Naujienos

Skiepai nuo COVID – 19 ligos išgelbėjo 470 tūkstančių gyvybių Europoje

2021-11-27 12:50:51

Per trumpiau nei metus, skaičiuojant nuo vakcinacijos nuo COVID - 19 ligos pradžios išgelbėta 470 tūkst. 60 metų ir vyresnių žmonių gyvybių, - pranešama šį penktadienį išplatintame jungtiniame Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro (WHO/Euro) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) pranešime spaudai.

Pasak pranešimo, toks vakcinacijos veiksmingumo vertinimas atliktas 33 PSO Europos regiono šalyse. Į šį vertinimą neįtrauktos gyvybės, išgelbėtos skiepijant jaunesnius nei 60 metų žmones bei neįtrauktos gyvybės, išgelbėtos nuo netiesioginio skiepijimo poveikio sumažinusio infekcijos perdavimą.

„Mūsų regione COVID - 19 nusinešė milžinišką mirčių skaičių, tačiau dabar galime kategoriškai teigti, kad be COVID - 19 vakcinų, kaip priemonės suvaldyti šią pandemiją, daug daugiau žmonių būtų netekę gyvybės“, - pranešime cituojamas PSO Europos regiono direktorius dr. Hansas Henri P. Kluge.

Jo teigimu, COVID - 19 vakcinos yra šiuolaikinio mokslo stebuklas ir šis tyrimas rodo, kad vakcinos daro tai, ką pažadėjo - gelbėja gyvybes, siūlo labai aukštą apsaugą nuo sunkių ligų ir mirties. Kai kuriose šalyse, jei nebūtų vakcinų, mirčių skaičius būtų buvęs dvigubai didesnis nei dabar yra. Todėl labai svarbu, kad visos Europos regiono valstybės narės kuo greičiau pasiektų didelę vakcinacijos aprėptį tarp rizikos grupių žmonių. Šalys, kuriose skiepijama mažiau, turi ir toliau teikti pirmenybę tiems, kuriems gresia didžiausia rizika ir taip kuo greičiau apsaugoti pažeidžiamas grupes.

„Tačiau kartu su vakcinomis turi būti taikomos įvairios prevencinės priemonės, kad užsikrėtimo lygis būtų žemas ir visuomenė būtų atvira“, - pažymėjo PSO Europos regiono direktorius dr. Hansas Henri P. Kluge.

Pranešime cituojama Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro direktorė, daktarė Andrea Ammon pabrėžė, kad „žemo skiepijimo lygio kai kuriose šalyse pasekmės šiuo metu pasireiškia perkrautomis sveikatos priežiūros sistemomis ir dideliu mirtingumu“. Ji ragina valstybes nares ir toliau sutelkti dėmesį į skiepijimo spragas, ypač tarp labiausiai pažeidžiamų asmenų ir tų, kuriems gresia didžiausia sunkios ligos rizika.

„ Vis dar yra per daug asmenų, kuriems gresia sunki COVID - 19 liga, kuriuos turime kuo greičiau apsaugoti. Netgi šalyse, kurios pasiekė gerą bendrą skiepijimo aprėptį, vis dar yra subpopuliacijų ir amžiaus grupių, kuriose vakcinacijos aprėptis išlieka mažesnė nei pageidaujama. Vyresnio amžiaus grupių skiepijimas ir toliau turi būti neatidėliotinas prioritetas, siekiant išgelbėti daugumą gyvybių ateinančiomis savaitėmis ir mėnesiais“, - pažymėjo ECDC vadovė.

Pranešime pažymima, kad vakcinacija yra viena iš svarbių priemonių, reikalingų pandemijai pažaboti, tačiau viena ji neįveiks šios sveikatos krizės.

Reikia daugybės kitų priemonių, ribojančių viruso perdavimą. Jos yra būtinos siekiant padėti išlaikyti visuomenę atvirą, taip pat sumažinti spaudimą įtemptoms sveikatos priežiūros sistemoms ir sveikatos priežiūros darbuotojams, išvargintiems daugiau nei 18 mėnesių pandemijos priekinėje linijoje.

„Pirmiausia – pasiskiepyk. Skiepijimas gelbsti visų amžiaus grupių gyvybes“, – pranešime cituojamas PSO Europos regiono direktorius, dr. H.Kluge.

Pasak jo, „žinome, kad virusas klesti perpildytose, uždarose erdvėse, todėl taip pat turime laikytis žinomų priemonių, mažinančių plitimą, ypač dabar, kai šaltesnis oras verčia mus rinktis uždarose patalpose“.

„Kaukę dėvėkite sausakimšose, uždarose erdvėse, prisidenkite kosint ir čiaudint, laikykitės fizinio atstumo nuo kitų žmonių ir reguliariai plaukite rankas. Vėdinimas taip pat yra svarbus, todėl, jei tai saugu, atidarykite langą ar duris, kad patektų į patalpą gryno oro. Svarbu, kad sprendimų priėmėjai imtųsi šių priemonių ir kad visa tai darytume siekdami apsaugoti save ir kitus, net jei esame visiškai paskiepyti, nes, remiantis turimais įrodymais, vakcinacija labai sumažina viruso plitimą, bet negali visiškai jo sustabdyti“, - pažymėjo PSO Europos regiono direktorius dr. H. Kluge.

„Padarydami šiuos veiksmus savo kasdienybe, mes visi galime padėti sustabdyti infekciją ir viruso plitimą. Lygiai taip pat, kaip įprastai prisisegame saugos diržus vairuodami, turėtume pagalvoti, kaip nusiplauti rankas, dėvėti kaukę ar laikytis atstumo nuo kitų žmonių, kad apsisaugotume nuo infekcijos.

Pranešime pažymima, kad kol pandemija nesibaigs, šalys turi taikyti griežtas visuomenės sveikatos priemones, tokias kaip nemokami tyrimai, kontaktų atsekimas tam, kad būtų nutrauktos viruso perdavimo grandinės bei taip pat būtina skubiai susisiekti su visais prioritetinių grupių asmenimis dėl skiepijimo, kurie dar nėra pilnai paskiepyti.

Tyrime analizuoti 33 Europos šalių duomenys: Islandijos, Izraelio, Norvegijos, Maltos, Ispanijos, Suomijos, Airijos, Anglijos, Kipro, Portugalijos, Graikijos, Prancūzijos, Austrijos, Belgijos, Italijos, Liuksemburgo, Švedijos, Vengrijos, Lietuvos, Šveicarijos, Estijos, Šiaurės Makedonijos, Juodkalnijos, Slovėnijos, Lenkijos, Čekijos, Kroatijos, Latvijos, Rumunijos, Slovakijos, Moldovos, Ukrainos ir Škotijos.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-01-26 17:40:06

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.
       2022-01-26 17:25:50

Anykščius pamilusi Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Čia poezija tiesiog tvyro ore“

„Kokia nuostabi vieta, kuriai reikia tik meilės!“ – kartą lankydamasi Anykščiuose ir pamačiusi patalpas iš nuostabos aiktelėjo dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.
       2022-01-26 14:07:26

AB Vilniaus šilumos tinklai užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasariui

AB Vilniaus šilumos tinklai įsigijo 335 000 MWh dujų šilumos gamybai - tai pirmas tiesioginis didžiausio šalyje centralizuotos šilumos tiekėjo sandoris su dujų tiekėju UAB „Ignitis“.
       2022-01-26 13:59:09

Jau ateinantį dešimtmetį mūsų gydymo planus sudarinės dirbtinis intelektas

Per pastarąjį dešimtmetį žmonijos sveikata pasikeitė neatpažįstamai. Gerėjanti sveikatos priežiūra, efektyvesni vaistai ir gydymo metodai padėjo reikšmingai pailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti vaikų mirtingumą.
       2022-01-26 13:53:55

Vaistinių atstovai pasiruošę nuotolinių vaistinių sistemos diegimui

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus apie nuotolinių vaistinių sistemos e. sveikatoje startą balandžio mėnesį, šalies vaistinių atstovai teigia esantys pasiruošę ilgai lauktiems pokyčiams.
       2022-01-26 13:50:52

Egzotiškieji tamarindai: kas tai per vaisiai, kaip ir su kuo jie valgomi

Ar žinojote, kas yra tamarindai? Šie egzotiški vaisiai pasižymi neįprastu saldžiarūgščiu skoniu, kuris primena citrinų, abrikosų ir datulių derinį. O dar neįprastesnė yra jų išvaizda.
       2022-01-26 12:35:04

Manote, kad puikiai pažįstate „Android“ operacinę sistemą? Nežinomos gudrybės

Pirmaujančios verslo statistikos platformos „Statista“ 2021 m. duomenimis, net 7 iš 10 išmaniųjų telefonų rinkoje turi „Android“ operacinę sistemą.
       2022-01-26 12:21:25

Kaip planuoti kelionę, kad netektų atostogų leisti stebint banko sąskaitą?

Kelionės nebūtinai visada turi būti brangios, tačiau dauguma žmonių neatsižvelgia į išlaidas, kurias patiria atostogaudami.
       2022-01-26 10:54:22

Lietuvoje sparčiai daugėja apie vyną išmanančių mėgėjų

Bet kokie Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai šiandien atveria nuomonių įvairovę. Jų margumyne girdėti balsų, teigiančių, kad alkoholio keliamas problemas Lietuvoje galima spręsti ne draudimais, o švietimu, edukacija.
       2022-01-26 10:52:41

Vaikiški šviesos projektoriai: ką naudinga žinoti prieš įsigyjant?

Miegas - svarbiausias geros nuotaikos, savijautos, sveikatos rodiklis. Miegame visi, tačiau, ypač daug laiko tai darydami praleidžia mūsų mažieji - vaikai. Miegas jiems yra be galo svarbus.
       2022-01-26 10:52:05

Didžiausios 2022 m. pavasario mados tendencijos

Dar visai neseniai garsiausios pasaulio mados sostinės žibėjo nuo mados savaitės renginių. Jų metų mados namai pristatė pavasario/vasaros mados tendencijas. Nepaisant to, kad prabanga dvelkiančius renginius pakoregavo pandemija, jų metu pasirodžiusios tendencijos privertė nustebti ne vieną mados pasaulio žinovą.
       2022-01-26 10:48:58

Tyrimas atskleidė, kaip atrodo lietuviška, latviška ir estiška svajonės

„Svajonių darbas“, „naujas automobilis“, „sveikas vaikas“, „mano namai“, „geras laikas“ – tai frazės, kuriomis žiniasklaidoje apibūdinamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų svajonės, rodo „Luminor“ banko užsakymu atliktas tyrimas.
       2022-01-26 10:10:40

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 9490

Atlikus 30557 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 9490. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-26 10:00:31

Kitoks žvilgsnis į mėsainius: kaip pasigaminti sveikesnius ir egzotiškesnius

Mėsainis ne veltui yra vadinamas gatvės maisto karaliumi. Vis dažniau atrandame mėsainius, kurie atstovauja ne greito maisto kategoriją. Mėsainius galime ruošti iš sveikų ingredientų.
       2022-01-26 09:54:36

Vairuotojų krizė tampa nepakeliama – kviečia dirbti užsieniečius

Vilkikų vairuotojų krizė Europoje neslūgsta – masiškai trūkstamą kvalifikuotą darbo jėgą bandoma pritraukti iš užsienio. Lenkijos parlamentas priėmė įstatymą, siekiant palengvinti užsieniečių įdarbinimą, o vokiečiai pripažino, kad logistikos sektorius be darbo migrantų nebeišsiverčia.
       2022-01-26 09:40:36

Nepraleiskite svarbiausio dienos valgio: trys greitai paruošiamų pusryčių idėjos

Praleisti pusryčius ir iškeisti juos į bent kelias minutes miego ryte – itin viliojanti ir maloniai nuodėminga mintis. Atsilaikyti sunku, tačiau to nereikėtų paversti įpročiu, skatinančiu atsisakyti valgyti ryte.
       2022-01-26 09:38:39

Žiedinis kopūstas – idealus pasirinkimas nuolat skubantiems: 3 receptai

Nors žiemą norisi valgyti riebiau ir sočiau, svarbu nepamiršti ir šviežio bei sveiko maisto: žalumynų ir daržovių. Vertėtų paskanauti ir žiedinių kopūstų, žinomų ir kalafiorų pavadinimu. Tai soti, tačiau visai nekaloringa daržovė.
       2022-01-26 09:34:46

Įgūdžiai 2022-aisiais: ko ieškos darbdaviai ir ko trūksta darbuotojams

2021-ųjų gale personalo valdymo pasaulyje didžiojo persikvalifikavimo tendenciją pakeitė didžiojo atsistatydinimo bumas. Įvairių tyrimų duomenimis, vis daugiau (kartais net iki 60 proc.) šiandien dirbančių žmonių 2022-aisiais keis darbovietę, o neretai – ir veiklos sritį.
       2022-01-26 09:29:38

Vaistininkas atsako, ką daryti stipriai sušalus žiemos metu

Nušalti ar sušalti galima ne tik esant labai žemai oro temperatūrai, bet ir stipriam vėjui bei didelei drėgmei, todėl planuojant veiklą lauke reikėtų atsižvelgti į jutiminę temperatūrą.
       2022-01-26 09:14:09

Finansiniai sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo 10,2 mln. eurų

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 milijono eurų – dukart daugiau nei 2020-aisiais, kai nuostoliai sudarė 4,8 milijono eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
       2022-01-26 09:05:24

Kaip pradėti taupyti nuosavam būstui: 4 žingsnių planas

Mokėti ne nuomos mokestį, o savų namų paskolos įmoką būtų daug maloniau, sutiktų daugelis šiuo metu galvojančių apie nuosavo būsto įsigijimą.
       2022-01-26 09:00:15

Scenografė Birutė Ukrinaitė apie Undinės apdarą be žuvies uodegos

Scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė teatre kartu su režisieriumi Gyčiu Padegimu dirba jau beveik ketvirtį amžiaus ir vizualiai yra apipavidalinusi daugiau nei 50 spektaklių.
       2022-01-25 18:34:59

Prezidentas pasirašė Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė Seimo priimtą Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą. Asmenvardžių rašymas dokumentuose pirmą kartą yra sureguliuotas įstatymo lygmeniu.
       2022-01-25 18:18:46

Kokį automobilio akumuliatoriaus kroviklį pirkti?

Kiekvienam vairuotojui savo namuose pravartu turėti akumuliatoriaus kroviklį. Norint, kad akumuliatorius tarnautų ilgai, labai svarbu palaikyti tinkamą jo įkrovą. Taigi, kroviklis ne tik leidžia reguliariai pakrauti akumuliatorių, bet ir įkrauti jį kai automobilis sunkiai užsiveda.
       2022-01-25 18:11:16

Naminis riešutų sviestas – per 5 minutes: prireiks vos trijų ingredientų

Mėgstate pasmaližiauti, tačiau atidžiai stebite, kas atsiduria jūsų lėkštėje? Į savo racioną įtraukite riešutų sviesto, kuris yra ne tik ypatingo skonio, bet ir pasižymi įvairiausių gerųjų savybių gausa. Be to, šį skanėstą paprastai pasigaminsite ir namuose.
       2022-01-25 18:07:30

Lietuviškai mišrainei konkurentų nėra: ekspertai apie tai ko reikia pirkėjams

Kasmet maisto pasaulyje apžvelgiamos naujos tendencijos. Dalis jų keičiasi kasmet, pavyzdžiui, skirtingų pasaulio virtuvių išpopuliarėjimas. Tačiau kai kurios tendencijos įsitvirtina ilgam ir tampa mūsų kasdienybės dalimi.
       2022-01-25 18:01:44

„Rail Balticos“ statyboms tęsti Lietuva prašys apie 687 mln. eurų

Lietuva kartu su Latvija, Estija ir bendrąja Baltijos šalių įmone „RB Rail AS“ pateikė paraiškas gauti papildomą Europos Sąjungos (ES) finansavimą europinės vėžės geležinkelio plėtros projektui „Rail Baltica“.
       2022-01-25 17:58:53

Ekranas kur panorėjus: „Samsung“ pristatė įrenginį, kuris nustebins galimybėmis

Mobilumas ir universalumas šiandien yra vienos esminių savybių, kurių vartotojai tikisi iš naujausių technologijų. Tai galioja ne tik išmaniesiems telefonams ir kompiuteriams, bet ir kitiems kasdienybę praturtinantiems ir gyvenimą patogesniais darantiems įrenginiams.
       2022-01-25 16:30:06

Būsto įsigijimo Lietuvoje mitai: kaip nusipirkti namus gyvenant užsienyje

Svetur gyvenantys lietuviai aktyviai investuoja į NT gimtinėje, tačiau dažnas iki šiol susiduria su įvairiais su tuo susijusiais mitais bei baimėmis.
       2022-01-25 16:20:45

Žiema Vytarui Radzevičiui – daržovių laikas: kodėl jų reikėtų valgyti daugiau?

Žiemą jaučiame ne tik saulės, bet ir vitaminų stygių, todėl mitybos specialistai šaltuoju metų laikotarpiu rekomenduoja valgyti daugiau daržovių bei vaisių, kurie ne tik papildo vitaminų atsargas, bet ir stiprina imunitetą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.