Naujienos

Paspirtukas ir dviratis – dažniausios paauglių nelaimių kelyje priežastys

2021-09-23 09:06:37

Po karantino į mokyklas grįžę vaikai vėl gali su draugais bendrauti ir mokytis gyvai. Taip pat turi daugiau laisvės po pamokų, eina į būrelius ir užsiima kita veikla.

Visgi gydytojai ir draudikai pastebi, kad ruduo yra gausus traumomis laikotarpis, kai vaikams būtina itin atidžiai elgtis gatvėje – kitu atveju pasekmės būna skaudžios.

Susižeidžia dviračiu ir paspirtuku važiavę paaugliai

„Lietuvos draudimo“ atstovai pastebi, kad pagrindinės jaunimo nelaimių keliuose priežastys yra dviračiai ir paspirtukai, kuriais ne vienas pasirenka keliauti į mokyklą, pas draugus, ar renkasi šią transporto priemone laisvalaikiu. Dažniausiai traumas patiria 12-16 metų paaugliai.

„Kiekvieną rugsėjį apdrausdami visus šalies vaikus atidžiai sekame ir statistiką, nes įvykių analizė padeda įspėti tiek tėvelius, tiek patį jaunimą apie rizikas, atkreipti dėmesį, paraginti būti atidesnius. Iš traumų skaičių matome, kad dažniausiai vaikai susižeidžia ir į nelaimes kelyje patenka ne kaip pėstieji, būtent važinėdami šiomis transporto priemonėmis.

Pavyzdžiui, iš visų nelaimingų atsitikimų kelyje į kuriuos patenka vaikai ir paaugliai daugiau nei 66 proc. yra nelaimės važiuojant dviračiu, o paspirtukų traumos sudaro daugiau nei 33 proc. visų įvykių kelyje“, – duomenis analizuoja „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Batutų traumas pakeitė kitos, šiemet kur kas dažnesnės

Vaikų chirurgijos rezidentas Benediktas Jonuška pritaria, kad šiemet dažniausios vaikų traumos buvo nukritus nuo šių dviejų transporto priemonių.

„Prieš keletą metų daug traumų vaikai patirdavo šokinėdami ant batutų. Visgi šiemet labai aiškiai į priekį dėl patirtų traumų išsiveržė tie vaikai, kurie neatsargiai važinėjo dviračiais ar paspirtukais. Pastebėjau tendenciją, jog mažesni vaikai dažniau susižeidžia krisdami nuo pastarųjų, o vyresni – nuo dviračių ir elektrinių paspirtukų“, – sako vaikų chirurgijos rezidentas Benediktas Jonuška.

Anot jo, taip nutinka, nes vaikai dar negeba įvertinti tam tikrų svarbių aspektų.

„Pavyzdžiui neįvertinama yra kelio danga, nuokalnės, taip pat vaikai neapskaičiuoja savo galimybių ir krenta dažniau nei suaugę žmonės, važiuojantys paspirtukais ar dviračiais.

Patirtis rodo, kad nelaimė gali įvykti tiek gatvėje, tiek kieme ar parke pakeliui į mokyklą ar užklasinę veiklą. Vasarą daug laisvo laiko, taigi daug galimybių važinėti lauke, tačiau ruduo yra dar pavojingesnis, nes lauke greičiau temsta, palijus kelio danga tampa šlapia ir slidi bei atsiranda kitų papildomų sunkumų“, – sako B. Jonuška.

Po nelaimės svarbu žinoti ką daryti toliau

Kaip teigia gydytojas, labai svarbu, jog tėvai žinotų kaip elgtis susitraumavus vaikui.

„Pirmosios pagalbos ABC yra labai svarbu – jei sumušta vieta tinsta, skauda – rekomenduočiau ją šaldyti penkiolika minučių kas dvi valandas. Jei sumušta galūnė – reikia ją laikyti pakėlus ir stebėti vaiką. Jei pašaldžius ar išgėrus vaikui vaistų situaciją negerėja – gali būti, jog kas nors lūžo, tačiau tai gali patvirtinti tik gydytojas“, – sako B. Jonuška.

Aurelija Kazlauskienė pažymi ir tai, jog patyrus traumą svarbu ne tik kreiptis į medikus, bet ir žinoti, kokia pagalbą gali suteikti draudikai:

„Kiekvieną rugsėjį nemokamai apdraudžiame visus šalies moksleivius nuo nelaimingų nutikimų kelyje, tad dabar puikus laikas priminti – jei kas nutiko, kreipkitės, nes jums priklauso išmoka. O nelaimių būna išties nemažai, skaičiuojame, kad vien per praėjusį rugsėjį išmokėjome apie 11 tūkst. eurų vaikų nelaimėms kelyje padengti. „Apsaugok mane“ yra tradicinė socialinė akcija, kuria siekiame, kad vaikai jaustųsi saugūs grįždami į mokyklas po vasaros atostogų“, – sako „Lietuvos draudimo“ atstovė.

Vaikai nedėvi šalmų ir kitų apsaugų

Kaip teigia vaikų chirurgijos rezidentas, dauguma vaikų važinėja nesaugiai ir tai akivaizdu, kai jie pasiekia gydytojo kabinetą.

„Matau, jog dauguma nedėvi šalmų ir apsaugų keliams, alkūnėms, taip pat pasirenka tokias vietas važinėjimui, kurios nėra tam pritaikytos ar vaikai paprasčiausiai per jauni, kad galėtų tinkamai suvaldyti paspirtuką ar dviratį“, – teigia Benediktas Jonuška.

Anot jo, nuo nelaimingų nutikimų vaikus gali apsaugoti būtent saugumo priemonės, kurios tam sugalvotos ne be priežasties.

„Šalmas yra būtinas važiuojant tiek dviračiu, tiek ir paspirtuku. Be to, svarbu tai suvokti ne tik vaikams, bet ir jų tėvams – labai svarbu rodyti tinkamą pavyzdį, todėl skatinčiau visą šeimą, nepaisant amžiaus, išriedant į gatves pasirūpinti saugumo priemonėmis.

Rekomenduočiau ir kelių bei alkūnių apsaugas, nes tai yra dažniausiai sužeidžiamos vietos. Iki mokyklinio amžiaus vaikai neturėtų važinėti paspirtukais ar dviračiais be suaugusiųjų priežiūros. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad neturėtų būtų važiuojama naktį ar ten, kur vyksta eismas“, – patarimus dalina vaikų chirurgijos rezidentas Benediktas Jonuška.

„Lietuvos draudimas“ atkreipia dėmesį, kad draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalioja automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną ir dėl to tėveliams nieko daryti nereikia. Svarbiausia, kad jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis ar važiuodamas dviračiu šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, apie tai reikia pranešti trumpuoju numeriu 1828 arba per bendrovės tinklalapį www.ld.lt ir nukentėjusiajam bus išmokėta priklausanti kompensacija.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 12:48:27

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:58:08

Suvirinta GIPL dujotiekio siūlė žymi Lietuvos ir Lenkijos dujų sistemų sujungimą

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nutiesus tarptautinio GIPL dujotiekio dalis iš abiejų valstybių pusių, buvo suvirinta simbolinė auksinė siūlė, žyminti dviejų Europos Sąjungos šalių dujų perdavimo sistemų fizinį sujungimą.
       2021-10-23 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3050

Atlikus 25448 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3050. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:33:38

Ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją

Lietuvoje ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją, rodo naujausi duomenys. Daugumoje savivaldybių atvejų, hospitalizacijų ir mirčių skaičius auga, o mažėja tik keliose Vakarų Lietuvos savivaldybėse, kuriose ir prasidėjo ši banga.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.