Naujienos

Kokybišką darbą lemia ir kėdė, ir sveikas užkandis

2021-09-07 16:09:05

Dirbdami praleidžiame didžiąją dalį savo dienos, todėl savijautos dirbant nereikėtų ignoruoti – svarbu pasirūpinti patogia darbo vieta ir nepamiršti tinkamo pasiruošimo.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė sako, kad neturėtume žiūrėti pro pirštus, kaip jaučiamės dirbdami, nes tai užima didelę gyvenimo dalį. Gerą savijautą lemia ir tai, kaip pasiruošiame darbui, kokioje aplinkoje dirbame ir netgi tai, kokią veiklą renkamės laisvu laiku.

Vis daugiau įmonių rudenį pradėjo bent daliai laiko sugrįždami į biurus, tad taisyklių, kaip čia galime jaustis gerai, tenka mokytis iš naujo. „Pirmiausiai, žinoma, turėtume matyti savo darbo tikslą ir prasmę, nes tai labai svarbu. Dirbant intensyviai, svarbu pasirūpinti ir savo kūnu, kuris lemia rezultatus. Priežiūra prasideda nuo dėmesio fiziniam kūnui, judėjimui, jeigu tik galime, naudinga prieš darbą pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru“, – pataria vaistininkė M. Kazakevičienė.

Taip pat labai svarbu skirti dėmesio savo mitybai, stengtis į racioną įtraukti daugiau vaisių, daržovių. Vaistininkė rekomenduoja rinktis sveikesnius užkandžius ir turėti organizmui naudingų produktų. M. Kazakevičienė taip pat atkreipia dėmesį į tai, kaip pateikiame maistą, ji rekomenduoja maistą serviruoti taip, kad jis trauktų akį.

Dirbant prie kompiuterio svarbu pasirūpinti ir akių drėkinimu. Vaistininkė pastebi, kad daug žmonių vaistinėse teiraujasi drėkinančių akių lašų, nes ekranai ir intensyvesnis patalpų vėdinimas sausina akis.

Svarbios detalės

Biuro ir HORECA baldų ekspertų „Ergolain“ įmonių grupės vadovė Vilma Bružienė pabrėžia, kad žmonės dirba produktyviau, jaučiasi geriau, kai darbo aplinka yra pritaikyta prie individualių poreikių.

„Projektuodami biurus, visada domimės, kokie specialistai dirbs konkrečiose erdvėse, kokie jų darbo įpročiai, kokia veiklos specifika. Pavyzdžiui, jei žmogus visą dieną praleidžia prie kompiuterio, jam būtina ne tik ergonomiška kėdė, bet ir reguliuojamo aukščio stalas, kad dalį dienos darbuotojas galėtų dirbti stovėdamas. Galimybė dalį laiko dirbti sėdint, o dalį – stovint, gerina savijautą ir koncentraciją“, – pavyzdį pateikia V. Bružienė.

Vadovai turėtų nežiūrėti pro pirštus į darbuotojų savijautą. Verslo psichologė, lektorė, „Triple O Consulting“ partnerė ir konsultantė Laura Rimkutė pastebi, kad rūpindamasis darbuotojų sveikata darbdavys siunčia aiškią žinutę komandai – jūs esate svarbūs.

„Jaustis svarbiu yra kiekvieno iš mūsų emocinis poreikis. Mes jaučiamės puikiai, kai šis poreikis yra patenkinamas. Svarbos pajautimas ateina, kai matai, kad darbdaviui rūpi, kaip tu jautiesi darbe tiek emocine, tiek fizine prasme. Jautimas, kad esi vertinamas, kad tavimi rūpinamasi, leidžia atsipalaiduoti, nusiraminti, jaustis saugiai“, – vardija L. Rimkutė.

Pasak jos, įmonėse, kuriose rūpinamasi ir investuojama darbuotojų gerovę, komanda yra labiau įsitraukusi ir motyvuota. Kai žmonės jaučiasi gerai, jie dirba produktyviau, o įmonei šios investicijos duoda finansinę grąžą.

Lyg namuose

Pandemija ne tik išmokė, bet ir dalį darbuotojų pripratino dirbti namuose, todėl grįžtantys į biurus žmonės irgi tikisi rasti saugią, jaukią, patogią namus primenančią darbo erdvę.

Vaistininkė M. Kazakevičienė atkreipia dėmesį, kad biuro patalpos turėtų būti gerai vėdinamos, reguliariai dezinfekuojamos. „Biuro saugumą lemia ir patys kolegos. Pandemija išmokė, kad jausdami peršalimo simptomus, neturėtume eiti į biurą ir verčiau liktume namuose. Sveikatai saugią aplinką kiekvienas gali užtikrinti ir rūpindamas tinkama rankų higiena, jas reguliariai plaudami ar dezinfekuodami“, – pastebi „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Pasak M. Kazakevičienės, tie, kurie lieka dirbti iš namų, turėtų atkreipti dėmesį į savo darbo vietą, svarbu, kad ji būtų tik tam ir skirta. Vaistininkė pataria susikurti darbo aplinką, kur niekas netrukdytų ir būtų galima dirbti susikaupus, patogiai sėdint. „Net ir dirbant namuose reikia tik tam skirtos vietos, kad persijungti į darbo režimą“, – pataria M. Kazakevičienė.

Ne mažiau svarbu ir tai, ką veikiame po darbo. Pavyzdžiui, dirbantys sėdimą darbą turėtų pirmenybę teikti aktyviam laisvalaikiui, jeigu yra galimybė išeiti pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiu ar atrasti savo mėgstamą sporto šaką, kuria galima būtų užsiimti po darbo.

7 vaistininko patarimai gerai savijautai biure:

- Pritaikykite stalo ir kėdės aukštį prie jūsų ūgio.
- Jeigu dirbate sėdimą darbą, reguliariai atsistokite ir pasivaikščiokite.
- Skirkite pakankamai laiko poilsiui.
- Pasirūpinkite kokybišku apšvietimu.
- Rinkitės sveikus užkandžius.
- Darbo aplinka neturi blaškyti, todėl svarbu, kad darbo stalas būtų tvarkingas.
- Laisvalaikį leiskite aktyviai, atraskite mėgstamą fizinę veiklą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-09-24 13:31:18

„Windows 11“ jau čia pat: kaip ją gauti ir ko verta laukti?

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų.
       2021-09-24 12:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1464

Atlikus 26640 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1464. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-24 10:53:51

Blynų gidas: kaip kepti ir kokius ingredientus naudoti?

Blynai gali būti valgomi pusryčiams, pietums ir vakarienei. Viskas priklauso nuo jų sudėtinių dalių ir paruošimo būdų. Kai kuriose šalyse jie taip mėgstami, kad net turi savo nacionalines dienas, pavyzdžiui, rugsėjo 26-oji JAV yra nacionalinė blynų diena.
       2021-09-24 07:04:21

Pusryčiai vyturiams ir pelėdoms: 5 neįprasti sumuštinių receptai

Nors visi dieną pradedame ir pusryčiaujame skirtingu laiku, tačiau pagrindinis pusryčių tikslas – energija, kurios kasdien reikia darbe ar pamokų bei paskaitų metu.
       2021-09-24 06:54:28

Grybavimo čempionas atsakė, ar šį savaitgalį dar verta ruoštis į mišką

Įsivyraujant nepastoviems rudeniškiems orams grybavimo teikiamo malonumo ir naudų nereikėtų pamiršti. Grybavimo čempionatas ir grybautojų asociacijos įkūrėjas Vytenis Daugudis tikina – nors orai kiek atvėso, grybų miškuose tikrai netrūksta.
       2021-09-24 06:35:08

Kaip atpažinti, ar dirbate palaikančioje komandoje

Dirbdami profesionalioje ir vieningoje komandoje – jaučiame malonumą, galime tobulėti. Komandiškumas yra ir viena iš svarbiausių „Lidl Lietuva“ vertybių, kuri padeda kurti pagarba ir pasitikėjimu grįstą vidinę kultūrą.
       2021-09-24 06:27:10

Lietuva ir Lenkija netoleruos nelegalaus sienos kirtimo

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Vilniuje vyksiančio Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdžio išvakarėse, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos valstybės sekretoriumi Bartoszu Grodeckiu.
       2021-09-24 06:18:40

Kova prieš pūsles ant kojų – kaip jų išvengti ir pagreitinti gijimą?

Daugeliui yra tekę susidurti su pūsle – nuo trinties atsiradusiu skaidraus, vandeningo skysčio pripildytu „maišeliu“, kuris yra organizmo atsakas į odos pažeidimą.
       2021-09-23 14:48:23

Kaip apsaugoti savo telefoną ir suvaldyti duomenų saugumo rizikas?

Kibernetinis saugumas – šią savaitę bene karščiausia naujiena Lietuvoje, sulaukusi ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Technologijų ekspertai primena, kaip saugiai naudoti savo įrenginius, kad galėtumėte būtumėte ramūs dėl juose esančios jautrios ir vertingos informacijos.
       2021-09-23 12:21:56

Desertai iš daržovių: konditeris papasakojo, kaip tokius pasigaminti

Gausus daržovių derlius skatina gaminti gardžiausius patiekalus. Ir nors iš rudens teikiamų daržovių dažniausiai gaminame įvairius garnyrus prie mėsos ar žuvies patiekalų, iš jų galima paruošti ir puikius sveikuoliškus desertus, kurie nustebins originaliu skoniu.
       2021-09-23 11:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1486

Atlikus 24046 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1486. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-23 09:50:30

Gyventi šiltai ar šalti? Ką tai reiškia?

Pastarosiomis dienomis viešojoje ir socialinėje erdvėje gausu diskusijų: „šildyti ar taupyti?“. Žmones baugina brangstanti energija, tačiau pamirštama, kad tai žiemos mėnesių prognozė.
       2021-09-23 09:06:37

Paspirtukas ir dviratis – dažniausios paauglių nelaimių kelyje priežastys

Po karantino į mokyklas grįžę vaikai vėl gali su draugais bendrauti ir mokytis gyvai. Taip pat turi daugiau laisvės po pamokų, eina į būrelius ir užsiima kita veikla.
       2021-09-23 08:58:09

Pirmasis „Android“: kaip neišvaizdus telefonas sukėlė revoliuciją?

Lygiai prieš 13 metų, rugsėjo 23-ąją, pasauliui buvo pristatytas išmanusis „HTC Dream“. Šis sunkokas ir kritikų dėl nuobodaus dizaino peiktas telefonas vis tik pateko į istoriją – būtent jame buvo pirmą kartą įdiegta dabar populiariausia pasaulyje „Android“ operacinė sistema.
       2021-09-23 08:22:50

Automobilių poreikių šalies gyventojų biudžetas savarankiškai neatlaiko

Solidus mūsų šalies lengvųjų automobilių parko amžius verčia vairuotojus skolintis naujos transporto priemonės įsigijimui, neretai skolinamasi ir jau turimos remontui.
       2021-09-23 08:17:08

Stotingi, skanūs ir sveiki: rudens derliaus karaliais tituluojami moliūgai

Jei rudenį būtų paskelbti šviežio sezono derliaus karaliaus rinkimai, tapti vienu rimčiausių kandidatų į sostą neabejotinai pretenduotų moliūgas.
       2021-09-23 08:13:53

5 dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš pradedant kaupti pensijai

Apie orią senatvę, kurioje gaunama pensija sudarytų galimybę gyventi patogiai ir mėgautis užtarnautu poilsiu, pagalvoja kiekvienas. Tačiau imtis veiksmų siekiant tai užsitikrinti pasiryžta ne visi, nes dažniausiai žmonės nežino, nuo ko pradėti.
       2021-09-23 07:09:09

5 patarimai tėvams: kaip palaikyti paauglių pasitikėjimą savimi?

Paauglystė – tai didelių ir sudėtingų pokyčių laikotarpis, kai iš vaiko tampama suaugusiuoju. Šiame laikotarpyje žmogus keičiasi tiek fiziškai, tiek emociškai, keičiasi jo poreikiai, savęs suvokimas, bendravimas, saviraiška ir pasitikėjimo savimi jausmas.
       2021-09-22 16:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1402

Atlikus 25163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1402. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-22 09:18:18

M. Dubnikovas: šaltasis sezonas tolygus elektros sezonui – kainų augimą pajusime

Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
       2021-09-22 09:01:41

Rudens makiažo tendencijos – tvarumas, mėlyni šešėliai ir 60-ųjų nuotaika

Vasarą dekoratyvinę kosmetiką keičia saulė, tačiau atvėsus orams, norisi natūralų grožį paryškinti kosmetikos priemonėmis.
       2021-09-22 08:46:08

Vaistų efektyvumas – kiek jis priklauso nuo to, kada ir kaip geriame vaistus?

Reikia išgerti vaistus, tačiau po ranka neturite vandens, tad juos tiesiog sukramtote ar užsigeriate sultimis? Vienu metu išgeriate skirtingus vaistus, skirtus vartoti prieš valgį ir po jo?
       2021-09-22 06:08:22

Darbiniai ginčai peržengė ribą? Prieš teismą, išbandyti siūlo mediaciją

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-09-22 05:54:21

Lietuvos kiaulininkystės krizė nesibaigia, tik gilėja

Nepaisant kiaulininkystės sektoriui suteiktos paramos neigiamoms covid-19 pasekmėms amortizuoti, Lietuvos kiaulininkystės sektoriuje situacija iš esmės nepakito ir išlieka labai įtempta.
       2021-09-21 18:43:57

Ekspertas perspėja: sunkūs vilkikų gedimai kartais nutinka ir dėl noro sutaupyti

Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
       2021-09-21 15:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1155

Atlikus 25086 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-21 15:37:31

Saldesnis už morką ir maistingas kaip bulvė – kas?

Jeigu kas paklaustų, kokias žinote populiariausias šaknines daržoves, didelė tikimybė, kad pastarnoko šiame sąraše nebūtų. Deja, bet kažkuriuo metu ši lietuviams anksčiau gerai pažįstama daržovė buvo primiršta, kaip ir ropės.
       2021-09-21 09:48:46

5 pamokos, padėsiančios išugdyti finansiškai raštingą vaiką

Tyrimai rodo, kad pinigų stygiaus problemos Lietuvoje pastaraisiais metais padažnėjo tėvams, gyvenantiems su vaikais iki 18 metų. Šią problemą lemia prastas tėvų indėlis į vaikų mokymą apie finansus.
       2021-09-21 09:10:53

Vaistinės: automobilyje pasilikę vyrai vaistų jiems pirkti siunčia moteris

Statistika rodo, kad Lietuvos vyrai gyvena net dešimt metų trumpiau nei moterys, tačiau apie savo sveikatą jie vis dar dažnai drovisi šnekėtis su farmacijos specialistais, gydytojais ir neretai – net savo artimiausiais žmonėmis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.