Naujienos

Kaip prekybos centrai parengia pasiūlymą skirtą būtent jums?

2016-07-20 11:32:30

Lietuvoje daugiau nei prieš dešimtmetį atsiradusios lojalumo kortelės pakeitė žmonių apsipirkinėjimo įpročius. Šiuo metu juos keičia – didieji duomenys (angl. big data). Šis terminas apibūdina milžiniškus duomenų masyvus, kurių pagalba surinkta informacija padeda formuoti mažmeninių tinklų rinkodaras ir pardavimo strategijas.

foto

Dabar dažnai girdime terminą „didieji duomenys“, tačiau nesupraskite klaidingai – tai ne tik didelis duomenų kiekis, tačiau taip pat jų greitis ir įvairovė.

Duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ techninių sprendimų vadovas Cyril Law prieš kelis mėnesius viešėjęs Lietuvoje ir dalyvavęs progreso konferencijoje „LOGIN 2016“ skaitė pranešimą apie didžiųjų duomenų naudojimą Jungtinės Karalystės „ASDA“ prekybos centruose.

Didieji duomenys keičia prekybos sektorių

Specialisto teigimu, didieji duomenys neišvengiamai keičia prekybos sektorių, tačiau tai yra natūralu. „Šiuo metu įmonės turi priėjimą prie didesnio informacijos kiekio, o šie duomenys verslui suteikia konkurencinį pranašumą“, – teigia Cyril Law.

Didžiųjų duomenų informacija įvairiose srityse auga greičiau nei bet kada anksčiau ir pasak atliktų tyrimų, iki 2020 metų kiekvieną sekundę bus sukuriama apie 1,7 megabaitų naujos informacijos kiekvienam žmogui pasaulyje. Įdomu tai, kad kiekvieną sekundę yra sukuriami nauji duomenys. Pavyzdžiui, kiekvieną sekundę „Google“ skaičiuoja 40 000 užklausų, o tai sudaro 1,2 trilijonus užklausų per metus.

Neišnaudotas potencialas

Nors prekybininkai vis labiau vadovaujasi didžiųjų duomenų informacija, tačiau tarptautinės audito ir mokesčių konsultavimo bendrovės KPMG atlikto tyrimo duomenys rodo, kad net 96 proc. įmonių neišnaudoja visų didžiųjų duomenų teikiamų galimybių.

„Callcredit Information Group“ patirtis rodo, kad tinkamai apdorojus didžiuosius duomenis, galima sužinoti naudingos ir ateičiai vertingos informacijos apie pirkėjus ir vartotojus: kokie jų pomėgiai, šeima, finansinė padėtis ir pan. Didieji duomenys netgi leidžia daryti spėjimą – klientas turi vaikų ar gyvena vienas. „Su didžiųjų duomenų pagalba galima numatyti kokios paslaugos ar prekės norės klientai dar gerokai prieš jiems jos paprašant“, - pasakoja C. Law.

Didieji duomenys akimirksniu reaguoja į esamą situaciją, o mažmeninėje prekyboje padeda įvertinti klientų nuotaikas ir priimti teisingus verslo sprendimus. „Jei kompanija gamina, pavyzdžiui, savo prekės ženklo ledus ir pusė metų nuo jų patekimo į parduotuvių lentynas įmonė surenka bent 5 terabaitus „Facebook“ pranešimų, kuriuose tie ledai paminėti, ar įsivaizduojate kokią produkto analizę galima padaryti?“, - pavyzdį pateikia C. Law.

Kuriamas asmeninis ryšis su klientu

Lietuvos mažmeninės prekybos rinkoje besitęsiantis lojalumo kortelių bumas, panašu, greitu metu neatslūgs. Jos yra vienas iš paprastų būdų surinkti informaciją apie vartotojus. Kaupdami duomenis apie kiekvieno kliento pirkimo įpročius, vėliau prekybos centrai pateikia specialius asmeninius pasiūlymus.

Dauguma žmonių įpratę naudotis lojalumo kortelėmis. Dažnas iš mūsų piniginėje nešiojasi visą krūvą skirtingų prekybininkų kortelių. Nieko keisto, nes lojalumo kortelės sukuria asmeninį ryšį tarp pardavėjo ir kliento, padeda iš didžiulės masės išskirti individualų žmogų, su juo susisiekti ir bendrauti asmeniškai.

Pavyzdžiui, galima pasveikinti lojalumo kortelės savininką su gimimo diena, taip išskiriant jį iš statistinių pirkėjų ir kartu formuojant draugiško prekybininko įvaizdį. Pateikta informacija suteikia galimybę sukurti vienpusę komunikaciją ir žmonės pradeda pastebėti jiems siunčiamus asmeninius pasiūlymus.

„Anksčiau asmeninis ryšis su klientu buvo kuriamas tiesiogiai – daug kartų besilankant parduotuvėje, pardavėjas jau žinojo labiausiai kliento perkamas prekes ir net asmeninio gyvenimo detales, todėl galėdavo pasiūlyti jam, pavyzdžiui, užsisakyti tortą savo gimtadieniui. Šiuo metu didieji duomenys suteikia galimybę, neišeinant iš namų ir tiesiogiai nebendraujant su pardavėju gauti optimaliausius ir geriausius pasiūlymus“, - pasakoja C. Law.

Didžiųjų duomenų svarbą patvirtina faktas, kad net 73% mažmeninės prekybos įmonių jau investavo ar planuoja greitu metu investuoti į didžiųjų duomenų valdymą.

Ateityje prekybos centras nuspręs už mus?

Pasak duomenų analitikų, sugeneruoti asmeninį pasiūlymą tampa vis lengviau – naujausių technologijų pagalba specialistai milžiniškus informacijos kiekius apdoroja gana greitai ir kokybiškai. Prekybininkai žino tikslią informaciją: kur asmuo gyvena, koks jo telefono numeris, elektroninio pašto adresas.

Analizuojant informaciją, kaupiamą lojalumo kortelėse, galima atsižvelgti į kortelės turėtojo pirkinius ir pagal tai pateikti individualius pasiūlymus. C. Law pastebi, kad šiam tikslui naudojami didieji duomenys tampa vis reikšmingesni. „Didieji duomenys prekybininkams leidžia suprasti kaip atrodo jų klientas, kokie yra jo socialiniai ir demografiniai bruožai – tai padeda formuoti kliento lojalumą“, – sako specialistas.

„Gebėjimas iš kliento apsipirkinėjimo įpročių suformuoti tinkamas įžvalgas ir jas pritaikyti mažmeninėje prekyboje yra raktas į didžiųjų duomenų suvokimą. Tai leidžia mažmeninės prekybos atstovams bendrauti su savo klientais, naudojant reikiamą produktą reikiamoje komunikacijos priemonėje su tinkama žinute. Didieji duomenys leidžia mažmenininkams optimizuoti galimybes“, – pasakoja „Callcredit Information Group“ atstovas Cyril Law.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
       2020-05-18 17:55:39

Lietuvos koronaviruso valdymo statistika Europos šalių kontekste

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvos rodikliai Europos šalių kontekste atskleidžia tinkamą koronaviruso (COVID-19) infekcijos valdymą mūsų šalyje.
       2020-05-18 11:39:56

Apie pieno perdirbėjų uždarbį ir pieno supirkimo kainas

Pieno perdirbimo įmonių finansiniai rodikliai 2019 metais. Informacija parengta pagal Nasdaq Baltijos biržos duomenis.
       2020-05-18 11:21:23

Gyventojai patys rinksis savo elektros energijos tiekėją

Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją.
       2020-05-18 07:33:22

3 klasikiniai itališki desertai, kuriuos pagaminti paprasčiau nei tiramisu

Pažintis su itališkais desertais daugeliui, ko gero, apsiriboja tik tiramisu. Tačiau šalis, garsėjanti lazdyno ir pistacijų riešutais, sūriu ir šokoladu, konditerius įkvėpė sukurti ne vieną klasika tapusį desertą.
       2020-05-17 13:30:27

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 16 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.