Naujienos

Estų sukurtas nosies purškalas su antikūnais prieš koronavirusą – jau Lietuvoje

2021-10-15 06:48:02

Estijos mokslininkų ir verslo sukurtas nosies purškalas su antikūnais prieš koronavirusą pradedamas pardavinėti ir Lietuvoje, BENU vaistinėse.

Naujausi laboratoriniai tyrimai rodo, kad natūralus „BioBlock“ nosies purškalas apsaugo nuo pagrindinių SARS-CoV-2 viruso atmainų – taip pat ir nuo delta.

Lietuvoje vyraujanti delta atmaina neleidžia atsipalaiduoti. Naujų atvejų paros vidurkis, Statistikos departamento duomenimis, perkopė 2 tūkst., daugėja ir mirčių, kurios kasdien skaičiuojamos dviženkliais skaičiais, į ligonines patenka vis daugiau jaunų žmonių.

Ir nors pagrindinėmis pandemijos valdymo priemonėmis išlieka skiepai ir apsauginių veido kaukių dėvėjimas, estų mokslininkų sukurtas natūralus nosies purškalas „Bioblock“ gali tapti svarbia pagalbine priemone, ypač jeigu sunku išvengti artimo kontakto, pvz. vienam iš namiškių susirgus COVID-19. Tyrimai parodė, kad produktas nosiaryklėje blokuoja viruso dalelių patekimą į ląsteles.

„Pagrindinė „BioBlock“ veiklioji medžiaga yra antikūnai, gauti iš hiperimunizuotų karvių priešpienio, – sako mokslininkų grupei vadovavęs Tartu universiteto Technologijų instituto profesorius Martas Ustavas, pasak jo purškalas veikia nosiaryklėje, kurioje dažniausiai ir prasideda SARS-CoV-2 infekcija. – Antikūnams iš purškalo patekus į nosiaryklę, ten susidaro apsauginis sluoksnis, kuris veikia blokuodamas viruso patekimą į ląsteles. „BioBlock“ esantys antikūnai prisijungia prie SARS-CoV-2 viruso spyglio baltymo ir taip jį užblokuoja, neleisdami prisijungti prie specialių žmogaus ląstelės ACE2 receptorių.“

Specifinių taisyklių ar apribojimų, susijusių su purškalo vartojimu, nėra, jis tinkamas ir vaikams. Tačiau šešiamečius ir jaunesnius vaikus, ypač alergiškus pieno baltymams, auginantys tėvai, taip pat nėščios bei krūtimi maitinančios moterys dėl preparato naudojimo turėtų pasikonsultuoti su medikais.

Purškalas nesausina nosies gleivinės, jį galima naudoti neribotą laiką. Pagal produkto vartojimo instrukciją, rekomenduojami 1–2 purškimai į kiekvieną šnervę, 3–4 kartus per dieną, prieš ir po apsilankymo perpildytose vietose. Išpūtus nosį, purškalą rekomenduojama naudoti dar kartą.

Saugumas ir veiksmingumas

Priešpienis turi geriausią natūralų gebėjimą suteikti naujagimiui pirminį apsauginį imunitetą per motinos gaminamus antikūnus. Mokslininkai pasinaudojo šiuo natūraliu procesu ir sukūrė technologiją, leidžiančią iš karvių priešpienio išskirti antikūnus. Rezultatas – preparatas, iš kurio galima pagaminti nosies purškiklį, slopinantį koronaviruso infekciją.

„Icosagen“ mokslinės veiklos vadovo Marto Ustavo jaunesniojo teigimu, produkto saugumą bei efektyvumą patvirtina tyrimai.

„Kartu su savo komanda nuolat stebime viruso pokyčius ir aktyviai tikriname „BioBlock“ gebėjimą neutralizuoti net tas koronaviruso padermes, kurios dar nėra plačiai paplitusios. Tyrimų rezultatai rodo, kad „BioBlock“ nosies purškalas blokuoja penkių skirtingų viruso padermių, kurias Pasaulio sveikatos organizacija įvardija kaip pavojingiausias, spyglio baltymą. Produkto veiksmingumas pagal in vitro tyrimų rezultatus siekia 99 proc., o in vivo tyrimai su gyvūnais parodė, kad antikūnai ant nosies gleivinės išlieka iki keturių valandų“, – sako estų mokslininkas.

M. Ustavas jaunesnysis aiškina, kad norint į rinką išleisti tokį produktą, kaip „BioBlock“, klinikiniai tyrimai nėra privalomi, nes antikūnai iš purškalo nepatenka į žmogaus kraujotaką, tačiau jie vis tiek atliekami, siekiant surinkti naujų įrodymų apie preparato veiksmingumą.

„BioBlock“ kūręs konsorciumas, bendradarbiaudamas su šeimos medicinos centrais Estijoje, atlieka klinikinį produkto tyrimą, kuriame dalyvauja 343 SARS-CoV-2 virusu užsikrėtę savanoriai ir jų šeimos nariai – bendra tyrimo aprėptis siekia apie tūkstantį žmonių.

Estijoje purškalas su antikūnais nuo koronaviruso sukėlė tikrą ažiotažą

Estijoje „BioBlock“ pradėta prekiauti gegužės mėnesį, per pirmą parą buvo nupirkta daugiau nei 6tūkst. produkto pakuočių, o per pirmą mėnesį – daugiau nei 50 tūkst. Estijos piliečių įsigijo nosies purškalą.

„Tokio didelio susidomėjimo nebuvo laukta, pirmą prekybos dieną internetinė Estijos BENU parduotuvė net susidūrė su techninėmis problemomis apdorojant išaugusį svetainės lankytojų skaičių“, – sako „BENU Vaistinė Lietuva“ generalinė direktorė Rasa Montvilė. Ji įsitikinusi, kad siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso grėsmės, turėtume naudoti visas įmanomas priemones.

„Natūralus nosies purškalas, kuriame yra antikūnų prieš SARS-CoV-2, gali praversti ne tik vietose, kuriose sunku išlaikyti saugų atstumą, pavyzdžiui, valgant kavinėje, bet ir tada, kai virusu užsikrečia kartu gyvenantis šeimos narys. Preparatas taip pat gali būti naudingas ir infekuotiesiems, kadangi mažina aplinkinių užkrėtimo riziką“, – sako R. Montvilė.

Nosies purškalas negali pakeisti nei vakcinų, nei apsauginių veido kaukių. Jis yra pagalbinė priemonė, leidžianti dar efektyviau apsisaugoti nuo plintančio koronaviruso. „BioBlock“ galima naudoti visur, kur sunku atsiriboti nuo kitų: namuose, darbe, mokykloje, sporto salėse, viešajame transporte ir perpildytose viešose vietose.

„Džiaugiuosi, kad nuo šiol galime nosies purškalą su antikūnais nuo koronaviruso pasiūlyti ir savo pirkėjams. Tai puiki pagalbinė priemonė stabdant viruso plitimą ir mažinant riziką apsikrėsti COVID-19 bei apkrėsti kitus. Tačiau labai svarbu ir toliau laikytis visų galiojančių taisyklių, dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo, kruopščiai plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo bei kosėjimo etiketo ir svarbiausia – vakcinuotis“, – primena R. Montvilė, „BENU Vaistinė Lietuva“ generalinė direktorė

Natūralus nosies purškalas „BioBlock“, kuriame yra iš karvių priešpienio gautų antikūnų prieš SARS-CoV-2, sukurtas bendradarbiaujant Tartu universitetui, Estijos gamtos mokslų universitetui, „Icosagen“, „Chemi-Pharm“, „Teadus ja Tegu“ ir kt.

„BioBlock“ nosies purškalą galima įsigyti tik BENU vaistinėse – šiuo metu priimami išankstiniai užsakymai internatu, o penktadienį purškalas pasieks ir visas fizines BENU vaistines.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-12-06 16:38:36

10 priežasčių, kodėl knyga – geriausia dovana ir rekomendacijos, ką dovanoti

Laikas pakalbėti apie dovanas? Juk artėja gražiausios metų šventės! Šis tekstas orientuotas į Kalėdas, tačiau jis universalus ir daugelis patarimų bei rekomendacijų tiks bet kokia proga.
       2021-12-06 16:35:02

Saulės elektrinių klausimams – dedikuota ESO telefono linija

Augant gyventojų susidomėjimui ir siekiant suteikti aiškią ir kokybišką informaciją saulės elektrinių įsirengimo ir kitais susijusiais klausimais, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pristato elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminantiems vartotojams skirtą pagalbos telefonu liniją.
       2021-12-06 16:32:03

Skirtingi, šaldytų sodo ir daržo gėrybių, panaudojimo būdai

Atėjus šalčiams metas prisiminti vasaros ir rudens skonius bei žiemai paruoštas sodo, daržo ir miško gėrybes. Šaldikliuose šlovės minutės laukia braškės, avietės, moliūgai ir įvairiausių rūšių grybai.
       2021-12-06 16:26:29

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 522

Atlikus 4091 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 522. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-05 22:12:10

Viskas apie tai, ką reikia žinoti, norint atsivežti augintinį iš užsienio

Ketinantys įsigyti augintinį iš užsienio turi žinoti, kad į Lietuvą įsivežti šunį, katę ar šešką galima tik tuomet, jei jis paženklintas, vakcinuotas nuo pasiutligės ir turi tinkamus dokumentus.
       2021-12-05 22:06:56

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1347

Atlikus 8145 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1347. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-04 13:43:53

Ieva Mackevičienė: darbas biure – nepalyginamas su darbu iš namų

Ieva Mackevičienė, skaitmeninio turinio kūrėja ir nuomonės formuotoja, šį sezoną dar ir tapusi „Lietuvos balso“ komandos nare, naujų projektų vystymui pasirinko „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių centrą, įsikūrusį Vilniuje, Gedimino pr. 9, G9 prekybos centro viršutiniame aukšte.
       2021-12-04 12:50:27

Dėl Omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

Europoje kasdien fiksuojant naujus susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos Omikron atvejus, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę.
       2021-12-04 12:45:33

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1875

Atlikus 14486 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1875. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-03 20:15:24

„Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje.
       2021-12-03 13:48:43

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis: krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis.
       2021-12-03 13:34:24

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Prasidėjus žiemai daugiau laiko praleidžiame namuose, tad paprastai ir gaminame daugiau. Nors besiruošdami šventėms ieškome naujų receptų, kartu atsigręžiame į tradicinius patiekalus bei nuo vaikystės pažįstamus skonius.
       2021-12-03 13:24:55

Aido Gedvilo pranešimas: „Ne automobilių taršos, o tautos kiršinimo mokestis“

Aplinkos ministerija po ilgų svarstymų, gąsdinimų ir klaidinimų, be platesnių diskusijų su visuomene, kaip jau tapo įprasta šioje Vyriausybėje, pagaliau išgrynino automobilių apmokestinimo koncepciją.
       2021-12-03 13:18:58

Paruoškite namus šventėms – buities darbai, kuriuos būtina atlikti iki Kalėdų

Gražiausias metų šventes norisi sutikti jaukiuose, tvarkinguose namuose. Todėl jau dabar verta pradėti planuoti ir ruoštis didžiajam jų tvarkymui bei švarinimui.
       2021-12-03 13:07:08

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2040

Atlikus 17022 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2040. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-02 18:45:26

Kalėdos Panemunės pilyje

Renginio tipas: Renginys Renginio data: Trečiadienis, 2021 m. gruodžio 1 d. Renginio pradžia: 10:00 Renginio pabaiga: Sekmadienis, 2022 m. sausio 9 d. Renginio vieta: Panemunės pilis, Vytėnų g. 53, Pilies k., Jurbarko r.
       2021-12-02 14:25:59

„YIT Lietuva“ Viršuliškėse statys naują 18 aukštų verslo centrą

Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų.
       2021-12-02 14:17:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1813

Atlikus 16774 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1813. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-01 16:14:10

„Litgrid“: sinchroninius kompensatorius Lietuvoje įrengs „Siemens Energy“

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ užbaigs sinchronizacijos su kontinentine Europa įgyvendinimui būtinų įrenginių – sinchroninių kompensatorių – pirkimą.
       2021-12-01 13:56:24

VRM imasi pokyčių – atsisako penkių pavaldžių įstaigų

Įgyvendinant Vyriausybės programą, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sudaryta Viešojo valdymo tobulinimo grupė įvertino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pavaldžių įstaigų vykdomą veiklą ir funkcijas.
       2021-12-01 10:45:26

Ekspertas pataria, kaip neprarasti ryšio per pūgą

Rudenį keičiant žiemai, į Lietuvą vis dažniau atklysta stiprus vėjas su sniegu ar lietumi. Kaip pasiruošti artėjant audrai ar pūgai, ką daryti stichijos metu ir ar įmanoma likti su ryšiu net dingus elektrai? Patarimais dalijasi „Telia“ Tinklo vadovas Arūnas Strolia.
       2021-12-01 10:39:59

„Netflix“ vartotojų skaičius Lietuvoje ir toliau auga

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) neseniai atliktas tyrimas parodė, kad užsakomosios visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų platformos „Netflix“ populiarumas Lietuvoje 2021 m., palyginus su praėjusiais metais vėl augo.
       2021-12-01 10:19:53

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1793

Atlikus 26502 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1793. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-30 12:42:43

Dovanojimo etiketas – viskas, ką reikia žinoti planuojant kalėdines dovanas

Jau įsibėgėja kalėdinių dovanų pirkimo bumas. Tačiau ruošiant staigmenas savo artimiesiems ir draugams, itin svarbu neužmiršti ir etiketo principų.
       2021-11-30 11:03:23

„Kibernetinis pirmadienis“ – proga pasitikrinti, ar apsiperkate saugiai

„Kibernetinis pirmadienis“ yra internetinė „Juodojo penktadienio“ versija, kai elektroninėse parduotuvėse skelbiamos didžiausios metų nuolaidos. Ši diena skirta ne tik išlaidauti, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į saugų apsipirkimą internete.
       2021-11-30 11:01:05

Naujas vardas saugesniuose „Toyota“ automobiliuose – „T-Mate“

Siekdama pabrėžti savo norą didinti transporto saugumą, „Toyota“ pristato „T-Mate“ – naują bendrą vardą, aprėpiantį visas gamintojos saugumo ir pažangių vairavimo asistentų (ADAS) sistemas.
       2021-11-30 10:58:32

Mokslo metų statistika: gerėja rezultatai, bet daugėja praleistų pamokų

Naujus mokslo metus pradėję klasėse, didžioji dalis mokyklų ir toliau tęsia ugdymą kontaktiniu būdu. Statistika rodo, kad sugrįžimas į klases paskatino geresnį žinių įsisavinimą, augo visų pagrindinių mokomųjų dalykų įvertinimų vidurkiai.
       2021-11-30 10:32:03

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1701

Atlikus 24506 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1701. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-29 11:31:27

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas: ką svarbu žinoti ruošiantis stojimams?

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) gaires, nuo 2024 m. visi stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę bent tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir trečią laisvai pasirenkamą.
       2021-11-29 11:24:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 584

Atlikus 7273 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 584. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.