Naujienos

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

2021-09-10 10:33:37

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.

Į šalį pailsėti norinčius turistus traukia ir dvi pagrindinės kurortinės kryptys – žemyninė Algarvė ir Atlanto vandenyne esanti Madeiros sala, dėl savo klimato ypač puikiai tinkančios rudens atostogoms. Apsispręsti, kuriame Portugalijos kurorte planuoti būsimą išvyką, padės kelionių organizatorius „Novaturas“, kuris dalijasi abiejų regionų privalumais, įdomiausiomis lankomomis vietomis ir pramogomis visai šeimai.

Algarvė – žemyninės Portugalijos perlas

Kuo ypatingas regionas?

Portugalijos pietuose esantį Algarvės regioną itin pamėgo įvairių šalių poilsiautojai – kasmet jų čia apsilanko apie 5 milijonai. Tačiau toks lankytojų srautas nestebina – turistus vilioja vandenyno bangos ir smėlio paplūdimiai, skanus maistas ir senovinės kultūros palikimas, nepaprastas kraštovaizdis su uolomis ir skardžiais, žaluma. Keliaujant į Algarvės gilumą atsiskleidžia krašto kontrastai – vietoje smėlio ir uolų, joje galima išvysti derlingas lygumas, kuriose stiebiasi vaismedžių sodai ir migdolų giraitės, kiekvieną pavasarį pražįstančios baltais žiedais.

Ką pamatyti?

Regiono centru laikomas Faro miestas Algarvę tarsi padalina į dvi dalis – vakarinę ir rytinę. Vakarinė Algarvė, besitęsianti nuo vieno didžiausių jos miestų Portimauno iki Atlanto vandenyno pakrantės, pasižymi grubesniu kraštovaizdžiu ir yra labiau vėjuota nei centrinė ar rytinė regiono dalis. Pravažiavus kurortinius miestelius ir kaimus, Algarvė atsikleidžia kaip vieta, patraukianti didelį banglentininkų, žygeivių ir gamos mylėtojų dėmesį. Didžiąją pakrantės dalį supa stačios uolos, slepiančios nedideles įlankėles. Pasibaigus vasaros sezonui, jos neretai ištuštėja ir primena laukinius paplūdimius, kuriuose galima netrukdomai pasimėgauti vandenyno bangomis.

Regioną itin patogu tyrinėti automobiliu, tačiau lankytojų patogumui organizuojamos ir specialios ekskursijos. Algarvės vakaruose keliautojai gali apžiūrėti maurų sostinę Silvesą ir Monšikės kalnus, pakilti į Fojos kalną, aplankyti Šv. Vincento iškyšulį – labiausiai į pietvakarius nutolusį Europos tašką, dar vadinamą pasaulio kraštu. Taip pat rekomenduojama aplankyti Atradimų miestu vadinamą Lagosą, pasigrožėti Ponta da Piedadės paplūdimiu, apsuptu aukštų uolų ir skardžių.

Ne ką mažiau pakeri ir visai kitokia Algarvės rytinė pusė, žavinti nepaliesta gamta. Nemažai šalia kurortų esančių pakrantės miestelių išsaugojo savo autentiškumą – tai neišminto smėlio Algarvė, su retai lankomomis salelėmis, laukinėmis pelkėmis, balta spalva nudažytais kaimeliais, kuriuose tiesiai iš žvejų valčių galima įsigyti šviežių jūros gėrybių. Čia pakeri ir senovinė maurų dvasia, vietinių pasakojimai apie prarastus portugalų nuotykių ieškotojus. Regiono rytuose galima aplankyti tokius tradicinius miestelius, kaip Fuseta ir Oljaunas.

Atvykus į Algarvę, tiesiog būtina patyrinėti vieną pagrindinių jos miestų – Faro. Lankytojus itin žavi senoji miesto dalis, apsupta romėnų statytos sienos, taip pat XIII a. katedra ir vyskupo rūmai. Visai šalia įsikūręs ir Archeologijos muziejus, kuriame galima išvysti romėnų mozaiką, atkastą tiesiant geležinkelį. Barokinė Nossa Senhora do Carmo bažnyčia turistus stebina itin puošniomis interjero detalėmis ir paauksuotu altoriumi, o šalia jos veikia ir Capela dos Ossos – Kaulų koplyčia.

Šiek tiek į šiaurę nuo Algarvės galima aplankyti ir kitą keliautojų pamėgtą miestą Evorą, laikomą vienu žaviausių miestų visoje Portugalijoje. Daugiausiai smalsuolių akių patraukia aukščiausioje miesto vietoje į dangų besidriekiantys grakštūs deivės Dianos šventovės likučiai. Verta atkreipti dėmesį į unikalų miesto gatvių planavimą – maurų viešpatavimo palikimą. Taip pat verta aplankyti ir kitus Portugalijos miestus – Porto, Sintrą, istorinius miestus Obidosą ir Koimbrą.

Kur apsistoti?

Algarvės regioną sudaro vienas nuo kito nedaug nutolę jaukūs kurortai, tarp kurių patenka ir didžiausi regiono miestai Faro bei Portimaunas. Vis dėlto, tikra poilsiautojų sostine laikomas miestas Albufeira. Kurorto privalumu tampa tai, kad jo centras yra prie pat pakrantės, tad paplūdimius galima pasiekti pėsčiomis per keletą minučių. Kelių kilometrų spinduliu aplink Albufeirą yra 23 paplūdimiai, atskirti stačiomis uolomis. Nors Albufeira žinoma kaip vakarėlių miestas, kuriame vyksta triukšmingas naktinis gyvenimas, jame galima pasigrožėti ir architektūra. Istorinė miesto dalis buvo sugriauta žemės drebėjimo, tačiau išliko siaurų gatvelių, vingiuojančių tarp uolų ir baltų namų.

Keliautojai, norintys ramesnio poilsio, neretai renkasi iš mažesnių Algarvės kurortų – apsistoja Karvueiro, Praja de Roša, Praja do Vau miesteluose, o mėgstantys prabangą keliauja į puikiais viešbučiais, golfo aikštynais ir prašmatniomis parduotuvėmis garsėjančią Vilamorą. Tiesa, visai šalia jos įsikūręs ir palyginti nebrangus Karteiros kurortas su ilgais paplūdimiais, idealiai tinkantis šeimyniniam poilsiui. Kurortas garsėja vaizdingu pajūrio pėsčiųjų taku, kasdien veikiančiu žuvų ir daržovių turgumi ir netoli esančiu vandens pramogų parku. Miesto paplūdimys yra laikomas vienu geriausių visame centrinės Algarvės regione: plati auksinio smėlio pakrantė ir ramus jūros vanduo juosia visą krantą ir svečiams garantuoja puikų pajūrio poilsį.

Madeira – amžinojo pavasario rojus

Kuo ypatingas regionas?

Žemėlapyje ieškant Madeiros reikės kiek pasistengti – ši rojumi vadinama Portugalijos sala yra gerokai nutolusi nuo šalies žemyninių krantų. Įdomu tai, kad salai artimesni Afrikos krantai – nuo jų Madeirą skiria apie 700 km, o nuo Lisabonos – apie 900 km. Salą galima pasiekti skrydžiais, kuriuos vykdo patyrę pilotai, nes Madeiros oro uostas laikomas vienu sudėtingesnių. Pakilimo takas išsiskiria tuo, kad dalis jos yra virš Atlanto vandenyno. Šią dalį laiko 180 didelių 70 m aukščio kolonų. Dėl tokių inžinerinių sprendimų Funšalio oro uostui buvo suteiktas įspūdingų struktūrų apdovanojimas, kuris Portugalijoje vertinamas kaip „Oskaras“ už inžinerinius pasiekimus.

Dėl savo unikalaus klimato Madeira praminta amžino pavasario sala – čia augmenija veši ištisus metus, žavi nuostabus kraštovaizdis ir poilsiui puikiai tinkantis subtropinis klimatas. Pavasariški orai čia tvyro ištisus metus – nebūna labai karšta, bet ir neatšąla. Du trečdalius salos sudaro gamtos draustinis, kurio didžiausią plotą užima laurų miškai, gausūs įvairių augalų ir gyvūnų. Madeirą dažniau renkasi aktyvaus poilsio mėgėjai – ir norintys pasimėgauti, rodos, žmogaus nepaliestu gamtos grožiu, ir nuotykių ieškotojai.

Ką pamatyti?

Atostogoms pasirinkus Madeirą, rekomenduojama būtinai aplankyti salos sostinę ir didžiausią miestą Funšalį. Funšalyje gausu istorijos paveldo – lankytojus traukia katedra, miesto teatras, nuo XVIII a. išlikę didingi dvarai, juodojo bazalto ir baltojo marmuro gatvelės. Čia veikia ir daugiausiai parduotuvių, kuriose galima autentiškų dirbinių, taip pat Mercado dos Lavradores turgus, kurį sudaro gėlių, vaisių bei daržovių ir žuvų skyriai. Funšalis yra laivų uostas, tad čia prisišvartuoja kruiziniai laivai, o pakrantėse gausu puikių restoranų bei geriausių salos viešbučių. Salos sostinė svečiams siūlo susipažinti ne tik su istorijos paveldu, bet ir išbandyti itin daug vandens pramogų – banglentes, nardymą, plaukiojimą kalnų upeliais ir net delfinų bei banginių stebėjimą.

Nors sala nėra didelė, ją apvažiuoti automobiliu gana sudėtinga dėl serpantininių kelių, tačiau susisiekimą palengvina specialiai per salą iškasti tuneliai. Vakarinėje Madeiros pakrantėje gausu įspūdingų apžvalgos aikštelių, tradicinių žvejų kaimelių ir gamtos stebuklų. Čia verta aplankyti kvapą gniaužiančią vietą – Kabo Žirau uolą. Iš įspūdingame aukštyje įrengtos stiklinės apžvalgos aikštelės atsiveria nepaprastas vaizdas į Atlanto vandenyno bangas ir uolėtų kalnų papėdę, giedrą dieną taip pat atsiveria puiki Funšalio panorama ir keliasdešimt kilometrų žydro Atlanto vandens.

Rytinėje Madeiros pakrantėje yra keletas dramatiškiausių salos kraštovaizdžių. Ponta de Sao Lourenco pakrantės takai ir tropinius miškus primenantys Ribeiro Frio parko takai puikiai tinka žygiams pėsčiomis. Šioje šalies dalyje pasitinka kvapą gniaužiantis kraštovaizdis – čia stačiuose slėniuose ir daubose įsikūrę nedideli kaimai ir kaimeliai, į kuriuos žvelgiant iš viršaus atsispindi uolų ir kalnų didybė.

Tyrinėjant salą, rekomenduojama leistis į žygį levadomis – taip saloje vadinama drėkinimo sistema, kuri iš drėgnesnių salos vietų vandenį nuneša į sausesnes. Šalia drėkinimo kanalų įrengti ir žalumos apsupti pažintiniai takai, kuriais prieinamos kitu transportu sunkiai pasiekiamos vietos. Iš kai kurių levadų galima pasiekti ir ypatingus laurų miškus. Didelė drėgmė suteikia laurų miškui lengvą rūko šydą ir padengia jo paklotą samanomis, kerpėmis ir vienus didžiausių lapų Europoje turinčiais paparčiais.

Turistus taip pat traukia Porto Santo sala, esanti visai šalia Madeiros, kuri gerokai skiriasi nuo didžiosios kaimynės. Porto Santo yra Madeiros salyno dalis, keliautojų dėmesį patraukianti vienu dideliu išskirtinumu – net devynis kilometrus besidriekiančiu paplūdimiu. Neretai į Madeirą atvykę poilsiautojai, pasigrožėję uolingais salos krantais, patraukia į Porto Santą, kuriame gali pasimėgauti popiete smėlėtoje pakrantėje – į miestą dukart per dieną vyksta keltai.

Kur apsistoti?

Atostogautojų Madeiroje laukia puikia infrastruktūra pasižymintys kurortiniai miestai ir miesteliai – turistams puikiai pritaikytas ne tik Funšalis, bet ir Santa Krusas, Mašikas, Kaljeta, Kanisas, Kansalas. Nors Madeiroje nerasite daugybės paplūdimių, saloje, esant ramiam vandenynui, galima maudytis pakrantėje esančiuose natūraliuose uolų baseinuose. Tarp kelių turistų pamėgtų kurortų, siūlančių poilsį auksinio smėlio paplūdimiuose – ramusis Kaljetos miestas. Įdomu, kad kurorte esantys paplūdimiai nėra natūralūs – juose esantis smėlis specialiai atvežtas iš žemyninės Portugalijos bei Maroko ir supiltas dirbtinai suformuotuose paplūdimiuose. Nuo plaunančių Atlanto bangų paplūdimiai apsaugoti molais, tačiau vanduo nėra užtvertas, tad nuolat keičiasi. Šiame kurorte siūloma daugybė vandens pramogų: plaukimas kanojomis, katamaranais, buriavimas kitos. Kaljetoje taip pat verta apsilankyti viename iš jūrų gėrybių restoranų, paragauti vietos baltojo romo ar gėrimo pončos, pasivaikščioti pažintiniais takais, meno centro renginiuose.

Tarp poilsiautojų pasirinkimų sparčiai populiarėja ir Madeiros pietryčių kampe esantis turistinis miestelis Kanisas. Jo lankytojus žavi tai, jog kurortas atrodo lyg sudarytas iš dviejų skirtingų dalių – senosios ir moderniosios. Kanise ant kalvos išlikęs tradicinis senas salos kaimas, su centrine aikšte ir XVIII a. barokine bažnyčia, o leidžiantis keliu link vandenyno, atsiduriama moderniame Canico de Baixo kurorte, kuriame viena šalia kitos glaudžiasi vilos ir prabangūs viešbučiai. Miestelio rytinėje pakrantėje driekiasi pėsčiųjų takas, nuo kurio atsiveria vaizdas į akmenukais ir uolomis nusėtą Reis Margos paplūdimį, puikiai tinkantį kaitintis saulėje.

Saugumas kelionės metu

Vykstant į Portugaliją, keliautojai turi nepamiršti per paskutines 4 dienas iki atvykimo į šalį užpildyti privalomą Keleivio lokalizavimo kortelę (angl. Passenger Locator Card). Užpildytą elektroninę formą reikia atsispausdinti bei pateikti oro uoste. Be to, keliautojai nuo 12 metų, kurie nėra vakcinuoti arba persirgę COVID-19, taip pat su savimi privalo turėti neigiamą viruso tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą. Tokio dokumento į šią kategoriją patenkantiems asmenims prireiks ir grįžtant atgal į Lietuvą.

Vykstantiems į Portugalijos kurortus būtinai rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas ir apgyvendinimo išlaidas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
       2021-08-29 10:46:27

Lietuviai naudojasi proga ir skuba pratęsti vasaros sezoną svetur

Lietuvoje vėstant orams, gyventojai vis dažniau pradeda dairytis kelionių svetur, kur vis dar lepina vasariška šiluma. Kaip pastebi kelionių organizatoriai, kitaip nei vasaros keliones, rudens atostogas lietuviai planuoja iš anksto – lėktuvuose jau užpildyta daugiau nei 60 proc. vietų.
       2021-08-27 08:08:07

Pažinkite Ispaniją: atostogos įspūdingų kraštovaizdžių ir kurortų regione

Į Lietuvą po truputį atkeliaujant rudeniškiems orams, Europos pietuose vis dar laikosi vasariška šiluma ir lepina saulės spinduliai.
Daugiau naujų naujienų
       2021-09-24 13:31:18

„Windows 11“ jau čia pat: kaip ją gauti ir ko verta laukti?

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų.
       2021-09-24 12:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1464

Atlikus 26640 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1464. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-24 10:53:51

Blynų gidas: kaip kepti ir kokius ingredientus naudoti?

Blynai gali būti valgomi pusryčiams, pietums ir vakarienei. Viskas priklauso nuo jų sudėtinių dalių ir paruošimo būdų. Kai kuriose šalyse jie taip mėgstami, kad net turi savo nacionalines dienas, pavyzdžiui, rugsėjo 26-oji JAV yra nacionalinė blynų diena.
       2021-09-24 07:04:21

Pusryčiai vyturiams ir pelėdoms: 5 neįprasti sumuštinių receptai

Nors visi dieną pradedame ir pusryčiaujame skirtingu laiku, tačiau pagrindinis pusryčių tikslas – energija, kurios kasdien reikia darbe ar pamokų bei paskaitų metu.
       2021-09-24 06:54:28

Grybavimo čempionas atsakė, ar šį savaitgalį dar verta ruoštis į mišką

Įsivyraujant nepastoviems rudeniškiems orams grybavimo teikiamo malonumo ir naudų nereikėtų pamiršti. Grybavimo čempionatas ir grybautojų asociacijos įkūrėjas Vytenis Daugudis tikina – nors orai kiek atvėso, grybų miškuose tikrai netrūksta.
       2021-09-24 06:35:08

Kaip atpažinti, ar dirbate palaikančioje komandoje

Dirbdami profesionalioje ir vieningoje komandoje – jaučiame malonumą, galime tobulėti. Komandiškumas yra ir viena iš svarbiausių „Lidl Lietuva“ vertybių, kuri padeda kurti pagarba ir pasitikėjimu grįstą vidinę kultūrą.
       2021-09-24 06:27:10

Lietuva ir Lenkija netoleruos nelegalaus sienos kirtimo

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Vilniuje vyksiančio Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos posėdžio išvakarėse, susitiko su Lietuvoje viešinčiu Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos valstybės sekretoriumi Bartoszu Grodeckiu.
       2021-09-24 06:18:40

Kova prieš pūsles ant kojų – kaip jų išvengti ir pagreitinti gijimą?

Daugeliui yra tekę susidurti su pūsle – nuo trinties atsiradusiu skaidraus, vandeningo skysčio pripildytu „maišeliu“, kuris yra organizmo atsakas į odos pažeidimą.
       2021-09-23 14:48:23

Kaip apsaugoti savo telefoną ir suvaldyti duomenų saugumo rizikas?

Kibernetinis saugumas – šią savaitę bene karščiausia naujiena Lietuvoje, sulaukusi ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesio. Technologijų ekspertai primena, kaip saugiai naudoti savo įrenginius, kad galėtumėte būtumėte ramūs dėl juose esančios jautrios ir vertingos informacijos.
       2021-09-23 12:21:56

Desertai iš daržovių: konditeris papasakojo, kaip tokius pasigaminti

Gausus daržovių derlius skatina gaminti gardžiausius patiekalus. Ir nors iš rudens teikiamų daržovių dažniausiai gaminame įvairius garnyrus prie mėsos ar žuvies patiekalų, iš jų galima paruošti ir puikius sveikuoliškus desertus, kurie nustebins originaliu skoniu.
       2021-09-23 11:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1486

Atlikus 24046 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1486. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-23 09:50:30

Gyventi šiltai ar šalti? Ką tai reiškia?

Pastarosiomis dienomis viešojoje ir socialinėje erdvėje gausu diskusijų: „šildyti ar taupyti?“. Žmones baugina brangstanti energija, tačiau pamirštama, kad tai žiemos mėnesių prognozė.
       2021-09-23 09:06:37

Paspirtukas ir dviratis – dažniausios paauglių nelaimių kelyje priežastys

Po karantino į mokyklas grįžę vaikai vėl gali su draugais bendrauti ir mokytis gyvai. Taip pat turi daugiau laisvės po pamokų, eina į būrelius ir užsiima kita veikla.
       2021-09-23 08:58:09

Pirmasis „Android“: kaip neišvaizdus telefonas sukėlė revoliuciją?

Lygiai prieš 13 metų, rugsėjo 23-ąją, pasauliui buvo pristatytas išmanusis „HTC Dream“. Šis sunkokas ir kritikų dėl nuobodaus dizaino peiktas telefonas vis tik pateko į istoriją – būtent jame buvo pirmą kartą įdiegta dabar populiariausia pasaulyje „Android“ operacinė sistema.
       2021-09-23 08:22:50

Automobilių poreikių šalies gyventojų biudžetas savarankiškai neatlaiko

Solidus mūsų šalies lengvųjų automobilių parko amžius verčia vairuotojus skolintis naujos transporto priemonės įsigijimui, neretai skolinamasi ir jau turimos remontui.
       2021-09-23 08:17:08

Stotingi, skanūs ir sveiki: rudens derliaus karaliais tituluojami moliūgai

Jei rudenį būtų paskelbti šviežio sezono derliaus karaliaus rinkimai, tapti vienu rimčiausių kandidatų į sostą neabejotinai pretenduotų moliūgas.
       2021-09-23 08:13:53

5 dalykai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį prieš pradedant kaupti pensijai

Apie orią senatvę, kurioje gaunama pensija sudarytų galimybę gyventi patogiai ir mėgautis užtarnautu poilsiu, pagalvoja kiekvienas. Tačiau imtis veiksmų siekiant tai užsitikrinti pasiryžta ne visi, nes dažniausiai žmonės nežino, nuo ko pradėti.
       2021-09-23 07:09:09

5 patarimai tėvams: kaip palaikyti paauglių pasitikėjimą savimi?

Paauglystė – tai didelių ir sudėtingų pokyčių laikotarpis, kai iš vaiko tampama suaugusiuoju. Šiame laikotarpyje žmogus keičiasi tiek fiziškai, tiek emociškai, keičiasi jo poreikiai, savęs suvokimas, bendravimas, saviraiška ir pasitikėjimo savimi jausmas.
       2021-09-22 16:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1402

Atlikus 25163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1402. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-22 09:18:18

M. Dubnikovas: šaltasis sezonas tolygus elektros sezonui – kainų augimą pajusime

Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
       2021-09-22 09:01:41

Rudens makiažo tendencijos – tvarumas, mėlyni šešėliai ir 60-ųjų nuotaika

Vasarą dekoratyvinę kosmetiką keičia saulė, tačiau atvėsus orams, norisi natūralų grožį paryškinti kosmetikos priemonėmis.
       2021-09-22 08:46:08

Vaistų efektyvumas – kiek jis priklauso nuo to, kada ir kaip geriame vaistus?

Reikia išgerti vaistus, tačiau po ranka neturite vandens, tad juos tiesiog sukramtote ar užsigeriate sultimis? Vienu metu išgeriate skirtingus vaistus, skirtus vartoti prieš valgį ir po jo?
       2021-09-22 06:08:22

Darbiniai ginčai peržengė ribą? Prieš teismą, išbandyti siūlo mediaciją

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-09-22 05:54:21

Lietuvos kiaulininkystės krizė nesibaigia, tik gilėja

Nepaisant kiaulininkystės sektoriui suteiktos paramos neigiamoms covid-19 pasekmėms amortizuoti, Lietuvos kiaulininkystės sektoriuje situacija iš esmės nepakito ir išlieka labai įtempta.
       2021-09-21 18:43:57

Ekspertas perspėja: sunkūs vilkikų gedimai kartais nutinka ir dėl noro sutaupyti

Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
       2021-09-21 15:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1155

Atlikus 25086 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-21 15:37:31

Saldesnis už morką ir maistingas kaip bulvė – kas?

Jeigu kas paklaustų, kokias žinote populiariausias šaknines daržoves, didelė tikimybė, kad pastarnoko šiame sąraše nebūtų. Deja, bet kažkuriuo metu ši lietuviams anksčiau gerai pažįstama daržovė buvo primiršta, kaip ir ropės.
       2021-09-21 09:48:46

5 pamokos, padėsiančios išugdyti finansiškai raštingą vaiką

Tyrimai rodo, kad pinigų stygiaus problemos Lietuvoje pastaraisiais metais padažnėjo tėvams, gyvenantiems su vaikais iki 18 metų. Šią problemą lemia prastas tėvų indėlis į vaikų mokymą apie finansus.
       2021-09-21 09:10:53

Vaistinės: automobilyje pasilikę vyrai vaistų jiems pirkti siunčia moteris

Statistika rodo, kad Lietuvos vyrai gyvena net dešimt metų trumpiau nei moterys, tačiau apie savo sveikatą jie vis dar dažnai drovisi šnekėtis su farmacijos specialistais, gydytojais ir neretai – net savo artimiausiais žmonėmis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.