Naujienos

Gydytojas atvirai: kiek trunka prarastų dantų atkūrimas?

2021-09-09 08:05:48

Vieno, kelių ar daugiau dantų netekimas ne veltui siejamas su skaudžiomis ilgalaikėmis pasekmėmis: nuo kramtymo, fonetikos sutrikimų iki psichologinių problemų. Laimei, nemalonių pokyčių galima išvengti.

Vilniuje įsikūrusios IROK klinikos gydytojas Edvinas Mileris pasakoja apie dantų implantaciją – šiuolaikinį gydymo sprendimą, grąžinantį gyvenimo kokybę ir tai, kiek iš tiesų trunka dantų atkūrimas.

Kiek kainuoja laukimas

Tyrimai rodo, kad ankstyvą vieno, kelių ar daugiau dantų netekimą patiria kas antras darbingo amžiaus lietuvis. Nors danties praradimas nepastebimoje vietoje (pavyzdžiui, krūminių dantų srityje) iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip nedidelė problema, kurios sprendimą galima atidėti vėlesniam laikui, neapsigaukite: net vieno danties praradimas gali tapti rimta grėsme sveikatai.

IROK klinikos gydytojas odontologas-implantuojantis gydytojas E. Mileris apgailestauja, kad dalis žmonių atideda dantų atkūrimą. „Pasitaiko, kad pacientai nesureikšmina vieno ar kelių prarastų dantų ir neieško būdų juos atkurti. Į dantų atkūrimo specialistus nesikreipiama ne tik dėl aplaidumo, bet ir dėl jaučiamos skausmo baimės, streso“. Deja, tai komplikuoja situaciją ir pavėluotas dantų atstatymas užtrunka: dažnai prireikia kaulo priauginimo (augmentacijos), sinuso dugno pakėlimo operacijų. Nusitęsia gijimo laikotarpis, išauga bendra procedūrų kaina.

Deja, atidėliojimas kainuoja daugiau nei laiką ir pinigus. Gydytojas E. Mileris teigia, kad laiku neatkūrus prarastų dantų, kenčia visas organizmas. „Netekus danties, jo vietoje ima nykti žandikaulio kaulas. Taip pat kyla ortodontinės bėdos: sveikieji gretimi dantys ima migruoti į prarasto danties vietą. Neišvengsite ir pokyčių veido srityje: dėl nykstančio žandikaulio kaulo, deformuojami paciento veido bruožai. Atsiranda gilios raukšlės, įdumba skruostai. Žmogus atrodo gerokai vyresnis, nei iš tiesų“. Akivaizdu, laukti neverta: prarastus dantis geriausia atkurti kuo skubiau.

Sėkmė priklauso nuo gydymo metodo

Dantų atkūrimo ir laiko ryšys svarbus ne tik kalbant apie pacientų sveikatą, bet ir apie dantų atstatymo trukmę. Kiek laiko teks sugaišti ir kaip atsipirks sveikatos investicija, priklauso nuo pasirinkto gydymo metodo.

Prarasti dantys iki šiol atkuriami, pasitelkiant tradicinius išimamus protezus. Iš pirmo žvilgsnio, greita ir pigu, tačiau, anot implantuojančio gydytojo E. Milerio, tai – nekokybiškas ir atgyvenęs variantas. „Didžiausias tokių protezų trūkumas – kramtymo funkciją išimami protezai atstato tik maždaug 20 procentų. Tai reiškia, kad maistas kramtomas nekokybiškai. Tai kelia ne tik diskomfortą, bet ir virškinimo sutrikimus. Dar vienas tokių protezų minusas – labai bloga jų fiksacija, ypač apatiniame žandikaulyje. Išimami protezai traumuoja, trina ir dirgina burnos gleivinę. Atsiradus dantų implantacijai, visi minėti iššūkiai įveikiami greitai, kokybiškai ir visam laikui“- užtikrina gydytojas.

Dantų implantacija yra itin pažangus gydymo metodas: netekti dantys atkuriami į prarasto danties vietą sriegiant danties šaknies pakaitalą – implantą. Ant implantų tvirtinami protezai – nuolatinės restauracijos, kurių unikalios savybės atkartoja tai, ką sukūrė gamta. Procedūros dėka, žmogus jaučiasi tarsi su savais dantimis. Tinkamai prižiūrint burnos ertmę, sukurtas rezultatas džiugina visą likusį gyvenimą.

Gydymo trukmė – įvairi

Dantų implantacija – efektyvi, nepriklausomai nuo prarastų dantų kiekio ir klinikinės situacijos: tai saugu bet kokio amžiaus pacientams, turintiems nuolatinius dantis. Vienas dažniausių klausimų, užduodamų specialistams – kiek užtruks ši procedūra. Anot implantuojančio gydytojo E. Milerio, tai priklauso nuo situacijos. „Kiekvienam gydymui dantų implantais prireikia dviejų etapų. Jeigu atliekama itin populiari vienmomentė implantacija, numatytas implantų skaičius gali būti sriegiamas iš karto po dantų šalinimo. Ši procedūra trunka priklausomai nuo implantų skaičiaus, nuo pusvalandžio iki poros valandų. Implantai prigyja prie kaulo per maždaug 8-12 savaičių. Tuomet laukia antrasis etapas: ant implantų tvirtinamos nuolatinės restauracijos – protezai. Tai reiškia, kad pilnai atkurta šypsena pavyks džiaugtis maždaug po 3 mėnesių“- pasakoja pašnekovas.

Tiesa, šis scenarijus tinka ne visais klinikiniais atvejais. „Kaip minėjau, ilgai gyvenant be daugumos ar visų dantų, sunyksta žandikaulio kaulas ir gali prireikti papildomų chirurginių procedūrų (sinuso dugno pakėlimo ar žandikaulio kaulo priauginimo). Tokiu atveju taikoma atidėta implantacija: implantai sriegiami operacijos vietoms pilnai sugijus. Tai reiškia, kad gydymas užtruks keliais mėnesiais ilgiau“- atkreipia dėmesį specialistas.

Kad ir koks būtų gydymo planas ar paciento būklė, šiuolaikinė implantacijos technika užtikrina, kad dantys bus atkuriami kokybiškai, ilgam ir be skausmo.

Išeitis kiekvienam pacientui

Dantų atkūrimo kelyje ne mažiau svarbus protezavimo etapas. Dantys atkuriami protezais, kurie gaminami dantų technikų laboratorijoje, kiekvienam pacientui individualiai. „Jeigu žmogus neteko vieno danties, jis atkuriamas įsriegus ant implanto tvirtinant danties vainikėlį. Kai atkuriami keli prarasti dantys, jie taip pat gali būti protezuojami dantų vainikėliais arba vainikėlių tiltais“- dantų atstatymo galimybes vardija medikas.

Jeigu netekta daugumos arba visų dantų, pasirinkimų dar daugiau. Tai priklauso ir nuo įsriegtų implantų skaičiaus. „Dažniausiai visus prarastus žandikaulio dantis atkuriame įsriegę 4 implantus: tai puikiai atlaiko kramtymo krūvį, užtikrina optimalią kramtymo funkciją. Pasirinkus šį metodą, ant implantų tvirtinamas fiksuojamas protezas, puikiai atkuriantis kramtymą, fonetiką, estetiką. Pasitaiko, kad pacientas nori dar natūralesnio dantų pojūčio ir stabilumo. Tada sriegiame 6, 8 ar daugiau implantų, o dantis atkuriame protezuodami dantų vainikėlių tiltais. Tai padeda dar efektyviau atkurti visas dantų funkcijas“- akcentuoja gydytojas.

Pacientams, pageidaujantiems sutaupyti, siūloma dar viena išeitis – ekonomiškas visų dantų atkūrimas ant 2 implantų. „Įsriegus 2 implantus-lokatorius, pritaikoma išimama dantų plokštelė, kuri tvirtinama ant implantų. Nors tai – išimamas protezas, implantai suteikia puikią fiksaciją, leidžia laisvai kramtyti maistą ir nevaržomai džiaugtis įprastais gyvenimo malonumais“- užtikrina pašnekovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Sveikata: kitos panašios naujienos
       2021-08-27 08:55:19

Intymi higiena menstruacijų metų: ar nežinojimas gali pakenkti?

Moters gyvenimas juda tam tikru ritmu, kurį lemia menstruacinis (lytinis) ciklas. Vidutiniškai jis trunka 28 dienas, tačiau gali svyruoti ir nuo 20 iki 40 dienų.
       2021-08-15 09:36:58

Ant žaizdų pilate dezinfekcinį skystį – taip daryti nereikėtų

Prasidėjus koronaviruso pandemijai dezinfekcinis rankų skystis tapo kasdieniu gyvenimo atributu, stengiantis apsisaugoti nuo plintančio viruso. Vis dėlto panašu, kad daugiausiai etanolio savo sudėtyje turintį skystį imta naudoti išties kūrybingai.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
Daugiau naujų naujienų
       2021-09-24 13:31:18

„Windows 11“ jau čia pat: kaip ją gauti ir ko verta laukti?

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų.
       2021-09-24 12:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1464

Atlikus 26640 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1464. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-24 10:53:51

Blynų gidas: kaip kepti ir kokius ingredientus naudoti?

Blynai gali būti valgomi pusryčiams, pietums ir vakarienei. Viskas priklauso nuo jų sudėtinių dalių ir paruošimo būdų. Kai kuriose šalyse jie taip mėgstami, kad net turi savo nacionalines dienas, pavyzdžiui, rugsėjo 26-oji JAV yra nacionalinė blynų diena.
       2021-09-24 07:04:21

Pusryčiai vyturiams ir pelėdoms: 5 neįprasti sumuštinių receptai

Nors visi dieną pradedame ir pusryčiaujame skirtingu laiku, tačiau pagrindinis pusryčių tikslas – energija, kurios kasdien reikia darbe ar pamokų bei paskaitų metu.
       2021-09-24 06:54:28

Grybavimo čempionas atsakė, ar šį savaitgalį dar verta ruoštis į mišką

Įsivyraujant nepastoviems rudeniškiems orams grybavimo teikiamo malonumo ir naudų nereikėtų pamiršti. Grybavimo čempionatas ir grybautojų asociacijos įkūrėjas Vytenis Daugudis tikina – nors orai kiek atvėso, grybų miškuose tikrai netrūksta.
       2021-09-24 06:35:08

Kaip atpažinti, ar dirbate palaikančioje komandoje

Dirbdami profesionalioje ir vieningoje komandoje – jaučiame malonumą, galime tobulėti. Komandiškumas yra ir viena iš svarbiausių „Lidl Lietuva“ vertybių, kuri padeda kurti pagarba ir pasitikėjimu grįstą vidinę kultūrą.
       2021-09-24 06:27:10

Lietuva ir Lenkija netoleruos nelegalaus sienos kirtimo

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Vilniuje vyksiančio Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdžio išvakarėse, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos valstybės sekretoriumi Bartoszu Grodeckiu.
       2021-09-24 06:18:40

Kova prieš pūsles ant kojų – kaip jų išvengti ir pagreitinti gijimą?

Daugeliui yra tekę susidurti su pūsle – nuo trinties atsiradusiu skaidraus, vandeningo skysčio pripildytu „maišeliu“, kuris yra organizmo atsakas į odos pažeidimą.
       2021-09-23 14:48:23

Kaip apsaugoti savo telefoną ir suvaldyti duomenų saugumo rizikas?

Kibernetinis saugumas – šią savaitę bene karščiausia naujiena Lietuvoje, sulaukusi ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Technologijų ekspertai primena, kaip saugiai naudoti savo įrenginius, kad galėtumėte būtumėte ramūs dėl juose esančios jautrios ir vertingos informacijos.
       2021-09-23 12:21:56

Desertai iš daržovių: konditeris papasakojo, kaip tokius pasigaminti

Gausus daržovių derlius skatina gaminti gardžiausius patiekalus. Ir nors iš rudens teikiamų daržovių dažniausiai gaminame įvairius garnyrus prie mėsos ar žuvies patiekalų, iš jų galima paruošti ir puikius sveikuoliškus desertus, kurie nustebins originaliu skoniu.
       2021-09-23 11:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1486

Atlikus 24046 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1486. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-23 09:50:30

Gyventi šiltai ar šalti? Ką tai reiškia?

Pastarosiomis dienomis viešojoje ir socialinėje erdvėje gausu diskusijų: „šildyti ar taupyti?“. Žmones baugina brangstanti energija, tačiau pamirštama, kad tai žiemos mėnesių prognozė.
       2021-09-23 09:06:37

Paspirtukas ir dviratis – dažniausios paauglių nelaimių kelyje priežastys

Po karantino į mokyklas grįžę vaikai vėl gali su draugais bendrauti ir mokytis gyvai. Taip pat turi daugiau laisvės po pamokų, eina į būrelius ir užsiima kita veikla.
       2021-09-23 08:58:09

Pirmasis „Android“: kaip neišvaizdus telefonas sukėlė revoliuciją?

Lygiai prieš 13 metų, rugsėjo 23-ąją, pasauliui buvo pristatytas išmanusis „HTC Dream“. Šis sunkokas ir kritikų dėl nuobodaus dizaino peiktas telefonas vis tik pateko į istoriją – būtent jame buvo pirmą kartą įdiegta dabar populiariausia pasaulyje „Android“ operacinė sistema.
       2021-09-23 08:22:50

Automobilių poreikių šalies gyventojų biudžetas savarankiškai neatlaiko

Solidus mūsų šalies lengvųjų automobilių parko amžius verčia vairuotojus skolintis naujos transporto priemonės įsigijimui, neretai skolinamasi ir jau turimos remontui.
       2021-09-23 08:17:08

Stotingi, skanūs ir sveiki: rudens derliaus karaliais tituluojami moliūgai

Jei rudenį būtų paskelbti šviežio sezono derliaus karaliaus rinkimai, tapti vienu rimčiausių kandidatų į sostą neabejotinai pretenduotų moliūgas.
       2021-09-23 08:13:53

5 dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš pradedant kaupti pensijai

Apie orią senatvę, kurioje gaunama pensija sudarytų galimybę gyventi patogiai ir mėgautis užtarnautu poilsiu, pagalvoja kiekvienas. Tačiau imtis veiksmų siekiant tai užsitikrinti pasiryžta ne visi, nes dažniausiai žmonės nežino, nuo ko pradėti.
       2021-09-23 07:09:09

5 patarimai tėvams: kaip palaikyti paauglių pasitikėjimą savimi?

Paauglystė – tai didelių ir sudėtingų pokyčių laikotarpis, kai iš vaiko tampama suaugusiuoju. Šiame laikotarpyje žmogus keičiasi tiek fiziškai, tiek emociškai, keičiasi jo poreikiai, savęs suvokimas, bendravimas, saviraiška ir pasitikėjimo savimi jausmas.
       2021-09-22 16:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1402

Atlikus 25163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1402. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-22 09:18:18

M. Dubnikovas: šaltasis sezonas tolygus elektros sezonui – kainų augimą pajusime

Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
       2021-09-22 09:01:41

Rudens makiažo tendencijos – tvarumas, mėlyni šešėliai ir 60-ųjų nuotaika

Vasarą dekoratyvinę kosmetiką keičia saulė, tačiau atvėsus orams, norisi natūralų grožį paryškinti kosmetikos priemonėmis.
       2021-09-22 08:46:08

Vaistų efektyvumas – kiek jis priklauso nuo to, kada ir kaip geriame vaistus?

Reikia išgerti vaistus, tačiau po ranka neturite vandens, tad juos tiesiog sukramtote ar užsigeriate sultimis? Vienu metu išgeriate skirtingus vaistus, skirtus vartoti prieš valgį ir po jo?
       2021-09-22 06:08:22

Darbiniai ginčai peržengė ribą? Prieš teismą, išbandyti siūlo mediaciją

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-09-22 05:54:21

Lietuvos kiaulininkystės krizė nesibaigia, tik gilėja

Nepaisant kiaulininkystės sektoriui suteiktos paramos neigiamoms covid-19 pasekmėms amortizuoti, Lietuvos kiaulininkystės sektoriuje situacija iš esmės nepakito ir išlieka labai įtempta.
       2021-09-21 18:43:57

Ekspertas perspėja: sunkūs vilkikų gedimai kartais nutinka ir dėl noro sutaupyti

Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
       2021-09-21 15:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1155

Atlikus 25086 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-21 15:37:31

Saldesnis už morką ir maistingas kaip bulvė – kas?

Jeigu kas paklaustų, kokias žinote populiariausias šaknines daržoves, didelė tikimybė, kad pastarnoko šiame sąraše nebūtų. Deja, bet kažkuriuo metu ši lietuviams anksčiau gerai pažįstama daržovė buvo primiršta, kaip ir ropės.
       2021-09-21 09:48:46

5 pamokos, padėsiančios išugdyti finansiškai raštingą vaiką

Tyrimai rodo, kad pinigų stygiaus problemos Lietuvoje pastaraisiais metais padažnėjo tėvams, gyvenantiems su vaikais iki 18 metų. Šią problemą lemia prastas tėvų indėlis į vaikų mokymą apie finansus.
       2021-09-21 09:10:53

Vaistinės: automobilyje pasilikę vyrai vaistų jiems pirkti siunčia moteris

Statistika rodo, kad Lietuvos vyrai gyvena net dešimt metų trumpiau nei moterys, tačiau apie savo sveikatą jie vis dar dažnai drovisi šnekėtis su farmacijos specialistais, gydytojais ir neretai – net savo artimiausiais žmonėmis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.