iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Nauja kelionių mada: keliauk kaip vietinis

2016-07-28 18:34:25

Lietuvių kelionių įpročiai keičiasi – žmonės renkasi savarankiškas keliones, vis rečiau keliauja su gidais ir didelėmis ekskursijų grupėmis. Populiarėja nauja kelionių mada – „keliauk kaip vietinis“ (ang. travel like a local).

foto

Tik taip gali paplepėti su hipiais Taline, apsilankyti orlaivių angaruose įsikūrusiame turguje Rygoje ar sudalyvauti bohemiškuose vakarėliuose Berlyne. „Lux Express“ ekspertai pataria į kokias Europos sostines nuvykti, norint patirti išskirtines emocijas.

Lietuviai vis drąsiau organizuoja keliones patys. Jiems neužtenka visas atostogas praleisti su žemėlapiu rankose, lankant visus žymiausius vietos architektūros pastatus – jie renkasi laisvą keliavimo būdą bei mezga pažintį su miestais, lankydamiesi alternatyviuose rajonuose ir ragaudami patiekalus vietinių pamėgtose vietose.

Vieni iš populiariausių pasirinkimų yra kaimyninių šalių sostinės – Ryga ir Talinas – bei Berlynas. „Pastebime, kad šios Europos sostinės ypač traukia studentus, kurie per vasaros atostogas ieško naujų potyrių. Autobusu dažnai keliauja didelės grupės jaunuolių, kurie bilietus įsigyja gerokai iš anksto – dar pavasario laikotarpiu, kuomet bilietai yra mažesne kaina. Šį pasirinkimą dažnai lemia įvairi pramogų ir vakarėlių pasiūla“, – teigia „Lux Express“ grupės direktorius Hannes Saarpuu.

Pažintis su miestais vietinių akimis

Viena populiariausių vietų, kurias stengiamasi aplankyti keliaujant – alternatyvūs didžiųjų miestų rajonai, kuriuose dažniausiai įsikuria menininkai. Ši miesto dalis traukia jaunus verslininkus, restoranų savininkus ir, žinoma, keliautojus. Vilniaus Užupio respublika žymi visoje Europoje, turinti savą konstituciją ir pasus. Panašius rajonus galima rasti ir Rygoje, Taline bei Berlyne.

Siekiant pažinti kitokią Latvijos sostinės pusę, būtina aplankyti Kalnciema kvartalą. Šiai vietai išskirtinio žavesio prideda renovuotas medinių namų rajonas, kuriame pastatai išlikę dar nuo XIX a. Didžioji gyventojų dalis yra vietiniai menininkai ir kūrybininkai, kurie ieško vietos, į kurią galėtų pabėgti nuo miesto šurmulio ir jaustis laimingesni. Koncertai atvirame ore, vietinių ūkininkų produktų ir rankdarbių turgus, įvairiausi butikai, kavinukės, drabužių parduotuvės, galerijos – paskirti laiko šiai vietai ir pajausti jos dvasią tikrai verta.

Talinas, kuriam didelę įtaką padarė Skandinavija, žavi sugebėjimu buvusias gamyklas paversti šiuolaikiškos architektūros kūriniais. Vienas žymiausių – Rotermano kvartalas (buvęs pramoninis rajonas), kuriame įsikūrusios krautuvės, vietinių dizainerių parduotuvės, restoranai bei ūkininkų turgus. Nors sakoma, kad estai yra ganėtinai šalti žmonės, tai paneigs Uus Maailm rajono gyventojai hipiai, kurie yra labai draugiški ir siekia būti aktyvia bendruomenės dalimi.

Berlyno pasididžiavimas – Kreuzberg rajonas. Dar 1970 metais buvęs vienu iš vargingiausių Vakarinės miesto dalies rajonu, dabar yra vienas madingiausių ir kontrastų pilnas Berlyno kultūrinis centras. Padalintas į dvi dalis, – hipsterių rojų ir į prabangų aukštesniosios klasės gyvenimo būdą, – šis rajonas garantuoja daug butikų, geriausią maistą, įvairias pramogas bei, svarbiausia, naktinį gyvenimą, kuris geriausiai atskleidžia Vokietijos sostinės esmę. Pramogų ieškotojai turi žinoti, jog geriausi bei prabanga tviskantys vakarėliai vyksta vakarinėje miesto dalyje, o, apsilankę rytinėje, jie pamatys bohemišką miesto pusę.

Vietinių pamėgti, bet turistams nežinomi, restoranai ir kavinės

Pavargus nuo vaikščiojimo alternatyviuose sostinių rajonuose, puikiai pailsėti bei toliau pažinti miesto kultūrą galima ir per maistą. Kur su draugais keliauja išalkę Rygos gyventojai? Pusryčiams vietiniai renkasi kiaušinienę ar košę kavinėje „Index cafe“. Tobulo skonio rūšinių kavos pupelių puodelį išgeria „Rocket Bean Roastery“ – hipsterių rojuje įsikūrusioje kavinėje, o „Rienzi“ pasmaližiauja pačiais geriausiais šokolado desertais visoje Rytų Europoje. Vietinės produkcijos galima įsigyti ir čia pat paragauti žymiajame Rygos turguje, kuris yra įsikūręs orlaivių angaruose.

Estai sostinėje rytais džiaugiasi „Gourmet Coffee“, kuri pati skrudina kavos pupeles bei ruošia jas pačiais įvairiausiais būdais, pusryčiauja „Kohvik Komeet“, kur valgo blini – tradicinius blynelius su sūrio, avokado ir lašišos priedais. „Grandma‘s place“ pietums užsisako tradicinių patiekalų, o geriausių Talino desertų ragauja „The Pierre Chocolaterie“.

Berlynas gali pasigirti kavos gerbėjams puikiai žinoma „Five Elephant Coffee Roastery and Cake Shop“, kuri kavos pupelėmis aprūpina ne vieną Europos sostinės kavinę. Po vakarėlių jėgas atgauti vietiniai keliauja į „Bateau Ivre“, kur valgo pyragaičius, omletus bei blynelius. Vienas populiariausių pasirinkimų – „Solar“ restoranas, kuriame puikiai dera miesto vaizdai ir vietinė virtuvė. Desertui puikiai tiks vokiška konditerijos kavinė „Black Forest Gâteau“.

Lietuviams vis mažiau įdomūs tipiniai turistiniai maršrutai – miestuose jie ieško išskirtinių ir alternatyvių vietų, atskleidžiančių tikrąjį vietinių gyvenimą. Klaidžiojimas gatvėmis be žemėlapio, vakarėliai buvusiose gamyklose ir vietinės virtuvės pažibos tampa svarbiausiais kriterijais, norint pažinti miestus.

„Lux Express“ iš Lietuvos vykdo keliones į Rygą, Varšuvą, Prahą, Taliną, Sankt Peterburgą, Maskvą, Berlyną, Poznanę, Budapeštą, Suvalkus, Vieną, Bratislavą, Krokuvą ir Brno.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-28 08:53:55

Laikas turėti medicininių kaukių ir daugiau dėmesio skirti higienai

Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos, Artimuosiuose Rytuose plintant respiracinio sindromo koronavirusui situacija stebima, tačiau ekstremali padėtis kol kas neskelbiama. „Eurovaistinės“ vaistininkai pastebi, kad lietuviai taip pat rūpinasi, kaip galėtų apsisaugoti nuo šio naujo viruso, jeigu būtų pastebėtas ligos protrūkis artimoje aplinkoje.
       2020-01-28 08:46:07

Atsiskaitant internetu, svarbios kelios taisyklės: padės apsisaugoti nuo sukčių

Elektroniniai sukčiai nuolat kuria būdus išvilioti gyventojų pinigus: netikras interneto svetaines, melagingas SMS žinutes bei elektroninius laiškus, kurie imituoja tikrų finansų įstaigų ar institucijų pranešimus.
       2020-01-28 08:41:36

Netikros naujienos parazituoja socialiniuose tinkluose

Netikrų naujienų (angl. fake news) technologijos tobulėja, todėl darosi vis sunkiau jas atpažinti. Atsiranda naujos techninės galimybės ir netikrų naujienų turinio pateikimo būdai. Dažnai jų aukomis tampa vyresnio amžiaus žmonės, mat, tyrimai nustatė, kad jie yra labiau linkę patikėti ir dalintis klaidinga informacija.
       2020-01-28 08:38:44

Pamoka „išmaniajai“ kartai: kaip saugiai naudotis savo telefonu?

Internetas, socialiniai tinklai ir technologijos – šių dienų moksleiviams pažįstami nuo mažų dienų. Dažnas jų žino virtualių gudrybių daugiau nei suaugusieji. Tačiau, ar kiekvienas išmano apie duomenų apsaugą bei kaip saugiai naudotis savo išmaniuoju telefonu?
       2020-01-27 13:11:33

Specialistai akcentuoja keliautojų sąmoningumo didinimą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ėmėsi laikinųjų papildomų atsargos priemonių koronaviruso grėsmei suvaldyti ir jau tris dienas iš eilės visuose trijuose Lietuvos oro uostuose konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis.
       2020-01-25 09:03:38

Kainų ir atlyginimų lenktynėse ryški pastarųjų persvara, bet atotrūkis mažėja

Vartotojai šiemet galės įpirkti daugiau prekių ir paslaugų, kadangi prognozuojama, jog atlyginimų augimo tempas beveik triskart viršys infliaciją. Vis dėlto, lėtėjant ekonomikos apsukoms, gyventojų perkamoji galia taip pat didės lėčiau.
       2020-01-25 07:43:09

Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti

Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.
       2020-01-24 22:47:33

Efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą

Laikydamas aplinkos apsaugą ir jos išsaugojimą ateities kartoms vienu iš valstybės prioritetų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siekia efektyvios valstybinės kontrolės sistemos.
       2020-01-24 09:53:51

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems.
       2020-01-24 08:20:36

Praėjusiais metais lietuviai labiausiai pirko vyną – kodėl?

Valstybinei mokesčių inspekcijai paskelbus praėjusių metų alkoholio produktų realizavimo duomenis, akivaizdžiai matyti, kad galutinėje lentelėje karaliauja vynas. Jo pardavimai per 2019 m. išaugo net 18 proc.
       2020-01-24 08:16:37

Gali tekti susiveržti diržus: taupyti šiemet bus sunkiau

Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam periodui. Juolab kad jau dabar šeimų biudžetą labiausiai tuština būtiniausios pragyvenimo išlaidos – šildymas, maistas ir paskolų grąžinimas.
       2020-01-23 17:34:28

Po „Brexit“ siuntas siųsti į Jungtinę Karalystę metus galėsime taip pat

Trečiadienį Jungtinės Karalystės Lordų Rūmams pritarus „Brexit“ sutarties įstatymo projektui ir, jeigu karalienė Elizabeth II jį patvirtins, iki šio mėnesio pabaigos ši šalis gali išstoti iš Europos Sąjungos.
       2020-01-23 17:30:14

Liudas Mažylis apie metų planus: „Bus intrigų“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios.
       2020-01-23 17:27:11

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai

Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir koordinuoti veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose.
       2020-01-23 13:39:22

Paskaičiuota, kiek įmonėms kainuoja netinkamo IT specialisto įdarbinimas

Verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų ir jų turimų kompetencijų. Tačiau rasti tinkamą specialistą, ypač IT srityje, šiandien tampa tikru iššūkiu daugelyje pasaulio šalių.
       2020-01-23 13:35:01

Mitas, kad saulės energijai reikia elektrinės ant stogo

„Galimybė vartoti žaliąją energiją gyvenant daugiabutyje iš tiesų unikali, ypač įvertinus tai, jog galima net neturėti elektrinės ant stogo ar šalia daugiabučio“, – pasakoja vilnietė Renata Sagatauskė.
       2020-01-23 13:30:57

Ilgai lauktos slidinėjimo atostogos: kaip jomis džiaugtis be traumų?

Iki pat kovo mėnesio tęsiantis slidinėjimo sezonui, šio sporto mėgėjai traukia į populiarius kalnų kurortus užsienyje, o draudikai skaičiuoja išaugantį traumų skaičių. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, nusileidimas nuo kalno gali baigtis ne malonių įspūdžių aptarimu su draugais.
       2020-01-22 07:52:07

Nuotolinė ateities buitis: namams skirtos inovacijos, kurių norės daugelis

Praūžus metų laukiamiausiai „CES 2020“ technologijų parodai, žiniasklaida mirga nuo dar nematytų inovacijų ir neįtikėtiną pažangą rodančių prietaisų. Technologijų gamintojai pasistengė ir savo vartotojams pristatė daugybę buitį palengvinsiančių įrenginių.
       2020-01-22 07:35:31

Ligonių kasos pataria: kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
       2020-01-22 07:29:31

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema.
       2020-01-22 07:24:39

Saugantiems automobilius nuo vagių – veiksmingi patarimai

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus.
       2020-01-22 07:20:54

Per 2019 metus – 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją.
       2020-01-22 07:15:32

5 priežastys, kurios įtikins valgyti daugiau avokadų

Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
       2020-01-22 07:05:17

Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama