Naujienos

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

2021-07-25 11:47:30

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.

Apie tai, ką svarbu žinoti skrendant lėktuvu, kaip elgtis viešbutyje ar prie pusryčių stalo pasakoja etiketo specialistė Indrė Sapagovaitė-Briedelienė.

Gero elgesio taisyklės skrendant lėktuvu

Indrė Sapagovaitė- Briedelienė pabrėžia, kad keliaujant lėktuvu, galioja tie patys etiketo principai, kaip ir kasdienėje veikloje – svarbiausia, kad šalia esantys asmenys gerai jaustųsi ir nebūtų trukdomas jų kelionės laikas.

„Įlipę į lėktuvą ir radę savo vietą, daiktus susidėkite taip, kad jie neužimtų kitų keliautojų erdvės. Atsilenkite abu porankius, tačiau neužimkite jų abiejų – naudokitės tik vienu. Jei nešatės į lėktuvą savo maistą, apgalvokite, ar jis nesukels aitrių, erzinančių kvapų“, – vardija ekspertė.

Skrendant užsakomaisiais skrydžiais, maistą galima užsisakyti iš anksto, tokiems keliautojams jis būna patiekiamas prioriteto tvarka. „Piktintis ar kaltinti lėktuvo personalą dėl vieniems keleiviams greičiau patiekiamo maisto nederėtų. Iš anksto užsisakę maitinimo lėktuve paslaugą turistai aptarnaujami pirmi, tad šią taisyklę reikėtų žinoti bei kantriai palaukti“, – sako Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Taip pat svarbu aplinkiniams netrukdyti, jei pats nusprendėte pailsėti, pabrėžia etiketo žinovė. Atlošti kėdę galima tik paklausus, ar tai netrukdys už jūsų nugaros sėdinčiam keleiviui. Ištieskite kojas taip pat tik įsitikinę, kad jos netrukdys šalia sėdintiems arba personalo darbui.

Ekspertė įvertino ir dažną keliautojų norą nusiimti batus skrydžio metu: batus galima nusiauti tik jei esate tikri, jog kojos neskleis nemalonaus kvapo. Tačiau pėdas geriausia laikyti po kėde priekyje, taip, kad kiti jų nematytų, nedera ir kelti kojų ant atlošo ar tiesti į praėjimo taką.

Nepamirškite, kad naktinio skrydžio metu reikėtų taip pat elgtis pagarbiai ir leisti kitiems ilsėtis: nejungti ryškios šviesos, garsiai nekalbėti, naudotis ausinėmis.

Skrydžiui pasibaigus, svarbu pasirūpinti savo vietos švara ir tvarka, neskubinti kitų keliautojų – leiskite jiems ramiai susirinkti daiktus ir išeiti iš lėktuvo, nesistumdykite, mandagiai elkitės ir su personalu. Jei susidarė eilė einant iš lėktuvo, kitus keliautojus reikėtų praleisti užtrauktuko principu: kiekvienas, stovintis eilėje, praleidžia vieną priešais save.

Daug diskusijų kelia ir klausimas, ar priimtina lėktuvo nusileidimą palydėti aplodismentais. Iš etiketo pusės to daryti nerekomenduojama, sako etiketo entuziastė: pilotai bet kuriuo atveju plojimų negirdi.

Kokių etiketo klaidų reikėtų vengti viešbučiuose?

Viešint viešbučiuose, svarbu gerbti jame esantį turtą ir kitų svečių poilsį. Jei viešbutis yra nedidelis, kuriame nėra visą parą veikiančios registratūros, pašnekovė iš anksto siūlo suderinti atvykimo laiką su atsakingu darbuotoju ir jo laikytis. O jei planai pasikeitė, būtinai apie tai reikėtų informuoti viešbučio personalą.

„Maloniai elkitės, mandagiai bendraukite, visuomet pasisveikinkite su visais apgyvendinimo įstaigos darbuotojais, kurie rūpinasi viešnagės patogumu. Gerbkite viešbučio turtą ir neniokokite kambaryje esančių daiktų. Labai svarbu nepamiršti mandagiai elgtis ir kitų svečių atžvilgiu, netriukšmauti po 22 val. ar anksti atsikėlus. Bendrose erdvėse sąmoningai stebėkite aplinką ir elkitės pagarbiai, kad netrukdytumėte kitiems svečiams“, – pataria I. Sapagovaitė- Briedelienė.

Ji taip pat primena, kad kiekvienoje šalyje galioja skirtingos arbatpinigių davimo taisyklės ir sumos, todėl verta tuo pasidomėti.

„Daugelyje šalių įprasta palikti arbatpinigių aptarnaujančiam viešbučio personalui: tiek restorano darbuotojams, tiek viešbučių kambarinėms, nešikams ir gidams. 1-2 eurų ar dolerių padėka poilsiautojui neatsieis daug, tačiau tai pradžiugins vietinius ir jie tikrai neliks skolingi“, – pasakoja I. Aukštuolytė.

Etiketo specialistė priduria, kad viešnagės metu paliekant arbatpinigius kambarinėms, juos palikti reikėtų ant lovos, nes pinigai, palikti kažkur kitur, negali būti paimti. O norintiems atsidėkoti barmenui už gerą aptarnavimą, pasiūlyti pavaišinti gėrimu dera tik vieną kartą. Jam atsisakius, kartoti siūlymo nereikėtų.

Ji taip pat įvertino gajų poilsiautojų įprotį iš anksto užsiimti gultus prie baseino ar prie jūros: „Tai nėra mandagu, jei tai daroma prieš kelias valandas. Užsiimti galima tik tuo atveju, jei jį netrukus naudosite“.

Etiketo principai valgant

Atėjus į restoraną, kuriame maistas pateikiamas bufeto principu, visų pirma reikėtų išsirinkti staliuką, pasidėti ten savo daiktus ir tuomet eiti rinktis maisto. Jei valgote su vaikais, juos pasodinkite pirmus ir pirmiausia pasirūpinti jų maistu, tuomet savo.

Eilėje būkite kantrūs, blogo tono ženklas – stumdytis ar užlįsti pirmam. Taip pat nepamirškite pasisveikinti ir padėkoti aptarnaujančiam personalui. Maistą įsidėti galima tik su tam skirtais įrankiai, niekuomet nevalgykite iškart nuo bufeto stalo.

„Maisto įsidėkite tik tiek, kiek suvalgysite. Geriau pakartotinai įsidėti penkis kartus, nei prisikrauti tiek, kad virstų iš lėkštės ar prisidėti per daug ir palikti maistą nesuvalgytą. Pusryčių laiko ir kiekio niekas neriboja, todėl galima ramiai valgyti kiek tik norite“, – primena I. Sapagovaitė- Briedelienė.

Ji taip pat pabrėžia, kad net ir valgant neformalioje aplinkoje, rekomenduojama palaukti kol visi, su kuriais atostogaujate, atsisės prie stalo ir tik tuomet pradėti valgyti. O dedantis maistą antrą kartą, geriau pasiimti naują lėkštę ir įrankius.

I. Aukštuolytė pastebi, kad kartais keliautojams taip patinka viešbučio maistas, kad jie nori bent dalelę išsivežti ir namo. Pasak jos, pasitaiko ir tokių atvejų, kai keliautojai išvyksta iš viešbučio pilnu lagaminu obuolių ar kitų maisto produktų. Vis tik etiketo profesionalė atkreipia dėmesį, kad su savimi galima išsinešti nebent užkandį, jei jaučiate, kad jo netrukus norėsite, tačiau nedera pasiimti „antrus pusryčius“ su savimi.

Kelionių organizatoriaus atstovė atsako į dažnai keliautojams kylantį klausimą dėl mini bare esančių gėrimų ir užkandžių vartojimo: „Dažniausiai keliautojams, įsigijusiems „viskas įskaičiuota“ programą, mini baras būna nemokamas. O tai, kad mini baro prekės yra mokamas, parodo šalia jo pateiktas kainoraštis. Vanduo viešbučiuose dažniausiai būna nemokamas, jeigu jo nerandate kambaryje, galima paklausti registratūroje“.

Bendraudami maloniai gausite daugiau

Poilsiautojai kartais nedrįsta viešbučio personalo pasiteirauti apie papildomas paslaugas ar išsakyti savo pastabas, nes bijo atrodyti arogantiški ir nemandagūs. Etiketo žinovė nuramina, kad tai galima daryti, tačiau mandagiai, o ne reikalaujančiu ar pakeltu tonu.

„Su visais dirbančiais žmonėmis bendrauti reikėtų mandagiai ir pagarbiai, nepriklausomai nuo pareigų. Nevaikyti ir nereikalauti pagalbos grubiu tonu, juk visas personalas dirba tam, kad viešnagė būtų patogi ir maloni. O jei nesate patenkinti kambariu ar turėjote kitokių lūkesčių, galima paprašyti kambarį pakeisti. Viešbučio personalas tikrai tai padarys, jei tik turės galimybę“, – sako etiketo žinovė ir priduria, kad bendraudami mandagiai ir pagarbiai, turėsite didesnį šansą gauti tai, ko norite.

Pastabas darbuotojams, kritiką ar nepatenkintus lūkesčius įvardinti taip pat galima, jos padeda tobulėti, tačiau svarbu pateikti faktus neįtraukiant emocijų.

Anot „Tez Tour“ atstovės, dažnai poilsiautojai domisi, ar reikia kloti lovą viešnagės metu. I. Sapagovaitės- Briedelienės teigimu, lovą kloti galima, bet nėra būtina.

„Gali būti, kad kambarinės turi nurodymus, kaip privalo būti sutvarkyta lova, ir kaskart ją paklos iš naujo. Išvykstant iš viešbučio, lovos pakloti taip pat nereikia, kadangi kambarinės bet kuriuo atveju turi nuvilkti ir pakeisti patalynę. Taip pat galioja bendra taisyklė dėl rankšluosčių naudojimo: panaudotus rankšluosčius, kuriuos norite pakeisti, palikite ant žemės, o tuos, kuriuos dar naudosite, palikite pakabintus“, – pabrėžia specialistė.

Ji taip pat išsklaido abejones, ar galima išvykstant iš viešbučio pasiimti kosmetikos priemones: „Paimti galima tik kūno kosmetiką, šliures, kurios duodamos kiekvienam svečiui individualiai. Visa kita – rankšluosčiai, chalatai ar kiti kambaryje esantys daiktai priklauso viešbučiui, todėl negalima jų pasisavinti“.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-09-24 13:31:18

„Windows 11“ jau čia pat: kaip ją gauti ir ko verta laukti?

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų.
       2021-09-24 12:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1464

Atlikus 26640 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1464. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-24 10:53:51

Blynų gidas: kaip kepti ir kokius ingredientus naudoti?

Blynai gali būti valgomi pusryčiams, pietums ir vakarienei. Viskas priklauso nuo jų sudėtinių dalių ir paruošimo būdų. Kai kuriose šalyse jie taip mėgstami, kad net turi savo nacionalines dienas, pavyzdžiui, rugsėjo 26-oji JAV yra nacionalinė blynų diena.
       2021-09-24 07:04:21

Pusryčiai vyturiams ir pelėdoms: 5 neįprasti sumuštinių receptai

Nors visi dieną pradedame ir pusryčiaujame skirtingu laiku, tačiau pagrindinis pusryčių tikslas – energija, kurios kasdien reikia darbe ar pamokų bei paskaitų metu.
       2021-09-24 06:54:28

Grybavimo čempionas atsakė, ar šį savaitgalį dar verta ruoštis į mišką

Įsivyraujant nepastoviems rudeniškiems orams grybavimo teikiamo malonumo ir naudų nereikėtų pamiršti. Grybavimo čempionatas ir grybautojų asociacijos įkūrėjas Vytenis Daugudis tikina – nors orai kiek atvėso, grybų miškuose tikrai netrūksta.
       2021-09-24 06:35:08

Kaip atpažinti, ar dirbate palaikančioje komandoje

Dirbdami profesionalioje ir vieningoje komandoje – jaučiame malonumą, galime tobulėti. Komandiškumas yra ir viena iš svarbiausių „Lidl Lietuva“ vertybių, kuri padeda kurti pagarba ir pasitikėjimu grįstą vidinę kultūrą.
       2021-09-24 06:27:10

Lietuva ir Lenkija netoleruos nelegalaus sienos kirtimo

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Vilniuje vyksiančio Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdžio išvakarėse, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos valstybės sekretoriumi Bartoszu Grodeckiu.
       2021-09-24 06:18:40

Kova prieš pūsles ant kojų – kaip jų išvengti ir pagreitinti gijimą?

Daugeliui yra tekę susidurti su pūsle – nuo trinties atsiradusiu skaidraus, vandeningo skysčio pripildytu „maišeliu“, kuris yra organizmo atsakas į odos pažeidimą.
       2021-09-23 14:48:23

Kaip apsaugoti savo telefoną ir suvaldyti duomenų saugumo rizikas?

Kibernetinis saugumas – šią savaitę bene karščiausia naujiena Lietuvoje, sulaukusi ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Technologijų ekspertai primena, kaip saugiai naudoti savo įrenginius, kad galėtumėte būtumėte ramūs dėl juose esančios jautrios ir vertingos informacijos.
       2021-09-23 12:21:56

Desertai iš daržovių: konditeris papasakojo, kaip tokius pasigaminti

Gausus daržovių derlius skatina gaminti gardžiausius patiekalus. Ir nors iš rudens teikiamų daržovių dažniausiai gaminame įvairius garnyrus prie mėsos ar žuvies patiekalų, iš jų galima paruošti ir puikius sveikuoliškus desertus, kurie nustebins originaliu skoniu.
       2021-09-23 11:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1486

Atlikus 24046 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1486. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-23 09:50:30

Gyventi šiltai ar šalti? Ką tai reiškia?

Pastarosiomis dienomis viešojoje ir socialinėje erdvėje gausu diskusijų: „šildyti ar taupyti?“. Žmones baugina brangstanti energija, tačiau pamirštama, kad tai žiemos mėnesių prognozė.
       2021-09-23 09:06:37

Paspirtukas ir dviratis – dažniausios paauglių nelaimių kelyje priežastys

Po karantino į mokyklas grįžę vaikai vėl gali su draugais bendrauti ir mokytis gyvai. Taip pat turi daugiau laisvės po pamokų, eina į būrelius ir užsiima kita veikla.
       2021-09-23 08:58:09

Pirmasis „Android“: kaip neišvaizdus telefonas sukėlė revoliuciją?

Lygiai prieš 13 metų, rugsėjo 23-ąją, pasauliui buvo pristatytas išmanusis „HTC Dream“. Šis sunkokas ir kritikų dėl nuobodaus dizaino peiktas telefonas vis tik pateko į istoriją – būtent jame buvo pirmą kartą įdiegta dabar populiariausia pasaulyje „Android“ operacinė sistema.
       2021-09-23 08:22:50

Automobilių poreikių šalies gyventojų biudžetas savarankiškai neatlaiko

Solidus mūsų šalies lengvųjų automobilių parko amžius verčia vairuotojus skolintis naujos transporto priemonės įsigijimui, neretai skolinamasi ir jau turimos remontui.
       2021-09-23 08:17:08

Stotingi, skanūs ir sveiki: rudens derliaus karaliais tituluojami moliūgai

Jei rudenį būtų paskelbti šviežio sezono derliaus karaliaus rinkimai, tapti vienu rimčiausių kandidatų į sostą neabejotinai pretenduotų moliūgas.
       2021-09-23 08:13:53

5 dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš pradedant kaupti pensijai

Apie orią senatvę, kurioje gaunama pensija sudarytų galimybę gyventi patogiai ir mėgautis užtarnautu poilsiu, pagalvoja kiekvienas. Tačiau imtis veiksmų siekiant tai užsitikrinti pasiryžta ne visi, nes dažniausiai žmonės nežino, nuo ko pradėti.
       2021-09-23 07:09:09

5 patarimai tėvams: kaip palaikyti paauglių pasitikėjimą savimi?

Paauglystė – tai didelių ir sudėtingų pokyčių laikotarpis, kai iš vaiko tampama suaugusiuoju. Šiame laikotarpyje žmogus keičiasi tiek fiziškai, tiek emociškai, keičiasi jo poreikiai, savęs suvokimas, bendravimas, saviraiška ir pasitikėjimo savimi jausmas.
       2021-09-22 16:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1402

Atlikus 25163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1402. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-22 09:18:18

M. Dubnikovas: šaltasis sezonas tolygus elektros sezonui – kainų augimą pajusime

Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
       2021-09-22 09:01:41

Rudens makiažo tendencijos – tvarumas, mėlyni šešėliai ir 60-ųjų nuotaika

Vasarą dekoratyvinę kosmetiką keičia saulė, tačiau atvėsus orams, norisi natūralų grožį paryškinti kosmetikos priemonėmis.
       2021-09-22 08:46:08

Vaistų efektyvumas – kiek jis priklauso nuo to, kada ir kaip geriame vaistus?

Reikia išgerti vaistus, tačiau po ranka neturite vandens, tad juos tiesiog sukramtote ar užsigeriate sultimis? Vienu metu išgeriate skirtingus vaistus, skirtus vartoti prieš valgį ir po jo?
       2021-09-22 06:08:22

Darbiniai ginčai peržengė ribą? Prieš teismą, išbandyti siūlo mediaciją

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-09-22 05:54:21

Lietuvos kiaulininkystės krizė nesibaigia, tik gilėja

Nepaisant kiaulininkystės sektoriui suteiktos paramos neigiamoms covid-19 pasekmėms amortizuoti, Lietuvos kiaulininkystės sektoriuje situacija iš esmės nepakito ir išlieka labai įtempta.
       2021-09-21 18:43:57

Ekspertas perspėja: sunkūs vilkikų gedimai kartais nutinka ir dėl noro sutaupyti

Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
       2021-09-21 15:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1155

Atlikus 25086 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-21 15:37:31

Saldesnis už morką ir maistingas kaip bulvė – kas?

Jeigu kas paklaustų, kokias žinote populiariausias šaknines daržoves, didelė tikimybė, kad pastarnoko šiame sąraše nebūtų. Deja, bet kažkuriuo metu ši lietuviams anksčiau gerai pažįstama daržovė buvo primiršta, kaip ir ropės.
       2021-09-21 09:48:46

5 pamokos, padėsiančios išugdyti finansiškai raštingą vaiką

Tyrimai rodo, kad pinigų stygiaus problemos Lietuvoje pastaraisiais metais padažnėjo tėvams, gyvenantiems su vaikais iki 18 metų. Šią problemą lemia prastas tėvų indėlis į vaikų mokymą apie finansus.
       2021-09-21 09:10:53

Vaistinės: automobilyje pasilikę vyrai vaistų jiems pirkti siunčia moteris

Statistika rodo, kad Lietuvos vyrai gyvena net dešimt metų trumpiau nei moterys, tačiau apie savo sveikatą jie vis dar dažnai drovisi šnekėtis su farmacijos specialistais, gydytojais ir neretai – net savo artimiausiais žmonėmis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.