Naujienos

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

2021-09-10 10:33:37

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.

Į šalį pailsėti norinčius turistus traukia ir dvi pagrindinės kurortinės kryptys – žemyninė Algarvė ir Atlanto vandenyne esanti Madeiros sala, dėl savo klimato ypač puikiai tinkančios rudens atostogoms. Apsispręsti, kuriame Portugalijos kurorte planuoti būsimą išvyką, padės kelionių organizatorius „Novaturas“, kuris dalijasi abiejų regionų privalumais, įdomiausiomis lankomomis vietomis ir pramogomis visai šeimai.

Algarvė – žemyninės Portugalijos perlas

Kuo ypatingas regionas?

Portugalijos pietuose esantį Algarvės regioną itin pamėgo įvairių šalių poilsiautojai – kasmet jų čia apsilanko apie 5 milijonai. Tačiau toks lankytojų srautas nestebina – turistus vilioja vandenyno bangos ir smėlio paplūdimiai, skanus maistas ir senovinės kultūros palikimas, nepaprastas kraštovaizdis su uolomis ir skardžiais, žaluma. Keliaujant į Algarvės gilumą atsiskleidžia krašto kontrastai – vietoje smėlio ir uolų, joje galima išvysti derlingas lygumas, kuriose stiebiasi vaismedžių sodai ir migdolų giraitės, kiekvieną pavasarį pražįstančios baltais žiedais.

Ką pamatyti?

Regiono centru laikomas Faro miestas Algarvę tarsi padalina į dvi dalis – vakarinę ir rytinę. Vakarinė Algarvė, besitęsianti nuo vieno didžiausių jos miestų Portimauno iki Atlanto vandenyno pakrantės, pasižymi grubesniu kraštovaizdžiu ir yra labiau vėjuota nei centrinė ar rytinė regiono dalis. Pravažiavus kurortinius miestelius ir kaimus, Algarvė atsikleidžia kaip vieta, patraukianti didelį banglentininkų, žygeivių ir gamos mylėtojų dėmesį. Didžiąją pakrantės dalį supa stačios uolos, slepiančios nedideles įlankėles. Pasibaigus vasaros sezonui, jos neretai ištuštėja ir primena laukinius paplūdimius, kuriuose galima netrukdomai pasimėgauti vandenyno bangomis.

Regioną itin patogu tyrinėti automobiliu, tačiau lankytojų patogumui organizuojamos ir specialios ekskursijos. Algarvės vakaruose keliautojai gali apžiūrėti maurų sostinę Silvesą ir Monšikės kalnus, pakilti į Fojos kalną, aplankyti Šv. Vincento iškyšulį – labiausiai į pietvakarius nutolusį Europos tašką, dar vadinamą pasaulio kraštu. Taip pat rekomenduojama aplankyti Atradimų miestu vadinamą Lagosą, pasigrožėti Ponta da Piedadės paplūdimiu, apsuptu aukštų uolų ir skardžių.

Ne ką mažiau pakeri ir visai kitokia Algarvės rytinė pusė, žavinti nepaliesta gamta. Nemažai šalia kurortų esančių pakrantės miestelių išsaugojo savo autentiškumą – tai neišminto smėlio Algarvė, su retai lankomomis salelėmis, laukinėmis pelkėmis, balta spalva nudažytais kaimeliais, kuriuose tiesiai iš žvejų valčių galima įsigyti šviežių jūros gėrybių. Čia pakeri ir senovinė maurų dvasia, vietinių pasakojimai apie prarastus portugalų nuotykių ieškotojus. Regiono rytuose galima aplankyti tokius tradicinius miestelius, kaip Fuseta ir Oljaunas.

Atvykus į Algarvę, tiesiog būtina patyrinėti vieną pagrindinių jos miestų – Faro. Lankytojus itin žavi senoji miesto dalis, apsupta romėnų statytos sienos, taip pat XIII a. katedra ir vyskupo rūmai. Visai šalia įsikūręs ir Archeologijos muziejus, kuriame galima išvysti romėnų mozaiką, atkastą tiesiant geležinkelį. Barokinė Nossa Senhora do Carmo bažnyčia turistus stebina itin puošniomis interjero detalėmis ir paauksuotu altoriumi, o šalia jos veikia ir Capela dos Ossos – Kaulų koplyčia.

Šiek tiek į šiaurę nuo Algarvės galima aplankyti ir kitą keliautojų pamėgtą miestą Evorą, laikomą vienu žaviausių miestų visoje Portugalijoje. Daugiausiai smalsuolių akių patraukia aukščiausioje miesto vietoje į dangų besidriekiantys grakštūs deivės Dianos šventovės likučiai. Verta atkreipti dėmesį į unikalų miesto gatvių planavimą – maurų viešpatavimo palikimą. Taip pat verta aplankyti ir kitus Portugalijos miestus – Porto, Sintrą, istorinius miestus Obidosą ir Koimbrą.

Kur apsistoti?

Algarvės regioną sudaro vienas nuo kito nedaug nutolę jaukūs kurortai, tarp kurių patenka ir didžiausi regiono miestai Faro bei Portimaunas. Vis dėlto, tikra poilsiautojų sostine laikomas miestas Albufeira. Kurorto privalumu tampa tai, kad jo centras yra prie pat pakrantės, tad paplūdimius galima pasiekti pėsčiomis per keletą minučių. Kelių kilometrų spinduliu aplink Albufeirą yra 23 paplūdimiai, atskirti stačiomis uolomis. Nors Albufeira žinoma kaip vakarėlių miestas, kuriame vyksta triukšmingas naktinis gyvenimas, jame galima pasigrožėti ir architektūra. Istorinė miesto dalis buvo sugriauta žemės drebėjimo, tačiau išliko siaurų gatvelių, vingiuojančių tarp uolų ir baltų namų.

Keliautojai, norintys ramesnio poilsio, neretai renkasi iš mažesnių Algarvės kurortų – apsistoja Karvueiro, Praja de Roša, Praja do Vau miesteluose, o mėgstantys prabangą keliauja į puikiais viešbučiais, golfo aikštynais ir prašmatniomis parduotuvėmis garsėjančią Vilamorą. Tiesa, visai šalia jos įsikūręs ir palyginti nebrangus Karteiros kurortas su ilgais paplūdimiais, idealiai tinkantis šeimyniniam poilsiui. Kurortas garsėja vaizdingu pajūrio pėsčiųjų taku, kasdien veikiančiu žuvų ir daržovių turgumi ir netoli esančiu vandens pramogų parku. Miesto paplūdimys yra laikomas vienu geriausių visame centrinės Algarvės regione: plati auksinio smėlio pakrantė ir ramus jūros vanduo juosia visą krantą ir svečiams garantuoja puikų pajūrio poilsį.

Madeira – amžinojo pavasario rojus

Kuo ypatingas regionas?

Žemėlapyje ieškant Madeiros reikės kiek pasistengti – ši rojumi vadinama Portugalijos sala yra gerokai nutolusi nuo šalies žemyninių krantų. Įdomu tai, kad salai artimesni Afrikos krantai – nuo jų Madeirą skiria apie 700 km, o nuo Lisabonos – apie 900 km. Salą galima pasiekti skrydžiais, kuriuos vykdo patyrę pilotai, nes Madeiros oro uostas laikomas vienu sudėtingesnių. Pakilimo takas išsiskiria tuo, kad dalis jos yra virš Atlanto vandenyno. Šią dalį laiko 180 didelių 70 m aukščio kolonų. Dėl tokių inžinerinių sprendimų Funšalio oro uostui buvo suteiktas įspūdingų struktūrų apdovanojimas, kuris Portugalijoje vertinamas kaip „Oskaras“ už inžinerinius pasiekimus.

Dėl savo unikalaus klimato Madeira praminta amžino pavasario sala – čia augmenija veši ištisus metus, žavi nuostabus kraštovaizdis ir poilsiui puikiai tinkantis subtropinis klimatas. Pavasariški orai čia tvyro ištisus metus – nebūna labai karšta, bet ir neatšąla. Du trečdalius salos sudaro gamtos draustinis, kurio didžiausią plotą užima laurų miškai, gausūs įvairių augalų ir gyvūnų. Madeirą dažniau renkasi aktyvaus poilsio mėgėjai – ir norintys pasimėgauti, rodos, žmogaus nepaliestu gamtos grožiu, ir nuotykių ieškotojai.

Ką pamatyti?

Atostogoms pasirinkus Madeirą, rekomenduojama būtinai aplankyti salos sostinę ir didžiausią miestą Funšalį. Funšalyje gausu istorijos paveldo – lankytojus traukia katedra, miesto teatras, nuo XVIII a. išlikę didingi dvarai, juodojo bazalto ir baltojo marmuro gatvelės. Čia veikia ir daugiausiai parduotuvių, kuriose galima autentiškų dirbinių, taip pat Mercado dos Lavradores turgus, kurį sudaro gėlių, vaisių bei daržovių ir žuvų skyriai. Funšalis yra laivų uostas, tad čia prisišvartuoja kruiziniai laivai, o pakrantėse gausu puikių restoranų bei geriausių salos viešbučių. Salos sostinė svečiams siūlo susipažinti ne tik su istorijos paveldu, bet ir išbandyti itin daug vandens pramogų – banglentes, nardymą, plaukiojimą kalnų upeliais ir net delfinų bei banginių stebėjimą.

Nors sala nėra didelė, ją apvažiuoti automobiliu gana sudėtinga dėl serpantininių kelių, tačiau susisiekimą palengvina specialiai per salą iškasti tuneliai. Vakarinėje Madeiros pakrantėje gausu įspūdingų apžvalgos aikštelių, tradicinių žvejų kaimelių ir gamtos stebuklų. Čia verta aplankyti kvapą gniaužiančią vietą – Kabo Žirau uolą. Iš įspūdingame aukštyje įrengtos stiklinės apžvalgos aikštelės atsiveria nepaprastas vaizdas į Atlanto vandenyno bangas ir uolėtų kalnų papėdę, giedrą dieną taip pat atsiveria puiki Funšalio panorama ir keliasdešimt kilometrų žydro Atlanto vandens.

Rytinėje Madeiros pakrantėje yra keletas dramatiškiausių salos kraštovaizdžių. Ponta de Sao Lourenco pakrantės takai ir tropinius miškus primenantys Ribeiro Frio parko takai puikiai tinka žygiams pėsčiomis. Šioje šalies dalyje pasitinka kvapą gniaužiantis kraštovaizdis – čia stačiuose slėniuose ir daubose įsikūrę nedideli kaimai ir kaimeliai, į kuriuos žvelgiant iš viršaus atsispindi uolų ir kalnų didybė.

Tyrinėjant salą, rekomenduojama leistis į žygį levadomis – taip saloje vadinama drėkinimo sistema, kuri iš drėgnesnių salos vietų vandenį nuneša į sausesnes. Šalia drėkinimo kanalų įrengti ir žalumos apsupti pažintiniai takai, kuriais prieinamos kitu transportu sunkiai pasiekiamos vietos. Iš kai kurių levadų galima pasiekti ir ypatingus laurų miškus. Didelė drėgmė suteikia laurų miškui lengvą rūko šydą ir padengia jo paklotą samanomis, kerpėmis ir vienus didžiausių lapų Europoje turinčiais paparčiais.

Turistus taip pat traukia Porto Santo sala, esanti visai šalia Madeiros, kuri gerokai skiriasi nuo didžiosios kaimynės. Porto Santo yra Madeiros salyno dalis, keliautojų dėmesį patraukianti vienu dideliu išskirtinumu – net devynis kilometrus besidriekiančiu paplūdimiu. Neretai į Madeirą atvykę poilsiautojai, pasigrožėję uolingais salos krantais, patraukia į Porto Santą, kuriame gali pasimėgauti popiete smėlėtoje pakrantėje – į miestą dukart per dieną vyksta keltai.

Kur apsistoti?

Atostogautojų Madeiroje laukia puikia infrastruktūra pasižymintys kurortiniai miestai ir miesteliai – turistams puikiai pritaikytas ne tik Funšalis, bet ir Santa Krusas, Mašikas, Kaljeta, Kanisas, Kansalas. Nors Madeiroje nerasite daugybės paplūdimių, saloje, esant ramiam vandenynui, galima maudytis pakrantėje esančiuose natūraliuose uolų baseinuose. Tarp kelių turistų pamėgtų kurortų, siūlančių poilsį auksinio smėlio paplūdimiuose – ramusis Kaljetos miestas. Įdomu, kad kurorte esantys paplūdimiai nėra natūralūs – juose esantis smėlis specialiai atvežtas iš žemyninės Portugalijos bei Maroko ir supiltas dirbtinai suformuotuose paplūdimiuose. Nuo plaunančių Atlanto bangų paplūdimiai apsaugoti molais, tačiau vanduo nėra užtvertas, tad nuolat keičiasi. Šiame kurorte siūloma daugybė vandens pramogų: plaukimas kanojomis, katamaranais, buriavimas kitos. Kaljetoje taip pat verta apsilankyti viename iš jūrų gėrybių restoranų, paragauti vietos baltojo romo ar gėrimo pončos, pasivaikščioti pažintiniais takais, meno centro renginiuose.

Tarp poilsiautojų pasirinkimų sparčiai populiarėja ir Madeiros pietryčių kampe esantis turistinis miestelis Kanisas. Jo lankytojus žavi tai, jog kurortas atrodo lyg sudarytas iš dviejų skirtingų dalių – senosios ir moderniosios. Kanise ant kalvos išlikęs tradicinis senas salos kaimas, su centrine aikšte ir XVIII a. barokine bažnyčia, o leidžiantis keliu link vandenyno, atsiduriama moderniame Canico de Baixo kurorte, kuriame viena šalia kitos glaudžiasi vilos ir prabangūs viešbučiai. Miestelio rytinėje pakrantėje driekiasi pėsčiųjų takas, nuo kurio atsiveria vaizdas į akmenukais ir uolomis nusėtą Reis Margos paplūdimį, puikiai tinkantį kaitintis saulėje.

Saugumas kelionės metu

Vykstant į Portugaliją, keliautojai turi nepamiršti per paskutines 4 dienas iki atvykimo į šalį užpildyti privalomą Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card). Užpildytą elektroninę formą reikia atsispausdinti bei pateikti oro uoste. Be to, keliautojai nuo 12 metų, kurie nėra vakcinuoti arba persirgę COVID-19, taip pat su savimi privalo turėti neigiamą viruso tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą. Tokio dokumento į šią kategoriją patenkantiems asmenims prireiks ir grįžtant atgal į Lietuvą.

Vykstantiems į Portugalijos kurortus būtinai rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas ir apgyvendinimo išlaidas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2022-08-10 13:18:16

Atostogos Kalabrijoje – kodėl šį regioną renkasi ne tik patys italai

Kalabrijos regionas – tikras pietų Italijos perlas. Viešint jame, pasijusite lyg filme, nes būtent čia galima pamatyti autentiškąją Italijos pusę: žavingus ir jaukius miestelius, draugiškus vietos gyventojus ir užburiantį kraštovaizdį.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-02 14:20:03

3 priežastys, kodėl verta atostogauti rudenį: privalumas – ne tik mažesnė kaina

Nors vasara yra tituluojama atostogų karaliene, rudenį taip pat galima kokybiškai pailsėti. Atslūgus alinantiems karščiams ir ištuštėjus šiltųjų kraštų kurortams, vis daugiau lietuvių geru oru pasilepinti vyksta į populiarius Europos regionus.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-04-06 18:39:28

Keliautojų tyrimas: lietuviai svajoja apie Tailandą, tačiau poilsiauja arčiau

Lyginant ikipandeminį laikotarpį ir 2021 metus, geidžiamiausios atostogų kryptys išlieka tos pačios, tik keičiasi jų eiliškumas, rodo „Tez Tour“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenys.
       2022-02-11 13:52:59

Žiema baigiasi: pirmasis skrydis į Madeirą pradeda vasaros sezoną

Nors kalendoriuje vasaris dar neįpusėjo, kelionių organizatoriai jau skelbia žiemos pabaigą, kurią simboliškai pažymi pirmasis skrydis į saulėtąją Madeirą. Tyrimų duomenimis, pandemijos metu šios salos paklausa ypač išaugo.
       2022-02-04 17:32:17

Atnaujintos taisyklės keliautojams: nelieka izoliacijos atvykstantiems iš ES

Atnaujintos taisyklės keliautojams: nelieka izoliacijos atvykstantiems iš ES šalių, tačiau laiku nepasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze reikės testuotis.
       2022-01-14 16:49:21

Atostogos, kurių pavydės visi „Instagram“ sekėjai – rojaus kampelis Žemėje

Portugalijai priklausanti Madeira „Pasaulio kelionių apdovanojimuose“ ne kartą buvo pripažinta ne tik geriausia vieta Europoje, bet ir patraukliausia sala visame pasaulyje.
       2022-01-11 10:54:32

Atskleidė, kokius namų darbus reikia atlikti prieš vykstant slidinėti į kalnus

Žiemos pramogas mėgstantys gyventojai jau planuoja aktyvias atostogas kalnuose. Kitaip nei praėjusį sezoną, šiais metais lankytojų vėl laukia Italijos, Austrijos slidinėjimo kurortai.
       2021-12-22 18:59:08

Atostogų tendencijos: keliautojai renkasi tai, kas saugu ir patikrinta laiko

Žiemai dar neįpusėjus, lietuviai jau pradeda planuoti vasaros atostogas. Kelionių organizatoriai pastebi, kad pandemija ypač pakoregavo keliautojų įpročius. Jie mažiau eksperimentuoja, pasveria galimą riziką ir dažniau renkasi laiko patikrintas kryptis, o didžiausią prioritetą skiria saugumui.
       2021-10-30 10:41:21

Madeirą išmaišęs O. Gasanovas: „Tokios žalumos nemačiau net Pietų Amerikoje“

Trumpėjančios dienos, vėsūs ir darganoti orai verčia atostogoms dairytis šiltesnių kurortų už Lietuvos ribų. Anot žurnalisto ir keliautojo Orijaus Gasanovo, tikrai nenusivilsite, jei būsimoms atostogoms pasirinksite vieną įspūdingiausių ir žaliausių Europos krypčių – Portugalijai priklausančią Madeiros salą.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-18 18:08:46

Automobilio degalų sąnaudų mažinimas: Paprasti būdai taupyti pinigus

Automobilio įsigijimo kaina vis didėja. Degalų kainos kyla, todėl vairuotojai vis labiau suinteresuoti mažinti degalų sąnaudas ir vairuoti protingiau. Šiame straipsnyje rasite praktinių patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų ir kartu sumažinti automobilio degalų sąnaudas bei išmetamo CO2 kiekį.
       2022-08-18 17:44:32

Iš finansinių klaidų nepasimokiusiems lietuviams žiema gali apkarsti

Kad ir kokį finansiškai tvarkingą gyvenimą gyventume, kiekvienam iš mūsų bent vieną kartą greičiausiai teko apmokėti mažesnę ar didesnę skolą.
       2022-08-18 15:03:49

VERT: dėl UAB „Perlas energija“ pranešimo stabdyti veiklą

UAB „Perlas energija“ pranešus apie veiklos sustabdymą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pradeda bendrovės patikrinimą. Jo metu VERT sieks įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklos stabdymo pagrįstumą vartotojų, su kuriais buvo sudarytos elektros energijos tiekimo sutartys fiksuotomis kainomis, atžvilgiu.
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.