Naujienos

Sala, kurioje iki pat žiemos lepina vasariška šiluma – ką reikėtų žinoti?

2021-09-29 07:18:31

Kai Lietuvoje jau gelsta lapai ir vis dažniau merkia rudeninis lietus, Viduržemio jūros skalaujamoje Kipro saloje vis dar lepina vasariška šiluma. Šią salą rudens atostogoms mielai renkasi Lietuvos poilsiautojai – juos čia vilioja šiltas klimatas, malonus jūros vanduo ir aukštos kokybės paslaugos.

Vis tik Kipras – itin tinkama kryptis ir šeimų su mažais vaikais poilsiui. Kelionių ekspertai atskleidžia svarbiausią informaciją, ką verta žinoti atostogomis Kipre besidominčioms šeimoms.

1. Kiek trunka skrydis į Kiprą?

Kipras yra rytinėje Viduržemio jūros dalyje, prie Graikijos ir Turkijos krantų. Sostinę Nikosiją nuo Vilniaus skiria vos 3,5 val. trukmės skrydis lėktuvu. Atstumas tarp toliausių salos taškų yra tik 240 km., tad kelionė į viešbutį retai užtrunka ilgiau nei valandą.

Kipro Respublika yra Europos Sąjungos narė, o turkiškoje Kipro pusėje galioja bevizis režimas, tad čia galima laisvai atvykti be vizų, tik turint pasą.

2. Kada tinkamiausias metas atostogauti Kipre?

Turistus į šią salą vilioja kone visus metus čia trunkanti vasara – ji Kipre prasideda balandžio mėnesį ir baigiasi spalio pabaigoje. O dėl švelnaus ir šilto Viduržemio jūros klimato, 340 dienų per metus čia šviečia saulė.

„Vis tik norint išvengti varginančio karščio, atostogas čia geriau planuoti rugsėjo ir spalio mėnesiais, kai lepina nuosaikesnė šiluma, o jūra išlieka šilta kaip ir anksčiau. Iki rudens vidurio vandens temperatūra bus +24-25°С. Lapkritį temperatūra nukris iki +20-21°С, o žiemos mėnesiais – iki +16-17°С“, – pristato Dagnė Sannikova, „Tez Tour“ produkto skyriaus vadovė.

Todėl šeimoms su mažais vaikais ji rekomenduoja poilsį Kipre rinktis rudenį, kai pasibaigus pagrindiniam turizmo sezonui, galima pasinerti į ramybės, švelnaus klimato ir atsipalaidavimo atmosferą.

3. Kokie geriausi paplūdimiai ir kurortai vaikams?

Kipre gausu viešbučių, pritaikytų šeimų poilsiui. Juose įrengti baseinai, žaidimo aikštelės, taip pat vaikais rūpinasi animatoriai, organizuodami įvairias pramogines programas mažiesiems. Poilsiui su vaikais ekspertė rekomenduoja rinktis Agia Napoje ir Protare kurortus.

„Šių kurortų ilgos pakrantės padengtos smulkiu auksiniu ar šviesiu smėliu, o įėjimas į vandenį švelnus, be akmenukų. Dar ramesniu poilsiu galima pasilepinti priemiesčiuose esančiose nuošaliose mažose įlankose ar paplūdimiuose, kurie nėra perpildyti žmonių“, – pataria D. Sannikova.

Smėlėti Larnakos paplūdimiai taip pat yra geri, nors ir ne tokie vaizdingi: idealų vaizdą gadina pilka jo spalva. Kurorto priemiestyje, kur įsikūrę daugybė brangių viešbučių, smėlį keičia maži akmenukai.

Dideliame ir judriame Limasolyje yra smėlio ir žvirgždo paplūdimių. Sezono metu pakrantėje būna itin daug poilsiautojų, tačiau už kurorto ribų galima rasti gerai įrengtų ir laisvesnių ruožų.

4. Kokios vaikiškos pramogos siūlomos Kipre?

Norint sėkmingai praleisti atostogas Kipre su mažais vaikais, pakanka su savimi pasiimti kastuvėlį, kibirėlį ir kelis vandens žaislus. Vis tik Kipre vaikams tikrai nebus nuobodu ir išėjus iš paplūdimio.

„Saloje įrengti net keturi vandens parkai, kurie išdėstyti taip, kad iš bet kurio kurorto būtų lengva juos pasiekti. Taip pat saloje gausu ir kitokių vandens pramogų: išvykos laivu po jūrą, plaukiojimas jachta ar piratų laivu. O dar daugiau įspūdžių galima patirti pasirinkus valtis permatomu dugnu, pro kurį matosi paslapties kupinos jūros gelmės“, – vardija kelionių ekspertė.

Kipre taip pat siūlomos ir nardymo pramogos: pradedantieji narai gali išbandyti paviršinį nardymą su kauke ir vamzdeliu, o profesionalams bus įdomu pamatyti prie Larnakos krantų nuskendusį ir vis dar ten esantį keltą „Zenobia“.

Oras Kipre itin tinkamas burlenčių ir jėgos aitvarų sportui. Nuo spalio iki balandžio į salą atvyksta burlentininkai, norintys išbandyti didžiausias Viduržemio jūros bangas. Būtent Agia Napa ir Protaras laikomi geriausiais burlenčių sporto kurortais. O sausio-vasario mėnesiais galima netgi paslidinėti Kipre. Čia esantis vienintelis slidinėjimo kurortas yra gerai įrengtas, pritaikytas pradedantiesiems.

5. Ar vaikai mėgs tradicinį maistą?

Kipro viešbučiai retai kada turi „viskas įskaičiuota“ maitinimo programą, daug dažniau jie siūlo tik pusryčius arba dalinį maitinimą – pusryčius ir vakarienę arba pusryčius-pietus-vakarienę.

Vis tik „Tez Tour“ atstovė pabrėžia, kad nacionalinė Kipro virtuvė tikrai verta dėmesio – skani, įvairi, daugelis jos patiekalų tinka vaikų stalui, o šviežių vaisių gausa Kipras gali džiaugtis ištisus metus.

„Vietinės tavernos naudoja itin paprastus, tačiau aukščiausios kokybės produktus – šviežias daržoves, žuvį ir mėsą, alyvuogių aliejų, minkštus sūrus, jogurtus, žoleles. Kurortuose taip pat gausu europietiškos virtuvės patiekalus siūlančių restoranų, tad vaikams nebus sunku išsirinkti mėgstamą maistą“, – pasakoja D. Sannikova.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-10-08 09:49:56

Saulėtoji Andalūzija – pažinkite tikrąją Ispaniją arba atostogos flamenko ritmu

Sakoma, kad nepabuvęs pietiniame, didžiausiame Ispanijos regione – Andalūzijoje, nepažinsi tikrosios Ispanijos.
       2021-09-10 10:33:37

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 14:30:13

3 dalykai, kuriuos yra būtina žinoti kuriant internetinę svetainę

Internetinės svetainės kūrimas yra procesas, kurį sudaro daugybė skirtingų etapų. Dalis šių etapų yra sąlyginai paprasti bei reikalaujantys kūrybinio mąstymo.
       2021-10-27 14:15:15

Darbo paieškos - nėra buvę lengviau

Gyvenimas visada pilnas netikėtumų. Šiandien žmogus turi darbą, o rytoj jau gali nebeturėti. Bet neverta pradėti panikuoti ir nugrimzti į gilią melancholiją. Tikrai neprireiks keleto savaičių naujo darbo paieškoms, jei esi šiuolaikinis žmogus.
       2021-10-27 14:04:45

Vilkikų parką plečiantys verslininkai vairuotojus vilioja ne vien atlyginimu

Krovinių gabenimo ir logistikos įmonė „Ramrenta“ pirmoji Lietuvoje atsiėmė 10 naujos kartos „T Evolution“ serijos „Renault Trucks“ vilkikų ir su gamintoju pasirašė sutartį dėl dar 140 naujų sunkvežimių.
       2021-10-27 12:48:27

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.