Naujienos

Kelionės automobiliu: siūlo mėgautis ir tinkamai pasirinkti transportą

2021-07-01 11:12:38

Vasara – kelionių metas. Įsibėgėjus masiniam gyventojų skiepijimui nuo koronaviruso, vis daugiau lietuvių dėlioja atostogų planus ir paišo būsimus maršrutus.

Daug laiko keliuose praleidžiantys vairuotojai kelionių aistruoliams pataria automobilius rinktis atsižvelgiant į šį pomėgį.

Tinkamai pasirinkus transporto priemonę, vėliau ilgame kelyje galima išvengti įvairių nesklandumų ir nesistengti kuo greičiau pasiekti kelionės tikslo, o mėgautis visu važiavimo procesu ir atostogomis nuo pirmosios jų akimirkos.

Dydis svarbus ne tik dėl talpumo

Keliautojas, žurnalo „Auto Bild Lietuva“ leidėjas Vitoldas Milius sako, kad dairantis kelionėms tinkamo automobilio pradėti reikia nuo modelio dydžio, tačiau šis aspektas svarbus ne tik dėl talpumo. Renkantis, pavyzdžiui, tarp „Volkswagen Golf“, 3-ios serijos BMW ar „Kia Sorento“ su 813 litrų talpos bagažine ilgose kelionėse gali išryškėti papildomų niuansų.

„Suprantama, kad automobilio dydis yra svarbus, ypač galvojant, kiek žmonių žada keliauti. Jeigu keturiese su vaikais – dydis apskritai bus vienas iš pagrindinių dalykų. Tačiau reikia turėti omenyje ir tai, kad didesnis automobilis tolimesnėje kelionėje yra patogesnis važiavimo komforto požiūriu. Jau vien gera garso izoliacija gali daug reikšti. O nuo modelio dydžio dažnai priklauso ir jo patogumas bei įrangos lygis“, – atkreipia dėmesį specialistas.

Jo teigimu, su papildoma įranga – nuo komforto iki saugumo – susiję daugybė niuansų. Renkantis automobilį jie gali atrodyti smulkmena, tačiau ilgesnėse kelionėse šiuolaikinės technologijos iš tiesų padeda, o jų trūkumas – gali sukelti susierzinimą.

„Man pačiam patinka, kad kelionėse galima naudotis adaptyvia kruizo kontrole, ypač jeigu ji veikia tiksliai. Ši sistema ir stabdo automobilį, ir grąžina jį į reikiamą srauto greitį savaime.

Net ir paprasta kruizo kontrolė jau yra geras pagalbininkas, nes pašalina poreikį ilgą laiką laikyti koją ant akceleratoriaus. O tuomet pagal svarbą rikiuojasi eismo juostos laikymosi sistema ir pan. – visi pagalbininkai, leidžiantys judėti kreiseriniu greičiu, tolimoje kelionėje suteikia važiavimo komforto“, – pastebi ne vieno kelionių rekordo autorius.

Gamintojai siūlo įvairias kruizo kontrolės sistemas: tiek paprastas, padedančias vairuotojui palaikyti greitį, tiek rafinuotesnes, veikiančių kompleksiškai su kitomis funkcijomis. Pavyzdžiui, „Kia“ ar „Audi“ modeliuose įdiegta išmanioji pastovaus greičio palaikymo sistema kartu su eismo juostos laikymosi funkcija valdo greitėjimą ir stabdymą iki visiško sustojimo, išlaiko automobilį saugiu atstumu ne tik nuo kitų transporto priemonių, bet dar ir eismo juostos viduryje.

Kasdien prie vairo sėdanti ir neretai į ilgesnes keliones išsiruošianti olimpietė Eglė Balčiūnaitė sako taip pat nuolat besinaudojanti adaptyvia greičio palaikymo sistema, įrengta jos vairuojamame „Kia XCeed“. Lietuvos rekordininkės teigimu, jai labiausiai patinka, kad ši technologija leidžia išlaikyti distanciją tarp transporto priemonių.

„Ilgesnėse kelionėse man taip pat patinka galimybė tam tikras funkcijas valdyti balsu, neliečiant multimedijos ekrano ar telefono. Taip pat praverčia pagalbinė parkavimosi sistema“, – sako bėgikė.

Saugumas ir komfortas kartu

V. Milius pažymi, kad ieškant kelionėms tinkamo automobilio svarbu atsakingai pasirinkti variklį, nes jis bus tiesiogiai susijęs su būsimomis išlaidomis. Dažniau įveikiantiems ilgas distancijas, anot žinovo, kol kas geriausias pasirinkimas tebėra dyzeliniai varikliai.

„Reikšminga ir pakaba – čia vėl grįžtame prie automobilio dydžio, nes kuo jis didesnis ir kuo geresnė jo pakaba, tuo komfortiškiau judėti. Mažesnis reagavimas į kelio iššūkius per ilgą kilometrų skaičių ne taip vargins vairuotoją. Lygiai taip pat svarbi ir garso izoliacija, nes ilgai važiuojant įvairus triukšmas pradeda veikti vairuotoją, jį nukamuoja. Man asmeniškai svarbi ir garso aparatūros automobilyje kokybė“, – vardija V. Milius.

Eksperto teigimu, vertėtų atkreipti dėmesį ir į žibintus. LED žibintai, automatiškai persijungiančios tolimosios šviesos ir panašios technologijos, aptinkamos tiek „Volvo“ ar BMW, tiek „Kia“ ar „Volkswagen“ automobiliuose. Keliaujant tamsiuoju paros metu modernių kelio apšvietimo technologijų privalumai tiesiogine to žodžio prasme itin išryškėja.

„Tai susiję tiek su komfortu, tiek su saugumu, todėl mėgstantiems keliauti turėtų būti prioritetas“, – akcentuoja V. Milius.

Nuolat važinėjanti iš namų į treniruotes, varžybas ar stovyklas bei sveikatos patikrinimus skirtinguose miestuose E. Balčiūnaitė sako, kad saugumas – ir jos prioritetų viršūnėje.

„Vienareikšmiškai man pirmoje vietoje – saugumas. Vairavimas turi būti ne iššūkis, o malonumas ir užtikrintas stiprus saugumo jausmas. O tuomet jau svarbūs visi kiti dalykai: ekonomiškumas, komfortas, patikimumas“, – pažymi sportininkė.

Neseniai „Kia XCeed“ automobilį vairuoti pradėjusi E. Balčiūnaitė tvirtina, kad šis pasirinkimas buvo apgalvotas, o Pietų Korėjos gamintojo automobilis atitiko jos prioritetus.

„Išbandžiau ne vieną modelį ir, mano nuomone, erdvumas, ekonomiškumas, lengvas valdymas, išvaizda, puikiai matoma aplinka vairuojant, gera garso izoliacija, minkšta pakaba – visais šiais aspektais modelis pranoko mano lūkesčius“, – teigia lengvaatletė.

Rekomenduoja mėgautis

V. Milius pastebi, kad mūsų šalies vairuotojai pradeda atostogauti tik nuvykę į galutinį kelionės tikslą. Jeigu tas tikslas, pavyzdžiui, Kroatijoje ar Italijoje, iki jo gali prireikti belstis ir keletą tūkstančių kilometrų. Specialistas rekomenduoja nesistengti šios distancijos įveikti kaip galima greičiau.

„Mano patarimas būtų atrasti Lenkiją ar kitas šalis, kurios yra kelionės maršrute, ir nesistengti nuvažiuoti viso kelio vienu prisėdimu. Geriau jau mėgautis atostogomis ir pačiu važiavimu nuo pirmojo kilometro, protarpiais sustoti.

Internete apstu informacijos, kur pravartu stabtelėti ir ką nors įdomaus nuveikti, tad galima nesudėtingai suplanuoti keliones, kuriose pavyks ir papramogauti. Ypač svarbu vairuotojui neįsijausti ir nekankinti keleivių: ar tai būtų suaugusieji, ar vaikai. Žinau, kad galimas nuvažiuoti atstumas yra labai individualus, tačiau geriau nekurti sau papildomų rūpesčių ir džiaugtis atostogomis“, – siūlo patyręs keliautojas.

Be to, dėliojantiems atostogų maršrutą V. Milius pataria planuoti laiką taip, kad pavyktų kuo ilgiau važiuoti šviesiu paros metu.

„Kad ir kokie automobilio žibintai, dėl fiziologinių ypatumų naktį įprastai mes miegame, o dieną kažką veikiame. Tad ir geriau stengtis susiplanuoti kelionę būtent pagal šį ciklą“, – linki specialistas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Transportas: kitos panašios naujienos
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 18:48:28

Penki elektromobilių pranašumai prieš įprastus: dinamika ir didesnis komfortas

Dažniausiai pabrėžiamas elektromobilių privalumas prieš vidaus degimo varikliais varomus automobilius – jų nulinė teršalų emisija. Tačiau tai – dar ne viskas.
Daugiau naujų naujienų
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-23 13:24:27

Apgaulingos sukčių svetainės – kaip ant delno, tačiau jų niekas neblokuoja

Lietuvoje veikianti dirbtinio intelekto taikyme ir kibernetiniame saugume besispecializuojanti informacinių technologijų įmonė UAB „Acrux cyber service“, bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu, atliko tyrimą.
       2021-07-16 13:38:17

Finansiniai sukčiai užsirovė: pabandė apgauti banko valdybos narį

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai atakuoja Lietuvos gyventojus, tačiau ir jiems pasitaiko blogų dienų: „specialistė“ paskambino „Luminor“ banko technologijų tarnybos vadovui Iljai Sovetovui, kuris pokalbį panaudojo informacijai apie sukčių metodus gauti.
       2021-07-16 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 82

Atlikus 7995 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 82. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-16 11:52:54

Darbdavių vilionės: kaip į organizaciją pritraukti stiprius darbuotojus?

Daugelio darbuotojų svajonė – pasiekti tokį profesinį lygį, kad darbdaviai eitų dėl jų iš proto. Tačiau net ir esant itin geidžiamu darbuotoju rinkoje, ar nuolat linksniuojamu perspektyviu IT specialistu, neretai tenka pasukti galvą, kuri gi įmonė užtikrins lūkesčius ar asmenines vertybes atitinkančią aplinką bei padės pakelti karjerą į dar aukštesnį lygį.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-07-15 19:19:35

Karantinas ir nuotolinis darbas išryškino naujas tendencijas IT darbo rinkoje

Hibridinį darbo modelį, kuomet dalį darbo savaitės darbuotojai dirba biure, dalį nuotoliniu būdu, taiko vis daugiau įmonių visame pasaulyje.
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-07-15 16:07:22

Ekspertai pataria: kaip suporuoti „Apple“ įrenginius su „Android“ išmaniuoju

Visi technologijų gigantės „Apple“ įrenginiai kuriami taip, kad sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. Tačiau, ką daryti, jei turite tik vieną ar kelis šio gamintojo įrenginius ir norite juos naudoti kartu su „Android“ išmaniuoju?
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-07-15 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 102

Atlikus 8602 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 102. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-14 13:53:46

Piknikas gamtoje: kas vilioja vabzdžius ir kaip jų išvengti?

Piknikas gamtoje šiltuoju metų laiku vilioja ne tik žmones, bet ir saldžiamėgius vabzdžius, tokius kaip bitės, širšės ar skruzdėlės.
       2021-07-14 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 80

Atlikus 8847 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 80. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-13 19:30:27

3 „Bluetooth“ galimybės: perkels failus ir per nuotolį leis valdyti kompiuterį

Bevieliu ryšiu „Bluetooth“ bendraujantys įrenginiai jau nieko nebestebina – šiandien šią technologiją palaiko visi kompiuteriai, telefonai ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų.
       2021-07-13 11:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 86

Atlikus 9814 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 86. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.