausių būdų mėgautis šią šalimi – leistis į žygius, aplankyti nacionalinius parkus ir įlankas, braidžioti smaragdinėmis pakrantėmis.

Kone penkis kartus už Lietuvą mažesnė šalis turi 117 paplūdimių, kuriuos skalauja šilta Adrijos jūra. Maudynėms ir vandens sportui rekomenduojama skirti nemažai laiko. Nepamiršti vertėtų ir Juodkalnijos kultūrinio paveldo – šalies istorija yra ilga ir įvairiaspalvė, tai liudija senoji architektūra ir miesteliai, kuriuose galima pasijusti, lyg nukeliavus į praeitį.

Išbandžius žygius kalnuose ir kitas aktyvias veiklas, pailsėti Juodkalnijoje kviečia kurortinis miestelis Tivatas, įsikūręs pačiame Kotoro įlankos viduryje. Į jį keliautojus itin traukia pramogų gausa. Čia veikia oro uostas ir šurmuliuoja prabangių jachtų savininkų pamėgtas Porto Montenegras, galima apžiūrėti Gėlių salą (Ostrvo Cvijeća), autentišką Gornja Lastvos kaimelį, Šv. Nikolo salą ir garsųjį Plavi Horizonti paplūdimį. Kurorte vyksta ir svarbūs bei populiarūs kultūros renginiai, pavyzdžiui, Bocarskos olimpiada ir vasaros festivalis (Letnje Feste). Mėgstantiems naktinį gyvenimą ir vakarėlius, Tivato kavinės bei barai siūlo pašėlti iki paryčių, o smagių vakarėlių gerbėjus taip pat vilioja netoli esantys Donja Lastvos, Krašičio ir Seljanovo kurortai.

Graikijos salos – įvairovė ir vietinių šiluma

Dar viena kryptis, kurioje nuolat galėsite mėgautis saule – Graikija. Nors ir žemyninė Graikijos dalis turi, ką pasiūlyti keliautojams, visgi labiau rekomenduojama aplankyti ją supančias ir turistų pamėgtas salas, kuriose keliaudami vieni tikrai jausitės saugūs ir nenuobodžiausite. Viena gražiausių Graikijos salų – Kefalonija. Jei lyginsime su kitomis Graikijos žvaigždėmis, tokiomis, kaip Kretos, Rodo ar Santorini salomis, tai Kefalonija – vis dar mažai girdėta ir ištyrinėta. Tačiau sala tikrai turi kuo pasigirti – pribloškiantis kraštovaizdis, pasakiškas oras, graikiška virtuvė, vietinių draugiškumas, skaidraus vandens pakrantės ir įspūdingo grožio paplūdimiai, kurie pakeri kiekvieną. Salos miestelių gatvėse dažniau sutiksite ne automobilius, o ožkas su varpeliais po kaklu, galėsite pasigrožėti žirgų kaimenėmis.

Kefalonijoje galima aplankyti unikalų gamtos stebuklą – Melisanio urvą, kuriame yra požeminis ežeras. Ryškiai mėlynų ir žalsvų spalvų ežerą supa medžiai ir žaluma, o požeminiu tuneliu į vietą patekę atvykėliai kviečiami ežere pasiplaukioti valtelėmis. Mėgstantiems aktyvų poilsį rekomenduojama keliauti į Nacionalinį parką salos kalnuose. Geriausias būdas pažinti šią vietą – sėsti ant keturračių ir ieškoti laukinių arklių. Šiame parke randami ir ypatingieji juodieji medžiai, kurie auga tik šioje saloje, niekur kitur šių medžių nerasite.

Kita solo kelionėms itin tinkama Graikijos sala - Korfu. Joje pirmiausia rekomenduojama aplankyti sostinę Kerkyrą, kurioje akį traukia kontrastų kupina architektūra. Kerkyros rotušė ir miesto tvirtovės – venecijiečių palikimas, o Listono kavinių zona primena Paryžių. Mieste taip pat veikia įvairių muziejų, žavi bažnyčios, rūmai, čia įsikūręs ir Jonijos universitetas, tad kas dieną galima pasinerti į vis įdomesnius istorinius maršrutus. Tačiau ne ką mažiau žavingi ir salos kurortai. Jei norite savo solo atostogas leisti prabangiai, rinkitės vakarinėje pakrantėje įsikūrusius Kontokalio ir Guvijos kurortus, kuriuose galima pamatyti prabangias jachtas, pasimėgauti SPA paslaugomis ir pasimėgauti saule paplūdimiuose.

Portugalija – gurmanų rojus

Dar viena puiki kryptis pirmą kartą vykstant keliauti vieniems – Atlanto vandenyno skalaujama Portugalija. Portugalijoje apstu festivalių, religinių švenčių ir mugių, dėl kurių sustoja visas miesto ar miestelio gyvenimas, tad čia jūsų laukia tikra kultūrinė patirtis. Portugalams būdingas saudade – ilgesys, kurį geriausiai perteikia ypatingas dainavimo stilius fado. Šalyje taip pat galima išvysti bulių kautynes, vadinamas tourada – švelnesnį ispaniškos koridos variantą.

Portugalija itin patiks tiems, kurie naujas vietas mėgsta pažinti per virtuvę. Ši šalis itin garsi savo gastronominiu pasauliu, ypač jūros gėrybėmis ir desertais, tad galėsite leisti į skonių pažinimo kelionę. Ne mažiau ypatingas ir portugališkas vynas – vietiniu pasididžiavimu laikomo vyno siūlo paragauti daugelis šalies restoranų.

Šalyje verta aplankyti sostinę Lisaboną, turistų pamėgtus miestelius Porto ir Faro. Šalia pastarojo apsistoti ilgesniam laikui kviečia Algarvės regionas, kuriame įsikūrę vienas už kitą jaukesni kurortiniai miesteliai. Pavyzdžiui, Vakarinėje Algarvės dalyje, apie 75 km nuo Faro oro uosto esantis kurortas Alvoras poilsiautojams siūlo puikiai suderintą tradicinio žvejų kaimelio ir modernaus kurorto gyvenimą. Uždaros, siauros gatvelės išlaikė autentiškumą iki šių dienų, o jose dabar įsikūrę nedideli gyvos muzikos barai ir įvairūs restoranėliai. Čia poilsiautojai gali rinktis iš ilgo ir atviro smėlio paplūdimio bei mažų, tarp uolų išsidėsčiusių įlankėlių.

Balis – egzotiška dvasinė patirtis

Jei, vis dėlto, pirmą kartą keliaudami vieni nebijote eksperimentuoti ir norite pasinerti į visiškai naują kultūrą – keliaukite į Indonezijos salą Balį. Balio sala dažnai vadinama dievų sala. Šį vardą ji gavo dėl unikalaus grožio ir atmosferos, kurios patirti keliautojai plūsta iš viso pasaulio. Sala garsėja nuostabiais paplūdimiais, gražia vulkaninės kilmės gamta, įspūdingomis šventyklomis, neįtikėtinai draugiškais vietiniais ir fantastiškomis jogos bei meditacijų praktikomis.

Ši kryptis puikiai tiks tiems keliautojams, kurie nusprendė keliauti vieni gilesniam dvasiniam savęs pažinimui. Balio salos gyventojai tiesiog užburia nuoširdžiomis šypsenomis, nes didžioji dalis vietinių yra hinduistai – ši religija propaguoja ypatingą dvasinę ramybę ir gerumą vienas kitam. Tai geriausiai perteiks apsilankymas vienoje iš gausybės jų šventyklų, įspūdingų ne tik atmosfera, bet ir architektūra.

Tačiau saloje žavi ne tik dvasinę ramybę spinduliuojantys žmonės bei architektūra, bet ir gamtos grožis. Ją itin patogu apžiūrėti po salą važinėjantis motoroleriu, kurį paprasta išsinuomoti daugelyje nuomos punktų. Čia pakeri žaluma ir ja padengtos kalvos, mėlyna jūra ir smėlėti paplūdimiai, besidriekiantys ryžių laukai. Šalia Balio yra ir keletas nedidukių salų, į kurias labai patogu nuplaukti iš bet kurio taško. Itin populiari tarp keliautojų yra miela Gili salų trijulė. Gili Meno siūlo ramų poilsį norintiems gerai išsimiegoti ir pailsėti, Gili Travanganas – gerą dozę pramogų nenustygstantiems vakarėlių liūtams, o Gili Airas – idealią pramogų bei poilsio harmoniją ieškantiems balanso.

Patarimai pirmai solo kelionei

Jei jau nusprendėte planuoti pirmąją savo solo kelionę, pasiruošimą gali lydėti ir malonus jaudulys, ir nežinia. Štai keli patarimai, kurie padės suplanuoti sklandžią ir smagią vienišiaus kelionę:

1. Pasitikėkite savimi

Vieni keliaujate pirmą kartą – normalu jaustis šiek tiek sutrikus. Būkite atviri sau ir aplinkai – drąsiai tyrinėkite tai, kas jums atrodo įdomu, net jei nukrypstate nuo pradžioje susidaryto maršruto ar plano.

2. Suplanuokite svarbiausias detales iš anksto

Tam, kad kelionėje patirtumėte kuo mažiau rūpesčių, svarbiausiems dalykams pasiruoškite iš anksto. Užsisakykite nakvynės vietą ir pasidomėkite, ar joje bus pasirūpinta maitinimu, o jei ne – paieškokite netoliese esančių kavinių ar restoranų. Pasidomėkite viešojo transporto tvarkaraščiais, prekybos vietų ir kitų įstaigų darbo laiku. Susidarykite kelionės tikslų sąrašą – ką būtinai norite nuveikti išvykos metu ir pagal jį susidėliokite preliminarią dienotvarkę. Tačiau būtinai palikite vietos spontaniškumui – galbūt atvykę į pirmą kartą lankomą šalį atrasite kažką įdomesnio, nei buvote sugalvoję iš anksto. Geriausiai vienai dienai suplanuoti vieną konkretų tikslą, o kitą laiką skirti netikėtiems atradimams ir maloniam klaidžiojimui.

3. Bendraukite

Nors jūsų kelionės tikslas yra pakeliauti vienam, tačiau vienišu tikrai nesijausite, jei tik būsite atviras pašnekesiams su vietiniais gyventojais. Nebijokite pokalbį pradėti pirmi – galbūt užmegsite naujas malonias pažintis ir turėsite galimybę apie lankomą šalį sužinoti iš vietinio gyventojo lūpų.

4. Dalyvaukite bendrose ekskursijose

Keliaujant vienam aplankyti visas lankomas vietas gali tapti iššūkiu. Pasidomėkite organizuojamomis grupinėmis turistinėmis ekskursijomis – jų metų patogiai aplankysite tas vietas, kurias turbūt ir taip jau turėjote savo tikslų sąraše.

5. Neišlaidaukite nakvynei

Jei jūsų kelionės tikslas yra tyrinėti lankomus šalies objektus, tikriausiai viešbutyje laiko praleisite mažai. Galbūt neverta ir išlaidauti – keliaujant vienam nuomotis apartamentus viešbutyje ir taip gali būti brangiau, tad pasidomėkite ekonominės klasės viešbutukais. Jie neretai būna arčiau miesto centro, tad ne tik sutaupysite, bet ir jausitės jaukiau bei saugiau.

6. Pasitarkite su profesionalais

Jei jums atrodo, kad solo keliones galima susiplanuoti tik pačiam, nustebsite, kiek daug jums gali patarti kelionių pardavimo agentai. Jie parekomenduos tinkamiausią viešbutį, patars dėl vertingiausių ekskursijų ir kaip geriausia keliauti po pasirinktą šalį. Ir, žinoma, suteiks visą reikalingą saugumo informaciją, kad kelionė būtų sklandi vos įkėlus koją į lėktuvą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-07-09 17:42:10

Ekspertai pataria: 4 patrauklios kryptys planuojantiems atostogas rudenį

Vis dažniau žmonės planuoja atostogas ne tik vasaros metu, bet ir kitais metų laikais, ypatingai rudenį, kai visų pamėgtuose miestuose turistų srautai kiek nuslūgsta, o orai vis dar lepina malonia šiluma.
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
Daugiau naujų naujienų
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-23 13:24:27

Apgaulingos sukčių svetainės – kaip ant delno, tačiau jų niekas neblokuoja

Lietuvoje veikianti dirbtinio intelekto taikyme ir kibernetiniame saugume besispecializuojanti informacinių technologijų įmonė UAB „Acrux cyber service“, bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu, atliko tyrimą.
       2021-07-16 13:38:17

Finansiniai sukčiai užsirovė: pabandė apgauti banko valdybos narį

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai atakuoja Lietuvos gyventojus, tačiau ir jiems pasitaiko blogų dienų: „specialistė“ paskambino „Luminor“ banko technologijų tarnybos vadovui Iljai Sovetovui, kuris pokalbį panaudojo informacijai apie sukčių metodus gauti.
       2021-07-16 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 82

Atlikus 7995 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 82. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-16 11:52:54

Darbdavių vilionės: kaip į organizaciją pritraukti stiprius darbuotojus?

Daugelio darbuotojų svajonė – pasiekti tokį profesinį lygį, kad darbdaviai eitų dėl jų iš proto. Tačiau net ir esant itin geidžiamu darbuotoju rinkoje, ar nuolat linksniuojamu perspektyviu IT specialistu, neretai tenka pasukti galvą, kuri gi įmonė užtikrins lūkesčius ar asmenines vertybes atitinkančią aplinką bei padės pakelti karjerą į dar aukštesnį lygį.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-07-15 19:19:35

Karantinas ir nuotolinis darbas išryškino naujas tendencijas IT darbo rinkoje

Hibridinį darbo modelį, kuomet dalį darbo savaitės darbuotojai dirba biure, dalį nuotoliniu būdu, taiko vis daugiau įmonių visame pasaulyje.
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-07-15 16:07:22

Ekspertai pataria: kaip suporuoti „Apple“ įrenginius su „Android“ išmaniuoju

Visi technologijų gigantės „Apple“ įrenginiai kuriami taip, kad sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. Tačiau, ką daryti, jei turite tik vieną ar kelis šio gamintojo įrenginius ir norite juos naudoti kartu su „Android“ išmaniuoju?
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-07-15 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 102

Atlikus 8602 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 102. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-14 13:53:46

Piknikas gamtoje: kas vilioja vabzdžius ir kaip jų išvengti?

Piknikas gamtoje šiltuoju metų laiku vilioja ne tik žmones, bet ir saldžiamėgius vabzdžius, tokius kaip bitės, širšės ar skruzdėlės.
       2021-07-14 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 80

Atlikus 8847 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 80. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-13 19:30:27

3 „Bluetooth“ galimybės: perkels failus ir per nuotolį leis valdyti kompiuterį

Bevieliu ryšiu „Bluetooth“ bendraujantys įrenginiai jau nieko nebestebina – šiandien šią technologiją palaiko visi kompiuteriai, telefonai ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų.
       2021-07-13 11:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 86

Atlikus 9814 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 86. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.