Naujienos

Tobulai netobuli: ar kūno asimetriją gali ištaisyti chirurgo peilis?

2022-02-14 11:13:48

Nėra nei vieno tobulai taisyklingo žmogaus. Tačiau įvairūs tyrimai rodo, kad mūsų grožio suvokimas siekia tobulos simetrijos. Pavyzdžiui, labiau simetrišką veidą turintis asmuo mums atrodo patrauklesnis.

Su sparčiai įsitvirtinant nuotolinio darbo kultūrai, dėmesys savo išvaizdai, o ypač veidui, augo ir auga – kompiuterio ekrane per nuotolinius susirinkimu matomas atvaizdas pradėtas tyrinėti itin atidžiai. Ir ne visiems ši savirefleksija maloni.

Gerai įsižiūrėję į save galime pastebėti, kad skiriasi akių vokai ar forma, antakių linkiai nėra identiški. Be to, vieną antakį galime pakelti aukščiau nei kitą. Pas kai kuriuos net akie plyšys skirtingo dydžio, o šypsantis lūpos krypsta labiau į vieną kurią pusę.

Tai visiškai normalu. Mat skirtingi smegenų pusrutuliai valdo skirtingas veido puses, be to yra atsakingi už skirtingo intensyvumo emocijas. O nuolatinis asimetriškas emocijų reiškimas įtempiant skirtingus veido raumenis paskatina atsirasti veido asimetriją.

Ir ne tik veidas yra asimetriškas, nors čia skirtumai galbūt labiausiai pastebimi. Galime braukti tiesią liniją per mūsų kūnus ir lyginti – pusės toli gražu nebus vienodos.

Tokia įgimta, nežymi ir visiems mums būdinga, asimetrija nekelia didesnių rūpesčių ir net gi suteikia savotiško išskirtinumo, individualumo. Tačiau yra atvejų, kai žmogus nebegali žiūrėti į save veidrodyje. Kas tada?

Kūno asimetrijos korekcija – itin sudėtinga

„Toli gražu ne visas veido ar kūno asimetrijas galima koreguoti plastinės chirurgijos procedūromis. O jeigu ir koreguojame, tai būna išimtinai sudėtingos operacijos, kurių imasi ne kiekvienas“, – sako „SV Plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas dr. Saulius Vikšraitis.

Pasak eksperto, dažniausiai plastinė chirurgija pasitelkiama ten, kur galima dirbti su odos pertekliumi, minkštaisiais audiniais, nekeičiant kaulų struktūros. 2/3 operacijų yra susijusios su skirtingo dydžio, formos krūtimis.

Dažniausiai moterys nori pašalinti krūtų asimetriją tais atvejais, kai viena krūtis nuo kitos skiriasi 1–1,5 dydžio, nes toks skirtumas jau gana žymus, sunkiai maskuojamas net ir po drabužiais.

„Paprastai tai nėra tik dydžio problema – kartu su ja seka ir kiti defektai: skirtinga pačių krūtų forma, jų suplokštėjimas, suglebimas ir pan. Visa tai pašalinti gali prireikti ir kelių operacijų“, – sako specialistas.

„Tokių operacijų metu dažniausiai atliekamas tiek krūtinės pakėlimas, tiek didinimas implantais – neretai ir skirtingo dydžio“, – sako dr. Saulius Vikšraitis.

Daktaro teigimu, lengviausias kelias – kai viena krūtis šiek tiek mažinama ir asimetrijai pašalinti nereikalingi implantai. Sudėtingiau, kai abi krūtys mažos, skirtingų dydžių ir formų – tokiu atveju plastikos chirurgui reikia ne tik išgauti estetišką vaizdą, bet ir atlikti itin kruopščius matavimus, skaičiavimus pagal bene dešimtį įvairių parametrų.

„Tokiu atveju reikalingas juvelyro tikslumas: dedami vienodo dydžio implantai, o ten, kur trūksta tūrio, persodinami pacientės riebalai. Šią procedūrą dažnai tenka kartoti, nes prigyja vos 50% riebalų“, – sako dr. S. Vikšraitis.

Ką gali chirurgas, o kur reikia kineziterapeuto

„Veido asimetriją sėkmingai koreguojame pasitelkdami endoskopinę veido pakėlimo metodiką. Vis dėlto, nereikia galvoti, kad po tokios operacijos jūsų veidas bus tobulai simetriškas – absoliutaus tobulumo net dievui nepavyko pasiekti“, – šypteli dr. S. Vikšraitis.

Mažesnės asimetrijos atveju gali padėti ir įvairus užpildai, botulino ar hialurono rūgšties injekcijos.

Tačiau kai kuriais atvejais plastikos chirurgai padėti yra bejėgiai. Pavyzdžiui, jeigu skiriasi jūsų akių dydis dėl akių plyšio, tai chirurgo meistriškumas, geriausiu atveju, tegali sušvelninti skirtumus. Kaip ir netaisyklingo sąkandžio atveju – žandikaulis bus deformuotas, o tai tiesiogiai įtakos veido raumenų ilgį, susitraukimą, inervaciją ir, aišku, viso veido asimetriją.

O būna atveju, kai žmogui vertėtų pirmiausia apsilankyti pas reabilitologą, kineziterapeutas ar sporto klube.

Asimetrija ryškėja su amžiumi

„Arčiausiai tobulumo būname tik gimę. Vėliau mūsų kūnas stipriai keičiasi, yra įtakojamas begalės veiksnių. Nereikia net traumos – jeigu jūsų vienos pusės raumenys labiau dominuoja nei kitos, vizualiai gali atrodyti, kad viena jūsų krūtis yra mažesnė ar labiau nusvirusi nei kita, o ir sėdmenys skirtingo dydžio,“ – pastebi dr. S. Vikšraitis.

Kūno asimetriją gali lemti ir netaisyklinga laikysena, įdingi sėdėjimo įpročiai ir, aišku, patirtos traumos, lūžiai, operacijos ar net dantų implantai.

Tokiu atveju specialistas rekomenduoja visų pirma normalizuoti raumenų tonusą, nes plastikos chirurgo įsikišimas turėtų trumpalaikį efektą – taip vadinama, stipresnioji pusė, vis tiek grąžintų kūną į buvusią padėtį.

„Amžius yra dar vienas svarbus faktorius, lemiantis mūsų kūnų asimetriją. Kuo žmogus vyresnis, tuo ryškesnės kūno deformacijos dėl nykstančio riebalinio audinio ar raumenų, didėjančio odos pertekliaus, audinių suglebimo“ – sako dr. S. Vikšraitis.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos ekspertas pabrėžia, kad ženkli asimetrija dažniausiai yra nulemta mūsų kaulinio karkaso, struktūros ir atitinkamai, netaisyklingai susiformavusio raumenyno. Tokiu atveju būtinas kompleksinis sprendimas ir ne vieno specialisto pagalba.

„Plastinė chirurgija gali ženkliai pagerinti bendrą vaizdą, bet ir ji ne visagalė. Savo pacientėms sakau, kad bet kuriuo atveju, visos asimetrijos veide yra taisomos nuoširdžia šypsena“, – smagia gaida pokalbį baigia „SV Plastinės chirurgijos centro“ gydytojas dr. Saulius Vikšraitis.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.