Naujienos

Naudingi patarimai kiekvienam: praktiškas ir jaukus namų apšvietimas

2021-08-21 07:42:14

Kuo šviesesni namai – tuo maloniau juose leisti laiką. Todėl kuriant jaukius namus, itin svarbu pasirūpinti ne tik estetišku, tačiau funkcionaliu bei tinkamai suplanuotu apšvietimu.

Interjero dizainerė Dovilė Sakevičė pasakoja, į kokius svarbiausius aspektus verta atsižvelgti renkantis šviestuvus visoms namų erdvėms, o „Senukų“ ekspertai dalijasi keliais praktiniais patarimais.

Svetainėje derinkite skirtingą apšvietimą

Svetainėje praleidžiame daugiausiai savo laiko, jos erdvė dažnai būna suskirstyta zonomis, todėl itin svarbu pasirūpinti skirtingu šių erdvių apšvietimu. Dizainerė pataria čia derinti tiek bendrąjį, tiek akcentinį bei dekoratyvųjį apšvietimą, o keičiant jo intensyvumą, kaskart sukurti vis kitą atmosferą.

Svetainės centre reikalingas pagrindinis, visą erdvę apšviečiantis šviestuvas, o poilsio zonoje, kurioje žiūrime televizorių, vertėtų pasirūpinti jaukesne šviesa.

„Virš televizoriaus spintelės galima lubose išdėstyti nukreipiamus įleidžiamus arba antviršinius šviestuvėlius, kurie būtų naudojami išjungus pagrindinį šviestuvą. Juk jaukiai leidžiant laiką su šeima, nesinori intensyvios, akinančios šviesos, praverčiančios, kai būtinas puikus matomumas“, – pasakoja D. Sakevičė.

Taip pat bendrą jaukią aplinką svetainėje padės sukurti LED apšvietimas nišose ties užuolaidomis. O bėgelis su kryptiniais prožektoriukais, kurie gali apšviesti ir didesnį plotą ar tam tikrą zoną, – tinkamas sprendimas bendroje svetainės erdvėje ar koridoriuje, nukreipiant šviesą į ten pakabintus ant sienos paveikslus.

Sieniniai dekoratyvūs šviestuvai taip pat reikalingi svetainės zonoje. Jie suteikia daugiau šviesos, praverčia skaitant knygą, gali akcentuoti sienų dekoro elementus ar meno kūrinius. Originalių, nestandartinių formų šviestuvai gali tapti ir stilinga interjero detale.

Norint pagyvinti gyvenamosios erdvės aplinką, taip pat galima išsirinkti pastatomą toršerą. Jį paprasta perstatyti į kitą vietą, todėl gali būti naudojamas tiek svetainėje, tiek terasoje ar miegamajame.

Miegamajame – neblaškantis dėmesio apšvietimas

Miegamajame D. Sakevičė taip pat rekomenduoja pasirūpinti keliais apšvietimo variantais, kad būtų galima reguliuoti jo ryškumą.

„Miegamasis – tai poilsio erdvė, į kurią sugrįžtame atsipalaiduoti, nusiraminti, pamiršti dienos darbus bei rūpesčius. Todėl bendras lubose montuojamas apšvietimas turėtų būti ne itin ryškus, neblaškantis dėmesio. Taip pat verta pagalvoti apie prislopintą taškinį apšvietimą užuolaidų nišose“, – rekomenduoja interjero profesionalė.

Anot Elonos Uckutės, „Kesko Senukai Lithuania“ rinkodaros direktorės, dažniausiai miegamajam kambariui klientai renkasi neutralius, lubose montuojamus ar kabinamus šviestuvus.

„Savo poilsio zonoje klientai nori subtilių, dėmesio neblaškančių šviestuvų, todėl pagrindiniam miegamojo kambario apšvietimui tiek elektroninėje, tiek fizinėse parduotuvėse prioritetą teikia minimalistiniams sprendimams – plafoninio tipo lubiniams šviestuvams. Nuo lubų nuleidžiami šviestuvai dažniau naudojami kaip papildomas apšvietimas – jie įrengiami šalia lovos“, – klientų pasirinkimus komentuoja E. Uckutė.

Jai antrina dizainerė, pristatydama ir vieną nestandartinį sprendimą: „Prie miegamojo lovos ant sienos galima derinti skirtingus šviestuvus: vienoje pusėje – šviestuvą pritvirtinti prie lubų ir nuleisti iki reikiamo aukščio, o kitoje pusėje naudoti sieninį „bra“ šviestuvą: atrodys išties nestandartiškai ir originaliai“.

Papildomai apšvieskite maisto gaminimo ir valgymo zonas

Virtuvės erdvė taip pat nėra vientisa, tad ir čia negalima apsiriboti vieninteliu apšvietimo variantu. Visų pirma, reikėtų nuspręsti dėl šios patalpos bendrojo apšvietimo.

„Pagrindiniam apšvietimui itin tinka įleidžiamos LED panelės – jos nemeta šešėlių, tad šviesa sklinda plačiu kampu. Tokie šviestuvai yra minimalistiniai, tarsi „nematomi“, todėl optiškai nežemina lubų. Kitas tinkamas sprendimas – šviesos srautą leidžiančios reguliuoti priglaistomos LED juostos arba šviestuvėliai“, – vardija D. Sakevičė.

Taip pat nereikėtų pamiršti funkcinio apšvietimo, naudojamo konkrečiose virtuvės erdvėse. Intensyvesne šviesa reikia apšviesti maisto gaminimo bei valgymo zonas.

„Gaminant maistą norisi intensyvesnės šviesos, kuri gerai apšviestų tiek stalviršį, tiek viryklę. Čia dažniausiai naudojamos LED juostos, įmontuojamos po pakabinamomis spintelėmis, lentynomis. O valgomojo zonai apšviesti dažniausiai naudojami pakabinami nuleidžiami šviestuvai. Jie ne tik atlieka savo pagrindinę funkciją, tačiau ir papildo erdvę, o išsirinkus stilingą dizainą, padeda sukurti charakteringą interjerą“, – pataria interjero dizaino ekspertė.

Dalijasi aktualiais patarimais

Atsižvelgdami į dažniausiai klientams kylančius klausimus, „Senukų“ ekspertai dalijasi keliais aktualiais patarimais.

1. Svarbi ne tik estetinė, tačiau ir praktinė apšvietimo funkcija

Šviestuvas yra neatsiejama interjero detalė, kuri apjungia viso kambario dekoro detales į visumą. Tačiau nemažiau svarbus ir jo praktiškumas, kurį gali pasiūlyti išmaniosios lemputės. Tokioms lemputėms pritaikyti šviestuvai yra ypač praktiški, nes leidžia keisti šviesos spalvą bei intensyvumą.

Akcentiniam apšvietimui taip pat galite naudoti elektrą taupančias lemputes. Šių lempučių pagalba ne tik sukursite jaukią namų atmosferą, bet ir suvartosite mažiau elektros energijos. Tai ne tik padės sutaupyti pinigų, bet ir prisidės prie aplinkos saugojimo.

2. Rinkitės šiltą šviesą

Šalta šviesa tinkamesnė darbo zonai, kai būtina susikoncentruoti, o jaukesnę namų atmosferą padeda kurti šilta šviesa. Jos šiluma matuojama kelvinais: kuo mažesnis šis skaičius, tuo šviesa šiltesnė. Pavyzdžiui, gyvenamojoje erdvėje rekomenduojama rinktis 2700-3000 kelvino lemputes arba išmanias lemputes, kurių šviesos intensyvumą ir spalvą galima reguliuoti pagal poreikį.

3. Valdykite šviesos ryškumą

Apšvietimui svarbus liumenais matuojamas šviesos srautas. Liumenai skaičiuojami kvadratiniam patalpos metrui. Mažiau intensyvios šviesos reikėtų miegamajame bei poilsio erdvėje – rekomenduojame 150 liumenų kvadratiniam metrui. Svetainėje rekomenduojamas šviesos intensyvumas – 200, virtuvėje – ne mažesnis kaip 200-250. Darbo bei mokymosi zonoje reiktų skirti 300-400 liumenų kvadratiniam patalpos metrui. Nebūtina rinktis tik vieną šviestuvą – reikiamą šviesos srautą galima surinkti iš kelių šviestuvų.

4. Šviestuvai neturi trukdyti

Šviesos šaltiniai patalpoje turi būti išdėstyti taip, kad netrukdytų judėti, nekeltų pavojaus vaikams ir naminiams gyvūnams. Todėl prieš montuodami šviestuvus, įsitikinkite, kad juos kabinate tinkamame aukštyje ir jie netrukdo atidaryti durų, spintelių ar stalčių.

5. Nebijokite eksperimentuoti

Norint išlaikyti vientisą interjerą, galima rinktis to paties gamintojo šviestuvus visose namų erdvėse. Tačiau siekiant išskirtinumo, verta drąsiai derinti skirtingo tipo šviestuvus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-10 12:05:26

Valgomų laukinių augalų galima rasti ir mieste: kaip jais praturtinti patiekalus

Paskutinis vasaros mėnuo skatina išnaudoti visas įmanoma progas ir keliauti į gamtą – ar tai būtų miesto parkas, tolėliau žaliuojantis miškas ar besidriekianti pieva.
       2022-08-10 11:27:23

Prezidentas iš M. Drobiazko, P. Vanago ir V. Jakunino atima apdovanojimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-10 10:27:38

Naudotų automobilių trūkumas – ir elektromobilių rinkoje

Su naudotų automobilių trūkumu susiduriantys Lietuvos gyventojai vis dažniau žvalgosi į elektromobilius ar hibridinius variklius turinčias transporto priemones – pastarųjų populiarumą lemia ir augančios degalų kainos.
       2022-08-09 20:27:54

Lietuvos eksportas pirmo pusmečio ekonominius iššūkius įveikė 27,4 proc. augimu

Lietuvos eksportas per 2022 m. pirmąjį pusmetį paaugo 27,4 proc. lyginant su 2021 m. pirmu pusmečiu. Tokį rezultatą lėmė sparčiai didėjantis lietuviškos kilmės prekių eksportas ir išlaikytas reeksporto augimo tempas.
       2022-08-09 15:49:03

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis: sudie ar dar ne?

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis nyksta. Tą sutartinai pripažįsta apžvalgininkai ir rinkos specialistai, o neseniai sužinojome ir oficialią tokių modelių pabaigos Europos Sąjungoje datą.
       2022-08-09 15:41:03

Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos.
       2022-08-09 14:59:50

Kol vieni ilsisi, kiti imasi karjeros: kodėl vasara – geras metas ieškoti darbo?

Jei suplanavote rudeniop imtis naujo darbo paieškų, verta apsvarstyti galimybę vėstančių orų nelaukti ir į norimą įmonę pasibelsti jau dabar.
       2022-08-09 14:47:29

Stebinanti augalinio „pieno“ įvairovė: tinka ir desertams, ir šaltibarščiams

Žmonėms pradėjus vis labiau domėtis augaline mityba ir jos privalumais, neišvengiamai jų akiratyje atsiranda ir pieno alternatyvos – įvairūs augaliniai gėrimai.
       2022-08-09 14:36:59

Ar augant infliacijai darbdavys turi didinti atlyginimus

Metinei infliacijai Lietuvoje viršijus 20 proc. ribą, vis daugiau darbuotojų, iki šiol buvę patenkinti savo atlyginimais, pasijaučia uždirbantys per mažai: kainoms augant, o atlyginimui nesikeičiant, žmogaus perkamoji galia menksta – už tą pačią sumą nusiperkama mažiau.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-09 12:24:08

Vaisių ir daržovių derlių džiovinkite: sutaupysite, išsaugosite vitaminus

Vasara – sodo, daržo bei miško sezoninių gėrybių metas. Šiuo laikotarpiu naudinga derlių ne tik valgyti kasdien, kad gautume organizmui reikalingą kiekį vitaminų bei mineralų, bet ir ruošti jį žiemai.
       2022-08-09 12:13:54

Keliaujantiems: pamiršus Europos sveikatos draudimo kortelę yra kita išeitis

Kaip reikiant įsibėgėjus atostogų sezonui ir nesant karantino suvaržymų kelionėms, Europos valstybes užplūdo keliautojai iš Lietuvos. Daugelis jų žino, kad saugesnes keliones po Europą užtikrina Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK).
       2022-08-09 12:07:20

Pirmieji lietuviški svogūnai – jau parduotuvėse: koks derlius laukia šįmet

Šviežių lietuviškų svogūnų derlius jau pasiekė parduotuves. Juos auginantis ūkininkas Linas Šateika teigia, kad dėl šalto pavasario ir dažno lietaus, pirmuosius svogūnus rauti pradėjo vėliau nei planuota.
       2022-08-09 11:56:19

Penkios naudos perkeliant valstybės informacinius išteklius į debesiją

Seimui priėmus Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pataisas, leidžiančias valstybės institucijoms duomenis laikyti ne tik Lietuvoje, bet ir saugiose valstybėse bei viešojoje debesijoje, atsivėrusios naujos galimybės yra aktualios bei svarbios tiek organizacijoms, tiek gyventojams.
       2022-08-09 11:47:12

7 skirtingi meilės veidai knygų puslapiuose

Vasara – ko gero pats romantiškiausias metų laikas, kai gimsta nauji romanai, jaunieji sumaino žiedus, o pajūrį užplūsta besiglėbesčiuojantys ir saulėlydžius stebintys įsimylėjėliai.
       2022-08-09 11:40:24

Hibridiniai vėjo ir saulės parkai skinasi kelią Lietuvoje: kuo jie pranašesni?

Sparčiai augant atsinaujinančios energetikos poreikiui ir įsibėgėjant plėtrai, garsiau kalbama apie hibridinius vėjo ir saulės elektrinių parkus, kai į vieną prijungimo prie elektros tinklo vietą jungiami keli skirtingų atsinaujinančių energijos išteklių technologijų įrenginiai.
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.