Naujienos

U. von der Leyen kalba Europos Parlamente dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą

2022-03-02 09:35:53

Gerbiamoji Europos Parlamento pirmininke,
Gerbiamasis Tarybos pirmininke,
Vyriausiasis įgaliotini,
Gerbiamasis Ukrainos Prezidente, brangus Volodymyrai,
Gerbiamasis Ukrainos Parlamento pirmininke,
Gerbiamieji Parlamento nariai,

Į Europą grįžo karas. Praėjus beveik trisdešimčiai metų nuo Balkanų karų ir daugiau nei pusei amžiaus nuo tos akimirkos, kai sovietų kariai žygiavo į Prahą ir Budapeštą, sostinėje Europos viduryje vėl aidėjo civilinės saugos sirenos. Tūkstančiai žmonių bėga nuo bombų, glaudžiasi metro stotyse laikydamiesi už rankų, tyliai verkdami ir bandydami pakelti vieni kitų nuotaiką. Ukrainos vakarinės sienos link nusidriekė automobilių kolonos, o kai daugybei jų baigėsi kuras, žmonės ėmė už rankų vaikus, ant pečių dėjosi kuprines ir žygiavo dešimtis kilometrų link Europos Sąjungos. Jie pas mus ieško prieglobsčio, nes jų šalis jau nebėra saugi. Nes Ukrainoje paleistas baisus mirčių skaitiklis. Vyrai, moterys ir vaikai vėl miršta, nes užsienio šalies vadovas, Prezidentas V. Putinas, nusprendė, kad jų šalis, Ukraina, neturi teisės egzistuoti. Mes niekada neleisime tam nutikti ir niekada su tuo nesutiksime.

Gerbiamieji Parlamento nariai,

Tai yra tiesos akimirka Europai. Norėčiau pacituoti Ukrainos laikraščio „Kyiv Independent“ vedamąjį, paskelbtą likus vos kelioms valandoms iki invazijos pradžios: „Tai ne tik Ukrainos klausimas. Tai dviejų pasaulių, dviejų diametraliai priešingų vertybinių pozicijų susidūrimas“. Jie visiškai teisūs. Tai yra teisės viršenybės ir ginklo viršenybės susidūrimas; demokratijos ir autokratijos, taisyklėmis pagrįstos tvarkos ir plikos agresijos pasaulio susidūrimas. Tai, kaip mes šiandien reaguojame į Rusijos veiksmus, lems tarptautinės sistemos ateitį. Ukrainos likimas yra pavojuje, tačiau ant svarstyklių ir mūsų pačių likimas. Turime parodyti mūsų demokratijų galią, turime parodyti laisvai ir demokratiškai savo nepriklausomybės kelią pasirenkančių žmonių galią. Mes galią rodome taip.

Šiandien dėl Ukrainos susitelkė beveik pusės milijardo žmonių Sąjunga. Visoje Europos Sąjungoje priešais Rusijos ambasadas Europos žmonės rengia demonstracijas. Daugybė jų atvėrė savo namų duris nuo Putino bombų bėgantiems ukrainiečiams. Norėčiau ypatingai padėkoti Lenkijai, Rumunijai, Slovakijai ir Vengrijai už tai, kad priėmė šias moteris, vyrus ir vaikus. Europa juos palaikys ne tik pirmosiomis dienomis, bet ir ateinančiomis savaitėmis ir mėnesiais. Tai turi būti mūsų bendras pažadas. Ir todėl siūlome pradėti taikyti laikinos apsaugos mechanizmą, kad jiems būtų suteiktas saugus statusas ir galimybė lankyti mokyklas, gauti medicininę priežiūrą ir dirbti. Jie to nusipelnė. Tai turime padaryti dabar. Žinome, kad tai tik pradžia. Mūsų apsaugos ir solidarumo prireiks daugiau ukrainiečių. Mes jiems padedame ir padėsime.

Europos Sąjunga demonstruoja vienybę dėl bendro tikslo ir aš tuo labai didžiuojuosi. Europos Sąjunga šviesos greičiu priėmė tris griežtų sankcijų Rusijos finansų sistemai, jos aukštųjų technologijų pramonei ir jos korumpuotam elitui rinkinius. Tai plačiausio masto sankcijų rinkinys mūsų Sąjungos istorijoje. Į šias sankcijas žiūrime rimtai; jaučiame, kad turime veikti. Šios sankcijos padarys didelę žalą Rusijos ekonomikai ir Kremliui. Mes atjungiame pagrindinius Rusijos bankus nuo SWIFT tinklo. Taip pat uždraudėme sandorius su Rusijos Centriniu banku – svarbiausia Rusijos finansų institucija. Tai paralyžiuoja milijardus iš užsienio atsargų ir užsuka čiaupą Rusijos ir Putino karui. Turime nutraukti šio karo finansavimą.

Antra, mes nustatome sankcijas svarbiems Rusijos ekonomikos sektoriams. Dėl mūsų priemonių Rusijai tampa neįmanoma atnaujinti naftos perdirbimo įmonių, remontuoti ir modernizuoti savo oro laivyno ir naudotis daugeliu svarbių technologijų, reikalingų klestinčiai ateičiai kurti. Mes užvėrėme dangų Rusijos lėktuvams, įskaitant privačius oligarchų lėktuvus. Ir neapsigaukite: įšaldysime ir kitą jų turtą – ar tai būtų jachtos, ar išskirtiniai automobiliai, ar prabangus būstas. Visa tai įšaldysime.

Trečia, žengiame dar vieną precedento neturintį žingsnį – stabdome Kremliaus propagandos mašinos licencijas. Valstybei priklausančios „Russia Today“ ir „Sputnik“ ir visos jų patronuojamosios įmonės nebegalės skleisti melo, kad pateisintų V. Putino karą ir skaldytų Europos Sąjungą. Šie beprecedenčiai Europos Sąjungos ir mūsų partnerių veiksmai – atsakas į beprecedentę Rusijos agresiją.

Kiekvienas iš šių žingsnių buvo glaudžiai koordinuojamas su mūsų partneriais ir sąjungininkais – Jungtinėmis Valstijomis, Jungtine Karalyste, Kanada ir Norvegija, o taip pat, pavyzdžiui, su Japonija, Pietų Korėja ir Australija. Visomis pastarosiomis dienomis daugiau nei 30 šalių, kurios sudaro gerokai daugiau nei pusę pasaulio ekonomikos, taip pat yra paskelbusios apie sankcijas ir eksporto kontrolę Rusijai. Jei Putinas siekė suskaldyti Europos Sąjungą, susilpninti NATO ir suskaldyti tarptautinę bendruomenę, jis pasiekė visiškai priešingą rezultatą. Esame vieningesni nei bet kada anksčiau ir atsilaikysime šiame kare, tikrai tai įveiksime ir nugalėsime. Esame vieningi ir liksime vieningi.

Gerbiamieji Parlamento nariai,

Puikiai žinau, kad šios sankcijos mūsų ekonomikai taip pat kainuos. Žinau tai ir noriu sąžiningai kalbėti su Europos žmonėmis. Dvejus metus kentėjome dėl pandemijos. Visi norėjome sutelkti dėmesį į mūsų ekonominį ir socialinį atsigavimą. Tačiau manau, kad Europos žmonės labai gerai supranta, kad privalome pasipriešinti šiai žiauriai agresijai. Taip, mūsų laisvės apsauga turi kainą. Bet tai yra lemiamas momentas. Ir tai yra kaina, kurią esame pasirengę sumokėti. Nes laisvė yra neįkainojama, gerbiamieji Parlamento nariai. Toks yra mūsų principas: laisvė yra neįkainojama.

Šiandieninės investicijos padės mums tapti labiau nepriklausomais rytoj. Pirmiausia galvoje turiu mūsų energetinį saugumą. Mes tiesiog negalime taip priklausyti nuo tiekėjo, kuris mums atvirai grasina. Todėl susisiekėme su kitais pasauliniais tiekėjais. Ir jie sureagavo. Norvegija didina tiekimą. Sausio mėn. suskystintųjų gamtinių dujų tiekimas buvo rekordinis. Statome naujus suskystintųjų gamtinių dujų terminalus ir dirbame tarpusavio jungčių srityje. Tačiau ilgainiui dėl mūsų perėjimo prie atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir vandenilio tapsime tikrai nepriklausomi. Turime paspartinti perėjimą prie žaliosios ekonomikos. Kadangi kiekviena Europoje iš saulės, vėjo, hidroenergijos ar biomasės pagaminta elektros energijos kilovatvalandė mažina mūsų priklausomybę nuo Rusijos dujų ir kitų energijos šaltinių. Tai yra strateginė investicija. Gerbiamieji Parlamento nariai, tai yra strateginė investicija, nes be kita ko, mažesnė priklausomybė nuo rusiškų dujų ir kitų iškastinių kuro šaltinių taip pat reiškia mažiau pinigų Kremliaus karo mašinai. Tai taip pat tiesa.

Mes esame ryžtingi, Europa gali įveikti šį iššūkį. Tas pats pasakytina ir apie gynybą. Per pastarąsias šešias dienas Europos saugumas ir gynyba evoliucionavo labiau nei per pastaruosius du dešimtmečius. Dauguma valstybių narių pažadėjo pristatyti į Ukrainą karinę įrangą. Vokietija paskelbė, kad ji kuo greičiau pasieks 2 proc. NATO tikslą. Ir Europos Sąjunga pirmą kartą naudoja Europos biudžetą karinei įrangai pirkti ir pristatyti į puolamą šalį: 500 mln. EUR iš Europos taikos priemonės skiriama Ukrainos gynybai remti. Kartu iš ES biudžeto skirsime pirmą ne mažiau kaip 500 mln. EUR finansavimą humanitarinėms šio tragiško karo pasekmėms šalyje šalinti ir pabėgėliams padėti.

Gerbiamieji Parlamento nariai,

Tai istorinė akimirka Europos Sąjungai. Savo saugumo ir žmonių apsaugos negalime laikyti savaime suprantamu dalyku. Turime už tai kovoti. Turime į tai investuoti. Turime prisiimti tinkamą atsakomybės dalį.

Ši krizė keičia Europą. Tačiau Rusija taip pat atsidūrė kryžkelėje. Kremliaus veiksmai labai kenkia ilgalaikiams Rusijos ir jos žmonių interesams. Vis daugiau ir daugiau rusų taip pat tai supranta. Jie išeina į demonstracijas už taiką ir laisvę. Ir kaip į tai reaguoja Kremlius? Suimdamas tūkstančius jų. Bet galiausiai taikos ir laisvės troškimas negalės būti nutildytas. Be Putino tankų yra ir kitokia Rusija. Ir mes tiesiame savo draugystės ranką tai kitai Rusijai. Būkite tikri, mes juos palaikome.

Gerbiamieji Parlamento nariai,

Šios dienos nepriklausomai Ukrainai yra tamsiausios. Tačiau kartu Ukrainos žmonės neša mūsų visų laisvės deglą. Jie rodo milžinišką drąsą. Jie gina savo gyvybes. Tačiau jie taip pat kovoja už visuotines vertybes ir yra pasirengę už jas mirti. Prezidentas V. Zelenskis ir Ukrainos žmonės yra tikras įkvėpimo šaltinis. Kai paskutinį kartą kalbėjome, jis man dar kartą papasakojo apie savo žmonių svajonę prisijungti prie mūsų Sąjungos. Šiandien Europos Sąjunga ir Ukraina jau yra artimesnės nei bet kada anksčiau. Priešakyje dar laukia ilgas kelias. Turime baigti šį karą. Ir turėtume kalbėti apie tolesnius veiksmus. Tačiau esu įsitikinusi – niekas šioje posėdžių salėje neabejoja, kad žmonės, taip drąsiai ginantys mūsų Europos vertybes, priklauso mūsų Europos šeimai.

Todėl, gerbiamieji Parlamento nariai, sakau – tegyvuoja Europa! Ir tegyvuoja laisva ir nepriklausoma Ukraina!
My z vamy. Slava Ukraini.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.