Naujienos

Garsiausios visų laikų trilogijos, kurias verta turėti savo knygų lentynoje

2021-08-21 07:00:32

Trilogijų banga, kadaise užplūdusi knygų mylėtojų pasaulį, nesibaigia iki šių dienų. Įtraukiančios trijų dalių istorijos pavergė skaitytojų širdis, pagal jas statomi filmai, kuriami serialai ir kompiuteriniai žaidimai.

Vienos trilogijos užburia skaitytojus savo fantastiniais pasauliais su įvairiomis keistomis būtybėmis ir papročiais, sužadinančiais smalsumą sužinoti apie juos daugiau. Kitos žavi savo tikrumu, mistika ir išskirtiniais veikėjais, kurių nesinori paleisti net ir užvertus paskutinės knygos puslapius.

Interneto knygynas Patogupirkti.lt rekomenduoja sąrašą geriausių visų laikų trilogijų, palikusių ryškią žymę literatūriniame pasaulyje.

R. R. Tolkien „Žiedų valdovo“ trilogija

Ko gero nėra negirdėjusių apie garsiąją „Žiedų valdovo“ knygų seriją. Spėliojama, jog su šiomis knygomis yra siejamas ir knygų trilogijų atsiradimas. Tiesa, iš pradžių „trilogijų krikštatėviu“ pravardžiuojama knygų serija turėjo būti viena didelė knyga, tačiau dėl popieriaus trūkumo pokario Anglijoje, ji buvo padalinta į tris dalis. Taip pat teigiama, kad legenda tapę „Žvaigždžių karai“ yra įkvėpti šio J. R. R. Tolkieno kūrinio.

Autorius trilogijoje vaizduoja nepaprastą fantastinį pasaulį, su burtininkais, hobitais, elfais, nykštukais ir troliais, jis sukūrė jų mitologiją, tradicijas ir net 15 skirtingų kalbų bei dialektų, kuriais kalba knygų veikėjai. „Žiedų valdovas“ buvo parašytas kaip knygos „Hobitas“ tęsinys, kuriame aprašomi hobito Bilbo kova su slibinu Smogiku ir magiško Žiedo istorija.

„Žiedų valdove“ istorija tęsiasi su Bilbo giminaičiu Frodu, iš Bilbo gavusiu blogio jėgas traukiantį Žiedą, kurį būtina sunaikinti Lordo Saurono valdomame Mordore. Trijuose tomuose aprašomas Frodo ir jo draugų žygis po pavojingą ir magišką pasaulį. Nemirtinga klasika, kurią išties verta turėti savo knygų lentynoje. Knygų ir filmų apie „Žiedų valdovą“ gerbėjai gali pasidžiaugti dar viena naujiena – 2022 m. rugsėjo mėn. pasirodys naujas „Amazon“ serialas pagal J. R. R. Tolkieno fantastikos seriją.

Herbjorg Wassmo trilogija apie Diną

Vienas iš kultinių trilogijų bruožų – noras perskaitytomis knygomis dalintis iš rankų į rankas. Būtent tokia yra ir šios norvegų rašytojos Herbjorg Wassmo trilogija. Unikali istorija apie sunkų, šiaurės vėjų išpustytą moters pasaulį, kupiną išdavystės, kaltės ir vaikystės traumų. Skaitytojai kartu išgyvena Dinos vaikystę, paauglystę ir suaugusios moters gyvenimą.

Graži ir ekscentriška Dina neša siaubingą naštą – vos penkerių ji netyčia sukelia motinos mirtį ir už tai yra tėvo ištremiama į fermą, kurioje turi augti visų nekenčiama ir nemokoma. Šešiolikos Dina yra ištekinama už tėvo draugo, o paslaptingomis aplinkybėmis našle likusiai moteriai tenka toliau grumtis su savo vidiniais vaiduokliais.

Pasak autorės, pirmąjį trilogijos romaną „Dinos knyga“ ji išvydo sapne. Košmare rašytoja regėjo moterį, stovinčią prie skardžio ir ten stumiančią rogėse gulintį vyrą. Ji panoro sužinoti, kas vyks toliau ir kas gali paskatinti žmogų taip pasielgti. Taip ir gimė gausybės palankių atsiliepimų sulaukusi sukrečianti trilogija apie Diną. Beje, išleista ir ketvirtoji knyga „Dinos tęsinys“, kuri gali būti skaitoma ir kaip atskira knyga, ir kaip įspūdingos šeimos epo tęsinys.

Leigh Bardugo „Grišų“ trilogija

Maginės fantastikos knygų serija, kurią sukūrė „New York Times“ bestselerių autorė Leigh Bardugo. Rašytoja savo knygose rėmėsi mintimi: „O kas, jeigu tamsa būtų reali vieta?“ Taip gimė iki detalių apgalvotas fantastinis pasaulis, kuriame susipina magija, mistika ir kova dėl valdžios.

Trilogijoje pasakojama istorija apie kadaise karaliavusią galingą šalį Ravką, kurioje gyvena senovės magijos nešėjai – grišai. Pagrindinė visų knygų veikėja – našlaitė Alina Sarkova, kuriai, atradus savyje neįprastų galių, tenka vykti treniruotis su magiškuoju elitu, o ant jos pečių krenta našta, kaip išgelbėti magiškąją grišų karalystę.

Bardugo aprašytas pasaulis primena carinės Rusijos laikus. Pasak autorės, ši šalis atitiko jos norėtą pavaizduoti fantastiško pasaulio paveikslą – graži, bet žiauri, magiška ir pavojinga. „Grišų“ trilogija pasisekimą turi ne tik literatūrinėse valdose – istorija virto „Netflix“ serialu, pradėtu rodyti nuo šių metų pavasario.

Suzanne Collins „Bado žaidynių“ trilogija

Kova dėl išlikimo, pasiaukojimas, meilė, draugystė, kerštas ir pasitikėjimas – visa tai susipina įtraukiančioje intensyvaus veiksmo trilogijoje „Bado žaidynės“. Istorija mus nukelia į Sostinės valdomą Panemo valstybę, sudarytą iš 12 apygardų. Kiekvienoje apygardoje yra išrenkami po merginą ir vaikiną, kurie yra siunčiami dalyvauti „Bado žaidynėse“. Tai žiaurus realybės šou, kuriame kaunamasi iki mirties, nes tik nugalėtojas lieka gyvas. Skaitytojai lydi ir bando išgyventi kartu su pagrindine veikėja Ketne Everdin, pasiaukojusia eiti į žaidynes vietoj savo jaunėlės sesutės.

Suzanne Collins yra prasitarusi, jog šios knygos idėja jai gimė, kai, junginėjant televizijos kanalus, viename rodė realybės šou, o kitame – žinių laidą apie karą Irake. Suplakus dvi laidas, taip ir gimė viena garsiausių distopinių trilogijų. Knygos prikaustys skaitytojų dėmesį nuo pirmų puslapių, o pagal žymiąją „Bado žaidynių“ istoriją yra pastatyti keturi filmai.

Sally Green „Pusiau blogas“ trilogija

Trilogija, kuri dar prieš pasirodant knygų lentynose sumušė du Gineso rekordus. Į daugiausia kalbų išversta debiutuojančios autorės knyga paaugliams – dievinama visame pasaulyje. Knygose pasakojama istorija apie jauną vaikiną Neitaną, gyvenantį pasaulyje, kuriame egzistuoja gerus darbus darantys baltieji raganiai ir blogais garsėjantys juodieji raganiai. Neitanas – pusiau baltasis, pusiau juodasis raganius. Dėl savo prigimties, jam tenka gyventi narve, pririštam, mušamam ir treniruotis tapti žudiku, o vienintelė viltis išgyventi – pabėgti ir iš savo tėvo, galingiausiojo pasaulyje juodojo raganiaus, gauti tris dovanas.

Tėvai, norintys atkreipti savo skaityti nemėgstančių paauglių dėmesį, gali toliau nesižvalgyti – trilogija „Pusiau blogas“ prikaustys jaunuosius skaitytojus prie knygų puslapių. Beje, apie raganiaus Neitono istoriją yra kuriamas ir „Netflix“ serialas.

Stieg Larsson „Millenium“ trilogija

Švedų autorės Stieg Larsson visus įmanomus bestselerių sąrašus užkariavusi trilogija geriau žinoma pirmosios knygos „Mergina su drakono tatuiruote“ pavadinimu. Sensacija tapusios knygos virto sėkmingais filmais, o Danijoje ši istorija populiarumu nusileido tik Biblijai!

Trijų dalių istorija prasideda pasakojimu apie genialią programuotoją Lisabetą Salander, išsiskiriančia niūria išvaizda, nemaloniu charakteriu ir dar tamsesne praeitimi. Gyvenimo keliai ją suveda su žurnalistu Mikaeliu Bliumkvistu, su kuriuo bendradarbiaudama mergina atskleidžia ne vieną tamsią paslaptį, kurią iškilūs visuomenės veikėjai būtų linkę nuslėpti. Šiurpuliukų prisotintas detektyvinis trileris tikrai nepaliks abejingų.

Philip Pullman „Jo tamsiosios jėgos“ trilogija

Su „Žiedų valdovu“ ir „Hariu Poteriu“ lyginama Philip Pullman istorija savaip užburianti ir unikali. Pirmojoje trilogijos knygoje „Auksinis kompasas“ skaitytojus pasitinka vienuolikmetė našlaitė Laira, gyvenanti Oksfordo universitete, apsupta teologijos centro mokslininkų. Jos pasaulis panašus į mūsų, tačiau kasdienybę čia paįvairina magijos dėsniai, o kiekvienas žmogus turi neatskiriamą gyvūną – demoną, su kuriuo gali bendrauti. Staiga Lairos gyvenime ima dėtis keisti dalykai – dingsta vaikai, sklinda gandai apie baisius eksperimentus, atliekamus Šiaurėje, o suaugusieji kalba apie mįslingas ir gąsdinančias Dulkes, kurios turi būti sunaikintos. Knygos parašytos kaip vienas nesibaigiantis nuotykis, vykstantis keliuose pasauliuose. Čia gyvena raganos, didžiuliai Šarvuotieji lokiai ir žmonių gyvybę išsunkiančios pamėkliškos būtybės.

Nors gali pasirodyti, kad ši trilogija yra skirta jauniesiems skaitytojams, joje yra nagrinėjamos sudėtingos temos ir kontekstai, kuriuos išgvildenti bus įdomu ir suaugusiems. Galybę apdovanojimų susižėręs Philip Pullman kūrybinis darbas yra išverstas į daugiau nei keturiasdešimt kalbų, o visame pasaulyje parduota virš aštuoniolika milijonų knygų kopijų.

E.L. James „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ trilogija

Kaip galima būtų nepaminėti literatūros pasaulį sudrebinusios studentės Anastazijos Stil ir milijonieriaus Kristiano Grėjaus meilės istorijos, aprašytos erotinėje „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ trilogijoje. Tai viena žinomiausių istorijų, be abejonės išsiskirianti savo žanru iš kitų šio sąrašo knygų.

Begalės prieštaringų vertinimų sulaukusi trilogija prasiskynė savo kelią populiarumo viršūnėn ir tapo fenomenaliu romanu, paskatinusiu moteris išlaisvinti savo seksualines fantazijas ir gerokai padidinęs sekso žaisliukų pardavimus.

Suaugusiųjų auditorijai skirta istorija prasideda nuo literatūros studentės Anastazijos atvykimo paimti interviu iš sėkmingo verslininko Kristiano. Nevykęs pokalbis pažadina žavaus milijonieriaus smalsumą ir jis, suviliojęs merginą, pasiūlo anaiptol ne įprastą draugystę, o keistą seksualinį sandorį. E.L. James teigia, kad šį erotinį romaną parašyti ją įkvėpė taip pat kultinė Stephenie Meyer „Saulėlydžio“ saga.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
       2022-08-11 09:11:28

Vairuotojams liko vos keli mėnesiai apsirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėlėmis

2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius.
       2022-08-10 16:50:49

Savarankiškas remontas gali kainuoti daugiau nei planavote

Įsibėgėjusi infliacija Lietuvoje lemia naujas madas ir statybų, ir draudimo rinkoje. Vis daugiau žmonių, matydami, kaip pabrango statybos ir remonto darbai, nutaria patys griebti statybinius įrankius.
       2022-08-10 16:46:41

Gairės UAB „Perlas energija“ vartotojams dėl sutarčių. Ką daryti?

Vartotojas, gavęs informaciją apie UAB „Perlas energija“ ketinimą pakeisti sutarties sąlygas, turi teisę per 30 dienų raštu ar elektroniniu paštu atsakyti tiekėjui, t. y.:
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.