Naujienos

Darbdavių vilionės: kaip į organizaciją pritraukti stiprius darbuotojus?

2021-07-16 11:52:54

Daugelio darbuotojų svajonė – pasiekti tokį profesinį lygį, kad darbdaviai eitų dėl jų iš proto. Tačiau net ir esant itin geidžiamu darbuotoju rinkoje, ar nuolat linksniuojamu perspektyviu IT specialistu, neretai tenka pasukti galvą, kuri gi įmonė užtikrins lūkesčius ar asmenines vertybes atitinkančią aplinką bei padės pakelti karjerą į dar aukštesnį lygį.

Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras darbdavys? Kas skatina stiprius darbuotojus apsispręsti keisti darbdavį? Įžvalgomis apie tai, kaip per pirmąjį darbo pokalbį užmegzti nuoširdų ryšį su potencialiu kolega bei palikti jam malonų įspūdį dalijasi JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ programavimo departamento vadovas Justas Gudavičius.

Svarbiausia – stipri komanda

Anot J. Gudavičiaus, ieškant naujojo komandos nario būtina suprasti, kad stipri komanda yra vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių stiprių kandidatų pritraukimą į organizaciją.

„Atrodytų, kad konkurencingoje aplinkoje pasamdyti patyrusius specialistus šiandien yra beveik neįmanoma, ir gal verčiau reikėtų ieškoti mažiau patirties turinčių kandidatų bei juos apmokyti. Tačiau ne kartą įsitikinau, kad darbuotojams, vis dėlto gali pabosti nesikeičiantis darbo turinys, negerėjantys procesai, galimybių augti profesinėje srityje trūkumas. Stipriems žmonėms savo komandoje visada stengiuosi užtikrinti įdomių iššūkių aplinką, visada bandau sužinoti ir įsivertinti, ką jiems būtų galima pasiūlyti. Tai gali būti sudėtingesni projektai, sudėtingesnių techninių žinių reikalaujanti rolė ar atsakomybės, kokios nors specifinės kompetencijos vystymas“, – pastebi vadovas.

Atlyginimo dydis lemia ne viską

Nors pandemija įnešė daug sumaišties į darbo rinką, tačiau IT sprendimų poreikis yra akivaizdus, taipatvirtina visame pasaulyje kone 20 proc. išaugęs IT darbo skelbimų skaičius.

J. Gudavičius įsitikinęs, kad konkurencingoje IT rinkoje didesnis atlyginimas papildomai motyvuoja, tačiau tik laikinai ir tik iki tam tikro dydžio, kurį viršijus jo didinimas papildomos motyvacijos atnešavis mažiau. Ši išvada pasiteisina ir samdymo bei darbuotojų išlaikymo atveju.

„Teisingas atlygis ir apgalvotos papildomos naudos yra organizacijos higiena, tačiau, mano nuomone, esminė priežastis darbuotojui keisti darbą ar jame likti dažnai būna visai kita. Siekiant pritraukti stiprius specialistus reikia įdėti daug asmeninių pastangų į stipraus komandos branduolio sukūrimą. Projektinė darbo specifika lemia, jog didžiausią darbuotojų dalį mūsų įmonėje sudaro labai patyrę specialistai. Norėdamas pasikviesti į komandą naują narį visada stengiuosi sukurti galimybes, užtikrinančias profesinį augimą, pasiūlyti jiems naujų iššūkių“, – sako įmonės atstovas.

Darbuotojo lūkesčius atitinkanti aplinka

Departamento vadovo teigimu, priimdami sprendimą keisti darbą, žmonės tikisi, kad naujoje vietoje atmosfera, darbo kultūra bus bent jau ne prastesnė nei buvo. Daugelis tikisi dirbti aplinkoje, kurioje išties pasitikima vieni kitais, o komanda bei vadovai yra atviri ir nuoširdūs.

„Potencialūs darbuotojai su įmone susipažįsta įvairiai – nuomonę formuoja viešojoje erdvėje sklindanti informacija, paminėjimai socialiniuose tinkluose, neformaliuose pokalbiuose su pažįstamais, kolegomis ir draugais, renginiuose pristatomas profesinis turinys. Tačiau atrankų pokalbiai yra geriausia vieta be užuolankų užduoti klausimus bei gauti atsakymus ne tik apie kandidato kompetencijas, bet ir pačiam darbuotojui sužinoti apie jį samdančią kompaniją. Visada siekiu, kad atrankų procesas būtų aiškus, o išvados – neuždelstos. Net jeigu kandidato nepasirinkame, už skirtą laiką atsilyginame nuoširdžiai išsakydami pastabas, suteikdami grįžtamąjį ryšį bei rekomendacijas, kurios ateityje padėtų tobulėti profesinėje srityje. Dažnai ir pats dalijuosi su kandidatu savo asmenine patirtimi, taip greitai surandame bendrų interesų, užsimezga tikresnis ryšys“, – pavyzdį pateikia pašnekovas.

Gerą įspūdį sukurti turi abi pusės

Anot J. Gudavičiaus, kandidatų patirtys atrankų procesu nesibaigia – naujame darbe sklandus turėtų būti ir tolesnis formalumų tvarkymas, ir darbuotojo įtraukimas nuo pirmosios dienos.

„Kandidato patirtis nuo pirmosios LinkedIn žinutės iki pilno įsivažiavimo į darbus yra svarbi ne tik jam pačiam, bet ir kitiems kandidatams, kurie apie ją iš jo dar tik išgirs. Nieko neturėtų nustebinti paprastai įgyvendinami dalykai: supažindinimas su biuru, komanda, pietūs su vadovu, įvedamieji pristatymai. Priimant naują žmogų yra svarbu iš anksto užtikrinti ir teigiamą komandos nusiteikimą. Siekiant gerinti šią patirtį tikrai verta pasitelkti įžvalgas iš pačių kandidatų – tiek tų, kurie sėkmingai įsiliejo į komandą, tiek ir atsisakiusiųjų tokios galimybės. Daug dirbame kurdami gerą vertės pasiūlymą – dalijamės patirtimi profesiniuose renginiuose, turime stiprius komandos narius, įdomų darbo turinį, sklandžius atrankų ir įvedimo procesus, siūlome gerą atlygį bei papildomas naudas. Tačiau, kai kartą paklausiau kandidato, kodėl visgi priėmė mūsų darbo pasiūlymą, dabar jau esantis mano kolega atsakė: „Nebuvo didelių rėmų per interviu, tačiau buvo įdomūs ir neformalūs pokalbiai be scenarijaus. Vėliau susitikome kavos, kur atsivedei ir savo šunį. Bendravome atvirai, galėjau užduoti ir ne visai rimtus klausimus. Vėliau net ir soc. tinkle susirašinėjome žinutėmis“. Žinoma, žmonės, atmosfera bei darbo turinys taip pat neliko nepastebėti, tačiau svarbiausia siekiant pasamdyti bet kurį žmogų – žmogiškas ryšys. Tik taip galima parodyti, jog procesai organizacijoje – išties lankstūs, o darbuotojai – nėra tik Excel eilutės“, – akcentuoja specialistas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-07-29 09:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 380

Atlikus 14162 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 380. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-23 13:24:27

Apgaulingos sukčių svetainės – kaip ant delno, tačiau jų niekas neblokuoja

Lietuvoje veikianti dirbtinio intelekto taikyme ir kibernetiniame saugume besispecializuojanti informacinių technologijų įmonė UAB „Acrux cyber service“, bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu, atliko tyrimą.
       2021-07-16 13:38:17

Finansiniai sukčiai užsirovė: pabandė apgauti banko valdybos narį

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai atakuoja Lietuvos gyventojus, tačiau ir jiems pasitaiko blogų dienų: „specialistė“ paskambino „Luminor“ banko technologijų tarnybos vadovui Iljai Sovetovui, kuris pokalbį panaudojo informacijai apie sukčių metodus gauti.
       2021-07-16 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 82

Atlikus 7995 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 82. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-07-15 19:19:35

Karantinas ir nuotolinis darbas išryškino naujas tendencijas IT darbo rinkoje

Hibridinį darbo modelį, kuomet dalį darbo savaitės darbuotojai dirba biure, dalį nuotoliniu būdu, taiko vis daugiau įmonių visame pasaulyje.
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-07-15 16:07:22

Ekspertai pataria: kaip suporuoti „Apple“ įrenginius su „Android“ išmaniuoju

Visi technologijų gigantės „Apple“ įrenginiai kuriami taip, kad sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. Tačiau, ką daryti, jei turite tik vieną ar kelis šio gamintojo įrenginius ir norite juos naudoti kartu su „Android“ išmaniuoju?
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-07-15 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 102

Atlikus 8602 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 102. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-14 13:53:46

Piknikas gamtoje: kas vilioja vabzdžius ir kaip jų išvengti?

Piknikas gamtoje šiltuoju metų laiku vilioja ne tik žmones, bet ir saldžiamėgius vabzdžius, tokius kaip bitės, širšės ar skruzdėlės.
       2021-07-14 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 80

Atlikus 8847 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 80. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-13 19:30:27

3 „Bluetooth“ galimybės: perkels failus ir per nuotolį leis valdyti kompiuterį

Bevieliu ryšiu „Bluetooth“ bendraujantys įrenginiai jau nieko nebestebina – šiandien šią technologiją palaiko visi kompiuteriai, telefonai ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.