Naujienos

Pažinkite Ispaniją: atostogos įspūdingų kraštovaizdžių ir kurortų regione

2021-08-27 08:08:07

Į Lietuvą po truputį atkeliaujant rudeniškiems orams, Europos pietuose vis dar laikosi vasariška šiluma ir lepina saulės spinduliai.

Norėdami dar pasimėgauti vasaros malonumais, turistai iš Lietuvos neretai renkasi Ispanijos Andalūzijos regioną ir aplink Malagos miestą išsidėsčiusius kurortus. Jau nuo spalio mėnesio prasidedant tiesioginiams skrydžiams į Malagą, kelionių organizatorius „Novaturas“ pasakoja apie geriausius ir net garsenybių pamėgtus regiono kurortus, įspūdingas lankytinas vietas ir nepamirštamas pažintines išvykas.

Andalūzijoje – tikros Ispanijos pažinimas ir išpuoselėti kurortai

Andalūzija – Ispanijos pietuose esantis didžiausias autonominis šalies regionas – turistus žavi lankytinų vietų gausa, istorijos ir kultūros paminklais. Iš čia kilo visiems žinomi flamenko šokiai ir korida, regionas taip pat garsėja architektūra, papročiais, gyvenimo būdu, nacionalinės virtuvės patiekalais, kuriuose geriausiai atsiskleidžia ispaniškieji papročiai bei grožis, todėl šis regionas neretai vadinamas tikrąja Ispanija.

Kosta del Solis. Keliaujant šiame regione galima ne tik pasigrožėti Andalūzijos kalnais, aplankyti nuostabius Sevilijos, Granados ar Kordobos miestus, bet ir pailsėti viename iš Malagos provincijos regiono Kosta del Solio kurortų, tarp kurių – Estepona, Toremolinas, Marbelja, Fuenchirola ir Benalmadena. Kosta del Solis pasižymi gamtos grožiu, išplėtota turizmo infrastruktūra, mėlynosiomis vėliavomis pažymėtais paplūdimiais ir šurmuliuojančiu naktiniu gyvenimu. Čia beveik visus metus šviečia saulė, o vidutinė temperatūra nuo pavasario iki pat vėlyvo rudens svyruoja apie 26 laipsnius.

Marbelja. Apie 50 km nuo Malagos turistus traukia vienas žymiausių ir brangiausių Kosta del Solio kurortų Marbelja. Jį itin pamėgo pramogų pasaulio ir kitos garsenybės, kurias į kurortą sutraukia kelios priežastys – čia driekiasi ištaigingų viešbučių grandinė, smėlėti paplūdimiai ir uostas su pabangiomis jachtomis, kazino, restoranai, elegantiški barai, jaukios kavinukės, diskotekos, jachtų uostas, golfo aikštelės, pritraukiančios šios sporto šakos entuziastus iš visos Europos. Tačiau Marbelja traukia ne tik savo prabanga – joje taip pat galima pasimėgauti romantišku senamiesčiu su išpuoselėtais baltais namais ir meniškais jų vidiniais kiemeliais, aikšte Plaza de Naranja su daugybe parduotuvėlių ir kavinukių, siauromis gatvelėmis.

Estepona. Kitas netoli nuo Marbeljos esantis kurortas – Estepona – iš nedidelio žvejų kaimelio išaugo į puikų kurortinį miestelį su nuostabiu viduramžiais dvelkiančiu senamiesčiu, gausiais archeologijos paminklais, siauromis Andalūzijai būdingomis gatvelėmis, įspūdinga jachtų prieplauka, restoranais ir barais. Šį kurortą dažniau renkasi poilsiautojai, norintys ramaus poilsio, mėgstantys žaisti golfą ar jodinėti žirgais. Miestelyje taip pat yra žymus zoologijos parkas, kuriame, keliaujant specialiais automobiliais, galima išvysti laisvėje gyvenančių laukinių gyvūnų iš viso pasaulio.

Toremolinas. Norintys aktyvesnių atostogų, neretai renkasi judrų kurortą Toremoliną, pamėgtą įvairaus amžiaus poilsiautojų iš visos Europos. Čia veiklos atranda ir vandens sporto entuziastai, ir vakarėlių mėgėjai, ir vaikai. Miestelyje gausu žalumos ir gėlynų, o gatvės nusėtos parduotuvėlėmis, siūlančiomis įvairiausių prekių. Geriausi žuvų restoranai buriasi senajame žvejų rajone El Bajondillo, o vakarais pasivaikščioti kviečia ilgiausiai nusidriekusi pajūrio promenada.

Užburiančios lankytinos vietos ir pažintinės ekskursijos

Malaga. Verta žinoti, kad planuojant atostogas Ispanijos Andalūzijos regione, tikrai neteks nuobodžiauti – čia paganyti akis kviečia daugybė lankytinų vietų, miestų ir gamtos objektų. Nusileidus Malagos oro uoste, „Novaturas“ rekomenduoja būtinai apsižvalgyti ir pačiame mieste. Malaga, kurioje gyvena daugiau kaip pusė milijono gyventojų, yra uostas su jaukiomis senovinėmis gatvelėmis, žalumos apsuptomis vilomis. Miestas laikomas viena svarbiausių ir populiariausių Ispanijos turistinių zonų, siūlančių vaizdingus paplūdimius, istorinius pastatus, pasigrožėti stilingais uostais bei pasimėgauti geriausiomis jūrų gėrybėmis šalyje. Malaga itin patiks meniškiems žmonėms – čia gausu galerijų, charizmatiškų parduotuvėlių, tradicinių ispaniškų užeigėlių, taip pat veikia Pablo Picasso muziejus, galima nusifotografuoti prie miestą puošiančios gotikinio stiliaus katedros, nukeliauti į istorinį romėniškąjį teatrą glaudžiančią Alkazabos tvirtovę ir pasidžiaugti magiška jūros panorama vietos uosteliuose.

Ronda. Netoli nuo Malagos nutolęs ir įspūdingas Rondos miestas. Tai viena seniausių Andalūzijos gyvenviečių, kurią į dvi dalis padalija 200 metrų gylio tarpeklis El Tajo, sujungiamas dar 1793 m. statytas tiltas. Tilto aukštis siekia net 90 metrų, tad iš jo atsiveria nuostabi miesto panorama. Šiauriau nuo tilto yra ir pati seniausia Ispanijoje koridos arena. Greta jos stovi arabų karaliaus namas, o senamiesčio centre yra Mergelės Marijos bažnyčia, statyta 1458 m. Aplink miestą gausu kvapą gniaužiančius vaizdus atveriančių apžvalgos aikštelių, grožiu neatsilieka terasiniai sodai, o gurmanus vilioja vienas gardžiausių vietos vynų.

Gibraltaras. Jei norite patyrinėti Andalūzijos regioną plačiau ir kiek toliau nuo Malagos, visai nebūtina nuomotis automobilį – turistams organizuojamos specialios pažintinės ekskursijos. Viena iš jų jus nukels į patį Pirėnų pusiasalio smaigalį – Gibraltarą. Aukštas uolėtas Gibraltaro kyšulys ant paties Pirėnų pusiasalio smaigalio užima net 6,5 kv. km plotą, o didžiąją dalį Gibraltaro užima daugiau kaip 400 metrų aukščio uola. Ekskursijoje galima rinktis iš dviejų skirtingų kelionės tęsinių: apsipirkti miestelio laisvojoje ekonominėje zonoje arba pažinti kyšulį – aplankyti urvus, palikti į uolos viršų.

Sevilija. Kita ekskursija keliautojus supažindina su Sevilija, tituluojama flamenko šokio ir bulių koridos sostine. Šis miestas turistus pakeri savo ryškiomis spalvomis ir autentiška ispaniška atmosfera. Sevilijoje ekskursijos dalyvių laukia įdomus ir turiningas laikas, per kurį bus galima susipažinti su ryškiausiomis miesto istorijos bei architektūros įžymybėmis, sužinosite tikrojo vietinių gyvenimo bei ispanų kultūros paslapčių.

Poilsiautojai kviečiami išbandyti ir kitas ekskursijas – nuvykti į vieną įspūdingiausių Ispanijos miestų Granadą, įspūdingomis kalkakmenio uolomis garsėjančio regiono Antekeros pažibą Kordobą ir net nusikelti laivu į Maroko miestą Tanžerą.

Ką būtina žinoti keliaujat?

Tebesitęsiant pandemijai, keliautojai prieš kiekvieną kelionę raginami pasidomėti šalyje galiojančiais saugumo reikalavimais – tiek besiruošiant kelionei, tiek jau atvykus į šalį. Į Malagą skrendantys keliautojai iš Lietuvos privalo per paskutines 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card). Pildant elektroninę formą reikės įkelti neigiamo tyrimo rezultato įrodymą arba persirgimo/vakcinavimo formą.

Be to, visiems į Malagą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų) ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR arba RAT metodu. Išimtis dėl tyrimo taikoma tiems keliautojams, kurie yra pasiskiepiję arba persirgę koronavirusu – tokiu atveju būtina turėti tai įrodančius dokumentus. Vakcinuotiems ir persirgusiems keliautojams taip pat nereikės atlikti tyrimo grįžtant atgal į Lietuvą.

Vykstantiems į Malagą būtinai rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Andalūzijos provincija padengia COVID-19 medicinines ir apgyvendinimo išlaidas susirgimo atveju kelionės paketus įsigijusiems keleiviams (tik sergančiajam keleiviui), tačiau atgalinio bilieto kaštų nedengia.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-09-10 10:33:37

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
       2021-08-29 10:46:27

Lietuviai naudojasi proga ir skuba pratęsti vasaros sezoną svetur

Lietuvoje vėstant orams, gyventojai vis dažniau pradeda dairytis kelionių svetur, kur vis dar lepina vasariška šiluma. Kaip pastebi kelionių organizatoriai, kitaip nei vasaros keliones, rudens atostogas lietuviai planuoja iš anksto – lėktuvuose jau užpildyta daugiau nei 60 proc. vietų.
Daugiau naujų naujienų
       2021-09-24 13:31:18

„Windows 11“ jau čia pat: kaip ją gauti ir ko verta laukti?

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų.
       2021-09-24 12:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1464

Atlikus 26640 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1464. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-24 10:53:51

Blynų gidas: kaip kepti ir kokius ingredientus naudoti?

Blynai gali būti valgomi pusryčiams, pietums ir vakarienei. Viskas priklauso nuo jų sudėtinių dalių ir paruošimo būdų. Kai kuriose šalyse jie taip mėgstami, kad net turi savo nacionalines dienas, pavyzdžiui, rugsėjo 26-oji JAV yra nacionalinė blynų diena.
       2021-09-24 07:04:21

Pusryčiai vyturiams ir pelėdoms: 5 neįprasti sumuštinių receptai

Nors visi dieną pradedame ir pusryčiaujame skirtingu laiku, tačiau pagrindinis pusryčių tikslas – energija, kurios kasdien reikia darbe ar pamokų bei paskaitų metu.
       2021-09-24 06:54:28

Grybavimo čempionas atsakė, ar šį savaitgalį dar verta ruoštis į mišką

Įsivyraujant nepastoviems rudeniškiems orams grybavimo teikiamo malonumo ir naudų nereikėtų pamiršti. Grybavimo čempionatas ir grybautojų asociacijos įkūrėjas Vytenis Daugudis tikina – nors orai kiek atvėso, grybų miškuose tikrai netrūksta.
       2021-09-24 06:35:08

Kaip atpažinti, ar dirbate palaikančioje komandoje

Dirbdami profesionalioje ir vieningoje komandoje – jaučiame malonumą, galime tobulėti. Komandiškumas yra ir viena iš svarbiausių „Lidl Lietuva“ vertybių, kuri padeda kurti pagarba ir pasitikėjimu grįstą vidinę kultūrą.
       2021-09-24 06:27:10

Lietuva ir Lenkija netoleruos nelegalaus sienos kirtimo

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Vilniuje vyksiančio Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdžio išvakarėse, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos valstybės sekretoriumi Bartoszu Grodeckiu.
       2021-09-24 06:18:40

Kova prieš pūsles ant kojų – kaip jų išvengti ir pagreitinti gijimą?

Daugeliui yra tekę susidurti su pūsle – nuo trinties atsiradusiu skaidraus, vandeningo skysčio pripildytu „maišeliu“, kuris yra organizmo atsakas į odos pažeidimą.
       2021-09-23 14:48:23

Kaip apsaugoti savo telefoną ir suvaldyti duomenų saugumo rizikas?

Kibernetinis saugumas – šią savaitę bene karščiausia naujiena Lietuvoje, sulaukusi ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Technologijų ekspertai primena, kaip saugiai naudoti savo įrenginius, kad galėtumėte būtumėte ramūs dėl juose esančios jautrios ir vertingos informacijos.
       2021-09-23 12:21:56

Desertai iš daržovių: konditeris papasakojo, kaip tokius pasigaminti

Gausus daržovių derlius skatina gaminti gardžiausius patiekalus. Ir nors iš rudens teikiamų daržovių dažniausiai gaminame įvairius garnyrus prie mėsos ar žuvies patiekalų, iš jų galima paruošti ir puikius sveikuoliškus desertus, kurie nustebins originaliu skoniu.
       2021-09-23 11:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1486

Atlikus 24046 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1486. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-23 09:50:30

Gyventi šiltai ar šalti? Ką tai reiškia?

Pastarosiomis dienomis viešojoje ir socialinėje erdvėje gausu diskusijų: „šildyti ar taupyti?“. Žmones baugina brangstanti energija, tačiau pamirštama, kad tai žiemos mėnesių prognozė.
       2021-09-23 09:06:37

Paspirtukas ir dviratis – dažniausios paauglių nelaimių kelyje priežastys

Po karantino į mokyklas grįžę vaikai vėl gali su draugais bendrauti ir mokytis gyvai. Taip pat turi daugiau laisvės po pamokų, eina į būrelius ir užsiima kita veikla.
       2021-09-23 08:58:09

Pirmasis „Android“: kaip neišvaizdus telefonas sukėlė revoliuciją?

Lygiai prieš 13 metų, rugsėjo 23-ąją, pasauliui buvo pristatytas išmanusis „HTC Dream“. Šis sunkokas ir kritikų dėl nuobodaus dizaino peiktas telefonas vis tik pateko į istoriją – būtent jame buvo pirmą kartą įdiegta dabar populiariausia pasaulyje „Android“ operacinė sistema.
       2021-09-23 08:22:50

Automobilių poreikių šalies gyventojų biudžetas savarankiškai neatlaiko

Solidus mūsų šalies lengvųjų automobilių parko amžius verčia vairuotojus skolintis naujos transporto priemonės įsigijimui, neretai skolinamasi ir jau turimos remontui.
       2021-09-23 08:17:08

Stotingi, skanūs ir sveiki: rudens derliaus karaliais tituluojami moliūgai

Jei rudenį būtų paskelbti šviežio sezono derliaus karaliaus rinkimai, tapti vienu rimčiausių kandidatų į sostą neabejotinai pretenduotų moliūgas.
       2021-09-23 08:13:53

5 dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš pradedant kaupti pensijai

Apie orią senatvę, kurioje gaunama pensija sudarytų galimybę gyventi patogiai ir mėgautis užtarnautu poilsiu, pagalvoja kiekvienas. Tačiau imtis veiksmų siekiant tai užsitikrinti pasiryžta ne visi, nes dažniausiai žmonės nežino, nuo ko pradėti.
       2021-09-23 07:09:09

5 patarimai tėvams: kaip palaikyti paauglių pasitikėjimą savimi?

Paauglystė – tai didelių ir sudėtingų pokyčių laikotarpis, kai iš vaiko tampama suaugusiuoju. Šiame laikotarpyje žmogus keičiasi tiek fiziškai, tiek emociškai, keičiasi jo poreikiai, savęs suvokimas, bendravimas, saviraiška ir pasitikėjimo savimi jausmas.
       2021-09-22 16:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1402

Atlikus 25163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1402. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-22 09:18:18

M. Dubnikovas: šaltasis sezonas tolygus elektros sezonui – kainų augimą pajusime

Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
       2021-09-22 09:01:41

Rudens makiažo tendencijos – tvarumas, mėlyni šešėliai ir 60-ųjų nuotaika

Vasarą dekoratyvinę kosmetiką keičia saulė, tačiau atvėsus orams, norisi natūralų grožį paryškinti kosmetikos priemonėmis.
       2021-09-22 08:46:08

Vaistų efektyvumas – kiek jis priklauso nuo to, kada ir kaip geriame vaistus?

Reikia išgerti vaistus, tačiau po ranka neturite vandens, tad juos tiesiog sukramtote ar užsigeriate sultimis? Vienu metu išgeriate skirtingus vaistus, skirtus vartoti prieš valgį ir po jo?
       2021-09-22 06:08:22

Darbiniai ginčai peržengė ribą? Prieš teismą, išbandyti siūlo mediaciją

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-09-22 05:54:21

Lietuvos kiaulininkystės krizė nesibaigia, tik gilėja

Nepaisant kiaulininkystės sektoriui suteiktos paramos neigiamoms covid-19 pasekmėms amortizuoti, Lietuvos kiaulininkystės sektoriuje situacija iš esmės nepakito ir išlieka labai įtempta.
       2021-09-21 18:43:57

Ekspertas perspėja: sunkūs vilkikų gedimai kartais nutinka ir dėl noro sutaupyti

Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
       2021-09-21 15:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1155

Atlikus 25086 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-21 15:37:31

Saldesnis už morką ir maistingas kaip bulvė – kas?

Jeigu kas paklaustų, kokias žinote populiariausias šaknines daržoves, didelė tikimybė, kad pastarnoko šiame sąraše nebūtų. Deja, bet kažkuriuo metu ši lietuviams anksčiau gerai pažįstama daržovė buvo primiršta, kaip ir ropės.
       2021-09-21 09:48:46

5 pamokos, padėsiančios išugdyti finansiškai raštingą vaiką

Tyrimai rodo, kad pinigų stygiaus problemos Lietuvoje pastaraisiais metais padažnėjo tėvams, gyvenantiems su vaikais iki 18 metų. Šią problemą lemia prastas tėvų indėlis į vaikų mokymą apie finansus.
       2021-09-21 09:10:53

Vaistinės: automobilyje pasilikę vyrai vaistų jiems pirkti siunčia moteris

Statistika rodo, kad Lietuvos vyrai gyvena net dešimt metų trumpiau nei moterys, tačiau apie savo sveikatą jie vis dar dažnai drovisi šnekėtis su farmacijos specialistais, gydytojais ir neretai – net savo artimiausiais žmonėmis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.