Naujienos

Įmonių vadovai įvardino aspektus, kuriuos neigiamai paveikė darbas iš namų

2021-07-01 09:28:01

Praktiškai kartu su pasauline pandemija prasidėjo ir darbas iš namų. Ši patirtis didžiajai daliai verslų buvo nauja ir unikali.

Praėjus daugiau nei metams nuo pandemijos pradžios galima įvertinti kaip nuotolinį darbą vertina įmonių vadovai, kuriems teko priimti iššūkį ir organizuoti savo įmonių veiklą darbuotojams dirbant nuotoliu.

Nekilnojamojo turto vystytojo „Darnu Group“ įsteigtos „Darnaus miesto laboratorijos“ atlikto vadovų nuomonės tyrimo dėl nuotolinio darbo duomenimis, apklaustų įmonių vadovai mano, kad nuotolinis darbas neigiamai paveikė absoliučią daugumą verslo aspektų. Išsiskiria 5 sritys, kurias įmonių vadovai dažniausiai įvardina kaip nukentėjusias dėl nuotolinio darbo.

Sunkiau išlaikyti įmonės kultūrą

Įmonės kultūrą sudaro daugybė detalių: darbuotojų tarpusavio bendravimas, naujų darbuotojų supažindinimas su nerašytomis įmonės taisyklėmis bei tvarka, bendruomeniškumo skatinimas, asmeniniai darbuotojų santykiai, tikslų, problemų ir rezultatų aptarimai ir pan. Apklausa atskleidė, kad 37 proc. įmonių vadovų pastebi, kad dėl darbo namuose, tapo sunkiau diegti ir išlaikyti įmonės kultūrą.

Verslai prisitaikė prie karantino ir stengėsi išlaikyti kultūros diegimo procesą nuotoliniu būdu, tačiau didelę įtaką tam turi paprasčiausias darbuotojų tarpusavio bendravimas, pokalbiai, bendros veiklos.

„Darbas nuotoliniu būdu tikrai apsunkino daugybę įprastų procesų. Įmonės kultūrą formuoja net ir pačios mažiausios detalės. Paprasti pietūs su kolegomis ar drauge praleistas vakaras prisideda prie įmonės kultūros puoselėjimo. Nuotolinis darbas ir gyvo bendravimo trūkumas atitolina darbuotojus nuo organizacijos, jie įsitraukia į savo tiesiogines pareigas ir atsakomybes, ilgainiui tai išvargina, darbuotojams pradeda trūkti motyvacijos. Įmonės kultūra yra tai kas vienija komandas ir padeda dirbant jaustis užtikrintai. „Darnu Group“ būdama nekilnojamo turto plėtros įmone stengiasi kurti infrastruktūrą, leidžiančią kolegoms būti kartu ne tik darbo aplinkoje. „Paupio verslo namuose“ darbuotojai gali šnekučiuotis prie kavos puodelio terasose bei vidiniuose kiemeliuose, o kartu ir grožėtis unikaliais Vilniaus senamiesčio vaizdais“, – komentavo „Darnu Group“ turto valdymo direktorius Mantas Umbrasas.

Sunkiausiai įmonės kultūrą išlaikyti dėl nuotolinio darbo sekasi didesnėms įmonėms. Net 45 proc. įmonių, kuriose dirba 250 ar daugiau darbuotojų, vadovų atsakė, kad nuotolinis darbas neigiamai paveikė šį aspektą. Pasak M. Umbraso, būtent kompanijos, kuriose dirba daug darbuotojų, išsiskyrė ir dideliu noru greičiau grįžti dirbti į biurus.

Dirbant nuotoliu komandoms sunkiau tobulėti

Pradžioje karantino nemaža dalis žmonių džiaugėsi, kad gali skirti daugiau laiko savęs tobulinimui ir edukacijai. Vis dėlto, atliktas tyrimas liudija, kad komandų profesiniam tobulėjimui, nuotolinis darbas labiau trukdo nei padeda. 38 proc. vadovų nurodė, kad darbas iš namų apsunkina komandinio darbo organizavimą ir sulėtina jo pažangą

„Dirbant nuotoliniu būdu daug kas užtrunka ilgiau. Pats darbo procesas tampa sunkiau apčiuopiamas, koncentruojamasi į individualias užduotis ir atsakomybes, o komandos tikslai nublanksta. Nesant galimybei gyvai susitikti – komandiškumo jausmas silpsta, o tuo pačiu ir lėtėja ir progresas. Dėl šios priežasties darbdaviai, planuodami darbą biuruose po pandemijos, didelį dėmesį skiria kūrybinėms erdvėms, didina susitikimų kambarių plotą, ieško sprendimų kaip išnaudoti biurą suvienijant dirbančius namuose su dirbančiais biuruose. Tai pastebime bendraudami su „Darnu Group“ verslo centrų nuomininkais ir atsižvelgdami į tai kuriame sąlygas, kurios leistų verslams biurus išnaudoti maksimaliai“, – tvirtino M. Umbrasas.

Nuotolinis darbas didžiausią neigiamą įtaką padarė naujų įmonių komandų profesiniam tobulėjimui. Net 44 proc. po 2011 metų įsikūrusių įmonių vadovų teigė, kad dėl darbo iš namų nukentėjo šis verslo aspektas.

Naujų darbuotojų atranka ir įvedimas

38 proc. apklaustų įmonių vadovų įsitikinę, kad nuotolinis darbas apsunkino naujų darbuotojų atrankas ir jų apmokymą. Besiplečiančios įmonės nuolat ieško darbuotojų, kuriuose reikia apmokyti ir supažindinti su organizacijos kultūra bei tvarka. Dažniausiai šis procesas susijęs ne vien tik su techniniais darbo procesais. Norima, kad darbuotojai gerai jaustųsi naujoje vietoje, pažinotų kolegas, drąsiai kreiptųsi kilus klausimams, jaustųsi bendruomenės dalimi.

„Pastebime tendenciją, kad besiplečiančios įmonės ne tik pratęsia biurų nuomos sutartis, tačiau ir didina jų plotą. Viena iš to priežasčių – nauji darbuotojai. Biuras yra savotiškas mentorystės centras, kuriame vadovai ir ilgamečiai darbuotojai dalinasi patirtimi su naujais kolegomis. Dirbant iš namų to santykio nebeliko. Bendravimas nuotoliniu būdu labai apriboja galimybes. Tampa sunkiau parodyti naujiems žmonėms procesus, įvesti į komandą, supažindinti su darbo kasdienybe. Tai ypatingai svarbu vidutinėms ir didelėms įmonėms, kuriose nemaža darbuotojų rotacija“, – dalinosi M. Umbrasas.

Dažniausiai nuotolinio darbo žalą naujų darbuotojų atrankai ir įvedimui išskyrė vidutinio dydžio įmonių vadovai – 57 proc. turinčių nuo 51 iki 100 darbuotojų ir 46 proc. įdarbinusių nuo 101 iki 250 asmenų. Neigiamą įtaką naujų darbuotojų atrankai mato ir 35 proc. didesnių, 250 ir daugiau darbuotojų turinčių, įmonių vadovų.

Komandiškumas

Net 45 proc. apklaustų įmonės vadovų nurodo, kad nuolatinis darbas iš namų pakenkė jų įmonės darbuotojų komandiškumui. Nuotolinis darbas daugiausiai įtakos turėjo daug darbuotojų turinčioms ir trumpiau nei 10 metų veikiančioms įmonėms.

„Biuras yra ta vieta, kurioje darbuotojai užmezga tarpusavio ryšį, susipažįsta, sukuria asmeninį santykį. Darbas iš namų apribojo galimybes darbuotojams pažinti vienas kitą. Vis dažnesnė situacija, kai komandoje dirba žmonės gyvai net nematę vienas kito. Natūralu, kad vadovus tokia situacija neramina. Jie supranta, kad norint išlaikyti efektyvų darbą labai svarbu komandos narių tarpusavio ryšys. Kaip nekilnojamo turto plėtros įmonė pastebime tendenciją biuruose įrengti bendro naudojimo poilsio zonas, skirtas darbuotojams kartu leisti laiką, artimiau susipažinti ir užmegzti ryšį ne darbo aplinkoje“, – sakė M. Umbrasas.

Darbuotojų emocinė ir psichologinė būsena

Daugiausia vadovų nurodė, kad nuotolinis darbas pakenkė jų darbuotojų emocinei ir psichologinei būklei. Net 46 proc. apklaustų vadovų nurodė, kad darbas iš namų lemia suprastėjusią darbuotojų savijautą.

„Išnykusi skirtis tarp darbo ir namų nulemia, kad darbuotojams kartais tenka dirbti net ir nedarbo metu, o tai vargina emociškai. Pandemijos metu žmonės ištisus mėnesius praleido namuose, juos kamavo nerimas ir nežinomybė. Pandemija sugriovė daug metų galiojusią tvarką, todėl darbuotojams teko adaptuotis prie naujos realybės ir persidėlioti senas rutinas. Per šį laikotarpį tapo akivaizdu, kad daugumai darbuotojų reikia gyvo bendravimo su kolegomis, norisi bent dalį laiko dirbti biuruose. Per metus išryškėjo, kad darbas iš namų gali būti labai varginantis, o kartais ir žalingas. Darbdaviai suinteresuoti, kad darbuotojai bent dalį laiko dirbtų biuruose, nes dėl nuotolinio darbo nukenčia dalis verslo procesų. Tuo tarpu darbuotojai nori grįžti į biurus, nes darbas iš namų vargina emociškai“, – teigia M. Umbrasas.

M. Umbraso teigimu „Darnu Group“ valdomuose verslo centruose galima jausti nuomininkų norą sugrįžti į biurus. Darbdaviai dažniausiai planuoja taikyti hibridinį darbo modelį, tačiau tikisi, kad darbuotojai aktyviai lankysis biuruose ir skatins juos tai daryti.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-23 13:24:27

Apgaulingos sukčių svetainės – kaip ant delno, tačiau jų niekas neblokuoja

Lietuvoje veikianti dirbtinio intelekto taikyme ir kibernetiniame saugume besispecializuojanti informacinių technologijų įmonė UAB „Acrux cyber service“, bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu, atliko tyrimą.
       2021-07-16 13:38:17

Finansiniai sukčiai užsirovė: pabandė apgauti banko valdybos narį

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai atakuoja Lietuvos gyventojus, tačiau ir jiems pasitaiko blogų dienų: „specialistė“ paskambino „Luminor“ banko technologijų tarnybos vadovui Iljai Sovetovui, kuris pokalbį panaudojo informacijai apie sukčių metodus gauti.
       2021-07-16 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 82

Atlikus 7995 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 82. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-16 11:52:54

Darbdavių vilionės: kaip į organizaciją pritraukti stiprius darbuotojus?

Daugelio darbuotojų svajonė – pasiekti tokį profesinį lygį, kad darbdaviai eitų dėl jų iš proto. Tačiau net ir esant itin geidžiamu darbuotoju rinkoje, ar nuolat linksniuojamu perspektyviu IT specialistu, neretai tenka pasukti galvą, kuri gi įmonė užtikrins lūkesčius ar asmenines vertybes atitinkančią aplinką bei padės pakelti karjerą į dar aukštesnį lygį.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-07-15 19:19:35

Karantinas ir nuotolinis darbas išryškino naujas tendencijas IT darbo rinkoje

Hibridinį darbo modelį, kuomet dalį darbo savaitės darbuotojai dirba biure, dalį nuotoliniu būdu, taiko vis daugiau įmonių visame pasaulyje.
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-07-15 16:07:22

Ekspertai pataria: kaip suporuoti „Apple“ įrenginius su „Android“ išmaniuoju

Visi technologijų gigantės „Apple“ įrenginiai kuriami taip, kad sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. Tačiau, ką daryti, jei turite tik vieną ar kelis šio gamintojo įrenginius ir norite juos naudoti kartu su „Android“ išmaniuoju?
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-07-15 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 102

Atlikus 8602 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 102. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-14 13:53:46

Piknikas gamtoje: kas vilioja vabzdžius ir kaip jų išvengti?

Piknikas gamtoje šiltuoju metų laiku vilioja ne tik žmones, bet ir saldžiamėgius vabzdžius, tokius kaip bitės, širšės ar skruzdėlės.
       2021-07-14 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 80

Atlikus 8847 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 80. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-13 19:30:27

3 „Bluetooth“ galimybės: perkels failus ir per nuotolį leis valdyti kompiuterį

Bevieliu ryšiu „Bluetooth“ bendraujantys įrenginiai jau nieko nebestebina – šiandien šią technologiją palaiko visi kompiuteriai, telefonai ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų.
       2021-07-13 11:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 86

Atlikus 9814 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 86. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.