Naujienos

Skiepai nuo COVID – 19 ligos išgelbėjo 470 tūkstančių gyvybių Europoje

2021-11-27 12:50:51

Per trumpiau nei metus, skaičiuojant nuo vakcinacijos nuo COVID - 19 ligos pradžios išgelbėta 470 tūkst. 60 metų ir vyresnių žmonių gyvybių, - pranešama šį penktadienį išplatintame jungtiniame Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro (WHO/Euro) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) pranešime spaudai.

Pasak pranešimo, toks vakcinacijos veiksmingumo vertinimas atliktas 33 PSO Europos regiono šalyse. Į šį vertinimą neįtrauktos gyvybės, išgelbėtos skiepijant jaunesnius nei 60 metų žmones bei neįtrauktos gyvybės, išgelbėtos nuo netiesioginio skiepijimo poveikio sumažinusio infekcijos perdavimą.

„Mūsų regione COVID - 19 nusinešė milžinišką mirčių skaičių, tačiau dabar galime kategoriškai teigti, kad be COVID - 19 vakcinų, kaip priemonės suvaldyti šią pandemiją, daug daugiau žmonių būtų netekę gyvybės“, - pranešime cituojamas PSO Europos regiono direktorius dr. Hansas Henri P. Kluge.

Jo teigimu, COVID - 19 vakcinos yra šiuolaikinio mokslo stebuklas ir šis tyrimas rodo, kad vakcinos daro tai, ką pažadėjo - gelbėja gyvybes, siūlo labai aukštą apsaugą nuo sunkių ligų ir mirties. Kai kuriose šalyse, jei nebūtų vakcinų, mirčių skaičius būtų buvęs dvigubai didesnis nei dabar yra. Todėl labai svarbu, kad visos Europos regiono valstybės narės kuo greičiau pasiektų didelę vakcinacijos aprėptį tarp rizikos grupių žmonių. Šalys, kuriose skiepijama mažiau, turi ir toliau teikti pirmenybę tiems, kuriems gresia didžiausia rizika ir taip kuo greičiau apsaugoti pažeidžiamas grupes.

„Tačiau kartu su vakcinomis turi būti taikomos įvairios prevencinės priemonės, kad užsikrėtimo lygis būtų žemas ir visuomenė būtų atvira“, - pažymėjo PSO Europos regiono direktorius dr. Hansas Henri P. Kluge.

Pranešime cituojama Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro direktorė, daktarė Andrea Ammon pabrėžė, kad „žemo skiepijimo lygio kai kuriose šalyse pasekmės šiuo metu pasireiškia perkrautomis sveikatos priežiūros sistemomis ir dideliu mirtingumu“. Ji ragina valstybes nares ir toliau sutelkti dėmesį į skiepijimo spragas, ypač tarp labiausiai pažeidžiamų asmenų ir tų, kuriems gresia didžiausia sunkios ligos rizika.

„ Vis dar yra per daug asmenų, kuriems gresia sunki COVID - 19 liga, kuriuos turime kuo greičiau apsaugoti. Netgi šalyse, kurios pasiekė gerą bendrą skiepijimo aprėptį, vis dar yra subpopuliacijų ir amžiaus grupių, kuriose vakcinacijos aprėptis išlieka mažesnė nei pageidaujama. Vyresnio amžiaus grupių skiepijimas ir toliau turi būti neatidėliotinas prioritetas, siekiant išgelbėti daugumą gyvybių ateinančiomis savaitėmis ir mėnesiais“, - pažymėjo ECDC vadovė.

Pranešime pažymima, kad vakcinacija yra viena iš svarbių priemonių, reikalingų pandemijai pažaboti, tačiau viena ji neįveiks šios sveikatos krizės.

Reikia daugybės kitų priemonių, ribojančių viruso perdavimą. Jos yra būtinos siekiant padėti išlaikyti visuomenę atvirą, taip pat sumažinti spaudimą įtemptoms sveikatos priežiūros sistemoms ir sveikatos priežiūros darbuotojams, išvargintiems daugiau nei 18 mėnesių pandemijos priekinėje linijoje.

„Pirmiausia – pasiskiepyk. Skiepijimas gelbsti visų amžiaus grupių gyvybes“, – pranešime cituojamas PSO Europos regiono direktorius, dr. H.Kluge.

Pasak jo, „žinome, kad virusas klesti perpildytose, uždarose erdvėse, todėl taip pat turime laikytis žinomų priemonių, mažinančių plitimą, ypač dabar, kai šaltesnis oras verčia mus rinktis uždarose patalpose“.

„Kaukę dėvėkite sausakimšose, uždarose erdvėse, prisidenkite kosint ir čiaudint, laikykitės fizinio atstumo nuo kitų žmonių ir reguliariai plaukite rankas. Vėdinimas taip pat yra svarbus, todėl, jei tai saugu, atidarykite langą ar duris, kad patektų į patalpą gryno oro. Svarbu, kad sprendimų priėmėjai imtųsi šių priemonių ir kad visa tai darytume siekdami apsaugoti save ir kitus, net jei esame visiškai paskiepyti, nes, remiantis turimais įrodymais, vakcinacija labai sumažina viruso plitimą, bet negali visiškai jo sustabdyti“, - pažymėjo PSO Europos regiono direktorius dr. H. Kluge.

„Padarydami šiuos veiksmus savo kasdienybe, mes visi galime padėti sustabdyti infekciją ir viruso plitimą. Lygiai taip pat, kaip įprastai prisisegame saugos diržus vairuodami, turėtume pagalvoti, kaip nusiplauti rankas, dėvėti kaukę ar laikytis atstumo nuo kitų žmonių, kad apsisaugotume nuo infekcijos.

Pranešime pažymima, kad kol pandemija nesibaigs, šalys turi taikyti griežtas visuomenės sveikatos priemones, tokias kaip nemokami tyrimai, kontaktų atsekimas tam, kad būtų nutrauktos viruso perdavimo grandinės bei taip pat būtina skubiai susisiekti su visais prioritetinių grupių asmenimis dėl skiepijimo, kurie dar nėra pilnai paskiepyti.

Tyrime analizuoti 33 Europos šalių duomenys: Islandijos, Izraelio, Norvegijos, Maltos, Ispanijos, Suomijos, Airijos, Anglijos, Kipro, Portugalijos, Graikijos, Prancūzijos, Austrijos, Belgijos, Italijos, Liuksemburgo, Švedijos, Vengrijos, Lietuvos, Šveicarijos, Estijos, Šiaurės Makedonijos, Juodkalnijos, Slovėnijos, Lenkijos, Čekijos, Kroatijos, Latvijos, Rumunijos, Slovakijos, Moldovos, Ukrainos ir Škotijos.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-18 18:08:46

Automobilio degalų sąnaudų mažinimas: Paprasti būdai taupyti pinigus

Automobilio įsigijimo kaina vis didėja. Degalų kainos kyla, todėl vairuotojai vis labiau suinteresuoti mažinti degalų sąnaudas ir vairuoti protingiau. Šiame straipsnyje rasite praktinių patarimų, kurie padės sutaupyti pinigų ir kartu sumažinti automobilio degalų sąnaudas bei išmetamo CO2 kiekį.
       2022-08-18 17:44:32

Iš finansinių klaidų nepasimokiusiems lietuviams žiema gali apkarsti

Kad ir kokį finansiškai tvarkingą gyvenimą gyventume, kiekvienam iš mūsų bent vieną kartą greičiausiai teko apmokėti mažesnę ar didesnę skolą.
       2022-08-18 15:03:49

VERT: dėl UAB „Perlas energija“ pranešimo stabdyti veiklą

UAB „Perlas energija“ pranešus apie veiklos sustabdymą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pradeda bendrovės patikrinimą. Jo metu VERT sieks įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklos stabdymo pagrįstumą vartotojų, su kuriais buvo sudarytos elektros energijos tiekimo sutartys fiksuotomis kainomis, atžvilgiu.
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.