Naujienos

Kaip atpažinti, ar dirbate palaikančioje komandoje

2021-09-24 06:35:08

Dirbdami profesionalioje ir vieningoje komandoje – jaučiame malonumą, galime tobulėti. Komandiškumas yra ir viena iš svarbiausių „Lidl Lietuva“ vertybių, kuri padeda kurti pagarba ir pasitikėjimu grįstą vidinę kultūrą.

Svarbu nepamiršti, kad puoselėti gerą atmosferą darbe turi tiek darbuotojai, tiek vadovai.

Pasak Tomo Misiukonio, „OVC Consulting“ partnerio ir konsultanto, kolektyvas turi labai aiškią skirtį, kuri ją padaro komanda, o ne atskira žmonių grupe. Anot jo, tai du labai ryškūs bruožai – bendras tikslas ir asmeninių interesų padėjimas į šalį.

„Į komandą galima žiūrėti kaip į žmogaus organizmą – visi organai jame turi tam tikrą vaidmenį ir išvien dirba dėl bendro tikslo. Tiesa, žmonių komanda taip pat gali turėti „sveikatos“ sutrikimų. Jais aš vadinu įvairias įsisenėjusias problemas tarp darbuotojų, požiūrių susidūrimus, nenorą bendradarbiauti ar kitokias įtampas. Jos gali nulemti komandos trikdžius, tampa sudėtinga turėti bendrą tikslą, padėti savo interesus į šalį“, – sako T. Misiukonis.

Atsakingi darbdaviai rūpinasi komandos gerove

Pasak mažmeninės prekybos bendrovės „Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės, atsakingi ir darbuotojais besirūpinantys darbdaviai stengiasi kurti tokią terpę, kurioje sutartų ir vieningai dirbtų visi komandos nariai.

„Visi mūsų komandos nariai bendrauja tarpusavy kaip lygūs su lygiais. Tai įtvirtina ir darbo parduotuvėse pobūdis, nes prireikus atlikti tam tikras užduotis, tai padaryti gali bet kuris kolega, nepriklausomai nuo jo užimamų pareigų. Pavyzdžiui, esant dideliam parduotuvės užimtumui, jos vadovas dirba salėje ar kasoje bei kitaip padeda kolegoms. Toks pavyzdys įkvepia darbuotojus ir skatina komandos vienybę, sprendžiant iškilusias problemas“, – teigia „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė.

Glaudžiai bendradarbiauja ir „Lidl Lietuva“ centrinio biuro darbuotojai. Pavyzdžiui, naujoko įvedimo proceso metu darbuotojas kurį laiką praleidžia kituose skyriuose, susipažįsta su jų veikla. Įmonėje taip pat skatinamas ir tarptautinis bendravimas – biuro darbuotojai nuolat apsikeičia patirtimis su darbuotojais iš kitų „Lidl“ veiklos šalių.

Taip pat, prekybos tinklas investuoja ir į namuose dirbančius kolegas, kurių labai padaugėjo dėl koronaviruso pandemijos metu įvesto karantino. „Lidl Lietuva“ kompensuoja iki 300 eurų vertės išlaidas, jeigu darbuotojas jaučia poreikį įsirengti darbo vietą savo namuose. Šia kompensacija pasinaudojo jau trečdalis administracijos darbuotojų.

„Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės teigimu, jokie dideli rezultatai yra neįmanomi be efektyvios ir savimi pasitikinčios komandos, todėl įmonė stengiasi kurti atmosferą, kurioje darbuotojai jaustųsi reikalingi, matytų savo vertę kolektyve. Tai užtikrinti padeda finansinės priemonės, pavyzdžiui, šių metų sausio-birželio mėnesiais, motyvaciniams priedams „Lidl Lietuva“ skyrė daugiau nei 1,1 mln. eurų. Be to, įmonė užtikrina ir nefinansines motyvacijos priemones – rūpinasi darbuotojų asmeniniu bei kolektyviniu tobulėjimu.

„Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės teigimu, įmonė rūpinasi ir savo darbuotojų asmeniniu bei kolektyviniu tobulėjimu.

„Tik veikiant išvien, nuosekliai ir atvirai bendraujant galima sukurti vienas kitą palaikančią komandą. „Lidl Lietuva“ komandos stiprinimui padeda ne tik kartu minimos svarbios progos, bet ir organizacijos viduje vykstantis Talentų ugdymo procesas. Jo tikslas – identifikuoti komandos narių stipriąsias ir ugdytinas savybes, sutarti dėl ugdymo plano, o taip pat ir suteikti grįžtamąjį ryšį vadodui.“, – sako S. Savickienė.

Už komandos kūrimą atsakingi ir vadovai, ir darbuotojai

Nefunkcionuojančios komandos požymius pastebime labai greitai – darbuotojai nuolat skundžiasi, kaltina vadovus ar vieni kitus, nevykdo susitarimų. Šios problemos dažnai gali būti susijusios ir su baime kalbėtis, iškelti problemas į viešumą.

Pasak pašnekovo, norint spręsti šias problemas, visa komanda turi dirbti išvien – tiek vadovai, tiek likę personalo nariai. Jo teigimu, būtina į viešumą iškelti neveiksnius komandos aspektus, organizuoti diskusiją, tuo pat metu užtikrinant psichologinį saugumą.

„Darbuotojai neturi bijoti kalbėti – jie turi žinoti, kad atviraudami apie savo ar komandos problemas, jie nenukentės. Juk tai yra daroma dėl komandos – asmeniškumai turėtų likti už durų. Taip pat kiekviena moderni įmonė jau turėtų pasirūpinti savo komandos ir atskirų jos narių vertinimu – sekti individualius rezultatus, suteikti grįžtamąjį ryšį, išmatuoti komandos pasiektus ar nepasiektus tikslus, tobulinti jų kompetencijas ir kt.“, – sako „OVC Consulting“ partneris.

Anot T. Misiukonio, sutarti darbovietės komandoje su kitais darbuotojais gali padėti ir keli praktiniai patarimai.

„Pirmiausia būtina kalbėti apie problemas su pasiūlymais – iškėlus žaizdą į paviršių ir nepasiūlius būdo, kaip ją sutvarstyti, nieko nepasieksime, – kalba ekspertas. – Kitas dalykas – nustokime skųstis, o atvirkščiai – prisiimkime atsakomybę, rodykime iniciatyvą, siūlykime pagalbą kitiems žmonėms. Tai neabejotinai padės sukurti gerą mikroklimatą komandoje. Galiausiai, nustokime visą kaltę versti ant vadovo ir pasižiūrėkime į save – pagalvokime, ką galime padaryti dėl komandos.“

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,5 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 58 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 23-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje bei Druskininkuose.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 12:48:27

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:58:08

Suvirinta GIPL dujotiekio siūlė žymi Lietuvos ir Lenkijos dujų sistemų sujungimą

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nutiesus tarptautinio GIPL dujotiekio dalis iš abiejų valstybių pusių, buvo suvirinta simbolinė auksinė siūlė, žyminti dviejų Europos Sąjungos šalių dujų perdavimo sistemų fizinį sujungimą.
       2021-10-23 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3050

Atlikus 25448 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3050. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:33:38

Ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją

Lietuvoje ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją, rodo naujausi duomenys. Daugumoje savivaldybių atvejų, hospitalizacijų ir mirčių skaičius auga, o mažėja tik keliose Vakarų Lietuvos savivaldybėse, kuriose ir prasidėjo ši banga.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.