Naujienos

Kaip prižiūrėti baseino vandenį?

2016-06-27 11:01:41

Nėra nieko geriau nei karštą vasaros dieną pasinerti į krištolinio skaidrumo vandenį baseine savo sode. Būtent, tačiau, ką padaryti, kad tas vanduo būtų išties toks švarus? Dalį teršalų sulaiko filtravimo įrenginiai, tačiau joks filtravimo prietaisas negarantuoja 100% vandens išvalymo.

foto

Aukšta oro temperatūra yra palanki dumblių ir mikroorganizmų vystymuisi, todėl reikia naudoti tinkamus preparatus, kurie pašalins vandens užterštumo grėsmę ir leis palaikyti tinkamą jo švarą.

Kaip teisingai rūpintis baseino vandeniu? Varle.lt specialistai parengė baseino vandens priežiūros patarimus. Švariam ir prižiūrėtam baseinui ir jo vandeniui įtakos turi keletą elementų. Svarbus yra vietos pasirinkimas, specialių baseino vandeniui skirtų chemijos priemonių bei tinkamos filtravimo pompos naudojimas.

Pirmiausia – švarus paviršius

Pirmas žingsnis – pašalinti visus nešvarumus, kurie nusėdo vandens paviršiuje, tačiau dar nespėjo atsidurti ant dugno. Šiame etape būtinas vandens valytuvas dar vadinamas skimeriu. Šis įrenginys įsiurbia šakas, vabzdžius ir lapus. Tuo tarpu baseino danga užkerta kelią visų šių purvų įkritimui į baseiną tada, kai juo nesinaudojama.

Švarus dugnas

Su baseino dugno priežiūra viskas labai panašu. Jo valymui prireiks dugno ir sienų siurblio, kuris surinks smėlį ir kitus čia atsidurusius nešvarumus.

Skaidrus vanduo

Nuo vandens švarumo priklauso mūsų poilsio kokybė. Jei norime, kad baseino vanduo būtų skaidrus kaip krištolas, turime juo rūpintis. Viena procedūrų, kurią reikia atlikti reguliariai – tai dezinfekcija. Šiltas vanduo yra ideali aplinka įvairiems mikroorganizmams formuotis. Reikia turėti omeny tai, kad jie labai greitai dauginasi. Jei vanduo baseine stovi nejudinamas, pirmosios dumblių apraiškos atsiranda jau antrą dieną. Baseino vanduo tampa nebe skaidrus, o sienelės – slidžios. Tačiau galima nuo šio proceso apsisaugoti. Čia pagelbėti gali specialūs chloro junginių formos preparatai, kurie efektyviai neutralizuoja baseine apsigyvenusius mikroorganizmus. Renkantis tokias priemones reikėtų atkreipti dėmesį į chloro koncentraciją.

Tinkama vieta ir valymo rinkinys

Tinkamos vietos pasirinkimas svarbus visų pripučiamų (ir ne tik) baseinų atveju. Kai kurie gali pagalvoti, ką vietos pasirinkimas turi bendro su vandens švara? Iš tikrųjų labai daug. Planuojant ar jau įsigijus sodo baseiną visi susiduria su klausimu, kur jį įrengti. Kai kurie žmonės nori, kad baseinas būtų atviroje saulėje, kiti – kad medžių pavėsyje. Įrengtas po medžiais baseinas gali būti ne pats patogiausias variantas dėl to, kad į vandenį nuolat kris lapai, gėlės ir daug kitų nešvarumų. Kartais būna geriau investuoti į didelį skėtį virš baseino, kuris apsaugos nuo saulės ir užtikrins pavėsį nei gaudyti nuo medžių prikritusius dalykus. Esančius vandens paviršiuje bei ant dugno nusėdusius nešvarumus galima surinkti specialių įrenginių – siurblių dėka.

Baseinų chemija

Baseinams skirtų cheminių preparatų pasirinkimas yra didžiulis. Dažniausiai – tai tabletės ir skysčiai. Jų paskirtis – išsaugoti baseino vandens skaidrumą. Šios priemonės sustabdo dumblių formavimąsi.

Filtravimo siurblys

Kai kurie baseinai (ramstiniai, karkasiniai) turi specialias angas, prie kurių galima pritvirtinti siurblį. Filtravimo siurblys užtikrina vandens judėjimą: vanduo patenka į siurblį, ten išvalomas ir išleidžiamas į baseiną. Rekomenduojama, kad baseino valymas būtų atliekamas kasdien ir truktų kelias valandas. Atsižvelgiant į tai, kad siurblys būna prijungtas prie elektros šaltinio, niekada negalima tuo metu kai jis įjungtas būti baseine!

4 pagrindiniai baseinos vandens priežiūros etapai: pH reguliavimas, dezinfekavimas, apsauga nuo dumblių, koaguliacija.

pH reguliavimas

Teisingos baseino vandens priežiūros sąlyga yra pH reguliavimas. pH vertė nusako, ar vanduo yra rūgštus, ar šarminis. Optimalios pH vertės palaikymas turi teigiamos įtakos naudojamų dezinfekcinių priemonių veiksmingumui.

Idealios odai pH reikšmės yra 7,0 – 7,4 intervale. Ypatingą dėmesį į vandens pH reikėtų atkreipti karščių metu, nes tada ši reikšmė pakyla. Tuo tarpu lyjant, sumažėja.

pH vertė matuojama specialiais testeriais, kurie be vandens rūgštingumo ir šarmingumo, gali taip pat nusakyt laisvo bei bendro chloro lygį, ir vandens kietumą.

Ką nusako vandens pH?

Reikėtų žinoti, kad baseinui skirta chemija bus veiksminga tik tada, jei bus tinkamas vandens pH. Šis reagentas informuoja, ar vanduo yra labiau rūgštus, ar šarminis. Teisinga baseino vandens pH vertė svyruoja intervale nuo 7,0 iki 7,5. Vanduo, pasižymintis didesne nei 7,5 pH verte yra šarminės būklės, o tai gali prisidėti prie kalcio išsiskyrimo. Mažesnio nei 7 pH vanduo bus rūgštus. Toks vanduo turi neigiamą poveikį metaliniams elementams.

Taip pat reikėtų prisiminti apie tai, kad stovintis vanduo yra palanki terpė vystytis dumbliams ir bakterijoms. Dėl šitos priežasties vandenį reikėtų reguliariai perpompuoti. Šiam tikslui verta turėti filtruojančią pompą, kuri išjudintų vandenį.

Dezinfekavimas

Besidauginantys mikroorganizmai – vandens drumstumo ir nusėdančių ant baseino dugno slidžių dumblių priežastis. Net mažiausias bakterijų kiekis gali turėti neigiamos įtakos odai, todėl dezinfikacijos priemones reikėtų naudoti jau nuo pirmojo baseino pripildymo vandeniu. Skiriami du cheminio dezinfekavimo būdai: deguonies metodas ir chloro metodas.

Dezinfekuojant vandenį chloro metodu, aktyvusis chloras naikina bakterijas, grybelius ir kitus mikroorganizmus. Prekyboje yra chloro tablečių ir granulių.

Pastebėjus bet kokius odos sudirgimus rinkitės švelnesnį kovos su mikroorganizmais būdą – aktyviuoju deguonimi. Tokios priemonės užtikrina aukštą higienos lygį, yra efektyvios, o svarbiausia – turi neutraulų poveikį žmogaus odai ir plaukams.

Kova su dumbliais

Po to, kai pH reikšmė yra tinkamo lygio, pereinama prie kito baseino priežiūros etapo – vandens apsaugos nuo dumblių. Šiam tikslui naudojamos specialios priemonės („Algen“).

Koaguliacija

Rūpinantis baseino vandeniu taip pat svarbu pašalinti tas dalelytes, kurios yra ištirpusios vandenyje, t.y. druskas, rūgštis, šarmus, aminorūgštis ir šlapalą. Šiam tikslui taip pat naudojamos specialios koaguliacinės priemonės.

Saugumas naudojant chemiją baseinui: Priemones laikykite originaliose pakuotėse ir sausoje vietoje. Nemaišykite skirtingų priemonių, nebent instrukcijoje bus toks siūlymas. Įsitikinkite, ar priemonės nereikia praskiesti. Saugokite baseino priežiūros priemones nuo vaikų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.