Naujienos

Ilgas darbuotojo atrankos procesas: praeitis ar atsiperkanti investicija?

2021-11-19 09:11:47

Lietuvoje jau kurį laiką laisvų darbo vietų skaičius muša rekordus. Ilgai besitęsiantis darbuotojų trūkumas paskatino ne vieną darbdavį trumpinti ir paprastinti atrankų procesą.

Tačiau, ar greitai suradęs, susipažinęs ir įdarbinęs naująjį komandos narį verslas tikrai visuomet išlošia?

Anot Ievos Daugėlienės, „Tele2“ žmogiškųjų išteklių direktorės Baltijos šalims, kiekvienas darbdavys visų pirma turėtų nuspręsti, kokio rezultato siekia.

„Tiek ilgas, tiek trumpas atrankos procesas turi savų pliusų ir minusų. Savo įmonėje dažniausiai vykdome pakankamai ilgą atranką, nes matome, kad ji padeda abiem pusėms geriau įsivertinti lūkesčius ir galimybes. Tačiau turime ir kitokių pavyzdžių – į naują kontaktų centro padalinį kandidatus atrinkome rekordiškai greitai. Tai padėjo sutaupyti laiko ir kitų resursų trumpuoju laikotarpiu“, – sakė I. Daugėlienė.

Patikrina kandidato motyvaciją

Pasak I. Daugėlienės, „Tele2“ jau ne vienerius metus vykdo darbuotojų atranką, susidedančią iš kelių skirtingų etapų.

„Kandidatai dalyvauja keliuose pokalbiuose: su atrankos specialistu, tiesioginiu, o vėliau ir aukštesnio lygio vadovais. Taip pat atlieka praktines užduotis, kai kuriose atrankose naudojame ir asmenybės bei logikos testus“, – pasakojo I. Daugėlienė.

Paklausta, ar dėl to įmonė neprarado potencialių darbuotojų, nuviliotų juos greičiau atsirenkančių konkurentų, I. Daugėlienė neslepia – ilga atranka tikrai susisiaurina kandidatų gretas.

„Lieka labiausiai motyvuoti, tikrai norintys dirbti būtent pas mus. Mes renkamės nepasamdyti kandidato ir ieškoti toliau tinkamo, nei įdarbinti žmogų, kuris, tikėtina, greitai išeis“, – teigė I. Daugėlienė.

Jos teigimu, iš kelių etapų susidedanti atranka nėra naudinga tik darbdaviui, ji reiškia ir atsakomybę prieš būsimą darbuotoją.

„Ilgiau trunkantis procesas leidžia ne tik mums geriau pažinti kandidatus, bet ir jiems mus: įmonės kultūrą, vertybes, bendrą emocinę aplinką. Stengiamės potencialiam komandos nariui kuo aiškiau atskleisti būsimo darbo pobūdį. Tai darome, nes kaip ir kandidatas, esame suinteresuoti išsiaiškinti, ar jis jam tikrai tinka“, – sakė I. Daugėlienė.

Svarbiausia – gebėti lanksčiai prisitaikyti

I. Daugėlienė pabrėžia, kad darbdaviams svarbu ne tik atrasti būtent jų verslui geriausiai tinkantį atrankų būdą, bet ir išlikti lankstiems.

Anot jos, operatorius kartais keičia įprastą savo atrankų procesą. Pavyzdžiui, kontaktų centro padalinio Klaipėdoje komanda buvo surinkta nuotoliniu būdu.

„Praleidome daugelį atrankos etapų: užduotis, testus, sumažinome interviu kiekį, o ir jie vyko virtualiai. Komandą subūrėme bei apmokėme daug greičiau nei įprastai. Iš dalies tai padiktavo darbo pozicijų pobūdis – pamatavome, kad šiuo atveju ilgos atrankos nebūtų efektyvesnės“, – sakė I. Daugėlienė.

Matuoja rezultatus

I. Daugėlienės teigimu, įmonė nuolat vertina, kaip veikia kandidatų paieškos ir atrankos procesas. Vienas iš būdų tai pamatuoti – darbuotojų kaitos rodiklis.

„Nuo metų pradžios, net tokiu dinamišku darbo rinkoje metu, mūsų biuro darbuotojų kaita siekia vos 7,5 proc. Tai yra net mažiau nei natūralios kaitos standartu rinkoje dažnai laikomas dešimtadalis. Taip pat mažesnė nei tendencijos diktuoja rinkoje kaita yra verslo padalinyje ir mažmeninės prekybos tinkle. Ji sudaro vos daugiau nei 20 proc.“, – sakė I. Daugėlienė.

Pasak jos, ne mažiau svarbus rodiklis yra ir vidutinis darbuotojų išdirbimo laikotarpis įmonėje. Nors tendencijos tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje rodo, kad šis laikotarpis trumpėja, taip pat mažėja ilgai vienoje įmonėje dirbančių žmonių skaičius, „Tele2“ jis išlieka gana aukštas.

„Mūsų biuro darbuotojai įmonėje vidutiniškai išdirba 7,5 metų, o verslo padalinyje ir mažmeninės prekybos tinkle – 4,5 metų“, – dalijosi I. Daugėlienė.

Darbuotojas rastas. Kas toliau?

Anot I. Daugėlienės, įmonėje ne mažiau laiko bei dėmesio nei atrankai yra skiriama ir naujojo darbuotojo adaptacijai.

„Kiekvienam naujam darbuotojui būna priskiriamas kolega buddy (liet. bičiulis). Pradžioje jis padeda perprasti mūsų įmonės kultūrą, susipažinti su kitais komandos nariais, atsako į visus kylančius klausimus“, – dalijosi I. Daugėlienė.

Kaip ir daugelis įmonių, telekomunikacijų bendrovė yra sukūrusi darbuotojų adaptacijos programą. Tačiau ji, anot I. Daugėlienės, kiekvienam naujam komandos nariui yra pritaikoma individualiai – vienas standartas negalėtų efektyviai veikti visiems.

„Kiekvienas naujas darbuotojas yra skirtingas – vienas mokosi ir įsilieja į kolektyvą itin greitai, kitam reikia laiko atsiskleisti. Svarbu, kad organizacijoje visi procesai galėtų būti pritaikomi prie kiekvieno komandos nario, atliepti būtent jo lūkesčius bei poreikius“, – įsitikinusi I. Daugėlienė.

Pasak jos, įmonės lankstumas yra viena didžiausių jos stiprybių, padedanti tiek pritraukti, tiek ir išlaikyti talentus.

„Suvokiame, kad mūsų komandos narius motyvuoja skirtingi dalykai. Vieniems tai gali būti suteikiama sprendimų laisvė, kitiems – galimybė darbą derinti su vaikų priežiūra, tretiems – papildomos finansinės ar sveikatos draudimo naudos. Todėl nekuriame šabloniškų motyvacinių paketų, bet stengiamės kiekvienam sukurti asmeniškai palankiausią terpę augti“, – dalijosi I. Daugėlienė.

Individualiai yra atsižvelgiama ir į darbuotojų karjeros kelią. Anot įmonės žmogiškųjų išteklių direktorės, kasmet daugėja darbuotojų, kurie persikvalifikuoja bendrovės viduje.

„Net 8 proc. visų atrankų vyksta tarp įmonės viduje judančių darbuotojų – nuo metų pradžios tokių jau turime 48 žmones. Džiugu, kad šis judėjimas vyksta ne tik darbuotojams natūraliai kopiant karjeros laiptais, bet ir pereinant į skirtingas sritis. Sudarydami galimybes persikvalifikuoti, mes ne tik neprarandame darbuotojų, bet ir įgyjame įvairiapusiškesnę patirtį ir įgūdžius turinčią komandą“, – sakė I. Daugėlienė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-12-06 16:38:36

10 priežasčių, kodėl knyga – geriausia dovana ir rekomendacijos, ką dovanoti

Laikas pakalbėti apie dovanas? Juk artėja gražiausios metų šventės! Šis tekstas orientuotas į Kalėdas, tačiau jis universalus ir daugelis patarimų bei rekomendacijų tiks bet kokia proga.
       2021-12-06 16:35:02

Saulės elektrinių klausimams – dedikuota ESO telefono linija

Augant gyventojų susidomėjimui ir siekiant suteikti aiškią ir kokybišką informaciją saulės elektrinių įsirengimo ir kitais susijusiais klausimais, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pristato elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminantiems vartotojams skirtą pagalbos telefonu liniją.
       2021-12-06 16:32:03

Skirtingi, šaldytų sodo ir daržo gėrybių, panaudojimo būdai

Atėjus šalčiams metas prisiminti vasaros ir rudens skonius bei žiemai paruoštas sodo, daržo ir miško gėrybes. Šaldikliuose šlovės minutės laukia braškės, avietės, moliūgai ir įvairiausių rūšių grybai.
       2021-12-06 16:26:29

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 522

Atlikus 4091 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 522. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-05 22:12:10

Viskas apie tai, ką reikia žinoti, norint atsivežti augintinį iš užsienio

Ketinantys įsigyti augintinį iš užsienio turi žinoti, kad į Lietuvą įsivežti šunį, katę ar šešką galima tik tuomet, jei jis paženklintas, vakcinuotas nuo pasiutligės ir turi tinkamus dokumentus.
       2021-12-05 22:06:56

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1347

Atlikus 8145 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1347. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-04 13:43:53

Ieva Mackevičienė: darbas biure – nepalyginamas su darbu iš namų

Ieva Mackevičienė, skaitmeninio turinio kūrėja ir nuomonės formuotoja, šį sezoną dar ir tapusi „Lietuvos balso“ komandos nare, naujų projektų vystymui pasirinko „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių centrą, įsikūrusį Vilniuje, Gedimino pr. 9, G9 prekybos centro viršutiniame aukšte.
       2021-12-04 12:50:27

Dėl Omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

Europoje kasdien fiksuojant naujus susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos Omikron atvejus, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę.
       2021-12-04 12:45:33

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1875

Atlikus 14486 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1875. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-03 20:15:24

„Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje.
       2021-12-03 13:48:43

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis: krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis.
       2021-12-03 13:34:24

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Prasidėjus žiemai daugiau laiko praleidžiame namuose, tad paprastai ir gaminame daugiau. Nors besiruošdami šventėms ieškome naujų receptų, kartu atsigręžiame į tradicinius patiekalus bei nuo vaikystės pažįstamus skonius.
       2021-12-03 13:24:55

Aido Gedvilo pranešimas: „Ne automobilių taršos, o tautos kiršinimo mokestis“

Aplinkos ministerija po ilgų svarstymų, gąsdinimų ir klaidinimų, be platesnių diskusijų su visuomene, kaip jau tapo įprasta šioje Vyriausybėje, pagaliau išgrynino automobilių apmokestinimo koncepciją.
       2021-12-03 13:18:58

Paruoškite namus šventėms – buities darbai, kuriuos būtina atlikti iki Kalėdų

Gražiausias metų šventes norisi sutikti jaukiuose, tvarkinguose namuose. Todėl jau dabar verta pradėti planuoti ir ruoštis didžiajam jų tvarkymui bei švarinimui.
       2021-12-03 13:07:08

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2040

Atlikus 17022 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2040. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-02 18:45:26

Kalėdos Panemunės pilyje

Renginio tipas: Renginys Renginio data: Trečiadienis, 2021 m. gruodžio 1 d. Renginio pradžia: 10:00 Renginio pabaiga: Sekmadienis, 2022 m. sausio 9 d. Renginio vieta: Panemunės pilis, Vytėnų g. 53, Pilies k., Jurbarko r.
       2021-12-02 14:25:59

„YIT Lietuva“ Viršuliškėse statys naują 18 aukštų verslo centrą

Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų.
       2021-12-02 14:17:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1813

Atlikus 16774 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1813. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-01 16:14:10

„Litgrid“: sinchroninius kompensatorius Lietuvoje įrengs „Siemens Energy“

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ užbaigs sinchronizacijos su kontinentine Europa įgyvendinimui būtinų įrenginių – sinchroninių kompensatorių – pirkimą.
       2021-12-01 13:56:24

VRM imasi pokyčių – atsisako penkių pavaldžių įstaigų

Įgyvendinant Vyriausybės programą, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sudaryta Viešojo valdymo tobulinimo grupė įvertino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pavaldžių įstaigų vykdomą veiklą ir funkcijas.
       2021-12-01 10:45:26

Ekspertas pataria, kaip neprarasti ryšio per pūgą

Rudenį keičiant žiemai, į Lietuvą vis dažniau atklysta stiprus vėjas su sniegu ar lietumi. Kaip pasiruošti artėjant audrai ar pūgai, ką daryti stichijos metu ir ar įmanoma likti su ryšiu net dingus elektrai? Patarimais dalijasi „Telia“ Tinklo vadovas Arūnas Strolia.
       2021-12-01 10:39:59

„Netflix“ vartotojų skaičius Lietuvoje ir toliau auga

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) neseniai atliktas tyrimas parodė, kad užsakomosios visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų platformos „Netflix“ populiarumas Lietuvoje 2021 m., palyginus su praėjusiais metais vėl augo.
       2021-12-01 10:19:53

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1793

Atlikus 26502 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1793. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-30 12:42:43

Dovanojimo etiketas – viskas, ką reikia žinoti planuojant kalėdines dovanas

Jau įsibėgėja kalėdinių dovanų pirkimo bumas. Tačiau ruošiant staigmenas savo artimiesiems ir draugams, itin svarbu neužmiršti ir etiketo principų.
       2021-11-30 11:03:23

„Kibernetinis pirmadienis“ – proga pasitikrinti, ar apsiperkate saugiai

„Kibernetinis pirmadienis“ yra internetinė „Juodojo penktadienio“ versija, kai elektroninėse parduotuvėse skelbiamos didžiausios metų nuolaidos. Ši diena skirta ne tik išlaidauti, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į saugų apsipirkimą internete.
       2021-11-30 11:01:05

Naujas vardas saugesniuose „Toyota“ automobiliuose – „T-Mate“

Siekdama pabrėžti savo norą didinti transporto saugumą, „Toyota“ pristato „T-Mate“ – naują bendrą vardą, aprėpiantį visas gamintojos saugumo ir pažangių vairavimo asistentų (ADAS) sistemas.
       2021-11-30 10:58:32

Mokslo metų statistika: gerėja rezultatai, bet daugėja praleistų pamokų

Naujus mokslo metus pradėję klasėse, didžioji dalis mokyklų ir toliau tęsia ugdymą kontaktiniu būdu. Statistika rodo, kad sugrįžimas į klases paskatino geresnį žinių įsisavinimą, augo visų pagrindinių mokomųjų dalykų įvertinimų vidurkiai.
       2021-11-30 10:32:03

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1701

Atlikus 24506 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1701. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-29 11:31:27

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas: ką svarbu žinoti ruošiantis stojimams?

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) gaires, nuo 2024 m. visi stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę bent tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir trečią laisvai pasirenkamą.
       2021-11-29 11:24:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 584

Atlikus 7273 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 584. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.