Naujienos

Solo kelionės: kokias kryptis geriausia rinktis pirmą kartą keliaujant vieniems?

2021-06-16 16:06:54

Kelionės yra puikus būdas praleisti laiką su šeima, pasilinksminti su draugais ar stiprinti ryšį su antrąja puse. Tačiau jei norisi pabėgti nuo visko ir visų, puikia išeitimi tampa solo kelionės.

Jos tapo itin aktualios dabar, kai dėl galiojančių judėjimo ribojimų vieni žmonės gali laisviau keliauti į užsienio šalis, o kitiems vis dar galioja daugiau suvaržymų. Pasak kelionių organizatoriaus „Novaturas“, didžiausiu tokių kelionių privalumu tampa laisvė nepriklausomai planuoti savo dienotvarkę, geriau pažinti vietinių šalies gyventojų kasdienybę ir pasimėgauti laiku sau. Tad jei iš tiesų nusprendėte išbandyti tokį kelionės būdą ir artimiausių atostogų metu visą dėmesį sutelkti į save, kokią kryptį geriausiai pasirinkti pirmiems tyrinėjimams?

Solo kelionės – nepertraukiamas laikas savo pomėgiams

Žmonių, besirenkančių solo keliones, motyvai gali būti įvairūs – vieni nori geriau pažinti patys save ir įveikti išsikeltus iššūkius, kiti nori pailsėti nuo įprastos rutinos ir bendravimo, dar kitiems toks būdas padeda turėti gilesnę kultūrinę patirtį. Vienų keliaujančių žmonių kelionės neretai būna ilgesnės, jie dažnai vyksta ir į „darbostogas“ – atvykę į užsienio šalį ir dirba, ir ilsisi.

Nepaisant to, daugelis žmonių, kurie niekada nėra keliavę vieni, savo pirmąją solo kelionę dažnai apibūdina kaip dvasinių atradimų patirtį – nauja aplinka, kurios neužgožia kelionių palydovo išankstiniai nusistatymai, skonis ar pageidavimai, gali tapti svaiginančia patirtimi. Be to, solo kelionės suteikia galimybę pasilepinti ir skirti visą laiką tik sau ir savo pomėgiams, turėti privatumo ir daugiau vietos spontaniškumui, leidžia patiems spręsti, kaip koreguoti savo planus.

Jei norite keliauti vieni, tačiau nežinote, nuo kokios šalies geriausia būtų pradėti, „Novaturas“ dalijasi keliomis solo turistų pamėgtomis – artimosiomis ir labiau egzotinėmis – kryptimis, kuriose keliaudami jausitės saugiai, patogiai ir nenuobodžiausite.

Juodkalnija – nepamirštami žygiai kalnuose

Jei pirmą kartą keliaudami vieni jaučiatės nedrąsiai – geriau rinkitės Europos kryptį. Solo keliautojų pamėgta netolima kryptis – Juodkalnija. Čia žavi didinga gamta – greitai tekančios upės, kalnai ir skaidrūs ežerai, tad vienas geriausių būdų mėgautis šią šalimi – leistis į žygius, aplankyti nacionalinius parkus ir įlankas, braidžioti smaragdinėmis pakrantėmis.

Kone penkis kartus už Lietuvą mažesnė šalis turi 117 paplūdimių, kuriuos skalauja šilta Adrijos jūra. Maudynėms ir vandens sportui rekomenduojama skirti nemažai laiko. Nepamiršti vertėtų ir Juodkalnijos kultūrinio paveldo – šalies istorija yra ilga ir įvairiaspalvė, tai liudija senoji architektūra ir miesteliai, kuriuose galima pasijusti, lyg nukeliavus į praeitį.

Išbandžius žygius kalnuose ir kitas aktyvias veiklas, pailsėti Juodkalnijoje kviečia kurortinis miestelis Tivatas, įsikūręs pačiame Kotoro įlankos viduryje. Į jį keliautojus itin traukia pramogų gausa. Čia veikia oro uostas ir šurmuliuoja prabangių jachtų savininkų pamėgtas Porto Montenegras, galima apžiūrėti Gėlių salą (Ostrvo Cvijeća), autentišką Gornja Lastvos kaimelį, Šv. Nikolo salą ir garsųjį Plavi Horizonti paplūdimį. Kurorte vyksta ir svarbūs bei populiarūs kultūros renginiai, pavyzdžiui, Bocarskos olimpiada ir vasaros festivalis (Letnje Feste). Mėgstantiems naktinį gyvenimą ir vakarėlius, Tivato kavinės bei barai siūlo pašėlti iki paryčių, o smagių vakarėlių gerbėjus taip pat vilioja netoli esantys Donja Lastvos, Krašičio ir Seljanovo kurortai.

Graikijos salos – įvairovė ir vietinių šiluma

Dar viena kryptis, kurioje nuolat galėsite mėgautis saule – Graikija. Nors ir žemyninė Graikijos dalis turi, ką pasiūlyti keliautojams, visgi labiau rekomenduojama aplankyti ją supančias ir turistų pamėgtas salas, kuriose keliaudami vieni tikrai jausitės saugūs ir nenuobodžiausite. Viena gražiausių Graikijos salų – Kefalonija. Jei lyginsime su kitomis Graikijos žvaigždėmis, tokiomis, kaip Kretos, Rodo ar Santorini salomis, tai Kefalonija – vis dar mažai girdėta ir ištyrinėta. Tačiau sala tikrai turi kuo pasigirti – pribloškiantis kraštovaizdis, pasakiškas oras, graikiška virtuvė, vietinių draugiškumas, skaidraus vandens pakrantės ir įspūdingo grožio paplūdimiai, kurie pakeri kiekvieną. Salos miestelių gatvėse dažniau sutiksite ne automobilius, o ožkas su varpeliais po kaklu, galėsite pasigrožėti žirgų kaimenėmis.

Kefalonijoje galima aplankyti unikalų gamtos stebuklą – Melisanio urvą, kuriame yra požeminis ežeras. Ryškiai mėlynų ir žalsvų spalvų ežerą supa medžiai ir žaluma, o požeminiu tuneliu į vietą patekę atvykėliai kviečiami ežere pasiplaukioti valtelėmis. Mėgstantiems aktyvų poilsį rekomenduojama keliauti į Nacionalinį parką salos kalnuose. Geriausias būdas pažinti šią vietą – sėsti ant keturračių ir ieškoti laukinių arklių. Šiame parke randami ir ypatingieji juodieji medžiai, kurie auga tik šioje saloje, niekur kitur šių medžių nerasite.

Kita solo kelionėms itin tinkama Graikijos sala - Korfu. Joje pirmiausia rekomenduojama aplankyti sostinę Kerkyrą, kurioje akį traukia kontrastų kupina architektūra. Kerkyros rotušė ir miesto tvirtovės – venecijiečių palikimas, o Listono kavinių zona primena Paryžių. Mieste taip pat veikia įvairių muziejų, žavi bažnyčios, rūmai, čia įsikūręs ir Jonijos universitetas, tad kas dieną galima pasinerti į vis įdomesnius istorinius maršrutus. Tačiau ne ką mažiau žavingi ir salos kurortai. Jei norite savo solo atostogas leisti prabangiai, rinkitės vakarinėje pakrantėje įsikūrusius Kontokalio ir Guvijos kurortus, kuriuose galima pamatyti prabangias jachtas, pasimėgauti SPA paslaugomis ir pasimėgauti saule paplūdimiuose.

Portugalija – gurmanų rojus

Dar viena puiki kryptis pirmą kartą vykstant keliauti vieniems – Atlanto vandenyno skalaujama Portugalija. Portugalijoje apstu festivalių, religinių švenčių ir mugių, dėl kurių sustoja visas miesto ar miestelio gyvenimas, tad čia jūsų laukia tikra kultūrinė patirtis. Portugalams būdingas saudade – ilgesys, kurį geriausiai perteikia ypatingas dainavimo stilius fado. Šalyje taip pat galima išvysti bulių kautynes, vadinamas tourada – švelnesnį ispaniškos koridos variantą.

Portugalija itin patiks tiems, kurie naujas vietas mėgsta pažinti per virtuvę. Ši šalis itin garsi savo gastronominiu pasauliu, ypač jūros gėrybėmis ir desertais, tad galėsite leisti į skonių pažinimo kelionę. Ne mažiau ypatingas ir portugališkas vynas – vietiniu pasididžiavimu laikomo vyno siūlo paragauti daugelis šalies restoranų.

Šalyje verta aplankyti sostinę Lisaboną, turistų pamėgtus miestelius Porto ir Faro. Šalia pastarojo apsistoti ilgesniam laikui kviečia Algarvės regionas, kuriame įsikūrę vienas už kitą jaukesni kurortiniai miesteliai. Pavyzdžiui, Vakarinėje Algarvės dalyje, apie 75 km nuo Faro oro uosto esantis kurortas Alvoras poilsiautojams siūlo puikiai suderintą tradicinio žvejų kaimelio ir modernaus kurorto gyvenimą. Uždaros, siauros gatvelės išlaikė autentiškumą iki šių dienų, o jose dabar įsikūrę nedideli gyvos muzikos barai ir įvairūs restoranėliai. Čia poilsiautojai gali rinktis iš ilgo ir atviro smėlio paplūdimio bei mažų, tarp uolų išsidėsčiusių įlankėlių.

Balis – egzotiška dvasinė patirtis

Jei, vis dėlto, pirmą kartą keliaudami vieni nebijote eksperimentuoti ir norite pasinerti į visiškai naują kultūrą – keliaukite į Indonezijos salą Balį. Balio sala dažnai vadinama dievų sala. Šį vardą ji gavo dėl unikalaus grožio ir atmosferos, kurios patirti keliautojai plūsta iš viso pasaulio. Sala garsėja nuostabiais paplūdimiais, gražia vulkaninės kilmės gamta, įspūdingomis šventyklomis, neįtikėtinai draugiškais vietiniais ir fantastiškomis jogos bei meditacijų praktikomis.

Ši kryptis puikiai tiks tiems keliautojams, kurie nusprendė keliauti vieni gilesniam dvasiniam savęs pažinimui. Balio salos gyventojai tiesiog užburia nuoširdžiomis šypsenomis, nes didžioji dalis vietinių yra hinduistai – ši religija propaguoja ypatingą dvasinę ramybę ir gerumą vienas kitam. Tai geriausiai perteiks apsilankymas vienoje iš gausybės jų šventyklų, įspūdingų ne tik atmosfera, bet ir architektūra.

Tačiau saloje žavi ne tik dvasinę ramybę spinduliuojantys žmonės bei architektūra, bet ir gamtos grožis. Ją itin patogu apžiūrėti po salą važinėjantis motoroleriu, kurį paprasta išsinuomoti daugelyje nuomos punktų. Čia pakeri žaluma ir ja padengtos kalvos, mėlyna jūra ir smėlėti paplūdimiai, besidriekiantys ryžių laukai. Šalia Balio yra ir keletas nedidukių salų, į kurias labai patogu nuplaukti iš bet kurio taško. Itin populiari tarp keliautojų yra miela Gili salų trijulė. Gili Meno siūlo ramų poilsį norintiems gerai išsimiegoti ir pailsėti, Gili Travanganas – gerą dozę pramogų nenustygstantiems vakarėlių liūtams, o Gili Airas – idealią pramogų bei poilsio harmoniją ieškantiems balanso.

Patarimai pirmai solo kelionei

Jei jau nusprendėte planuoti pirmąją savo solo kelionę, pasiruošimą gali lydėti ir malonus jaudulys, ir nežinia. Štai keli patarimai, kurie padės suplanuoti sklandžią ir smagią vienišiaus kelionę:

1. Pasitikėkite savimi

Vieni keliaujate pirmą kartą – normalu jaustis šiek tiek sutrikus. Būkite atviri sau ir aplinkai – drąsiai tyrinėkite tai, kas jums atrodo įdomu, net jei nukrypstate nuo pradžioje susidaryto maršruto ar plano.

2. Suplanuokite svarbiausias detales iš anksto

Tam, kad kelionėje patirtumėte kuo mažiau rūpesčių, svarbiausiems dalykams pasiruoškite iš anksto. Užsisakykite nakvynės vietą ir pasidomėkite, ar joje bus pasirūpinta maitinimu, o jei ne – paieškokite netoliese esančių kavinių ar restoranų. Pasidomėkite viešojo transporto tvarkaraščiais, prekybos vietų ir kitų įstaigų darbo laiku. Susidarykite kelionės tikslų sąrašą – ką būtinai norite nuveikti išvykos metu ir pagal jį susidėliokite preliminarią dienotvarkę. Tačiau būtinai palikite vietos spontaniškumui – galbūt atvykę į pirmą kartą lankomą šalį atrasite kažką įdomesnio, nei buvote sugalvoję iš anksto. Geriausiai vienai dienai suplanuoti vieną konkretų tikslą, o kitą laiką skirti netikėtiems atradimams ir maloniam klaidžiojimui.

3. Bendraukite

Nors jūsų kelionės tikslas yra pakeliauti vienam, tačiau vienišu tikrai nesijausite, jei tik būsite atviras pašnekesiams su vietiniais gyventojais. Nebijokite pokalbį pradėti pirmi – galbūt užmegsite naujas malonias pažintis ir turėsite galimybę apie lankomą šalį sužinoti iš vietinio gyventojo lūpų.

4. Dalyvaukite bendrose ekskursijose

Keliaujant vienam aplankyti visas lankomas vietas gali tapti iššūkiu. Pasidomėkite organizuojamomis grupinėmis turistinėmis ekskursijomis – jų metų patogiai aplankysite tas vietas, kurias turbūt ir taip jau turėjote savo tikslų sąraše.

5. Neišlaidaukite nakvynei

Jei jūsų kelionės tikslas yra tyrinėti lankomus šalies objektus, tikriausiai viešbutyje laiko praleisite mažai. Galbūt neverta ir išlaidauti – keliaujant vienam nuomotis apartamentus viešbutyje ir taip gali būti brangiau, tad pasidomėkite ekonominės klasės viešbutukais. Jie neretai būna arčiau miesto centro, tad ne tik sutaupysite, bet ir jausitės jaukiau bei saugiau.

6. Pasitarkite su profesionalais

Jei jums atrodo, kad solo keliones galima susiplanuoti tik pačiam, nustebsite, kiek daug jums gali patarti kelionių pardavimo agentai. Jie parekomenduos tinkamiausią viešbutį, patars dėl vertingiausių ekskursijų ir kaip geriausia keliauti po pasirinktą šalį. Ir, žinoma, suteiks visą reikalingą saugumo informaciją, kad kelionė būtų sklandi vos įkėlus koją į lėktuvą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2022-08-10 13:18:16

Atostogos Kalabrijoje – kodėl šį regioną renkasi ne tik patys italai

Kalabrijos regionas – tikras pietų Italijos perlas. Viešint jame, pasijusite lyg filme, nes būtent čia galima pamatyti autentiškąją Italijos pusę: žavingus ir jaukius miestelius, draugiškus vietos gyventojus ir užburiantį kraštovaizdį.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-02 14:20:03

3 priežastys, kodėl verta atostogauti rudenį: privalumas – ne tik mažesnė kaina

Nors vasara yra tituluojama atostogų karaliene, rudenį taip pat galima kokybiškai pailsėti. Atslūgus alinantiems karščiams ir ištuštėjus šiltųjų kraštų kurortams, vis daugiau lietuvių geru oru pasilepinti vyksta į populiarius Europos regionus.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-04-06 18:39:28

Keliautojų tyrimas: lietuviai svajoja apie Tailandą, tačiau poilsiauja arčiau

Lyginant ikipandeminį laikotarpį ir 2021 metus, geidžiamiausios atostogų kryptys išlieka tos pačios, tik keičiasi jų eiliškumas, rodo „Tez Tour“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenys.
       2022-02-11 13:52:59

Žiema baigiasi: pirmasis skrydis į Madeirą pradeda vasaros sezoną

Nors kalendoriuje vasaris dar neįpusėjo, kelionių organizatoriai jau skelbia žiemos pabaigą, kurią simboliškai pažymi pirmasis skrydis į saulėtąją Madeirą. Tyrimų duomenimis, pandemijos metu šios salos paklausa ypač išaugo.
       2022-02-04 17:32:17

Atnaujintos taisyklės keliautojams: nelieka izoliacijos atvykstantiems iš ES

Atnaujintos taisyklės keliautojams: nelieka izoliacijos atvykstantiems iš ES šalių, tačiau laiku nepasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze reikės testuotis.
       2022-01-14 16:49:21

Atostogos, kurių pavydės visi „Instagram“ sekėjai – rojaus kampelis Žemėje

Portugalijai priklausanti Madeira „Pasaulio kelionių apdovanojimuose“ ne kartą buvo pripažinta ne tik geriausia vieta Europoje, bet ir patraukliausia sala visame pasaulyje.
       2022-01-11 10:54:32

Atskleidė, kokius namų darbus reikia atlikti prieš vykstant slidinėti į kalnus

Žiemos pramogas mėgstantys gyventojai jau planuoja aktyvias atostogas kalnuose. Kitaip nei praėjusį sezoną, šiais metais lankytojų vėl laukia Italijos, Austrijos slidinėjimo kurortai.
       2021-12-22 18:59:08

Atostogų tendencijos: keliautojai renkasi tai, kas saugu ir patikrinta laiko

Žiemai dar neįpusėjus, lietuviai jau pradeda planuoti vasaros atostogas. Kelionių organizatoriai pastebi, kad pandemija ypač pakoregavo keliautojų įpročius. Jie mažiau eksperimentuoja, pasveria galimą riziką ir dažniau renkasi laiko patikrintas kryptis, o didžiausią prioritetą skiria saugumui.
       2021-10-30 10:41:21

Madeirą išmaišęs O. Gasanovas: „Tokios žalumos nemačiau net Pietų Amerikoje“

Trumpėjančios dienos, vėsūs ir darganoti orai verčia atostogoms dairytis šiltesnių kurortų už Lietuvos ribų. Anot žurnalisto ir keliautojo Orijaus Gasanovo, tikrai nenusivilsite, jei būsimoms atostogoms pasirinksite vieną įspūdingiausių ir žaliausių Europos krypčių – Portugalijai priklausančią Madeiros salą.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-18 18:08:46

Automobilio degalų sąnaudų mažinimas: Paprasti būdai taupyti pinigus

Automobilio įsigijimo kaina vis didėja. Degalų kainos kyla, todėl vairuotojai vis labiau suinteresuoti mažinti degalų sąnaudas ir vairuoti protingiau. Šiame straipsnyje rasite praktinių patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų ir kartu sumažinti automobilio degalų sąnaudas bei išmetamo CO2 kiekį.
       2022-08-18 17:44:32

Iš finansinių klaidų nepasimokiusiems lietuviams žiema gali apkarsti

Kad ir kokį finansiškai tvarkingą gyvenimą gyventume, kiekvienam iš mūsų bent vieną kartą greičiausiai teko apmokėti mažesnę ar didesnę skolą.
       2022-08-18 15:03:49

VERT: dėl UAB „Perlas energija“ pranešimo stabdyti veiklą

UAB „Perlas energija“ pranešus apie veiklos sustabdymą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pradeda bendrovės patikrinimą. Jo metu VERT sieks įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklos stabdymo pagrįstumą vartotojų, su kuriais buvo sudarytos elektros energijos tiekimo sutartys fiksuotomis kainomis, atžvilgiu.
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.