Naujienos

Solo kelionės: kokias kryptis geriausia rinktis pirmą kartą keliaujant vieniems?

2021-06-16 16:06:54

Kelionės yra puikus būdas praleisti laiką su šeima, pasilinksminti su draugais ar stiprinti ryšį su antrąja puse. Tačiau jei norisi pabėgti nuo visko ir visų, puikia išeitimi tampa solo kelionės.

Jos tapo itin aktualios dabar, kai dėl galiojančių judėjimo ribojimų vieni žmonės gali laisviau keliauti į užsienio šalis, o kitiems vis dar galioja daugiau suvaržymų. Pasak kelionių organizatoriaus „Novaturas“, didžiausiu tokių kelionių privalumu tampa laisvė nepriklausomai planuoti savo dienotvarkę, geriau pažinti vietinių šalies gyventojų kasdienybę ir pasimėgauti laiku sau. Tad jei iš tiesų nusprendėte išbandyti tokį kelionės būdą ir artimiausių atostogų metu visą dėmesį sutelkti į save, kokią kryptį geriausiai pasirinkti pirmiems tyrinėjimams?

Solo kelionės – nepertraukiamas laikas savo pomėgiams

Žmonių, besirenkančių solo keliones, motyvai gali būti įvairūs – vieni nori geriau pažinti patys save ir įveikti išsikeltus iššūkius, kiti nori pailsėti nuo įprastos rutinos ir bendravimo, dar kitiems toks būdas padeda turėti gilesnę kultūrinę patirtį. Vienų keliaujančių žmonių kelionės neretai būna ilgesnės, jie dažnai vyksta ir į „darbostogas“ – atvykę į užsienio šalį ir dirba, ir ilsisi.

Nepaisant to, daugelis žmonių, kurie niekada nėra keliavę vieni, savo pirmąją solo kelionę dažnai apibūdina kaip dvasinių atradimų patirtį – nauja aplinka, kurios neužgožia kelionių palydovo išankstiniai nusistatymai, skonis ar pageidavimai, gali tapti svaiginančia patirtimi. Be to, solo kelionės suteikia galimybę pasilepinti ir skirti visą laiką tik sau ir savo pomėgiams, turėti privatumo ir daugiau vietos spontaniškumui, leidžia patiems spręsti, kaip koreguoti savo planus.

Jei norite keliauti vieni, tačiau nežinote, nuo kokios šalies geriausia būtų pradėti, „Novaturas“ dalijasi keliomis solo turistų pamėgtomis – artimosiomis ir labiau egzotinėmis – kryptimis, kuriose keliaudami jausitės saugiai, patogiai ir nenuobodžiausite.

Juodkalnija – nepamirštami žygiai kalnuose

Jei pirmą kartą keliaudami vieni jaučiatės nedrąsiai – geriau rinkitės Europos kryptį. Solo keliautojų pamėgta netolima kryptis – Juodkalnija. Čia žavi didinga gamta – greitai tekančios upės, kalnai ir skaidrūs ežerai, tad vienas geriausių būdų mėgautis šią šalimi – leistis į žygius, aplankyti nacionalinius parkus ir įlankas, braidžioti smaragdinėmis pakrantėmis.

Kone penkis kartus už Lietuvą mažesnė šalis turi 117 paplūdimių, kuriuos skalauja šilta Adrijos jūra. Maudynėms ir vandens sportui rekomenduojama skirti nemažai laiko. Nepamiršti vertėtų ir Juodkalnijos kultūrinio paveldo – šalies istorija yra ilga ir įvairiaspalvė, tai liudija senoji architektūra ir miesteliai, kuriuose galima pasijusti, lyg nukeliavus į praeitį.

Išbandžius žygius kalnuose ir kitas aktyvias veiklas, pailsėti Juodkalnijoje kviečia kurortinis miestelis Tivatas, įsikūręs pačiame Kotoro įlankos viduryje. Į jį keliautojus itin traukia pramogų gausa. Čia veikia oro uostas ir šurmuliuoja prabangių jachtų savininkų pamėgtas Porto Montenegras, galima apžiūrėti Gėlių salą (Ostrvo Cvijeća), autentišką Gornja Lastvos kaimelį, Šv. Nikolo salą ir garsųjį Plavi Horizonti paplūdimį. Kurorte vyksta ir svarbūs bei populiarūs kultūros renginiai, pavyzdžiui, Bocarskos olimpiada ir vasaros festivalis (Letnje Feste). Mėgstantiems naktinį gyvenimą ir vakarėlius, Tivato kavinės bei barai siūlo pašėlti iki paryčių, o smagių vakarėlių gerbėjus taip pat vilioja netoli esantys Donja Lastvos, Krašičio ir Seljanovo kurortai.

Graikijos salos – įvairovė ir vietinių šiluma

Dar viena kryptis, kurioje nuolat galėsite mėgautis saule – Graikija. Nors ir žemyninė Graikijos dalis turi, ką pasiūlyti keliautojams, visgi labiau rekomenduojama aplankyti ją supančias ir turistų pamėgtas salas, kuriose keliaudami vieni tikrai jausitės saugūs ir nenuobodžiausite. Viena gražiausių Graikijos salų – Kefalonija. Jei lyginsime su kitomis Graikijos žvaigždėmis, tokiomis, kaip Kretos, Rodo ar Santorini salomis, tai Kefalonija – vis dar mažai girdėta ir ištyrinėta. Tačiau sala tikrai turi kuo pasigirti – pribloškiantis kraštovaizdis, pasakiškas oras, graikiška virtuvė, vietinių draugiškumas, skaidraus vandens pakrantės ir įspūdingo grožio paplūdimiai, kurie pakeri kiekvieną. Salos miestelių gatvėse dažniau sutiksite ne automobilius, o ožkas su varpeliais po kaklu, galėsite pasigrožėti žirgų kaimenėmis.

Kefalonijoje galima aplankyti unikalų gamtos stebuklą – Melisanio urvą, kuriame yra požeminis ežeras. Ryškiai mėlynų ir žalsvų spalvų ežerą supa medžiai ir žaluma, o požeminiu tuneliu į vietą patekę atvykėliai kviečiami ežere pasiplaukioti valtelėmis. Mėgstantiems aktyvų poilsį rekomenduojama keliauti į Nacionalinį parką salos kalnuose. Geriausias būdas pažinti šią vietą – sėsti ant keturračių ir ieškoti laukinių arklių. Šiame parke randami ir ypatingieji juodieji medžiai, kurie auga tik šioje saloje, niekur kitur šių medžių nerasite.

Kita solo kelionėms itin tinkama Graikijos sala - Korfu. Joje pirmiausia rekomenduojama aplankyti sostinę Kerkyrą, kurioje akį traukia kontrastų kupina architektūra. Kerkyros rotušė ir miesto tvirtovės – venecijiečių palikimas, o Listono kavinių zona primena Paryžių. Mieste taip pat veikia įvairių muziejų, žavi bažnyčios, rūmai, čia įsikūręs ir Jonijos universitetas, tad kas dieną galima pasinerti į vis įdomesnius istorinius maršrutus. Tačiau ne ką mažiau žavingi ir salos kurortai. Jei norite savo solo atostogas leisti prabangiai, rinkitės vakarinėje pakrantėje įsikūrusius Kontokalio ir Guvijos kurortus, kuriuose galima pamatyti prabangias jachtas, pasimėgauti SPA paslaugomis ir pasimėgauti saule paplūdimiuose.

Portugalija – gurmanų rojus

Dar viena puiki kryptis pirmą kartą vykstant keliauti vieniems – Atlanto vandenyno skalaujama Portugalija. Portugalijoje apstu festivalių, religinių švenčių ir mugių, dėl kurių sustoja visas miesto ar miestelio gyvenimas, tad čia jūsų laukia tikra kultūrinė patirtis. Portugalams būdingas saudade – ilgesys, kurį geriausiai perteikia ypatingas dainavimo stilius fado. Šalyje taip pat galima išvysti bulių kautynes, vadinamas tourada – švelnesnį ispaniškos koridos variantą.

Portugalija itin patiks tiems, kurie naujas vietas mėgsta pažinti per virtuvę. Ši šalis itin garsi savo gastronominiu pasauliu, ypač jūros gėrybėmis ir desertais, tad galėsite leisti į skonių pažinimo kelionę. Ne mažiau ypatingas ir portugališkas vynas – vietiniu pasididžiavimu laikomo vyno siūlo paragauti daugelis šalies restoranų.

Šalyje verta aplankyti sostinę Lisaboną, turistų pamėgtus miestelius Porto ir Faro. Šalia pastarojo apsistoti ilgesniam laikui kviečia Algarvės regionas, kuriame įsikūrę vienas už kitą jaukesni kurortiniai miesteliai. Pavyzdžiui, Vakarinėje Algarvės dalyje, apie 75 km nuo Faro oro uosto esantis kurortas Alvoras poilsiautojams siūlo puikiai suderintą tradicinio žvejų kaimelio ir modernaus kurorto gyvenimą. Uždaros, siauros gatvelės išlaikė autentiškumą iki šių dienų, o jose dabar įsikūrę nedideli gyvos muzikos barai ir įvairūs restoranėliai. Čia poilsiautojai gali rinktis iš ilgo ir atviro smėlio paplūdimio bei mažų, tarp uolų išsidėsčiusių įlankėlių.

Balis – egzotiška dvasinė patirtis

Jei, vis dėlto, pirmą kartą keliaudami vieni nebijote eksperimentuoti ir norite pasinerti į visiškai naują kultūrą – keliaukite į Indonezijos salą Balį. Balio sala dažnai vadinama dievų sala. Šį vardą ji gavo dėl unikalaus grožio ir atmosferos, kurios patirti keliautojai plūsta iš viso pasaulio. Sala garsėja nuostabiais paplūdimiais, gražia vulkaninės kilmės gamta, įspūdingomis šventyklomis, neįtikėtinai draugiškais vietiniais ir fantastiškomis jogos bei meditacijų praktikomis.

Ši kryptis puikiai tiks tiems keliautojams, kurie nusprendė keliauti vieni gilesniam dvasiniam savęs pažinimui. Balio salos gyventojai tiesiog užburia nuoširdžiomis šypsenomis, nes didžioji dalis vietinių yra hinduistai – ši religija propaguoja ypatingą dvasinę ramybę ir gerumą vienas kitam. Tai geriausiai perteiks apsilankymas vienoje iš gausybės jų šventyklų, įspūdingų ne tik atmosfera, bet ir architektūra.

Tačiau saloje žavi ne tik dvasinę ramybę spinduliuojantys žmonės bei architektūra, bet ir gamtos grožis. Ją itin patogu apžiūrėti po salą važinėjantis motoroleriu, kurį paprasta išsinuomoti daugelyje nuomos punktų. Čia pakeri žaluma ir ja padengtos kalvos, mėlyna jūra ir smėlėti paplūdimiai, besidriekiantys ryžių laukai. Šalia Balio yra ir keletas nedidukių salų, į kurias labai patogu nuplaukti iš bet kurio taško. Itin populiari tarp keliautojų yra miela Gili salų trijulė. Gili Meno siūlo ramų poilsį norintiems gerai išsimiegoti ir pailsėti, Gili Travanganas – gerą dozę pramogų nenustygstantiems vakarėlių liūtams, o Gili Airas – idealią pramogų bei poilsio harmoniją ieškantiems balanso.

Patarimai pirmai solo kelionei

Jei jau nusprendėte planuoti pirmąją savo solo kelionę, pasiruošimą gali lydėti ir malonus jaudulys, ir nežinia. Štai keli patarimai, kurie padės suplanuoti sklandžią ir smagią vienišiaus kelionę:

1. Pasitikėkite savimi

Vieni keliaujate pirmą kartą – normalu jaustis šiek tiek sutrikus. Būkite atviri sau ir aplinkai – drąsiai tyrinėkite tai, kas jums atrodo įdomu, net jei nukrypstate nuo pradžioje susidaryto maršruto ar plano.

2. Suplanuokite svarbiausias detales iš anksto

Tam, kad kelionėje patirtumėte kuo mažiau rūpesčių, svarbiausiems dalykams pasiruoškite iš anksto. Užsisakykite nakvynės vietą ir pasidomėkite, ar joje bus pasirūpinta maitinimu, o jei ne – paieškokite netoliese esančių kavinių ar restoranų. Pasidomėkite viešojo transporto tvarkaraščiais, prekybos vietų ir kitų įstaigų darbo laiku. Susidarykite kelionės tikslų sąrašą – ką būtinai norite nuveikti išvykos metu ir pagal jį susidėliokite preliminarią dienotvarkę. Tačiau būtinai palikite vietos spontaniškumui – galbūt atvykę į pirmą kartą lankomą šalį atrasite kažką įdomesnio, nei buvote sugalvoję iš anksto. Geriausiai vienai dienai suplanuoti vieną konkretų tikslą, o kitą laiką skirti netikėtiems atradimams ir maloniam klaidžiojimui.

3. Bendraukite

Nors jūsų kelionės tikslas yra pakeliauti vienam, tačiau vienišu tikrai nesijausite, jei tik būsite atviras pašnekesiams su vietiniais gyventojais. Nebijokite pokalbį pradėti pirmi – galbūt užmegsite naujas malonias pažintis ir turėsite galimybę apie lankomą šalį sužinoti iš vietinio gyventojo lūpų.

4. Dalyvaukite bendrose ekskursijose

Keliaujant vienam aplankyti visas lankomas vietas gali tapti iššūkiu. Pasidomėkite organizuojamomis grupinėmis turistinėmis ekskursijomis – jų metų patogiai aplankysite tas vietas, kurias turbūt ir taip jau turėjote savo tikslų sąraše.

5. Neišlaidaukite nakvynei

Jei jūsų kelionės tikslas yra tyrinėti lankomus šalies objektus, tikriausiai viešbutyje laiko praleisite mažai. Galbūt neverta ir išlaidauti – keliaujant vienam nuomotis apartamentus viešbutyje ir taip gali būti brangiau, tad pasidomėkite ekonominės klasės viešbutukais. Jie neretai būna arčiau miesto centro, tad ne tik sutaupysite, bet ir jausitės jaukiau bei saugiau.

6. Pasitarkite su profesionalais

Jei jums atrodo, kad solo keliones galima susiplanuoti tik pačiam, nustebsite, kiek daug jums gali patarti kelionių pardavimo agentai. Jie parekomenduos tinkamiausią viešbutį, patars dėl vertingiausių ekskursijų ir kaip geriausia keliauti po pasirinktą šalį. Ir, žinoma, suteiks visą reikalingą saugumo informaciją, kad kelionė būtų sklandi vos įkėlus koją į lėktuvą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-10-08 09:49:56

Saulėtoji Andalūzija – pažinkite tikrąją Ispaniją arba atostogos flamenko ritmu

Sakoma, kad nepabuvęs pietiniame, didžiausiame Ispanijos regione – Andalūzijoje, nepažinsi tikrosios Ispanijos.
       2021-09-29 07:18:31

Sala, kurioje iki pat žiemos lepina vasariška šiluma – ką reikėtų žinoti?

Kai Lietuvoje jau gelsta lapai ir vis dažniau merkia rudeninis lietus, Viduržemio jūros skalaujamoje Kipro saloje vis dar lepina vasariška šiluma. Šią salą rudens atostogoms mielai renkasi Lietuvos poilsiautojai – juos čia vilioja šiltas klimatas, malonus jūros vanduo ir aukštos kokybės paslaugos.
       2021-09-10 10:33:37

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:58:08

Suvirinta GIPL dujotiekio siūlė žymi Lietuvos ir Lenkijos dujų sistemų sujungimą

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nutiesus tarptautinio GIPL dujotiekio dalis iš abiejų valstybių pusių, buvo suvirinta simbolinė auksinė siūlė, žyminti dviejų Europos Sąjungos šalių dujų perdavimo sistemų fizinį sujungimą.
       2021-10-23 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3050

Atlikus 25448 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3050. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:33:38

Ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją

Lietuvoje ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją, rodo naujausi duomenys. Daugumoje savivaldybių atvejų, hospitalizacijų ir mirčių skaičius auga, o mažėja tik keliose Vakarų Lietuvos savivaldybėse, kuriose ir prasidėjo ši banga.
       2021-10-22 11:10:08

„Aprangos“ grupė jungiasi prie „Vilnius Outlet“

„Aprangos“ grupė, mažmeninės prekybos drabužiais lyderė Baltijos šalyse, spalio 22 d. Vilniuje, naujame prekybos centre „Vilnius Outlet“ atidarė dvi naujas parduotuves – „Apranga išparduotuvė“ ir „Outlet Space“.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.