Naujienos

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

2021-10-25 12:50:02

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.

„Tez Tour“ duomenimis, šiais metais keliaujančių svetur per moksleivių atostogas skaičius ūgtelėjo 10 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019-aisiais. Reaguodamas į tai, kelionių organizatorius net didina skrydžių skaičių.

Tačiau tam, kad atostogos paliktų tik pačias geriausias emocijas ir prisiminimus, joms svarbu tinkamai pasiruošti. Dviejų mergaičių mama, tinklaraštininkė Sotera Šveikauskaitė bei „Tez Tour“ kelionių ekspertai dalijasi svarbiausiais patarimais su mažosiomis atžalomis skrendantiems atostogauti tėvams.

Atsižvelgia į viešbučio paslaugas

S. Šveikauskaitė ilsėtis į užsienį su dukrytėmis vyksta nuo pat jų mažų dienų. Pirmą kartą Aretė atostogavo svetur sulaukusi 1,5 metų, o Adriana – vos 2,5 mėnesių. Moteris atvira – kelionės jos nevargina, o matydama bedžiūgaujančius vaikus, pati prisipildo pačių geriausių emocijų.

„Svarbiausia nebijoti. Juk itin svarbus nusiteikimas: jei nusiteiksite, kad viskas bus gerai – taip ir bus. Esu įsitikinusi – keliavimas su vaikais į šeimą atneša daug gerų emocijų, naujų patirčių. Ir vaikai kelionės metu būna visai kitokie: jie atsipalaiduoja, nebezirzia, nelipa ant galvos, kaip namuose. O kai laimingi vaikai – laimingi ir tėvai“, – juokiasi moteris.

Ruošiantis kelionei, svarbu ne tik tinkamai nusiteikti, tačiau ir paruošti namų darbus. Anot S. Šveikauskaitės, viešbutį geriausia rinktis netoli oro uosto, kad vaikams neprailgtų kelionė iki jo. Taip pat svarbu, kad viešbutyje netrūktų pramogų vaikams.

„Rinkdamiesi viešbutį, atsižvelgiame į jo siūlomas paslaugas. Svarbu, kad jame būtų žaidimų kambarys, kuriame galėtume saugiai palikti vaikus žaisti su animatoriais. Mes tuo metu su vyru galime skirti laiko savo poilsiui bei mėgstamoms veikloms. Taip pat norisi šildomo baseino, čiuožyklų, vaikų žaidimo aikštelių, kad mažosios turėtų kur išsibėgioti, išsidūkti“, – viešbučio pasirinkimo kriterijus vardija tinklaraščio „Babyblog.lt“ autorė bei priduria, kad visuomet atkreipia dėmesį ir į viešbučio restorano meniu, ar jame bus vaikų mėgstamo maisto.

Neužtrunka kraudama lagaminą

Dar viena užduotis prieš kelionę – lagamino paruošimas. Tačiau tai moteriai nekelia didelių iššūkių, ji jau išmoko suplanuoti, ką imti į kelionę.

„Svarbiausia nepamiršti dokumentų, pagrindinių vaistų bei drabužių, apsaugos nuo saulės, jei skrendame kur šilta. O viso kito, jei prireiks, juk galima nusipirkti. Nekeliaujame į negyvenamąją salą“, – šypsosi Sotera.

Dažnai keliaudama, ji jau pastebėjo, kokiu metu lengviausia skristi jos dukrytėms – anksti ryte vaikai dar būna mieguisti, tad skrydžio metu miega geriau. O tolimo skrydžio į Filipinus metu, moteriai pasiteisino naktinis skrydis, kurio metu mažoji miegojo visą kelią.

Paklausta, kaip užimti vaikus skrydžio metu, moteris pataria – visada į kelionę pasiimkite bent kelis žaisliukus ar mėgstamas veiklas.

„Atsižvelgus į vaikų amžių, galima į lėktuvą pasiimti modelino, spalvinimo užduotėlių, knygelių, mažų žaisliukų, kad jie turėtų kuo užsiimti, o skrydis – neprailgtų“, – sako S. Šveikauskaitė bei papildo, kad taip pat verta turėti vaistų, jei vaikams skaudėtų užgulusias ausytes bei, jei prireiktų, papildomus drabužius persirengti.

Svarbiausi patarimai keliaujančioms šeimoms

Kad kelionė su vaikais pavyktų sklandžiai, „Tez Tour” kelionių ekspertai pataria tam ruoštis iš anksto. Jie dalijasi svarbiausiais patarimais bei atsako į dažniausiai girdimus keliautojų klausimus.

#1. Kaip išsirinkti skrydžio kryptį?

Ieškant kelionės kartu su pačiais mažiausiais keliautojais, ekspertai pataria, atsižvelgus į vaikų aktyvumą, įsivertinti skrydžio trukmę. Tiek paties skrydžio, tiek atostogų metu reikėtų stengtis išlaikyti įprastą mažylių miego ir valgymo režimą.

#2. Kuo reikia pasirūpinti prieš skrydį?

Norint išvengti staigmenų, prieš kelionę rekomenduojama apsilankyti ir pas šeimos gydytoją, bendrai apžiūrai ar skiepams, jei tokie reikalingi. Taip pat verta pasirūpinti sveikatos draudimu.

Reikėtų atminti, kad net ir patys mažiausi vaikai bei kūdikiai privalo turėti asmens dokumentą – pagal skrydžio kryptį, gali būti reikalingas pasas arba užteks asmens tapatybės kortelė. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dokumento galiojimo datą – kai kurios šalys reikalauja, kad jis galiotų bent 6 ar 12 mėnesių nuo atgalinio skrydžio datos.

Iš anksto galima pasirūpinti ir maisto užsakymu lėktuve, tokie keleiviai lėktuvui pakilus aptarnaujami pirmieji. Taip būsite tikri, kad vaikai kelionės metu bus sotūs. O kad visa šeima skrydžio metu tikrai sėdėtų šalia, verta iš anksto rezervuoti vietas lėktuve.

#3. Ką įsidėti į lagaminą?

Vykstant į šiltuosius kraštus, būtina pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. Vaikiški saulės kremai, galvos apdangalai, natūralių audinių drabužiai bei lengvi drabužiai ilgomis rankovėmis – būtini atostogų palydovai, saugantys nuo perkaitimo ar nudegimo. Taip pat svarbu nepamiršti svarbiausių vaistų, juk nesinori, kad atostogas sutrikdytų nerimtas, tačiau ilgiau užsitęsęs negalavimas.

#4. Ką turėti su savimi skrydžio metu?

Skrydžio metu reikėtų pasirūpinti vaikų užimtumu: žaislais, spalvinimo knygelėmis, išmaniaisiais įrenginiais. Taip pat nereikėtų pamiršti atsarginių drabužių, jei tektų persirengti, vandeniu, užkandžiais bei ledinukais, kurie itin pravers, kai ausys užguls lėktuvui kylant ir leidžiantis. Į saloną taip pat galima pasiimti vaikiškų buteliukų su gėrimu ar maistu – jiems daroma išimtis.

#5. Kokius viešbučius rinktis?

Keliaujant su vaikais, geriausia rinktis šeimų viešbučius, kuriuose yra pagalvota tiek apie kūdikius, tiek apie jau ūgtelėjusius vaikus. Daugelyje tokių viešbučių vaikais pasirūpina animatoriai, organizuodami įvairias veiklas, o pačioms mažiausioms atžaloms tėvai gali užsakyti auklės paslaugą.

Šeimų viešbučiuose pagalvota ir apie vaikų valgymo įpročius. Jie čia ras mėgstamų patiekalų, o tėveliai galės paprašyti maistą sutrinti ar išsirinkti įvairių tyrelių bei košių, pasinaudoti maitinimo kėdute.

#6. Ar vaikui priklauso papildomas lagaminas, vieta lėktuve?

Vaikams nuo 2 metų jau reikia pirkti skrydžio bilietą, tad jiems priklauso ir atskira sėdėjimo vieta lėktuve bei papildomas registruotas bagažas. Jo svoris priklauso nuo skrydžio krypties: daugumai skrydžių leidžiama 20 kg., į Tenerifę – 15 kg. Jaunesniems nei 2 metų vaikams be rezervuotos vietos orlaivyje priklauso vienas 10 kg bagažo vienetas bei sulankstomas vežimėlis.

Tėvams su mažamečiais vaikais taip pat taikoma pirmenybė oro uoste – jie laipinami be eilės.

#7. Ką žinoti atvykus į viešbutį?

Šeimos su mažamečiais vaikais registratūroje aptarnaujami pirmieji, tad galima greičiau įsikurti kambaryje. Viešbučio administracijoje galima paprašyti ramesnio kambario – mažesnis triukšmas garantuos ramesnį mažylio miegą. Paprastai daugiau pašalinių garsų būna kambariuose su vaizdu į jūrą, tyliau – kambariuose su vaizdu į vidinį kiemą ar baseiną. Taip pat būna kambarių, kurie turi išėjimą į pievelę pirmame aukšte, tad galima paprašyti tokio, kad būtų paprasčiau įvažiuoti vežimėliu.
Taip pat kai kurie viešbučiai gali pasiūlyti vaikiškų vežimėlių, todėl atvykus, galima pasidomėti šia galimybe.

#8. Kokias pramogas verta išbandyti su vaikais?

Nors šeimų viešbučiuose gausu įvairių pramogų vaikams, kurių jie net nespės išbandyti atostogų metu, rekomenduojama bent kelias dienas skirti kitoms kurorto pramogoms – apsilankyti zoologijos sode, akvariume ar vandens atrakcionų parke, paplaukioti laivu ar paskraidyti vandens parašiutu.

Beje, tiek Turkijoje, tiek ir Egipte vaikams yra skiriamas ypatingas dėmesys. Vietiniai visuomet šypsosi, pakalbina vaikus, maloniai pagelbėja, tad puikios emocijos atostogaujant su šeima – garantuotos.

#9. Kokius COVID-19 saugumo reikalavimus taiko šalys?

Labai svarbu pasidomėti šalies, į kurią vykstama, taikomais reikalavimais – ar reikia turėti neigiamą COVID-19 testą, kokios taikomos izoliacijos taisyklės, kokios išimtys galioja pilnai paskiepytiems asmenims. Didžioji dalis turistinių šalių pasiskiepijusiems bei persirgusiems keliautojams ribojimų netaiko, o vaikams, priklausomai nuo šalies, iki 6 arba 12 m. nereikalingi jokie testai.

Ramiau planuoti kelionę galima pasinaudojus akcija „Keliauk be COVID“. Šis nemokamas draudimas suteikia galimybę perkelti kelionę ar atgauti pinigus ne tik susirgimo, bet ir saviizoliacijos atveju.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-12-06 16:38:36

10 priežasčių, kodėl knyga – geriausia dovana ir rekomendacijos, ką dovanoti

Laikas pakalbėti apie dovanas? Juk artėja gražiausios metų šventės! Šis tekstas orientuotas į Kalėdas, tačiau jis universalus ir daugelis patarimų bei rekomendacijų tiks bet kokia proga.
       2021-12-06 16:35:02

Saulės elektrinių klausimams – dedikuota ESO telefono linija

Augant gyventojų susidomėjimui ir siekiant suteikti aiškią ir kokybišką informaciją saulės elektrinių įsirengimo ir kitais susijusiais klausimais, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pristato elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminantiems vartotojams skirtą pagalbos telefonu liniją.
       2021-12-06 16:32:03

Skirtingi, šaldytų sodo ir daržo gėrybių, panaudojimo būdai

Atėjus šalčiams metas prisiminti vasaros ir rudens skonius bei žiemai paruoštas sodo, daržo ir miško gėrybes. Šaldikliuose šlovės minutės laukia braškės, avietės, moliūgai ir įvairiausių rūšių grybai.
       2021-12-06 16:26:29

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 522

Atlikus 4091 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 522. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-05 22:12:10

Viskas apie tai, ką reikia žinoti, norint atsivežti augintinį iš užsienio

Ketinantys įsigyti augintinį iš užsienio turi žinoti, kad į Lietuvą įsivežti šunį, katę ar šešką galima tik tuomet, jei jis paženklintas, vakcinuotas nuo pasiutligės ir turi tinkamus dokumentus.
       2021-12-05 22:06:56

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1347

Atlikus 8145 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1347. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-04 13:43:53

Ieva Mackevičienė: darbas biure – nepalyginamas su darbu iš namų

Ieva Mackevičienė, skaitmeninio turinio kūrėja ir nuomonės formuotoja, šį sezoną dar ir tapusi „Lietuvos balso“ komandos nare, naujų projektų vystymui pasirinko „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių centrą, įsikūrusį Vilniuje, Gedimino pr. 9, G9 prekybos centro viršutiniame aukšte.
       2021-12-04 12:50:27

Dėl Omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

Europoje kasdien fiksuojant naujus susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos Omikron atvejus, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę.
       2021-12-04 12:45:33

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1875

Atlikus 14486 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1875. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-03 20:15:24

„Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje.
       2021-12-03 13:48:43

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis: krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis.
       2021-12-03 13:34:24

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Prasidėjus žiemai daugiau laiko praleidžiame namuose, tad paprastai ir gaminame daugiau. Nors besiruošdami šventėms ieškome naujų receptų, kartu atsigręžiame į tradicinius patiekalus bei nuo vaikystės pažįstamus skonius.
       2021-12-03 13:24:55

Aido Gedvilo pranešimas: „Ne automobilių taršos, o tautos kiršinimo mokestis“

Aplinkos ministerija po ilgų svarstymų, gąsdinimų ir klaidinimų, be platesnių diskusijų su visuomene, kaip jau tapo įprasta šioje Vyriausybėje, pagaliau išgrynino automobilių apmokestinimo koncepciją.
       2021-12-03 13:18:58

Paruoškite namus šventėms – buities darbai, kuriuos būtina atlikti iki Kalėdų

Gražiausias metų šventes norisi sutikti jaukiuose, tvarkinguose namuose. Todėl jau dabar verta pradėti planuoti ir ruoštis didžiajam jų tvarkymui bei švarinimui.
       2021-12-03 13:07:08

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2040

Atlikus 17022 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2040. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-02 18:45:26

Kalėdos Panemunės pilyje

Renginio tipas: Renginys Renginio data: Trečiadienis, 2021 m. gruodžio 1 d. Renginio pradžia: 10:00 Renginio pabaiga: Sekmadienis, 2022 m. sausio 9 d. Renginio vieta: Panemunės pilis, Vytėnų g. 53, Pilies k., Jurbarko r.
       2021-12-02 14:25:59

„YIT Lietuva“ Viršuliškėse statys naują 18 aukštų verslo centrą

Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų.
       2021-12-02 14:17:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1813

Atlikus 16774 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1813. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-01 16:14:10

„Litgrid“: sinchroninius kompensatorius Lietuvoje įrengs „Siemens Energy“

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ užbaigs sinchronizacijos su kontinentine Europa įgyvendinimui būtinų įrenginių – sinchroninių kompensatorių – pirkimą.
       2021-12-01 13:56:24

VRM imasi pokyčių – atsisako penkių pavaldžių įstaigų

Įgyvendinant Vyriausybės programą, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sudaryta Viešojo valdymo tobulinimo grupė įvertino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pavaldžių įstaigų vykdomą veiklą ir funkcijas.
       2021-12-01 10:45:26

Ekspertas pataria, kaip neprarasti ryšio per pūgą

Rudenį keičiant žiemai, į Lietuvą vis dažniau atklysta stiprus vėjas su sniegu ar lietumi. Kaip pasiruošti artėjant audrai ar pūgai, ką daryti stichijos metu ir ar įmanoma likti su ryšiu net dingus elektrai? Patarimais dalijasi „Telia“ Tinklo vadovas Arūnas Strolia.
       2021-12-01 10:39:59

„Netflix“ vartotojų skaičius Lietuvoje ir toliau auga

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) neseniai atliktas tyrimas parodė, kad užsakomosios visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų platformos „Netflix“ populiarumas Lietuvoje 2021 m., palyginus su praėjusiais metais vėl augo.
       2021-12-01 10:19:53

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1793

Atlikus 26502 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1793. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-30 12:42:43

Dovanojimo etiketas – viskas, ką reikia žinoti planuojant kalėdines dovanas

Jau įsibėgėja kalėdinių dovanų pirkimo bumas. Tačiau ruošiant staigmenas savo artimiesiems ir draugams, itin svarbu neužmiršti ir etiketo principų.
       2021-11-30 11:03:23

„Kibernetinis pirmadienis“ – proga pasitikrinti, ar apsiperkate saugiai

„Kibernetinis pirmadienis“ yra internetinė „Juodojo penktadienio“ versija, kai elektroninėse parduotuvėse skelbiamos didžiausios metų nuolaidos. Ši diena skirta ne tik išlaidauti, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į saugų apsipirkimą internete.
       2021-11-30 11:01:05

Naujas vardas saugesniuose „Toyota“ automobiliuose – „T-Mate“

Siekdama pabrėžti savo norą didinti transporto saugumą, „Toyota“ pristato „T-Mate“ – naują bendrą vardą, aprėpiantį visas gamintojos saugumo ir pažangių vairavimo asistentų (ADAS) sistemas.
       2021-11-30 10:58:32

Mokslo metų statistika: gerėja rezultatai, bet daugėja praleistų pamokų

Naujus mokslo metus pradėję klasėse, didžioji dalis mokyklų ir toliau tęsia ugdymą kontaktiniu būdu. Statistika rodo, kad sugrįžimas į klases paskatino geresnį žinių įsisavinimą, augo visų pagrindinių mokomųjų dalykų įvertinimų vidurkiai.
       2021-11-30 10:32:03

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1701

Atlikus 24506 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1701. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-29 11:31:27

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas: ką svarbu žinoti ruošiantis stojimams?

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) gaires, nuo 2024 m. visi stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę bent tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir trečią laisvai pasirenkamą.
       2021-11-29 11:24:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 584

Atlikus 7273 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 584. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.