Naujienos

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

2021-07-25 11:47:30

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.

Apie tai, ką svarbu žinoti skrendant lėktuvu, kaip elgtis viešbutyje ar prie pusryčių stalo pasakoja etiketo specialistė Indrė Sapagovaitė-Briedelienė.

Gero elgesio taisyklės skrendant lėktuvu

Indrė Sapagovaitė- Briedelienė pabrėžia, kad keliaujant lėktuvu, galioja tie patys etiketo principai, kaip ir kasdienėje veikloje – svarbiausia, kad šalia esantys asmenys gerai jaustųsi ir nebūtų trukdomas jų kelionės laikas.

„Įlipę į lėktuvą ir radę savo vietą, daiktus susidėkite taip, kad jie neužimtų kitų keliautojų erdvės. Atsilenkite abu porankius, tačiau neužimkite jų abiejų – naudokitės tik vienu. Jei nešatės į lėktuvą savo maistą, apgalvokite, ar jis nesukels aitrių, erzinančių kvapų“, – vardija ekspertė.

Skrendant užsakomaisiais skrydžiais, maistą galima užsisakyti iš anksto, tokiems keliautojams jis būna patiekiamas prioriteto tvarka. „Piktintis ar kaltinti lėktuvo personalą dėl vieniems keleiviams greičiau patiekiamo maisto nederėtų. Iš anksto užsisakę maitinimo lėktuve paslaugą turistai aptarnaujami pirmi, tad šią taisyklę reikėtų žinoti bei kantriai palaukti“, – sako Inga Aukštuolytė, tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Taip pat svarbu aplinkiniams netrukdyti, jei pats nusprendėte pailsėti, pabrėžia etiketo žinovė. Atlošti kėdę galima tik paklausus, ar tai netrukdys už jūsų nugaros sėdinčiam keleiviui. Ištieskite kojas taip pat tik įsitikinę, kad jos netrukdys šalia sėdintiems arba personalo darbui.

Ekspertė įvertino ir dažną keliautojų norą nusiimti batus skrydžio metu: batus galima nusiauti tik jei esate tikri, jog kojos neskleis nemalonaus kvapo. Tačiau pėdas geriausia laikyti po kėde priekyje, taip, kad kiti jų nematytų, nedera ir kelti kojų ant atlošo ar tiesti į praėjimo taką.

Nepamirškite, kad naktinio skrydžio metu reikėtų taip pat elgtis pagarbiai ir leisti kitiems ilsėtis: nejungti ryškios šviesos, garsiai nekalbėti, naudotis ausinėmis.

Skrydžiui pasibaigus, svarbu pasirūpinti savo vietos švara ir tvarka, neskubinti kitų keliautojų – leiskite jiems ramiai susirinkti daiktus ir išeiti iš lėktuvo, nesistumdykite, mandagiai elkitės ir su personalu. Jei susidarė eilė einant iš lėktuvo, kitus keliautojus reikėtų praleisti užtrauktuko principu: kiekvienas, stovintis eilėje, praleidžia vieną priešais save.

Daug diskusijų kelia ir klausimas, ar priimtina lėktuvo nusileidimą palydėti aplodismentais. Iš etiketo pusės to daryti nerekomenduojama, sako etiketo entuziastė: pilotai bet kuriuo atveju plojimų negirdi.

Kokių etiketo klaidų reikėtų vengti viešbučiuose?

Viešint viešbučiuose, svarbu gerbti jame esantį turtą ir kitų svečių poilsį. Jei viešbutis yra nedidelis, kuriame nėra visą parą veikiančios registratūros, pašnekovė iš anksto siūlo suderinti atvykimo laiką su atsakingu darbuotoju ir jo laikytis. O jei planai pasikeitė, būtinai apie tai reikėtų informuoti viešbučio personalą.

„Maloniai elkitės, mandagiai bendraukite, visuomet pasisveikinkite su visais apgyvendinimo įstaigos darbuotojais, kurie rūpinasi viešnagės patogumu. Gerbkite viešbučio turtą ir neniokokite kambaryje esančių daiktų. Labai svarbu nepamiršti mandagiai elgtis ir kitų svečių atžvilgiu, netriukšmauti po 22 val. ar anksti atsikėlus. Bendrose erdvėse sąmoningai stebėkite aplinką ir elkitės pagarbiai, kad netrukdytumėte kitiems svečiams“, – pataria I. Sapagovaitė- Briedelienė.

Ji taip pat primena, kad kiekvienoje šalyje galioja skirtingos arbatpinigių davimo taisyklės ir sumos, todėl verta tuo pasidomėti.

„Daugelyje šalių įprasta palikti arbatpinigių aptarnaujančiam viešbučio personalui: tiek restorano darbuotojams, tiek viešbučių kambarinėms, nešikams ir gidams. 1-2 eurų ar dolerių padėka poilsiautojui neatsieis daug, tačiau tai pradžiugins vietinius ir jie tikrai neliks skolingi“, – pasakoja I. Aukštuolytė.

Etiketo specialistė priduria, kad viešnagės metu paliekant arbatpinigius kambarinėms, juos palikti reikėtų ant lovos, nes pinigai, palikti kažkur kitur, negali būti paimti. O norintiems atsidėkoti barmenui už gerą aptarnavimą, pasiūlyti pavaišinti gėrimu dera tik vieną kartą. Jam atsisakius, kartoti siūlymo nereikėtų.

Ji taip pat įvertino gajų poilsiautojų įprotį iš anksto užsiimti gultus prie baseino ar prie jūros: „Tai nėra mandagu, jei tai daroma prieš kelias valandas. Užsiimti galima tik tuo atveju, jei jį netrukus naudosite“.

Etiketo principai valgant

Atėjus į restoraną, kuriame maistas pateikiamas bufeto principu, visų pirma reikėtų išsirinkti staliuką, pasidėti ten savo daiktus ir tuomet eiti rinktis maisto. Jei valgote su vaikais, juos pasodinkite pirmus ir pirmiausia pasirūpinti jų maistu, tuomet savo.

Eilėje būkite kantrūs, blogo tono ženklas – stumdytis ar užlįsti pirmam. Taip pat nepamirškite pasisveikinti ir padėkoti aptarnaujančiam personalui. Maistą įsidėti galima tik su tam skirtais įrankiai, niekuomet nevalgykite iškart nuo bufeto stalo.

„Maisto įsidėkite tik tiek, kiek suvalgysite. Geriau pakartotinai įsidėti penkis kartus, nei prisikrauti tiek, kad virstų iš lėkštės ar prisidėti per daug ir palikti maistą nesuvalgytą. Pusryčių laiko ir kiekio niekas neriboja, todėl galima ramiai valgyti kiek tik norite“, – primena I. Sapagovaitė- Briedelienė.

Ji taip pat pabrėžia, kad net ir valgant neformalioje aplinkoje, rekomenduojama palaukti kol visi, su kuriais atostogaujate, atsisės prie stalo ir tik tuomet pradėti valgyti. O dedantis maistą antrą kartą, geriau pasiimti naują lėkštę ir įrankius.

I. Aukštuolytė pastebi, kad kartais keliautojams taip patinka viešbučio maistas, kad jie nori bent dalelę išsivežti ir namo. Pasak jos, pasitaiko ir tokių atvejų, kai keliautojai išvyksta iš viešbučio pilnu lagaminu obuolių ar kitų maisto produktų. Vis tik etiketo profesionalė atkreipia dėmesį, kad su savimi galima išsinešti nebent užkandį, jei jaučiate, kad jo netrukus norėsite, tačiau nedera pasiimti „antrus pusryčius“ su savimi.

Kelionių organizatoriaus atstovė atsako į dažnai keliautojams kylantį klausimą dėl mini bare esančių gėrimų ir užkandžių vartojimo: „Dažniausiai keliautojams, įsigijusiems „viskas įskaičiuota“ programą, mini baras būna nemokamas. O tai, kad mini baro prekės yra mokamas, parodo šalia jo pateiktas kainoraštis. Vanduo viešbučiuose dažniausiai būna nemokamas, jeigu jo nerandate kambaryje, galima paklausti registratūroje“.

Bendraudami maloniai gausite daugiau

Poilsiautojai kartais nedrįsta viešbučio personalo pasiteirauti apie papildomas paslaugas ar išsakyti savo pastabas, nes bijo atrodyti arogantiški ir nemandagūs. Etiketo žinovė nuramina, kad tai galima daryti, tačiau mandagiai, o ne reikalaujančiu ar pakeltu tonu.

„Su visais dirbančiais žmonėmis bendrauti reikėtų mandagiai ir pagarbiai, nepriklausomai nuo pareigų. Nevaikyti ir nereikalauti pagalbos grubiu tonu, juk visas personalas dirba tam, kad viešnagė būtų patogi ir maloni. O jei nesate patenkinti kambariu ar turėjote kitokių lūkesčių, galima paprašyti kambarį pakeisti. Viešbučio personalas tikrai tai padarys, jei tik turės galimybę“, – sako etiketo žinovė ir priduria, kad bendraudami mandagiai ir pagarbiai, turėsite didesnį šansą gauti tai, ko norite.

Pastabas darbuotojams, kritiką ar nepatenkintus lūkesčius įvardinti taip pat galima, jos padeda tobulėti, tačiau svarbu pateikti faktus neįtraukiant emocijų.

Anot „Tez Tour“ atstovės, dažnai poilsiautojai domisi, ar reikia kloti lovą viešnagės metu. I. Sapagovaitės- Briedelienės teigimu, lovą kloti galima, bet nėra būtina.

„Gali būti, kad kambarinės turi nurodymus, kaip privalo būti sutvarkyta lova, ir kaskart ją paklos iš naujo. Išvykstant iš viešbučio, lovos pakloti taip pat nereikia, kadangi kambarinės bet kuriuo atveju turi nuvilkti ir pakeisti patalynę. Taip pat galioja bendra taisyklė dėl rankšluosčių naudojimo: panaudotus rankšluosčius, kuriuos norite pakeisti, palikite ant žemės, o tuos, kuriuos dar naudosite, palikite pakabintus“, – pabrėžia specialistė.

Ji taip pat išsklaido abejones, ar galima išvykstant iš viešbučio pasiimti kosmetikos priemones: „Paimti galima tik kūno kosmetiką, šliures, kurios duodamos kiekvienam svečiui individualiai. Visa kita – rankšluosčiai, chalatai ar kiti kambaryje esantys daiktai priklauso viešbučiui, todėl negalima jų pasisavinti“.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-03-19 10:18:35

Ilgesnės dienos – mažesnės elektros sąskaitos: kokie įpročiai jas dar sumažins?

Šiltuoju metų laiku įprastai tikimės sulaukti mažesnių sąskaitų už dujas, šiluminę ar elektros energiją. Vis dėlto kartais sąskaitos ne mažėja, o priešingai – išauga.
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
       2024-03-06 16:30:24

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: ką svarbu žinoti

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų prisiminti, kad nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.
       2024-03-06 16:24:50

Šį delikatesą valgė dar pirmykščiai žmonės: jis turi unikalią dietinę savybę

Austrės – visais laikais Europos didikų mėgtas delikatesas, neseniai iš naujo atrastas ir Lietuvoje. Savo išskirtiniu, vandenynu alsuojančiu skoniu jos papuošia dažną šventę ar draugų susibūrimą.
       2024-03-05 19:54:51

Palygino Baltijos šalių gyventojų taupymo ir apsipirkimo įpročius

„Rimi“ duomenimis, per praėjusius metus tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje parduota beveik 1 715 tonų nukainotų maisto produktų su besibaigiančio galiojimo terminu. „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius sako, kad tokia iniciatyva padėjo pirkėjams ženkliai sutaupyti.
       2024-03-05 17:28:21

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.
       2024-03-05 17:22:30

Tokia sriuba – tikra oranžinės spalvos terapija: šildo skrandį ir kelia nuotaiką

Kai beveik pusmetį gyvename pilkoje darganoje, pasiilgstame spalvų ne tik aprangoje, interjere, bet ir lėkštėse. Todėl tokie ryškūs patiekalai, kaip oranžinė sriuba iš batatų bei morkų, suvilios net nemėgstančius tradicinių sriubų.
       2024-03-05 14:44:32

Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių

Kadangi naujausiuose televizoriuose įdiegtos pažangiausios technologijos, norint mėgautis išskirtine vaizdo kokybe, labai svarbu, kad ekranas būtų švarus. Kartais dulkės ir dėmės gadina vaizdo kokybę, todėl būtina nuolat valyti ekraną.
       2024-03-05 11:09:56

Dirbtinis intelektas. Kaip nuo jo apsisaugoti kūrėjams?

Pastaraisiais metais kūrybinėse industrijose kilo rimtų neramumų dėl dirbtinio intelekto (DI) panaudojimo. Holivudą sukrėtė galingas aktorių ir scenaristų streikas, dėl kurio studijos buvo priverstos sustabdyti daugumos pagrindinių projektų įgyvendinimą.
       2024-03-05 10:45:01

Gauti šių medžiagų vaikams yra gyvybiškai svarbu

Dauguma tėvų žino: kalcis gyvybiškai svarbus sveikiems vaikų dantims ir stipriems kaulams. Tačiau šis mineralas taip pat nepakeičiamas nervų, kraujotakos ir širdies sistemų veiklai, medžiagų apykaitos procesui.
       2024-03-04 17:18:30

Kodėl Grenlandijos gyventojai beveik neserga širdies ligomis: tai žuvis

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą.
       2024-03-04 12:26:29

Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės.
       2024-03-04 12:21:10

„Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos.
       2024-03-03 13:39:10

Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą

Įsibėgėjant XXI amžiui, inovatyvių technologijų įgalinimas iš naujo apibrėžia mūsų kasdienio gyvenimo būdą ir įpročius. Naujovių horizonte išsiskiria trys tendencijos, kurios iš esmės pakeis mūsų santykį su mus supančiu pasauliu:
       2024-03-03 09:21:18

Artėja kompensacijų metas už saulės elektrinių sukauptą perteklių

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams.
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.