Naujienos

Centralizuotas šildymas – efektyvus atsakas brangstančiai energijai

2022-01-13 12:59:13

Centralizuoto šildymo būdas sparčiai kylančių energijos kainų fone tampa vis patrauklesniu. Ypač tai matyti Kaune, kuris jau anksčiau išsivadavo nuo gamtinių dujų priklausomybės ir pastaraisiais metais džiaugiasi mažiausiomis šilumos kainomis Lietuvoje.

Kauno technologijos universiteto (KTU) Energetikos katedros docentas dr. Kęstutis Buinevičius mato dar daugiau šio iki šiol nevisiškai įvertinto šildymo būdo privalumų.

„Šių dienų infliacija energetikos sektoriuje akivaizdžiai parodė centralizuoto šildymo sistemos ir biokuro pranašumus prieš autonominį šildymą gamtinėmis dujomis – šis derinys užtikrina ženkliai mažesnes išlaidas šildymui“, – teigia dr. K. Buinevičius.

Kaune net apie 90 proc. centralizuotai tiekiamos miesto šilumos (CŠT) pagaminama iš biokuro, todėl ir šilumos kainos čia nedidėjo tiek daug kaip tose savivaldybėse, kuriose pagrindinis šilumos gamybai naudojamas kuras yra gamtinės dujos.

Iki 40 proc. Pigiau

Nors „Kauno energijos“ centralizuotai tiekiamos miesto šilumos kaina šį šildymo sezoną didėja, ji išliks iki 40 proc. mažesnė lyginant su autonominiu šildymu dujomis.

„Žinoma, šis skirtumas priklausys nuo dujinių katilų charakteristikų – naudojant seno tipo dujinius katilus ir radiatorinį šildymą kainų skirtumas gali būti ir dar didesnis. Brangstant elektrai, panašus (priklausomai nuo sistemos – didesnis ar mažesnis) palankus centralizuotam šildymui kainų skirtumas gali išlikti ir naudojant šildymui šilumos siurblius“, – mano K. Buinevičius.

Pasak jo, nors biokuro kainos brangstant dujoms irgi nestovi vietoje, tačiau jos yra stabilesnės ir ne tiek priklausomos nuo pasaulinės rinkos tendencijų.

„Biokuro kainos iki šiol balansavo ties nuostolinga gamybos riba. Nors dabar ši veikla bus palankesnė biokuro tiekėjams, bet vartotojams ne tiek dramatiška, kiek naudojantiems dujas. Kaip rodo kuro kainų istorija, pramoninis medienos atliekų biokuras dažnai būdavo 2–2,5 karto pigesnis už gamtines dujas, skaičiuojant vienodai šiluminei vertei“, – sako ekspertas.

Autonominis šildymas prarado patrauklumą

Iki biokuro plėtros, kuri Kaune prasidėjo nuo 2012 m., dėl didelių dujų kainų, o tuo pačiu ir kasmet brangstančio šildymo, buvo įprasta kaltinti centralizuotą šildymą. Svarbiu parduodamų butų privalumu rinkoje tuo metu buvo įvardinama apšildymui naudota autonominė namo sistema.

„Vėliau žmonės pradėjo suprasti, kad toji išgirtoji nepriklausomybė nėra nei labai pigi, nei nekelianti rūpesčių. Autonominė šildymo sistema ėmė prarasti savo patrauklumą dėl didelės dujų kainos ir savininkams tenkančios atsakomybės, išlaidų įrangos įsigijimui ir jos priežiūrai“, – sako K. Buinevičius.

Kitas labai svarbus individualaus šildymo dujomis butuose aspektas – potencialus pavojus gyventojų sveikatai ir net gyvybei. „Laikas nuo laiko įvyksta nelaimingi atsitikimai, net – žmonių žūtys, apsinuodijus individualių katilų degimo produktais. Lietuvoje nėra privalomos dujinių katilų būklės kontrolės, todėl nelaimių nepavyksta išvengti“, – kalbėjo K. Buinevičius.

Modernios technologijos – didelis našumas

Pažangūs centralizuoto šildymo tiekėjai per kelis dešimtmečius iš esmės modernizavo technologijas, leidžiančias ženkliai padidinti šilumos iš biokuro gamybos ir tiekimo našumą.

Dabartiniai biokuro katilai yra daug ekonomiškesni nei anksčiau – biokuro degimo dūmuose esantys garai yra atvėsinami kondensuojant vandens garus ir taip išgaunant papildomai apie 25 proc. šilumos. Šiuolaikinėse biokuro katilinėse į kaminą iškeliauja tik 50-55 laipsnių šilumos temperatūros dūmai.

Tokiu būdu labai efektyviai naudojamas medienos atliekų kuras, ko negali išgauti mažesni autonominiai pavieniams namams skirti katilai. Ši brangi technologija pasiteisina tik gaminant šilumą dideliais kiekiais ir tokiu būdu gaunant masto ekonomiją“, – aiškina KTU mokslininkas, kurio minima inovacija diegiama „Kauno energijoje“.

Svarbu ir tai, kad šildantys savo būstus centralizuotai gali nesirūpinti įrangos eksploatacija, remontu, priežiūra. „Antai vienam pažįstamam sugedo asmeninis dujų katilas. Lauke šalta, o specialistų dėl didelio jų užimtumo tenka laukti porą savaičių“, – pateikė gyvenimišką pavyzdį K. Buinevičius
.
Lyderiai – Lietuva, Danija ir Švedija

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) duomenimis, Lietuva, kartu su Danija ir Švedija, turi plačiausiai Europoje įrengtus centralizuoto šilumos tiekimo vamzdynų tinklus. Ir kitos Šiaurės Europos šalys pastaraisiais metais vis labiau plėtoja šį būdą.  

„Dėl pastatų renovacijos ir pažangių technologijų centralizuoto miesto šilumos tiekimo sistemos pajėgios prijungti prie tinklų daugiau vartotojų. Tai ne tik sumažina šildymo kainas, bet ir padeda mažinti oro taršą miestuose, nes šiuolaikiniai pramoniniai biokuro katilai pasižymi itin mažomis teršalų emisijomis, jų lygiai yra griežtai kontroliuojami, – tvirtino K. Buinevičius.

Jo teigimu, individualus šildymas kietojo kuro katilais jau seniai yra tapęs didelės taršos šaltiniais individualių namų kvartaluose, tad galimybė prisijungti prie centralizuotai tiekiamos miesto šilumos tinklų yra efektyvus būdas mažinti aplinkos taršą.

80 proc. parama pereiti prie CŠT

„Kauno energija“, drauge su Kauno miesto savivaldybe, siekdama sumažinti gyventojams tenkančią finansinę būstų šildymo naštą, kauniečius kviečia prisijungti prie centralizuoto šildymo sistemos pasinaudojant net 80 proc. dydžio parama šilumos punktų įsirengimui.

Į paramą gali pretenduoti dujas ar kitą iškastinį kurą šilumos gamybai naudojančių daugiabučių ir individualių namų gyventojai. Subsidija skiriama šilumos punkto, prie kurio prijungiama centralizuotai tiekiama miesto šiluma, įrengimui. Didžiąją dalį – 50 procentų – sudaro Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama, dar 30 proc. papildomai prideda Kauno miesto savivaldybė. Paraiškas paramai gauti galima teikti iki vasario 1 d. Daugiau informacijos: https://www.kaunoenergija.lt/80parama.

Pradžia – 1876 m. JAV

Centralizuoto šilumos tiekimo pradžia skaičiuojama JAV nuo 1876 m.

Europoje pirmosios centralizuoto šilumos tiekimo sistemos įrengtos Vokietijoje, Hamburge 1893 m. ir Berlyno technikos universitete 1894 m.

1900 m. centralizuotas šilumos tiekimas buvo įrengtas Dresdene.

XX a. pirmoje pusėje sistema diegiama Danijoje, Olandijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Suomijoje.

Kauno klinikose 1939 m. pastatyta katilinė, iš kurios pradėta tiekti šiluma ligoninės pastatams – tai centralizuoto šilumos tiekimo Lietuvoje pradžia.

Kogeneracijos – kombinuoto elektros ir šilumos tiekimo  era prasidėjo 1947 m., kai Kaune iš Petrašiūnų šiluminės elektrinės, kuri tiekė miestui elektrą, buvo pradėtas tiekti garas popieriaus fabrikui.

1958 metais Petrašiūnų elektrinėje buvo sukurta šilumos tinklų grupė. Ji vėliau išaugo į cechą, kurio pagrindu 1963 m. rugpjūčio 20 d. įkurta „Kauno šiluminių tinklų“ ūkiskaitinė įmonė (vėliau – „Kauno energija“)

1949–1955 m. laikotarpiu pradedamos naudoti pirmosios centralizuotos sistemos Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Jų plėtra vyko iki 1990 m.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2022-01-13 15:01:48 / Mykolas

Ei žmonės, parodykite šitą straipsnį Remigijui Šimašiui. Gal suprastų, kad yra geresnių veiklų nei rausti geras Vilniaus miesto gatves?

Energetika: kitos panašios naujienos
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-10 16:46:41

Gairės UAB „Perlas energija“ vartotojams dėl sutarčių. Ką daryti?

Vartotojas, gavęs informaciją apie UAB „Perlas energija“ ketinimą pakeisti sutarties sąlygas, turi teisę per 30 dienų raštu ar elektroniniu paštu atsakyti tiekėjui, t. y.:
       2022-08-09 11:40:24

Hibridiniai vėjo ir saulės parkai skinasi kelią Lietuvoje: kuo jie pranašesni?

Sparčiai augant atsinaujinančios energetikos poreikiui ir įsibėgėjant plėtrai, garsiau kalbama apie hibridinius vėjo ir saulės elektrinių parkus, kai į vieną prijungimo prie elektros tinklo vietą jungiami keli skirtingų atsinaujinančių energijos išteklių technologijų įrenginiai.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-03 14:59:02

Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą.
       2022-07-05 13:48:10

Gausite garantinio tiekimo paslaugą? ESO paaiškina kas laukia toliau

Pasibaigė antrasis šalies elektros rinkos dereguliavimo etapas. Nors į jį patenkantys gyventojai toliau aktyviai renkasi savo naują ir nepriklausomą elektros energijos tiekėją, dalis jų, kurie sprendimo nepadarė laiku, gaus garantinio elektros energijos tiekimo paslaugą.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-03 19:55:52

Atliktas svarbus žingsnis perimant elektros energetikos valdymą

Baltijos šalių elektros perdavimo tinklo operatorės Lietuvos „Litgrid“, Latvijos „Auspriegum Tikls“ ir Estijos „Elering“ bendru sutarimu atsisakė sisteminių paslaugų iš Rusijos, kurias tiekė bendrovių grupė „Inter RAO“.
       2022-06-01 11:00:42

Buitiniai, nebuitiniai vartotojai: vienodos galimybės prisijungti prie tinklų

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ginčą, priėmė sprendimą atmesti vartotojo reikalavimą įpareigoti įmonę reikalingus tinklo plėtros darbus atlikti savo lėšomis.
       2022-06-01 08:44:37

VERT patvirtino UAB „Ignitis“ gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino UAB „Ignitis“ gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams, įsigaliosiančius nuo 2022 m. liepos 1 d.
       2022-05-28 11:31:01

Keičiamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės

Siekiant efektyvinti daugiabučių namų šilumos sistemų veiklą, Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
       2022-08-11 09:11:28

Vairuotojams liko vos keli mėnesiai apsirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėlėmis

2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius.
       2022-08-10 16:50:49

Savarankiškas remontas gali kainuoti daugiau nei planavote

Įsibėgėjusi infliacija Lietuvoje lemia naujas madas ir statybų, ir draudimo rinkoje. Vis daugiau žmonių, matydami, kaip pabrango statybos ir remonto darbai, nutaria patys griebti statybinius įrankius.
       2022-08-10 16:46:41

Gairės UAB „Perlas energija“ vartotojams dėl sutarčių. Ką daryti?

Vartotojas, gavęs informaciją apie UAB „Perlas energija“ ketinimą pakeisti sutarties sąlygas, turi teisę per 30 dienų raštu ar elektroniniu paštu atsakyti tiekėjui, t. y.:
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.