Naujienos

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

2021-09-10 10:33:37

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.

Į šalį pailsėti norinčius turistus traukia ir dvi pagrindinės kurortinės kryptys – žemyninė Algarvė ir Atlanto vandenyne esanti Madeiros sala, dėl savo klimato ypač puikiai tinkančios rudens atostogoms. Apsispręsti, kuriame Portugalijos kurorte planuoti būsimą išvyką, padės kelionių organizatorius „Novaturas“, kuris dalijasi abiejų regionų privalumais, įdomiausiomis lankomomis vietomis ir pramogomis visai šeimai.

Algarvė – žemyninės Portugalijos perlas

Kuo ypatingas regionas?

Portugalijos pietuose esantį Algarvės regioną itin pamėgo įvairių šalių poilsiautojai – kasmet jų čia apsilanko apie 5 milijonai. Tačiau toks lankytojų srautas nestebina – turistus vilioja vandenyno bangos ir smėlio paplūdimiai, skanus maistas ir senovinės kultūros palikimas, nepaprastas kraštovaizdis su uolomis ir skardžiais, žaluma. Keliaujant į Algarvės gilumą atsiskleidžia krašto kontrastai – vietoje smėlio ir uolų, joje galima išvysti derlingas lygumas, kuriose stiebiasi vaismedžių sodai ir migdolų giraitės, kiekvieną pavasarį pražįstančios baltais žiedais.

Ką pamatyti?

Regiono centru laikomas Faro miestas Algarvę tarsi padalina į dvi dalis – vakarinę ir rytinę. Vakarinė Algarvė, besitęsianti nuo vieno didžiausių jos miestų Portimauno iki Atlanto vandenyno pakrantės, pasižymi grubesniu kraštovaizdžiu ir yra labiau vėjuota nei centrinė ar rytinė regiono dalis. Pravažiavus kurortinius miestelius ir kaimus, Algarvė atsikleidžia kaip vieta, patraukianti didelį banglentininkų, žygeivių ir gamos mylėtojų dėmesį. Didžiąją pakrantės dalį supa stačios uolos, slepiančios nedideles įlankėles. Pasibaigus vasaros sezonui, jos neretai ištuštėja ir primena laukinius paplūdimius, kuriuose galima netrukdomai pasimėgauti vandenyno bangomis.

Regioną itin patogu tyrinėti automobiliu, tačiau lankytojų patogumui organizuojamos ir specialios ekskursijos. Algarvės vakaruose keliautojai gali apžiūrėti maurų sostinę Silvesą ir Monšikės kalnus, pakilti į Fojos kalną, aplankyti Šv. Vincento iškyšulį – labiausiai į pietvakarius nutolusį Europos tašką, dar vadinamą pasaulio kraštu. Taip pat rekomenduojama aplankyti Atradimų miestu vadinamą Lagosą, pasigrožėti Ponta da Piedadės paplūdimiu, apsuptu aukštų uolų ir skardžių.

Ne ką mažiau pakeri ir visai kitokia Algarvės rytinė pusė, žavinti nepaliesta gamta. Nemažai šalia kurortų esančių pakrantės miestelių išsaugojo savo autentiškumą – tai neišminto smėlio Algarvė, su retai lankomomis salelėmis, laukinėmis pelkėmis, balta spalva nudažytais kaimeliais, kuriuose tiesiai iš žvejų valčių galima įsigyti šviežių jūros gėrybių. Čia pakeri ir senovinė maurų dvasia, vietinių pasakojimai apie prarastus portugalų nuotykių ieškotojus. Regiono rytuose galima aplankyti tokius tradicinius miestelius, kaip Fuseta ir Oljaunas.

Atvykus į Algarvę, tiesiog būtina patyrinėti vieną pagrindinių jos miestų – Faro. Lankytojus itin žavi senoji miesto dalis, apsupta romėnų statytos sienos, taip pat XIII a. katedra ir vyskupo rūmai. Visai šalia įsikūręs ir Archeologijos muziejus, kuriame galima išvysti romėnų mozaiką, atkastą tiesiant geležinkelį. Barokinė Nossa Senhora do Carmo bažnyčia turistus stebina itin puošniomis interjero detalėmis ir paauksuotu altoriumi, o šalia jos veikia ir Capela dos Ossos – Kaulų koplyčia.

Šiek tiek į šiaurę nuo Algarvės galima aplankyti ir kitą keliautojų pamėgtą miestą Evorą, laikomą vienu žaviausių miestų visoje Portugalijoje. Daugiausiai smalsuolių akių patraukia aukščiausioje miesto vietoje į dangų besidriekiantys grakštūs deivės Dianos šventovės likučiai. Verta atkreipti dėmesį į unikalų miesto gatvių planavimą – maurų viešpatavimo palikimą. Taip pat verta aplankyti ir kitus Portugalijos miestus – Porto, Sintrą, istorinius miestus Obidosą ir Koimbrą.

Kur apsistoti?

Algarvės regioną sudaro vienas nuo kito nedaug nutolę jaukūs kurortai, tarp kurių patenka ir didžiausi regiono miestai Faro bei Portimaunas. Vis dėlto, tikra poilsiautojų sostine laikomas miestas Albufeira. Kurorto privalumu tampa tai, kad jo centras yra prie pat pakrantės, tad paplūdimius galima pasiekti pėsčiomis per keletą minučių. Kelių kilometrų spinduliu aplink Albufeirą yra 23 paplūdimiai, atskirti stačiomis uolomis. Nors Albufeira žinoma kaip vakarėlių miestas, kuriame vyksta triukšmingas naktinis gyvenimas, jame galima pasigrožėti ir architektūra. Istorinė miesto dalis buvo sugriauta žemės drebėjimo, tačiau išliko siaurų gatvelių, vingiuojančių tarp uolų ir baltų namų.

Keliautojai, norintys ramesnio poilsio, neretai renkasi iš mažesnių Algarvės kurortų – apsistoja Karvueiro, Praja de Roša, Praja do Vau miesteluose, o mėgstantys prabangą keliauja į puikiais viešbučiais, golfo aikštynais ir prašmatniomis parduotuvėmis garsėjančią Vilamorą. Tiesa, visai šalia jos įsikūręs ir palyginti nebrangus Karteiros kurortas su ilgais paplūdimiais, idealiai tinkantis šeimyniniam poilsiui. Kurortas garsėja vaizdingu pajūrio pėsčiųjų taku, kasdien veikiančiu žuvų ir daržovių turgumi ir netoli esančiu vandens pramogų parku. Miesto paplūdimys yra laikomas vienu geriausių visame centrinės Algarvės regione: plati auksinio smėlio pakrantė ir ramus jūros vanduo juosia visą krantą ir svečiams garantuoja puikų pajūrio poilsį.

Madeira – amžinojo pavasario rojus

Kuo ypatingas regionas?

Žemėlapyje ieškant Madeiros reikės kiek pasistengti – ši rojumi vadinama Portugalijos sala yra gerokai nutolusi nuo šalies žemyninių krantų. Įdomu tai, kad salai artimesni Afrikos krantai – nuo jų Madeirą skiria apie 700 km, o nuo Lisabonos – apie 900 km. Salą galima pasiekti skrydžiais, kuriuos vykdo patyrę pilotai, nes Madeiros oro uostas laikomas vienu sudėtingesnių. Pakilimo takas išsiskiria tuo, kad dalis jos yra virš Atlanto vandenyno. Šią dalį laiko 180 didelių 70 m aukščio kolonų. Dėl tokių inžinerinių sprendimų Funšalio oro uostui buvo suteiktas įspūdingų struktūrų apdovanojimas, kuris Portugalijoje vertinamas kaip „Oskaras“ už inžinerinius pasiekimus.

Dėl savo unikalaus klimato Madeira praminta amžino pavasario sala – čia augmenija veši ištisus metus, žavi nuostabus kraštovaizdis ir poilsiui puikiai tinkantis subtropinis klimatas. Pavasariški orai čia tvyro ištisus metus – nebūna labai karšta, bet ir neatšąla. Du trečdalius salos sudaro gamtos draustinis, kurio didžiausią plotą užima laurų miškai, gausūs įvairių augalų ir gyvūnų. Madeirą dažniau renkasi aktyvaus poilsio mėgėjai – ir norintys pasimėgauti, rodos, žmogaus nepaliestu gamtos grožiu, ir nuotykių ieškotojai.

Ką pamatyti?

Atostogoms pasirinkus Madeirą, rekomenduojama būtinai aplankyti salos sostinę ir didžiausią miestą Funšalį. Funšalyje gausu istorijos paveldo – lankytojus traukia katedra, miesto teatras, nuo XVIII a. išlikę didingi dvarai, juodojo bazalto ir baltojo marmuro gatvelės. Čia veikia ir daugiausiai parduotuvių, kuriose galima autentiškų dirbinių, taip pat Mercado dos Lavradores turgus, kurį sudaro gėlių, vaisių bei daržovių ir žuvų skyriai. Funšalis yra laivų uostas, tad čia prisišvartuoja kruiziniai laivai, o pakrantėse gausu puikių restoranų bei geriausių salos viešbučių. Salos sostinė svečiams siūlo susipažinti ne tik su istorijos paveldu, bet ir išbandyti itin daug vandens pramogų – banglentes, nardymą, plaukiojimą kalnų upeliais ir net delfinų bei banginių stebėjimą.

Nors sala nėra didelė, ją apvažiuoti automobiliu gana sudėtinga dėl serpantininių kelių, tačiau susisiekimą palengvina specialiai per salą iškasti tuneliai. Vakarinėje Madeiros pakrantėje gausu įspūdingų apžvalgos aikštelių, tradicinių žvejų kaimelių ir gamtos stebuklų. Čia verta aplankyti kvapą gniaužiančią vietą – Kabo Žirau uolą. Iš įspūdingame aukštyje įrengtos stiklinės apžvalgos aikštelės atsiveria nepaprastas vaizdas į Atlanto vandenyno bangas ir uolėtų kalnų papėdę, giedrą dieną taip pat atsiveria puiki Funšalio panorama ir keliasdešimt kilometrų žydro Atlanto vandens.

Rytinėje Madeiros pakrantėje yra keletas dramatiškiausių salos kraštovaizdžių. Ponta de Sao Lourenco pakrantės takai ir tropinius miškus primenantys Ribeiro Frio parko takai puikiai tinka žygiams pėsčiomis. Šioje šalies dalyje pasitinka kvapą gniaužiantis kraštovaizdis – čia stačiuose slėniuose ir daubose įsikūrę nedideli kaimai ir kaimeliai, į kuriuos žvelgiant iš viršaus atsispindi uolų ir kalnų didybė.

Tyrinėjant salą, rekomenduojama leistis į žygį levadomis – taip saloje vadinama drėkinimo sistema, kuri iš drėgnesnių salos vietų vandenį nuneša į sausesnes. Šalia drėkinimo kanalų įrengti ir žalumos apsupti pažintiniai takai, kuriais prieinamos kitu transportu sunkiai pasiekiamos vietos. Iš kai kurių levadų galima pasiekti ir ypatingus laurų miškus. Didelė drėgmė suteikia laurų miškui lengvą rūko šydą ir padengia jo paklotą samanomis, kerpėmis ir vienus didžiausių lapų Europoje turinčiais paparčiais.

Turistus taip pat traukia Porto Santo sala, esanti visai šalia Madeiros, kuri gerokai skiriasi nuo didžiosios kaimynės. Porto Santo yra Madeiros salyno dalis, keliautojų dėmesį patraukianti vienu dideliu išskirtinumu – net devynis kilometrus besidriekiančiu paplūdimiu. Neretai į Madeirą atvykę poilsiautojai, pasigrožėję uolingais salos krantais, patraukia į Porto Santą, kuriame gali pasimėgauti popiete smėlėtoje pakrantėje – į miestą dukart per dieną vyksta keltai.

Kur apsistoti?

Atostogautojų Madeiroje laukia puikia infrastruktūra pasižymintys kurortiniai miestai ir miesteliai – turistams puikiai pritaikytas ne tik Funšalis, bet ir Santa Krusas, Mašikas, Kaljeta, Kanisas, Kansalas. Nors Madeiroje nerasite daugybės paplūdimių, saloje, esant ramiam vandenynui, galima maudytis pakrantėje esančiuose natūraliuose uolų baseinuose. Tarp kelių turistų pamėgtų kurortų, siūlančių poilsį auksinio smėlio paplūdimiuose – ramusis Kaljetos miestas. Įdomu, kad kurorte esantys paplūdimiai nėra natūralūs – juose esantis smėlis specialiai atvežtas iš žemyninės Portugalijos bei Maroko ir supiltas dirbtinai suformuotuose paplūdimiuose. Nuo plaunančių Atlanto bangų paplūdimiai apsaugoti molais, tačiau vanduo nėra užtvertas, tad nuolat keičiasi. Šiame kurorte siūloma daugybė vandens pramogų: plaukimas kanojomis, katamaranais, buriavimas kitos. Kaljetoje taip pat verta apsilankyti viename iš jūrų gėrybių restoranų, paragauti vietos baltojo romo ar gėrimo pončos, pasivaikščioti pažintiniais takais, meno centro renginiuose.

Tarp poilsiautojų pasirinkimų sparčiai populiarėja ir Madeiros pietryčių kampe esantis turistinis miestelis Kanisas. Jo lankytojus žavi tai, jog kurortas atrodo lyg sudarytas iš dviejų skirtingų dalių – senosios ir moderniosios. Kanise ant kalvos išlikęs tradicinis senas salos kaimas, su centrine aikšte ir XVIII a. barokine bažnyčia, o leidžiantis keliu link vandenyno, atsiduriama moderniame Canico de Baixo kurorte, kuriame viena šalia kitos glaudžiasi vilos ir prabangūs viešbučiai. Miestelio rytinėje pakrantėje driekiasi pėsčiųjų takas, nuo kurio atsiveria vaizdas į akmenukais ir uolomis nusėtą Reis Margos paplūdimį, puikiai tinkantį kaitintis saulėje.

Saugumas kelionės metu

Vykstant į Portugaliją, keliautojai turi nepamiršti per paskutines 4 dienas iki atvykimo į šalį užpildyti privalomą Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card). Užpildytą elektroninę formą reikia atsispausdinti bei pateikti oro uoste. Be to, keliautojai nuo 12 metų, kurie nėra vakcinuoti arba persirgę COVID-19, taip pat su savimi privalo turėti neigiamą viruso tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą. Tokio dokumento į šią kategoriją patenkantiems asmenims prireiks ir grįžtant atgal į Lietuvą.

Vykstantiems į Portugalijos kurortus būtinai rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas ir apgyvendinimo išlaidas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2022-01-14 16:49:21

Atostogos, kurių pavydės visi „Instagram“ sekėjai – rojaus kampelis Žemėje

Portugalijai priklausanti Madeira „Pasaulio kelionių apdovanojimuose“ ne kartą buvo pripažinta ne tik geriausia vieta Europoje, bet ir patraukliausia sala visame pasaulyje.
       2022-01-11 10:54:32

Atskleidė, kokius namų darbus reikia atlikti prieš vykstant slidinėti į kalnus

Žiemos pramogas mėgstantys gyventojai jau planuoja aktyvias atostogas kalnuose. Kitaip nei praėjusį sezoną, šiais metais lankytojų vėl laukia Italijos, Austrijos slidinėjimo kurortai.
       2021-12-22 18:59:08

Atostogų tendencijos: keliautojai renkasi tai, kas saugu ir patikrinta laiko

Žiemai dar neįpusėjus, lietuviai jau pradeda planuoti vasaros atostogas. Kelionių organizatoriai pastebi, kad pandemija ypač pakoregavo keliautojų įpročius. Jie mažiau eksperimentuoja, pasveria galimą riziką ir dažniau renkasi laiko patikrintas kryptis, o didžiausią prioritetą skiria saugumui.
       2021-10-30 10:41:21

Madeirą išmaišęs O. Gasanovas: „Tokios žalumos nemačiau net Pietų Amerikoje“

Trumpėjančios dienos, vėsūs ir darganoti orai verčia atostogoms dairytis šiltesnių kurortų už Lietuvos ribų. Anot žurnalisto ir keliautojo Orijaus Gasanovo, tikrai nenusivilsite, jei būsimoms atostogoms pasirinksite vieną įspūdingiausių ir žaliausių Europos krypčių – Portugalijai priklausančią Madeiros salą.
       2021-10-08 09:49:56

Saulėtoji Andalūzija – pažinkite tikrąją Ispaniją arba atostogos flamenko ritmu

Sakoma, kad nepabuvęs pietiniame, didžiausiame Ispanijos regione – Andalūzijoje, nepažinsi tikrosios Ispanijos.
       2021-09-29 07:18:31

Sala, kurioje iki pat žiemos lepina vasariška šiluma – ką reikėtų žinoti?

Kai Lietuvoje jau gelsta lapai ir vis dažniau merkia rudeninis lietus, Viduržemio jūros skalaujamoje Kipro saloje vis dar lepina vasariška šiluma. Šią salą rudens atostogoms mielai renkasi Lietuvos poilsiautojai – juos čia vilioja šiltas klimatas, malonus jūros vanduo ir aukštos kokybės paslaugos.
Daugiau naujų naujienų
       2022-01-29 13:55:46

K. Navickas: Morkūnų šeimos ūkiai – pavyzdys ne tik daržovių augintojams

Pasvalio rajone jau ketvirtį amžiaus ūkininkaujanti Morkūnų šeima auginamas daržoves fasuoja ir tiekia Lietuvos prekybos centrams, darželiams ir mokykloms.
       2022-01-29 13:47:27

Kitą savaitę paveiktų šalių sąrašas išlieka nepakitęs

Visiems, atvykusiems į Lietuvą, testai nuo šiol bus mokami. Nuo pirmadienio, sausio 31 d., paveiktų šalių sąrašas lieka nepakitęs, t.y. visos šalys priklauso raudonai arba pilkai zonai.
       2022-01-29 13:33:52

Priminimas žvejams: ką reikia žinoti išsiruošus žvejoti vasarį?

Vasario 1 d. įsigalioja lydekų žvejybos draudimas, kuris tęsis iki balandžio 30 d. Jo tikslas – apsaugoti besirengiančias neršti ir jau neršiančias lydekas, pagausinti šių vertingų plėšriųjų žuvų išteklius. Vėgėlės jau išneršė, todėl jas žvejoti bus galima.
       2022-01-29 10:41:38

Bendravimas šviesomis ir avariniu signalu: kada gali užtraukti baudą?

Keliuose ir gatvėse neretai galima išvysti vieni kitiems ilgosiomis šviesomis ar rūko žibintais pamirksinčių, avarinį signalą neįprastose situacijose naudojančių vairuotojų.
       2022-01-29 10:37:31

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 11666

Atlikus 33371 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 11666. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-29 10:18:27

Tinklaraštininkė K. Remeikaitė dalijasi troškinio receptu savaitgalio pietums

Pirmas metų mėnuo dažnam asocijuojasi su sveikesne mityba, organizmo atsistatymu, maisto gaminimu namuose ir didesniu daržovių bei vaisių kiekiu ant kasdieninio stalo.
       2022-01-28 13:45:11

Bulvių veislių gidas: kurią rūšį rinktis virimui, o kurią – bulviniams blynams

Lietuviška virtuvė neįsivaizduojama be daržovių pažibos – bulvės. Daugybė patiekalų – cepelinai, bulvių plokštainis, bulviniai vėdarai – laikomi tradiciniais, tačiau pagrindinis jų ingredientas į Lietuvą atkeliavo tik XVII a.
       2022-01-28 13:36:59

Atliekų krizė Šiauliuose gilėja, esminiai klausimai lieka neatsakyti

Žilvino Šilgalio vadovaujamas Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) perėmė Šiaulių mechaninio-biologinio apdorojimo (MBA) įrenginius, skirtus gyventojų mišrių komunalinių atliekų tvarkymui.
       2022-01-28 13:30:22

Europos duomenų apsaugos diena – kaip užtikrinti, kad programėlės būtų saugios?

Rinkoje pirmaujančios analizės platformos „Pixalate“ duomenimis, pirmąjį 2021 m. pusmetį iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių buvo pašalinta 813 tūkst. nesaugių programėlių.
       2022-01-28 13:08:26

Kaip teisingai apsipirkti ir išvengti klaidų gaminant patiekalą pirmą kartą

Kasdien ruošdami pietus ar vakarienę, dažnai pritrūkstame minčių ar idėjų, ką gaminti. Dėl to į pagalbą pasitelkiame internetą ar kulinarijos knygas, kuriose detaliai aprašyti įvairiausi receptai.
       2022-01-28 12:42:25

Prezidentas: dėkingas kiekvienam Danijos ir NATO kariui, tarnaujančiam Lietuvoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur dalyvavo NATO oro policijos misijos pastiprinimo pasitikimo ceremonijoje.
       2022-01-28 12:10:13

Kreivi dantys? Juos tiesinti galima ir visiškai nematomu būdu

Tikriausiai jau niekam nebereikia įrodinėti, kad simetriška šypsena su lygiais dantimis – būtinybė ne tik karjeros kine ar mados pasaulyje siekiantiems žmonėms. Šiuolaikiniam žmogui taisyklingas sąkandis – neatsiejama dalis bendrame sveikatos ir estetikos kontekste.
       2022-01-28 09:44:29

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 11365

Atlikus 33839 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 11365. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-28 08:52:40

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas po pilnos vakcinacijos išduodamas 270 dienų

2022 m. vasario 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios atnaujinta ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų išdavimo tvarka. Pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas bus išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze – neribotam laikui.
       2022-01-27 20:22:53

Prašymus dėl nedarbingumo pateikti galima iki paskutinės izoliacijos dienos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ragina asmenis, kurie izoliuojasi po sąlyčio su COVID-19 susirgusiais šeimos nariais ar kitais kartu gyvenančiais asmenimis, neskubėti teikti prašymų dėl nedarbingumo pažymėjimų.
       2022-01-27 20:14:43

Elektromobilumo lūžis įvyks tada, kai kompleksiškai pradės veikti priemonės

„Elektromobilumas visame pasaulyje vis dar yra pačioje savo raidos pradžioje ir šiandien visos valstybės kelia tą patį klausimą – kaip transformuoti savo dešimtmečiais kurtą infrastruktūrą?
       2022-01-27 16:52:54

Į Lietuvos rinką žengia vienaragis, sprendžiantis darbuotojų trūkumo problemą

„Deel“, nuotolinių darbuotojų samdymo ir tarptautinis darbo užmokesčio apskaitos lyderis, nuo šiol savo paslaugas teikia ir Lietuvoje. Startuolis suteikia galimybę greitai ir lengvai samdyti darbuotojus iš daugiau nei 150 pasaulio šalių.
       2022-01-27 15:58:52

Jautiena ir veršiena: kiek reikėtų suvalgyti – dietologės verdiktas

Nors apie raudonąją mėsą egzistuoja įvairių mitų, jautieną ir veršieną tikrai vertėtų įtraukti į racioną, ypač šaltąjį sezoną. Ši mėsa aprūpina organizmą įvairiais naudingais mikroelementais bei vitaminais.
       2022-01-27 15:54:41

Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija išlieka Europos dėmesio centre

Trečiadienį Europos Sąjungos infrastruktūros tinklų fondo „Connecting Europe Facility“ (CEF) koordinacinis komitetas aukščiausiais balais įvertino bendrą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos perdavimo sistemų operatorių paraišką ir atvėrė kelią didžiausiai galimai 170 mln. eurų paramai gauti.
       2022-01-27 15:48:59

Klaidos, kurias daro gyventojai norėdami taupyti šilumą

Dėl dujų kainų krizės augant sąskaitoms už šildymą AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) sulaukia susirūpinusių gyventojų klausimų dėl priskaityto didesnio šilumos kiekio pastato bendroms reikmėms. Klientai skundžiasi ir dėl nešylančių arba pernelyg šylančių radiatorių.
       2022-01-27 15:45:55

Alerginės reakcijos žiemą: kaip atpažinti ir ko imtis?

Šaltuoju metų laiku alergijos niekur nedingsta. O kartais gali pasireikšti ir tokios, kurias sunku net atpažinti. Pasak BENU vaistininkės Ingos Norkienės, pasitaiko ir šalčiui alergiškų žmonių, todėl svarbu laiku atpažinti simptomus ir žinoti, kaip teisingai sau padėti.
       2022-01-27 15:35:34

Kruasano dienos proga: netikėti faktai ir 3 užkeptų kruasanų receptai

Nuo prancūziškų pusryčių neatsiejami kruasanai net viduržiemį padeda sukurti jaukią ir romantišką nuotaiką. Burnoje tirpstantis sviestinis ragelis taip išpopuliarėjo visame pasaulyje, kad sausio 30-ąją net švenčiama tarptautinė kruasano diena.
       2022-01-27 10:02:40

Pasitikrinkite, ar ir jūsų pusryčių receptui daugiau nei 100 metų?

Lengvai ar sočiai, saldžiai ar sūriai – kad ir kokius pusryčius mėgstate, daugelis mitybos specialistų pabrėžia pusryčių, kaip vieno svarbiausių dienos valgymų, naudą.
       2022-01-27 09:54:08

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 10630

Atlikus 31228 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 10630. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-26 17:40:06

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.
       2022-01-26 17:25:50

Anykščius pamilusi Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Čia poezija tiesiog tvyro ore“

„Kokia nuostabi vieta, kuriai reikia tik meilės!“ – kartą lankydamasi Anykščiuose ir pamačiusi patalpas iš nuostabos aiktelėjo dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.
       2022-01-26 14:07:26

AB Vilniaus šilumos tinklai užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasariui

AB Vilniaus šilumos tinklai įsigijo 335 000 MWh dujų šilumos gamybai - tai pirmas tiesioginis didžiausio šalyje centralizuotos šilumos tiekėjo sandoris su dujų tiekėju UAB „Ignitis“.
       2022-01-26 13:59:09

Jau ateinantį dešimtmetį mūsų gydymo planus sudarinės dirbtinis intelektas

Per pastarąjį dešimtmetį žmonijos sveikata pasikeitė neatpažįstamai. Gerėjanti sveikatos priežiūra, efektyvesni vaistai ir gydymo metodai padėjo reikšmingai pailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti vaikų mirtingumą.
       2022-01-26 13:53:55

Vaistinių atstovai pasiruošę nuotolinių vaistinių sistemos diegimui

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus apie nuotolinių vaistinių sistemos e. sveikatoje startą balandžio mėnesį, šalies vaistinių atstovai teigia esantys pasiruošę ilgai lauktiems pokyčiams.
       2022-01-26 13:50:52

Egzotiškieji tamarindai: kas tai per vaisiai, kaip ir su kuo jie valgomi

Ar žinojote, kas yra tamarindai? Šie egzotiški vaisiai pasižymi neįprastu saldžiarūgščiu skoniu, kuris primena citrinų, abrikosų ir datulių derinį. O dar neįprastesnė yra jų išvaizda.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.