Naujienos

„Android 12“ belaukiant: nauja išvaizda, patogesnis valdymas ir privatumas

2021-09-29 08:09:42

Spalio pradžioje „Google“ išleis naują populiariausios pasaulyje operacinės sistemos versiją „Android 12“. Kokias išvaizdos ir funkcionalumo naujoves ji pasiūlys bei kurių išmaniųjų savininkai ją gaus pirmieji – apie visa tai pasakoja „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertė Rimantė Marcišauskienė.

„Rugsėjo pradžioje išleista paskutinė bandomoji „Beta 5“ versija leido susidaryti gana aiškų vaizdą, ko galime tikėtis iš „Android 12“. Ši versija jau dabar vadinama vienu didžiausių „Android“ patobulinimų pastaraisiais metais: nuo pasikeitusios vartotojo sąsajos ir dizaino, iki ypatingo dėmesio privatumui bei krūvos naujų funkcijų“, – intriguoja R. Marcišauskienė.

Kaip ir kiekviena nauja „Android“ versija, ši pasižymi našumo, baterijos taupymo ir saugumo pagerinimais, tačiau juos pastebi ne kiekvienas. Todėl „Telia“ ekspertė kviečia susipažinti su septyniomis „Android 12“ naujovėmis, kurios nepaliks abejingų:

- Nauja vartotojo sąsaja. „Android“ išvaizdą keičia tik kas kelerius metus, ir šis atnaujinimas yra būtent toks. Naujoji „Material You“ vartotojo sąsaja, kaip ir sako jos pavadinimas, suteikia dar daugiau personalizavimo galimybių. Visos operacinės sistemos spalvų gama parenkama pagal jūsų nustatytą ekrano foną, taip pat „Material You“ temos nustatymus galima keisti pagal savo poreikius. Pokyčiai laukia ir kitose srityse, nuo pranešimų skydelio, kuris tapo erdvesnis ir aiškesnis, iki valdiklių, kuriuos programų kūrėjai gali pritaikyti prie operacinės sistemos dizaino.

- Privatumas. Su kiekviena nauja „Android“ karta, „Google“ skiria vis daugiau dėmesio privatumo nustatymams. Šįkart į operacinę sistemą įtraukta nauja funkcija, pavadinta „Privatumo skydu“ (angl. „Privacy Dashboard“), kuri informuoja vartotojus apie programėlėms suteiktas prieigas. Pavyzdžiui, galite lengvai sužinoti, kurios programėlės turi prieigą prie jūsų buvimo vietos, kameros, telefono, mobiliojo interneto ir kitų telefono jutiklių ar funkcijų, o taip pat vienu paspaudimu šiuos leidimus atšaukti. Dar daugiau: jei fone veikianti programėlė naudos telefono mikrofoną ar kamerą, ekrano dešinėje viršuje matysite įspėjimą.

- Paieška programėlėse. „Android“ ir anksčiau leido rasti konkrečias programėles pagal jų pavadinimą, o „Android 12“ paieška programėlių saugykloje tapo dar pažangesnė. Pradėję vesti paieškos žodį matysite ne tik jį atitinkančias programėles, bet ir informaciją iš kitų programėlių – telefone esančius kontaktus, programėlių funkcijas, vaizdo ar muzikos įrašus ir kt. Pavyzdžiui, įvedus „te“ išmanusis jums gali pasiūlyti sukurti naują tekstinį priminimą „Keep Notes“ programėlėje, skambinti Teresei ar pasiklausyti „Foo Fighters“ muzikos. Galiausiai, jei telefone nerasite to ko ieškojote, jums bus pasiūlyta ieškoti per „Google“.

- Greitieji nustatymai. Braukiant nuo ekrano viršaus pasirodantis greitųjų nustatymų meniu ne tik pakeitė išvaizdą, bet ir gavo naujų galimybių, tokių kaip „Google Pay“ ir išmaniųjų namų valdiklių integracija. Kaip sako pačios „Google“ atstovai, nuo šiol iš čia galėsite valdyti praktiškai visą operacinę sistemą.

- Slenkamos ekrano nuotraukos. Daugybės žmonių ilgai laukta funkcija pagaliau taps realybe: „Android 12“ leis fiksuoti ištisines ekrano nuotraukas, kuriose bus matomas ne tik tuo metu ekrane rodomas vaizdas, bet ir tai, kas yra aukščiau ar žemiau. Pavyzdžiui, galėsite kaip nuotrauką išsisaugoti ilgą straipsnį, socialinio tinklo įrašą ar kitą turinį, kuriam peržiūrėti reikia kelis kartus vaizdą ekrane paslinkti žemyn.

- Žaidimų skydas. Žaidėjai to laukė (per) ilgai, o dalis telefonų gamintojų panašias galimybes savo „Android“ išmaniuosiuose turi jau ne vienerius metus. Bet kuriuo atveju, „Žaidimų skydas“ („Game Dashboard“) yra ilgai lauktas operacinės sistemos papildymas, kur žaidėjai vienoje vietoje gali rasti ekrano įrašymą, ekrano nuotraukas, žaidimų optimizavimo meniu, FPS matuoklį, DND funkciją, YT greitąją nuorodą ir kitus aktualius nustatymus. Kažko nesupratote? Ko gero, jums tai ir neaktualu.

- Automatinio pasukimo gudrybė. Įjungus automatinį ekrano pasukimą, telefonas reaguoja į žemės trauką ir vaizdą rodo taip, kaip yra pakreiptas. Tačiau yra viena poza, kurioje žmonėms tai tik trukdo: gulint lovoje ant šono. Jei iki šiol vargote išjunginėdami automatinį ekrano pasukimą tam, kad prieš miegą paskaitytumėte įdomų straipsnį ar pažiūrėtumėte mėgstamo serialo seriją, su „Android 12“ jūsų vargai baigsis – „Google“ rado sprendimą. Tas sprendimas – dirbtinis intelektas: pasukus telefoną, šis nuskenuos naudotojo veidą ir nustatys jo padėtį bei pagal tai nuspręs, sukti ekraną ar ne. Tiesa, atminkite, kad žiūrėti į telefono ekraną prieš pat miegą ar vos atsikėlus ryte nėra itin sveika akims.

Pirmieji „Android 12“ galės įsidiegti pačios „Google“ gaminamų išmaniųjų „Pixel“ savininkai, ji bus prieinama nuo „Pixel 3“ versijos iki „Pixel 6“, kurio laukiama vėliau šįmet. Taip pat šįmet atnaujinimas turėtų pasiekti naujausių „Samsung“, „OnePlus“, „Asus“, „Xiaomi“ ir kai kurių mažesnių gamintojų flagmanų savininkus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Mobilus ryšys: kitos panašios naujienos
       2021-09-27 14:06:50

PIN, piršto atspaudas, veido atpažinimas: kuris telefono užraktas saugiausias?

Savo telefoną daugelis atrakina dešimtis, o kai kurie ir šimtus kartų kasdien. Tačiau ar kada susimąstėte, kokį saugumą užtikrina jūsų naudojamas ekrano užraktas?
       2021-09-08 17:01:13

Telefono veikimas sulėtėjo: ką daryti?

Esame įpratę, kad mūsų išmanieji veikia ypač sparčiai, o visas užduotis galime atlikti vos kelių mygtukų paspaudimu be jokių trikdžių. Jei telefono veikimas staiga sulėtėjo, to priežastis gali būti susikaupusios internetinės šiukšlės.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 12:48:27

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:58:08

Suvirinta GIPL dujotiekio siūlė žymi Lietuvos ir Lenkijos dujų sistemų sujungimą

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nutiesus tarptautinio GIPL dujotiekio dalis iš abiejų valstybių pusių, buvo suvirinta simbolinė auksinė siūlė, žyminti dviejų Europos Sąjungos šalių dujų perdavimo sistemų fizinį sujungimą.
       2021-10-23 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3050

Atlikus 25448 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3050. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:33:38

Ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją

Lietuvoje ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją, rodo naujausi duomenys. Daugumoje savivaldybių atvejų, hospitalizacijų ir mirčių skaičius auga, o mažėja tik keliose Vakarų Lietuvos savivaldybėse, kuriose ir prasidėjo ši banga.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.