Naujienos

Šalies universitetai pasirengę paruošti daugiau geidžiamiausių specialistų

2016-06-20 11:35:35

Tūkstančiams šalies abiturientų laikant paskutinius egzaminus ir renkantis karjeros kelią, didžiųjų Lietuvos universitetų atstovai ragina atsižvelgti į darbdavių poreikius bei pasinaudoti galimybe papildyti geidžiamiausių specialistų gretas.

foto

Aukštosios mokyklos šiais metais priims 50 proc. daugiau IT studentų, o pasiryžusių įgyti vieną perspektyviausių profesijų laukia atnaujinę studijų programas bei suteikdami galimybę įgyti realios patirties.

Pasak IRT sektoriaus asociacijos INFOBALT vykdomojo direktoriaus Pauliaus Vertelkos, prognozuojama, kad iki 2020 m. Lietuvoje papildomai reikės 10 tūkst. IT specialistų, todėl šių studijų absolventai dar ilgai bus vieni paklausiausių rinkoje.

„Džiugu, jog universitetai priima ne tik daugiau IT studentų, bet ir kuria naujas studijų programas, o IT pastaruoju metu tampa pačių įvairiausių klasikinių disciplinų – medicinos, muzikos, dailės, architektūros – dalimi. Tad rinkdamasis IT, šiandien jaunas žmogus gali svajoti ne tik apie sėkmingą karjerą, bet ir džiaugtis novatoriškomis studijomis“, – teigia P. Vertelka.

IT – ne tik programavimas

Universitetų atstovai teigia, kad jauni žmonės informacinių technologijų studijas ar darbą šioje srityje vis dar dažnai sieja tik su programavimu. Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakulteto dekanė doc. Daiva Vitkutė-Adžgauskienė skuba paneigti šį mitą.

„Įmonės šiandien ieško ne tik programuotojų, analitikų, sistemų architektų, projektų vadovų, testuotojų, bet ir duomenų bei dokumentų valdymo, IT vadybos specialistų, padalinių vadovų. Darbo rinkai reikalingi specialistai, turintys platų IT žinių spektrą, gebantys pasiūlyti ir pritaikyti šiuolaikines IT technologijas, tokias kaip debesų kompiuterija, socialiniai tinklai, didžiųjų duomenų analitika ar daiktų internetas. Todėl IT yra nepaprastai plati sritis, o skaitmeninių įgūdžių šiandien reikia įvairiausiuose sektoriuose ir pozicijose“, – teigia D. Vitkutė-Adžgauskienė.

Pasak jos, taikydamas liberaliųjų studijų modelį, Vytauto Didžiojo Universitetas ruošia informatikus, kurie gali programuoti ir kurti įvairius programinius bei skaitmeninių medijų produktus, tačiau taip pat turi geras žinias apie šių produktų veikimo aplinką. Tai leidžia jiems lanksčiai derintis prie nuolat besikeičiančios situacijos įmonėje ir darbo rinkoje, atrasti naujus IT pritaikymo būdus, kurti inovatyvius IT sprendimus.

Rengs daiktų interneto specialistus

Vilniaus Gedimino technikos universitetas šalia tradicinių informatikos krypties studijų abiturientams šiais metais siūlo naują – Daiktų interneto inžinerijos – studijų programą.

„Naują studijų programą sukūrėme įvertinę besikeičiančius rinkos poreikius ir bendradarbiaudami su verslu. IT studijos – itin protingas pasirinkimas, nes šiandien be IT paslaugų neįsivaizduojama jokia įmonių veiklos sritis. Išmanių sprendimų ir procesų reikalauja finansai, strateginis valdymas, ryšiai su klientais, atsargų valdymas, logistika ir kt.“, – teigia Vilniaus Gedimino technikos universiteto studijų prorektorius Romualdas Kliukas.

Pasak R. Kliuko, kadangi nemažai moksleivių mokyklose negauna pakankamai informatikos žinių, dalis VGTU informatikos specialybių studentams dėstomų programavimo dalykų mokomi nuo pačių pagrindų. Vis dėlto, atsižvelgiant į didesnį stojančiųjų kompiuterinį raštingumą, šiais metais VGTU pertvarkė visų IT programų turinį, todėl studentai įgis ne tik pagrindinių, bet ir daugiau specifinių žinių bei kompetencijų informacinių technologijų srityje.

Žada daugiau praktikos

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Informacinių technologijų prodekanas dr. Linas Bukauskas įsitikinęs, kad pasirinkus infomatiko kelią jaunam žmogui atsiveria daugybė galimybių.

„Informatikos profesionalas yra itin kūrybinga, technologiškai išprususi, gebanti sisteminti bei šiuolaikinių įrankių pagalba kurti inovacijas, asmenybė. Tapti geru informatiku galima gana greitai, tiesiog reikia aktyviai domėtis naujovėmis ir lavinti savo įgūdžius. Studijų universitete metu su kiekvienu fakultete praleistu pusmečiu galima nuolat tobulėti ir tapti paklausiu IT profesionalu“, – pasakoja dr. L. Bukauskas.

Anot L. Bukausko, studijos Vilniaus universitete yra vis labiau orientuotos į praktiką, todėl studentai dar studijų metu turi galimybę prisidėti prie inovatyvių ir realiai panaudojamų sprendimų kūrimo.

„Puikus studentų nuveikto ir iki galo išbaigto projekto pavyzdys yra Žagarės Regioninio parko mobilioji aplikacija pasiekiama per „Google Play“ bei visa turistinės informacijos ŽRP valdymo sistema. Šią sistemą studentai sukūrė semestro metu ir ją įgyvendinę suteikė galimybe naudotis parkui“, – džiaugiasi L. Bukauskas.

Siūlo tarpdisciplinines studijas

Kauno Technologijos Universitetas šalia tradicinių ir populiarumą jau pelniusių IT studijų nuo praėjusių metų siūlo rinktis Sveikatos informatikos studijų programą.

„Informacinėms technologijoms užkariaujant įvairiausias sritis, tarpdisciplininių studijų poreikis nuolat auga. Siekdami atitikti šiandieninius IRT ir kitų pramonės sektorių poreikius bei europinius informatikų ruošimo kokybės standartus, nuolat tobuliname siūlomas studijų programas“, – dėsto Kauno Technologijos Universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. Eduardas Bareiša.

E. Bareiša teigia, kad IT krypties studijų programų pasiūla Lietuvoje jau šiandien yra labai didelė – belieka išsirinkti sau artimiausią sritį ir pasinaudoti galimybe greitai susikurti sėkmingą karjerą. Profesorius prognozuoja, kad artimiausią dešimtmetį IT specialistai ir toliau bus vieni geidžiamiausių darbuotojų rinkoje.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 426 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 426 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
       2021-03-02 08:38:15

Efektyviausi vaistai nuo inkstų skausmo: kada padeda arbatos, o kada – tabletės

Inkstų skausmas gali kilti dėl įvairiausių priežasčių, o pojūčiai vieni nemaloniausių – skausmas gali būti tiek maudžiantis, tiek priepuolinis.
       2021-03-02 08:33:06

Nešiojamųjų kompiuterių higiena: kaip teisingai juos valyti ir dezinfekuoti?

Sunku patikėti, tačiau nešiojamųjų kompiuterių klaviatūros gali būti net 20 tūkst. kartų nešvaresnės nei mūsų namuose esančio klozeto dangtis, rodo „CBT Nuggets“ duomenys.
       2021-03-02 08:27:29

Bitkoinas – naujasis auksas?

Vasario mėnesį kriptovaliutos visame pasaulyje pasiekė vieno trilijono vertės ribą. Maždaug 700 milijardų iš tos sumos sudaro vien bitkoinas, kuris vasario mėnesį kelis kartus sumušė savo paties vertės rekordus.
       2021-03-02 08:21:17

Darbdavį rinksimės kitaip: kokius klausimus būtina užduoti įsidarbinant?

Tebesitęsianti koronaviruso krizė, dėl jos atsiradęs ekonominis nestabilumas ir išaugęs nedarbo lygis sukėlė dar daugiau nežinomybės darbo paieškos procese ir kandidatus paskatino renkantis būsimą darbdavį atkreipti dėmesį į iki šiol mažiau apsvarstytus kriterijus.
       2021-03-01 11:34:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 247 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 3184 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 247 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-01 10:46:20

Valstybės pagalbos nesulaukiantys paukštynai mažins gamybą

Dėl pandemijos milijoninius nuostolius skaičiuojantis paukštininkystės sektorius nesulaukia Valstybės pagalbos ir jau praneša apie planuojamas mažinti paukštienos gamybos apimtis.
       2021-03-01 09:44:58

Sviestas ar aliejus: kokį produktą ir kada naudoti?

Rasti receptą, kuriame nėra nė šlakelio aliejaus ar šaukštelio sviesto tikriausiai būtų sudėtinga. Šie produktai plačiai naudojami įvairiose pasaulio virtuvėse: Viduržemio jūros šalys savo patiekalų neįsivaizduoja be alyvuogių aliejaus.
       2021-03-01 09:39:44

Pradedamos teikti COVID-19 testavimo paslaugos greta Vilniaus oro uosto

Nuo kovo 1 dienos keliaujantys per Vilniaus oro uostą gali patogiau atlikti COVID-19 testą ir gauti reikalingą pažymą čia pat vietoje – mokamas testavimo paslaugas greta didžiausių šalies oro vartų pradėjo teikti laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.
       2021-03-01 09:35:42

Šviežias derlius jau pasiekė parduotuvių lentynas

Kartu su kalendoriniu pavasariu parduotuves pasiekė ir šviežias pavasarinių daržovių derlius. Po šaltos žiemos organizmą vitaminais praturtinti siekiantys gyventojai dairosi šviežių ridikėlių, morkų, kopūstų, salotų, o tikras pavasario hitas – švieži trumpavaisiai lietuviški agurkai.
       2021-03-01 09:27:48

Nauja niša inovatoriams: asmeninių apsaugos priemonių tobulinimas

Iki 2020 metų medicininių kaukių dėvėjimas viešose vietose buvo įprastas tik Rytų Azijoje, kurioje žmonės dažniau saugodavosi ne infekcijų, o užteršto oro.
       2021-03-01 07:15:28

Seksualinis priekabiavimas Lietuvoje: opi mitais apipinta problema

2014-aisiais publikuota 28-iose Europos Sąjungos valstybėse atlikta apklausa parodė, kad net 55 procentai moterų nuo 15 metų amžiaus bent kartą gyvenime yra patyrusios seksualinį priekabiavimą, o apie 21 proc. jį patyrė per paskutinius 12 mėnesių iki apklausos.
       2021-02-28 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 366 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 4949 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 366 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.