Naujienos

Skaitmeninis nekilnojamojo turto agentas pradeda veiklą Lietuvoje

2016-06-09 16:22:50

Technologijos elektroniniu būdu jau leidžia valdyti pinigų perlaidas, sudarinėti sutartis, netgi dalyvauti virtualiuose turuose, tačiau visa tai beveik arba visiškai neišnaudojama nuomojantis būstą. Numa.lt komanda pasiryžo pakeisti šią tendenciją, rinkai pasiūlydama skaitmeninę butų nuomos platformą.

foto

Vilniaus ir Kauno rinkoms pasiūlytos paslaugos tiekėjai į partnerių gretas pasikvietė skaitmeninių paslaugų erdvėje jau įsitvirtinusias įmones: “Paysera”, “Viena Sąskaita” ir “Creditinfo Lietuva”, su kuriomis vartotojams pristato bendras paslaugas.

Video turai ir nuomos kainos aukcionas

„Šiuo metu, naudojantis nekilnojamo turto agentūrų paslaugomis, vidutinio-aukštesnio lygio buto nuomos sandorio sudarymo kaštai sudaro apie 400-500 eurų, už paslaugų suteikimą dažnai sumokant tiek savininkui, tiek nuomininkui“, - sako vienas iš platformos įkūrėjų Kipras Krasauskas,- „Be didelės kainos, klausimų kelia ir paslaugų kokybė, tai yra skelbimų informatyvumas, sutarties šalių interesų apsaugojimas“.

Norėdami naudotis Numa.lt sistema būsto savininkai turi užsiregistruoti ir pateikti svarbiausią informaciją susijusią su butu ir jei platformos administratorius patvirtina objektą, pasirinkti tinkamą laiką profesionalaus fotografo atvykimui.

„Visus platformoje skelbiamus butus profesionaliai nufilmuoja ir nufotografuoja Numa.lt fotografai, o mūsų fotografų bendruomenės veikla panaši į UBER, tai reiškia, kad kiekvienas žmogus, turintis profesionalią fotografavimo įrangą ir pakankamą patirtį, gali teikti paslaugas, gauti užsakymus ir pagal mūsų standartą nufilmuotą ir nufotografuotą medžiagą įkelti į sistemą”, - papildo Numa.lt vyriausias programuotojas Tomas Neverdauskas.

„Kitas svarbus platformos išskirtinumas - aukcionų sistema. Savininkas gali gauti realią būsto kainą, tai reiškia nėra modelio „pirmas paskambino - pirmas išsinuomavo”. Nuomininkui pateikus savininko norimą ar didesnį nuomos kainos pasiūlymą, sistemoje įsijungia 36 valandų aukciono galiojimo laikas, kuriam pasibaigus laimėjęs aukcioną nuomininkas įgyja teisę sudaryti nuomos sutartį”,- nuomos kainų nustatymo būdą pristato Kipras Krasauskas.

Tai, kad yra nustatytas aukciono laimėtojas, nereiškia automatiškai sudaromos sutarties. Įvykus aukcionui abi sandorio pusės įvertina viena kitą ir priima sprendimą ar sudaryti sutartį, ar jos atsisakyti. Atsisakymų skaičiaus platforma kol kas neriboja.

Abiems pusėms sutikus sudaryti sandorį, Numa.lt parengia nuomos sutartį, kurią elektroniniu būdu patvirtina nuomininkas ir savininkas.

„Elektroninės vartotojų tapatybės nustatymo paslaugos dar nėra labai populiarios Lietuvoje ir „Paysera“ yra išskirtinis šios paslaugos tiekėjas. Kita vertus, elektroninis vartotojo pažinimas leidžia teikti visas kitas elektronines paslaugas ir efektyviai veikti tokioms platformoms kaip Numa.lt”,- teigia UAB „EVP International“, valdančios prekės ženklą „Paysera“, generalinis direktorius Kostas Noreika.

„Sėkmingas nuomos sandoris Numa.lt klientams bendrai kainuoja 80 eurų. Proporcijas, kokią įmokos dalį kuri sandorio pusė apmoka, nustato savininkas. Jis gali rinktis ar visą mokestį sumoka pats, ar dalinasi su nuomininku, ar perkelia visą mokestį nuomininkui. Tai ne tik užtikrina sąžiningumą, bet ir padeda spręsti rinkos svyravimus, kai rinkoje yra didesnė paklausa butams iš savininkų pusės ar nuomininkams iš savininkų pusės”,- sako platformos kūrėjai.

Mokumo vertinimas – ne tik išduodant paskolą

Prieš sudarydami sutartis, būsto savininkai gali įvertini nuomininkų galimybes vykdyti savo finansinius įsipareigojimus.

„Įprasta einant į banką ar lizingą jis, prieš suteikdamas paslaugas, įvertina asmens kredito istoriją. Tuo tarpu nekilnojamo turto nuomos rinkoje tai dar nėra naudojama praktika, įvertinti potencialaus nuomininko kredito istoriją. Numa komanda sprendžia šitą problemą, supažindina vartotojus su tokia naujove, taip pat skaidrina sandorius ir labai prisideda prie savininkų interesų apsaugojimo”, - sako kreditų biuro „Creditinfo“ generalinis direktorius Andrius Bogdanovičius.

Komunaliniai mokesčiai – nuomininkų atsakomybė

Mokesčiai nuomos atveju mokami labai painiai. Nuomininkas nurašo skaitiklių duomenis, siunčia elektroninį laišką. Savininkas tada surenka sąskaitas, apskaičiuoja gautus duomenis iš nuomininko, paversdamas juos mokėtinomis sumomis pagal galiojančius tarifus ir siunčia bendrą gautą sumą atgal nuomininkui. Sugaištama labai daug laiko, procesas sudėtingas. Platformos kūrėjai teigia galintys išspręsti ir šią problemą.

„Viena sąskaita populiari tarp nuomojančių butą, nes sukuriamos dvi paskyros priskirtos prie to paties objekto, kur abi pusės mato apmokėjimo statusus, sąskaitas ir gali būti saugios. Dėl bendrų tikslų su Numa, bendra integracija yra visiškai logiška”,- pažymi UAB „Viena sąskaita“ generalinis direktorius Vytenis Ziberkas.

Pirmieji ne tik Lietuvoje

Programėlės ir platformos, skirtos nekilnojamo turto rinkai, šiuo metu sulaukia didelio inovatorių dėmesio, o šioje srityje veikiančios technologinės įmonės dygsta kaip grybai po lietaus. Kuriamos analitinės sistemos, klientų ir objektų valdymo sistemos, nekilnojamo turto agentų darbo planavimo įrankiai ir panašios technologijos, taip pat įrankiai padedantys susiderinti būsto apžiūros laiką, įvertinti buto kokybę. Tuo tarpu prabangių butų segmente plinta virtualūs turai. Numa.lt įkūrėjai pažymi, kad šie sprendimai orientuoti tik į labai siauras specifines problemas, neleidžia iš esmės pakeisti žmonių įpročių ir modernizuoti visos nuomos sandorio sudarymo ir vėlesnio administravimo. „Mūsų sprendimas savo kompleksiškumu išsiskiria ne tik Lietuvoje (čia nieko panašaus rinkai dar niekas nepasiūlė), bet ir užsienyje, analogiško paslaugų paketo neteikia nei viena tarptautinė įmonė“, - teigia Kipras Krasauskas.

„Šiuo metu esame investavę į platformos vystymą kelias dešimtis tūkstančių eurų ir norime iki rudens pasiekti bent šimto sėkmingų sandorių per mėnesį skaičių, intensyviai kalbamės su kitais papildomas paslaugas galinčiais pasiūlyti partneriais. Ketiname pasiūlyti nuomojamo būsto priežiūros, valymo, draudimo ir kitas paslaugas, taip pat ieškome investuotojų, kurie padėtų mūsų platformai augti ir Lietuvoje, ir užsienyje dar greičiau”,- optimistiškai pristatymą apibendrina Numa.lt kūrėjai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.