Naujienos

Nauja kelionių mada: keliauk kaip vietinis

2016-07-28 18:34:25

Lietuvių kelionių įpročiai keičiasi – žmonės renkasi savarankiškas keliones, vis rečiau keliauja su gidais ir didelėmis ekskursijų grupėmis. Populiarėja nauja kelionių mada – „keliauk kaip vietinis“ (ang. travel like a local).

foto

Tik taip gali paplepėti su hipiais Taline, apsilankyti orlaivių angaruose įsikūrusiame turguje Rygoje ar sudalyvauti bohemiškuose vakarėliuose Berlyne. „Lux Express“ ekspertai pataria į kokias Europos sostines nuvykti, norint patirti išskirtines emocijas.

Lietuviai vis drąsiau organizuoja keliones patys. Jiems neužtenka visas atostogas praleisti su žemėlapiu rankose, lankant visus žymiausius vietos architektūros pastatus – jie renkasi laisvą keliavimo būdą bei mezga pažintį su miestais, lankydamiesi alternatyviuose rajonuose ir ragaudami patiekalus vietinių pamėgtose vietose.

Vieni iš populiariausių pasirinkimų yra kaimyninių šalių sostinės – Ryga ir Talinas – bei Berlynas. „Pastebime, kad šios Europos sostinės ypač traukia studentus, kurie per vasaros atostogas ieško naujų potyrių. Autobusu dažnai keliauja didelės grupės jaunuolių, kurie bilietus įsigyja gerokai iš anksto – dar pavasario laikotarpiu, kuomet bilietai yra mažesne kaina. Šį pasirinkimą dažnai lemia įvairi pramogų ir vakarėlių pasiūla“, – teigia „Lux Express“ grupės direktorius Hannes Saarpuu.

Pažintis su miestais vietinių akimis

Viena populiariausių vietų, kurias stengiamasi aplankyti keliaujant – alternatyvūs didžiųjų miestų rajonai, kuriuose dažniausiai įsikuria menininkai. Ši miesto dalis traukia jaunus verslininkus, restoranų savininkus ir, žinoma, keliautojus. Vilniaus Užupio respublika žymi visoje Europoje, turinti savą konstituciją ir pasus. Panašius rajonus galima rasti ir Rygoje, Taline bei Berlyne.

Siekiant pažinti kitokią Latvijos sostinės pusę, būtina aplankyti Kalnciema kvartalą. Šiai vietai išskirtinio žavesio prideda renovuotas medinių namų rajonas, kuriame pastatai išlikę dar nuo XIX a. Didžioji gyventojų dalis yra vietiniai menininkai ir kūrybininkai, kurie ieško vietos, į kurią galėtų pabėgti nuo miesto šurmulio ir jaustis laimingesni. Koncertai atvirame ore, vietinių ūkininkų produktų ir rankdarbių turgus, įvairiausi butikai, kavinukės, drabužių parduotuvės, galerijos – paskirti laiko šiai vietai ir pajausti jos dvasią tikrai verta.

Talinas, kuriam didelę įtaką padarė Skandinavija, žavi sugebėjimu buvusias gamyklas paversti šiuolaikiškos architektūros kūriniais. Vienas žymiausių – Rotermano kvartalas (buvęs pramoninis rajonas), kuriame įsikūrusios krautuvės, vietinių dizainerių parduotuvės, restoranai bei ūkininkų turgus. Nors sakoma, kad estai yra ganėtinai šalti žmonės, tai paneigs Uus Maailm rajono gyventojai hipiai, kurie yra labai draugiški ir siekia būti aktyvia bendruomenės dalimi.

Berlyno pasididžiavimas – Kreuzberg rajonas. Dar 1970 metais buvęs vienu iš vargingiausių Vakarinės miesto dalies rajonu, dabar yra vienas madingiausių ir kontrastų pilnas Berlyno kultūrinis centras. Padalintas į dvi dalis, – hipsterių rojų ir į prabangų aukštesniosios klasės gyvenimo būdą, – šis rajonas garantuoja daug butikų, geriausią maistą, įvairias pramogas bei, svarbiausia, naktinį gyvenimą, kuris geriausiai atskleidžia Vokietijos sostinės esmę. Pramogų ieškotojai turi žinoti, jog geriausi bei prabanga tviskantys vakarėliai vyksta vakarinėje miesto dalyje, o, apsilankę rytinėje, jie pamatys bohemišką miesto pusę.

Vietinių pamėgti, bet turistams nežinomi, restoranai ir kavinės

Pavargus nuo vaikščiojimo alternatyviuose sostinių rajonuose, puikiai pailsėti bei toliau pažinti miesto kultūrą galima ir per maistą. Kur su draugais keliauja išalkę Rygos gyventojai? Pusryčiams vietiniai renkasi kiaušinienę ar košę kavinėje „Index cafe“. Tobulo skonio rūšinių kavos pupelių puodelį išgeria „Rocket Bean Roastery“ – hipsterių rojuje įsikūrusioje kavinėje, o „Rienzi“ pasmaližiauja pačiais geriausiais šokolado desertais visoje Rytų Europoje. Vietinės produkcijos galima įsigyti ir čia pat paragauti žymiajame Rygos turguje, kuris yra įsikūręs orlaivių angaruose.

Estai sostinėje rytais džiaugiasi „Gourmet Coffee“, kuri pati skrudina kavos pupeles bei ruošia jas pačiais įvairiausiais būdais, pusryčiauja „Kohvik Komeet“, kur valgo blini – tradicinius blynelius su sūrio, avokado ir lašišos priedais. „Grandma‘s place“ pietums užsisako tradicinių patiekalų, o geriausių Talino desertų ragauja „The Pierre Chocolaterie“.

Berlynas gali pasigirti kavos gerbėjams puikiai žinoma „Five Elephant Coffee Roastery and Cake Shop“, kuri kavos pupelėmis aprūpina ne vieną Europos sostinės kavinę. Po vakarėlių jėgas atgauti vietiniai keliauja į „Bateau Ivre“, kur valgo pyragaičius, omletus bei blynelius. Vienas populiariausių pasirinkimų – „Solar“ restoranas, kuriame puikiai dera miesto vaizdai ir vietinė virtuvė. Desertui puikiai tiks vokiška konditerijos kavinė „Black Forest Gâteau“.

Lietuviams vis mažiau įdomūs tipiniai turistiniai maršrutai – miestuose jie ieško išskirtinių ir alternatyvių vietų, atskleidžiančių tikrąjį vietinių gyvenimą. Klaidžiojimas gatvėmis be žemėlapio, vakarėliai buvusiose gamyklose ir vietinės virtuvės pažibos tampa svarbiausiais kriterijais, norint pažinti miestus.

„Lux Express“ iš Lietuvos vykdo keliones į Rygą, Varšuvą, Prahą, Taliną, Sankt Peterburgą, Maskvą, Berlyną, Poznanę, Budapeštą, Suvalkus, Vieną, Bratislavą, Krokuvą ir Brno.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.